Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.04.08. 23:26:08
Ki írta az Anyám tyúkja című verset?
Petőfi Sándor
Arany János
Arany István
Petőfi Árpád

bonyolult lett volna 4 költőt megnevezni
A bronzagyarak nevű tárgynak mi a típusa?
pajzs
fegyver
felszerelés állatoknak
varázslat

spec
Mi Fernando Torres beceneve?
Chiquillo
Tachuela
Giato
El Nino

És ki az a Fernando Torres?
Dátum: 2009.04.08. 21:56:16
Héló gyerekek, nem vagytok kicsit eltévedve? A v3 békés, építkezős világnak lett meghirdetve, hogy akik nem lelnek örömet a háborúkban, nyugodtabban, szabályozott veszteségekkel játszhassanak a saját szájízük szerint. Attól hogy egyesek a kőkemény portyázásra használják azt hogy a prémesek nem veszítenek csak minimális LE-t, még nagyon sokan azért vannak ott, hogy ne háborúzzanak, ahogy az az induláskor ki lett hirdetve. Akkor most ők a csalók, akik rendeltetésszerűen használják a világot?
Dátum: 2009.04.08. 21:38:29
Idézet: Zarathu - 2009.04.08. 17:02:09
Mennyi sin90°-szor cos90°-szor tg90°-szor ctg90°?

egy
nulla*
kilencven
minusz egy

Bevallom, mindig kettes voltam matekból és nincs is ilyen számológépem, ami tudná. Ezenkívül nem tartom túlzottan általános műveltségnek. Hol a francban van erre szükséged az életedben (már persze, ha nem vagy matematikus)?


Szerintem ez azért általános műveltség.
Illik tudni, hogy a koszinusz 90° az nulla, vagy legalább arra emlékezni, hogy vagy a koszinusz, vagy a szinusz értéke nulla kilencven foknál.
A nullával szorzás miatt meg mást nem is kell tudni, számolni.


Látszik hogy a kérdés feltevője is pont idáig jutott, mint te. Azért nem ártana tudni, hogy sem a tg90°, sem a ctg90° nem értelmezhető, vagyis a képlet úgy néz ki, hogy 1*0*nem ért.*nem ért. (a számológép simán errort ír rá), ennek az eredménye pedig pontosan ugyanúgy nem értelmezhető, mint a nullával osztásé.
És ezek közül hányat jeleztél az aktuális kvíz topicban, hogy rossz? Úgy nem is fognak törlődni, ha mindenki csak elkönyveli magában, hogy ez de sz@r.
A másik, mivel a helyesíráshibával visszakapott kérdést javítva felteheted anélkül, hogy kérdezési lehetőséget vesztenél, az aprólékosabb értékelők, kvízadminok egy elütésre, szóköz/ékezethibára is rányomják a helyesírási hibát. Sőt, most már csak azok kapnak helyesírás értékelést, ahol csak kisebb hibák vannak, a kérdés egyébként szép, és menthető.
Amennyire Byzont ismerem, hét közben láthatatlanul egy fia LE nincs nála, nem hogy 12k!
Én még annyit kérnék/javasolnék, hogy a három rossz választ cseréld több tagú megyékre (pl Jász-Nagykun-Szolnok, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Győr-Moson-Sopron), így ugyanis minden megjelölés nélkül is kiabál, hogy melyik a jó válasz. (ez csak esztétikai hiba, hogy a szép kérdéshez a válaszok és szépen összhangban legyenek )
Ki írta a Parainesis című művet?
Vergilius
Kölcsey Ferenc
Petőfi Sándor
Vörösmarty Mihály


Azért kapott helyesírási hibát, mert a mű teljes címe: Parainesis Kölcsey Kálmánhoz lenne. (Ha erre járna a kérdés feltevője)
Kik voltak Szent Imre herceg szülei ?
II.András király és Gertrudis királyné
Talált gyermek volt .
III. Béla király és Châtillon Anna
I. István király és Gizella királyné


A kérdés feltevőjének üzenem, hogy jó hangulatomban talált, csak helyesíráshibával küldtem vissza, de ha még egyszer meglátok egy ilyen szép kérdésben egy ilyen pongyola választ...
Mi az hogy talált gyerek volt? (a szóköz a kérdőjel előtt csak a kisebb hiba)


Miről kapták a hét napjai az angol nevüket?


Ebből csak a kérdés maradt meg, azt hittem jó. A szintén helyesíráshibát kapott egy elgépelés miatt, de utólag láttam, hogy a feltevő szerinti helyes válasz, hogy a nevüket égitestekről kapták, holott a 7 napból 4 a germán mitológia isteneihez köthető és csak kettő az égitestekről:

A napok nevei és eredetük (angolul)
Monday Moon's day, a Hold napja
Tuesday Tyr's (Tiw's) day, Tyr napja
Wednesday Odin's (Woden's) day, Odin napja
Thursday Thor's day, Thor napja
Friday Frigg's or Freya's day, Frigg (vagy Freya) napja
Sunday Sun's day, a Nap napja

Ha a hiányzó Saturday-t hangzás alapján Szaturnusszal azonosítjuk, az pedig mindkettő, de inkább isten, tehát 7-ből 5 az arány, és a válaszok közt az is szerepel.
Melyik operában hallható a "Hazám" című nagyária?
Macbeth
Faust
Rigoletto
Bánk bán
Dátum: 2009.04.03. 20:50:39
A tesztelgetés nem kenyerem, a matek meg szintén nem, de mikor v2-n 25. szinten megvolt a 90+(~50) védekezésem, akkor a saját portyáimat rendre úgy nyertem, hogy fáradtság nélkül el sem találtak, 10-20%-nál már az állat egyszer egyszer belémmart. Azon a szinten több olyan csatám van, hogy a térkapus monszta sem talált el.

Csak amiket megtaláltam belső fórumon:
2009.03.12. 00:34:32
Asszem most feladtam a leckét! Ezt übereljétek!
A csatában összesen 286 sebzést okoztál, és 0 sebzést kaptál.
Te nyerted a csatát, jutalmad 652 lélekenergia és 17 TP!


2009.03.12. 14:07:00
A csatában összesen 245 sebzést okoztál, és 0 sebzést kaptál.
Te nyerted a csatát, jutalmad 559 lélekenergia és 17 TP!

Bakker, ez így nem poén, nem tudom magam 15% alá üttetni!


Ezek természetesen nem a védekező portyáim voltak, támadni meg nyilván nem erősebbet fogok, de akkoriban koppant nem egy 28-29-es kari is, kőkarddal a kezében, tehát saját tapasztalat, hogy egy relatíve kiugró védelmen csaták fordulhatnak meg, nem csak a sebzések csökkennek.
Dátum: 2009.04.03. 19:44:20
Idézet: Jucus - 2009.04.03. 19:40:49
Melyik két város között található a Mária-Valria Híd?

Esztergom-Párkány
Visegrád-Vác
Komárom-Komarno
Nincs ilyen híd.


Max a Mária Valéria híd.
Igazán kitalálhatott volna negyedik válaszlehetőség helyett két várost.



Nem látod át a logikáját! Beugratós kérdésnek szánta, hisz a Mária-Valria hídra igaz, hogy nincs ilyen nevű híd, tehát az a jó válasz. Csak annyira beugratós lett a kérdés, hogy a válasz megjelölésekor már ő maga is beugrott.
Dátum: 2009.04.03. 09:55:40
Ez szerintem pont az a kategóriájú matek, ami még belefér. Főleg, hogy a tudományos számológépek többségén pl nincs is cotangens gomb, hiszen az reciproka a tangensnek.
Megint vitatkozunk, de sebaj.

Ilyen válaszlehetőségekkel részemről jónak értékeltem volna, mert annyit utánanézés nélkül, emlékezetből tudhat szerintem aki olvasta / látta akármelyik feldolgozását, hogy tavasszal történt. Egy "Puf" szerintem annál szorosabban tartozik hozzá a magyar átlagműveltséghez, mint hogy kik a főszereplői, és ki írta. Hasonló válaszlehetőségekkel pl a Tüskevár is teljesen jó lenne, de a Téli bereket például november - február válaszlehetőségekkel is jóra értékelném, mert arról is emlékezetből tudható, hogy a karácsonyi szünetben játszódik.
Dátum: 2009.04.03. 09:33:40
A játékba beépített vakszerencse nem indokol 2:1-es győzelmi arányt, és ezer feletti nyert csatát.

De ettől függetlenül a szabályok szerint nem tiltott a kőműves életmód, ha önálló a karakter, ez csak egyesek etikai siráma, hogy hű, mennyi előny származik belőle. Vannak ám ennek hátulütői is a szövetségre nézve, csak abba senki nem gondol bele.

Sőt, nem hogy nem szabálytalan, a játék indulásának napján maga Miklós írt róla,mint valós stratégia:
Idézet: Miklós - 2008.09.22. 20:35:50


Az építkező Az építkező azonnal szövetségbe lép, és az összes megszerzett LE-t építésre költi. így persze nem is tudnak tőle LE-t lopni, viszont a karaktere sem fejlődik, többnyire veszíteni fog. Persze ennek a taktikának is van néhány csavarja. Az építés növeli a szerencsét, ami nagyon kis mértékben növeli a vadászatban szerzett LE-t (mivel gyakrabban jön nagy szörny), és a későbbiekben, az epikus csatáknál több kincspontja is lesz a ritka relikviákra. Ráadásul, ha folyton nulla LE van nála, ritkábban fognak vadászni rá, és persze hosszútávon azért sok tápot kap az épületektől is.
Hátrány: Ne felejtsd el, hogy a szövetség a karakteredet csak közvetve "tápolja", és a szövetséged ereje nagyban függ attól is, hogy a többiek mennyit tesznek érte. Épithetsz bármennyit, ha többiek nem törődnek a szövivel.
Dátum: 2009.04.03. 09:13:33
Szerintem ti is bánnátok. Előbb utóbb mindenki beleszalad egy pofonba, és akkor az nálatok már 120k alaphangon!
Én nem látok egy darab idézőjelet sem. Ha már ilyen apróságokon lovagolsz, hogy az idézet forrását zárójelezni szokták, akkor hol van az idézet jelölésére szolgáló idézőjel? Egyébként a forrást azért szokták zárójelezni, hogy elkülönüljön a szövegkörnyezettől, aminek az igénye itt nem áll fenn.

Normálisan kérdeztél valamit, ketten két hibát jeleztünk, de ha szőrszálat akarsz hasogatni, részemről nincs akadálya.
(viszont ez a kötözködés részedről már most több energiát felemésztett, mint hogy a két hibát javítva visszatedd a kérdést.)
És ebből hányat jelzel az aktuális topicban, hogy javításra kerüljön? Egyet sem? Jaa, akkor ne reklamálj, hogy vannak ilyen kérdések a rendszerben. A helyesíráshibás értékelésben az a szép, hogy a kérdés feltevője javítás után visszateheti az amúgy szép kérdést, veszít vele mondjuk 5 percet az életéből, és ennyi.

Arról pedig nem a normális értékelők tehetnek, hogy a játéka kezdetén mindenki értékelhet, az is aki szellemileg nem alkalmas ilyen feladatra, és átenged minden sz@rt.
Mi lenne, ha nem beszélnél bele abba, amihez konstruktívan nem tudsz hozzászólni, és téged nem érint?

Magusocska kérdezte, hogy mi lehet a tiltott szó a kérdésben, cirip válaszolt. Ennyi. Ebben semmi szőrszálhasogatás nincs.
Dátum: 2009.04.03. 07:07:33
Azért a 3,9-es karakter nyakába a térkapus medált nem a szél fújta oda! Egy kőműves aki nem költ tö-re nem sok eséllyel ér el bármit is a kapuban!
Valamint kimaradt egy a betű: scholae