Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.04.09. 23:35:13
Kérlek szépen azért nem egyértelmű, mert van egy Mindent Ragasztó Rezső nevű Pom-Pom szereplő. Tehát mégis akkor ki nem szereplő?
http://mesevideok.blogspot.com/2008/04/pom-pom-mesi-mindent-ragaszt-rezs.html
Idézet: Needer - 2009.04.09. 22:02:21
Ebben a kérdésben mi a hiba?

Mit takar a HACCP rövidítés?

Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat
Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete
Fogyasztóvédelmi Felügyelősségek
Veszély Elemzés és Kritikus Ellenőrzési Pontok


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Egyrészt Fogyasztóvédelmi Felügyelőségek, másrészt veszélyelemzés és kritikus ellenőrzőpontok (Hazard Analysis and Critical Control Points), attól hogy angolul külön írjuk, az magyarul még összetett szó.
Dátum: 2009.04.09. 19:59:53
Ezt speciel én is tudom, de alibim van. 5 évvel ezelőtt a barátnőm sűrűn emlegette őket, mert rendszeresen néznie kellett a 3 éves kishúgával.
Dátum: 2009.04.09. 19:56:11
Mi az a Fight Star?
zenekar
játék
film
nincs is ilyen

Agyad, az nincs!
Melyik telefonmárka amerikai termék?
Nokia
Motorola
Sagem
Soni Ericsson

Nem hinném egyrészt, hogy ezt nagyon kellene tudni, másrészt Sony Ericsson a márka neve.
A végzetúron maximum hány órát lehet pihenni?
8 óra
12 óra
10 óra
9 óra

Szerintem napi "30"-at. Megszakítás nélkül igaz a tíz, de ez hiányzik a kérdésből.
Melyik országban található Sidney?
Andorra
Ausztria
Japán
Ausztrália

Mivel Sidney egy angol férfinév, mind a négy válasz helyes attól függően, hogy éppen hová utazik.
Sydney valóban csak Ausztráliában van.
Dátum: 2009.04.09. 18:03:07
Óriási szörnyeket akarok!
Dátum: 2009.04.09. 16:42:36
Melyik egy kártyajáték?
Ulti
Tesco
Krikett
Multi

primitív válaszok
Hol használják üzemanyagként a cukornádból készült etanolt?
Kina
Francia ország
Japán
Brazilia

több sebből vérzik
Ki kinek az arcképe látható az 5000 FT-os on?
Gróf Széchenyi
Bethlen István
Károly Róbert
Hunyadi Mátyás

szerepel szépen megfogalmazva is
Mit kapott Lestyák Mihály a török szultántól?
nemesi címet
kaftánt
pajzsot
kardot
Dátum: 2009.04.09. 15:38:51
Nicaeus arra utalt ha jól sejtem, hogy a kérdésben lap szerepel, a válaszokban pedig lapkombinációk.
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.15. 21:52:35
Többen vagyunk, akik áldozatos munkával igyekszünk gyomlálni a gazt a kvíz adatbázisból, és még többen, akik bízunk benne, hogy az emberi idiotizmus egyre erősebb visszaszorításával az új kérdések színvonala is folyamatosan nő.
Talán néhány embert érdekel a fentiek közül, csináltam egy kis statisztikát az utolsó ezer, általam értékelt kérdésből. Ha érdekel valakit, és el nem felejtem, ezresével majd mindig kiteszem a saját statisztikámat, a haladás irányát talán le lehet majd szűrni belőle.

Jó kérdés: 24,6%
Helyesírási hibás: 11,4%
Már szerepel: 31,1%
Speciális: 4,7%
Érdektelen, lexikális: 3,5%
Válaszok rosszak, nem egyértelműek: 5,2%
Rosszul feltett kérdés: 4% (jellemzően a határozatlan időhatározós kérdések)
Rossz kérdés, nincs indokolva: 10% (együgyű, vagy halmozottan hibás kérdések)
Azonnal törölni: 5,4%

Bízom benne, hogy legközelebb nem az alsó számok fognak növekedni.

Elérkeztem a következő 1000 értékelt kérdéshez, ahogy ígértem, megosztom az újabb statisztikát.

Jó kérdés: 29%
Helyesírási hibás: 7%
Már szerepel: 33%
Speciális: 5%
Érdektelen, lexikális: 3%
Válaszok rosszak, nem egyértelműek: 2%
Rosszul feltett kérdés: 3% (jellemzően a határozatlan időhatározós kérdések)
Rossz kérdés, nincs indokolva: 5% (halmozottan hibás kérdések)
Túl könnyű kérdés: 7%
Matek kérdés: 1%
Azonnal törölni: 4%
Ezzel az a probléma, hogy ha mindenki, minden hiba után új kérdést írhatna, akkor felesleges lenne az értékelés, ugyanis csak mondjuk minden 10. játékos gondolkodna el, hogy valóban mi is volt a hiba, és törekedne arra, hogy legközelebb jobb kérdést tegyen fel. A többiek pedig dolbálnák fel a szarokat, hisz ha visszadobják, úgyis tehet fel másikat. Én még szigorítanám is a büntetést, hogy ne érje meg arra blazírozni, hogy hátha elfogadják. Több mint 100.000 kérdés van a rendszerben, szerintem senkinek nem veszteség, ha többen mondanak le a kérdésírásról.

Jelenlegi helyzetben legalább néhányan úgy tesznek, mintha érdekelné őket, hogy hogy lehetne jobb kérdést írni, és a néhány érdeklődő közül néhányan még el is fogadják az objektív érveket, ezzel tovább javítva a színvonalat.
Az ellentéte egy elég szerencsétlen megfogalmazás, jobb lett volna úgy valahogy, hogy mi volt előtte (ha jól értem hogy mit szerettél volna kérdezni), de ez csak tipp, nem én értékeltem.
Viszont átfogalmazva egy príma kérdés lenne, abban biztos vagyok!
Dátum: 2009.04.09. 14:49:51
Létezik-e Forma 1-es Magyar nagydíj?
Igen
Csak 5 év múlva
Nem
Soha nem volt

marha
Melyik nem MMORPG(sok szereplős online szerepjáték)?
WoW(World of Warcraft
CS(counter strike)
Silkroad
MUonline

Melyik nem egy gyártótól származik az alábbiak közül?
Windows XP.
Microsoft Office.
Call of Duty.
Windows Live Messenger.

el lehetne vonatkoztatni a számteck programos kérdésektől, mert a hiperprimitív és a spec kategóriát csak egy hajszál választja el, és a kettő közt nincs sáv a jó kérdéseknek
Ki a szerzője a Harry Potter könyveknek?
J.K.Rowling
J.R.R.Tolkien
L.L.Lawrence
R.E.Howard
Eleve nem tetszik, hogy nem írta ki a neveket, de hogy szóközöket sem használt... rosszpont az értékelőknek.
Hol lakott a boszorkány a Jancsi és Juliska című mesében ?
lakókocsiban
mézeskalács házban
sátorban
lakótelepen

ezekkel a válaszokkal primitív
Hol van a Rogue River zúgója?
Klamath hegység
Columbia felföld
Parti hegység
Cascade-hegység
Nem hiszem hogy az amerikai folyókat ált.műveltség lenne tudni, hogy melyik hol folyik, de azzal hogy egyedül a helyes válasz van kötőjelezve, még meg is jelölte a feltevő a választ. Törlés.
Milyen szakállú hercegről írt operát Bartók Béla?
kék
kecske
ősz
rőt
Nem sértegetni próbállak, közöltem az egyre határozottabb véleményemet, ami most már kiegészült azzal is, hogy értelmezni sem tudod, amit olvasol.Idézet: Lanmandragoran - 2009.04.09. 12:52:04
Én pl határozottan úgy emlékszem, hogy csak már szerepeltet adtam...

Vagyis nem csak hogy már szerepelt szerintem, hanem hogy ha csak rajtam múlt volna, már szerepeltet kapsz rá, de a többség nem volt ilyen jóindulatú, és egy barom válaszra egy objektív értékelést kaptál.
Azt hittem, azért tettél fel ilyen kérdést, mert értelmes vagy, és az a válasz csak nemtörődömség, lustaság.
Sajnos tévedtem. A reakciód alapján pont olyan távol állsz az értelemtől, mint Jézus New Yorktól, különben felfogtad volna, hogy mi a problémánk a válaszlehetőséggel.
Dátum: 2009.04.09. 13:04:29
Én most valami jó kis irodai munkának örülnék, számítógéppel, internettel, de valami sofőrködős meló se lenne ellenemre.
Én pl határozottan úgy emlékszem, hogy csak már szerepeltet adtam, de a New York mint válaszlehetőség akkora baromság, ami kimeríti a rossz válasz fogalmát.
Az indoklás pedig úgy szólt ezek szerint:
Az értékelők szerint a válaszaid nem voltak egyértelműek, ill. ROSSZAK voltak.
Dátum: 2009.04.09. 12:40:31
Most éppen szórólapozok átmenetileg, csak még a lábam nincs hozzászokva.
Dátum: 2009.04.09. 12:29:35
Ja, végre van egy kis pihenőm, de holnap már megint nyakamba vehetem a kerületet. Ma csp-t költök.
Dátum: 2009.04.09. 11:41:15
Idézet: cirip - 2009.04.09. 10:24:08
még egy spammer?
szuper