Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.04.17. 20:53:29
Idézet: Viszok009 - 2009.04.17. 07:56:09
Idézet: Asztalos - 2009.04.16. 21:26:00
már második napja döntetlenezek...ahol meglehet oldani ezt a döntetlenes dolgot...

A szövetség neve : Döntetlenezz!


Csak 3* van benne a mondatban...Lan...látom még reggel van!


Látszik hogy neked is reggel volt még! Nézd meg, kinek válaszoltam.
Az alábbiak közül ki nem egy Jókai Mór tollából származó regény szereplője?
Krisztyán Tódor, nemzetközi kalandor
gróf Szentirmay Rudolf, magyar főúr
Ottó Palvicz, osztrák lovastiszt
Mekcsey István, alkapitány
Szerbusz, öröm volt veled!
A lassuló értékelés velejárója az egyre csökkenő létszámú értékelő játékosnak, viszont az ötlet nem rossz.
Dátum: 2009.04.17. 07:34:22
31-ről még elérlek. Mihez kéne segítség?
Dátum: 2009.04.16. 17:27:32
Csak benéztem, de azért sziasztok! Üdv itthon Byzon!


Ja, és Faktor barátunk mivel kezd megint elviselhetetlen lenni némelyik topicban, ünnepélyesen bejelentem, hogy azokat a hozzászólásait, melyet bárki másnak lepontoznék, nála 10 ponttal fogom honorálni, és az áhított 1 pontokat jutalomként fogom osztani neki az értelmes megnyilvánulásaiért!
Dátum: 2009.04.16. 17:12:01
De a bajnoki címet az előző szövetségben szerezted. És mivel a szövetségi bónuszok számítanak a viadalon, a bajnokságot csak a megszerző szövetségnél írják jóvá.
Van egy olyan tippem, hogy azért kaptál rá törölnit, mert kísértetiesen hasonló kérdés már szerepel az adatbázisban, ami másolást feltételez, amiért viszont akár 7-10 nap eltiltás is járhat.
Na elmehetsz a...
Dátum: 2009.04.15. 22:44:23
Idézet: Nari77 - 2009.04.15. 12:24:01
...
Építs fel egy épületet teljesen egyedül.
...


Ingyen LE. Békecsarnok 5k építés, és bontható
Szerintem a te szinteden már kezdi megérni. Nyilván tudnak ők is annyira játszani, hogy a 2-3. támadás után eltüntessék a LE-t egy időre, de nem rendszeresen farmolva jó eséllyel lehet náluk is találni, hisz nekik is tartaniuk kell maguknál, hogy kaszáljanak.
Erre most pont van egy élő példám, öcsém egy háború kellős közepén három napon keresztül tudott egy karaktertől 2-3k közti LE-t hozni, 12-e óta ma volt az első, hogy csak pár száz LE volt a jussa. És a k.a-ja csak 25.
Nem tudom ki írt olyat,hogy ami évszám az egyből tuti rossz, de ez nem így van. Az eredeti kvíz leírásban valóban az szerepel, hogy nem díjazzuk (mi, játékosok) őket, mert nem biztos hogy fejből tudhatók, de ennek is megvannak a maga trükkjei.
Az olyan évszámos kérdés, ahol a válaszok közt minimális különbség van ( és nem olyan dátumról van szó, amit napra pontosan illik tudni), pl hogy 1974-ben, vagy 1975-ben alapították a Microfost
Az iménti, Máriás kérdés szerintem tökéletes példája, hogy hogyan lehet úgy évszámra kérdezni, hogy egy művelt ember számára fejből tudható legyen. Hihető évszámok (nem i.e. blődségek, meg 2002, meg hasonlók), de mégis olyanok, amiket kis tudással ki lehet könnyedén zárni.

Szabályrendszer/szokásjog: Mi értékelési elveknek nevezzük, és Miklós, a játék főfőfőadminja elég jól összefoglalta a A kvíz értékelésének rendszeréről nevezetű topic nyitó hozzászólásában. Mi, akik ide irkálunk, és "magyarázzuk a bizonyítványunk" egyesek szerint, ezeket az elveket követjük, és következetesek vagyunk, ha ez néha kicsit fáj is. (azt hiszem elég alaposan bizonyítottam neked múltkor, hogy én milyen mértékben vagyok következetes, és akik itt rendszeresen írnak rajtam kívül: cirip, Craslorg, Kocos, Zoltanszon, ki merem jelenteni, hogy legalább annyira következetesen értékelnek). Ja, és ezek az elvek az eredeti szabályokból lettek tovább finomítva az alapján, hogy milyen típusú, jellegű kérdéseket kifogásol a nagyérdemű az aktuális kvíz topicban.

Vízinövényes: helyesírási hibát nem csak akkor szoktunk adni, ha tényleges, helyesírási hiba van benne, hanem akkor is, ha valamilyen stilisztikai, fogalmazásbeli probléma van, de a kérdés maga életrevaló. Mivel mi nem vagyunk adminok, hogy a kérdésbe belenyúlva javítsuk ami nekünk nem tetszik, de nem akarjuk, hogy a kérdés elvérezzen, ideális megoldás a helyesírási hibás értékelés, hisz a feltevőnek kárt nem okozunk vele, de lehetőség nyílik a hiba javítására. Ha sántít a jó válasz, és ezért a rossz válasz opcióval küldenénk vissza, a feltevő elveszítené azt a kérdéslehetőséget, és a jutalmat, ellenben a helyesíráshiba esetén javíthat, pontosíthat tényleges veszteség nélkül.



Bezzeg Béla Emlékérem:
Ez nem minket minősít, ez sajnos azokat minősíti, akik háttérinformációk nélkül idejönnek, és követelik,hogy ha másnak elfogadták szar kérdését, akkor fogadjuk el az övét is. Craslorg aláírása is nekik szól, de hiába. A bezzegelés nem annak szól, hogy megemlíti a többi rossz kérdést, mi is tudunk róluk. Mit tippelsz, én hol szedtem össze a lassan 3k hsz-em? A különböző kvízjavítást célzó topicokban.
Ez sajnos annak köszönhető, hogy egyrészt régen sokkal kevésbé volt szigorú az értékelés amíg nem lehetett lemondani a kérdésről, másrészt az utolsó hülyegyerek is értékelhetett, aki általában két dolgot csinált. A primitív szarokat átengedte, mert tudta rájuk a választ, ami már egy kicsit színvonalasabb volt, arra nyomott egy törlést, mert hogy mértne.
Ez egy darabig két dolgot eredményezett:
a bekerülő szarokat látva akik visszakapták a JÓ! kérdésüket, elkezdtek szintén szarokat írni, mondván hogy azok átmennek, de mellette dacból elkezdték a jó kérdéseket ők is kukázni, dögöljön meg a szomszéd tehene is alapon; így a szemét gyűrűzött szét mint a víz ha kavicsot dobsz bele.
Viszont mivel a kvíz adatbázis már jócskán 100k kérdés felett van, ezeket az imént említett szemeteket csak akkor lehet kikukázni, ha valaki jelzi a problémát a Kvíz x. topicban. Bezzegelni pedig természetesen nem azok szoktak, akik ezt rendszeresen meg is teszik, sőt nem egy Bezzeg Béla már ki is fejtette, hogy ő bizony nem utasít el kérdést, mert az kiszúrás a feltevővel szemben. Ezek után itt ne bezzegeljen, hogy miért vannak vacak kérdések! Pont azért mert van aki úgy gondolkodik mint ő, hogy nem szúrok ki vele, átengedem, bár a muszájt ly-vel írta...
Dátum: 2009.04.14. 22:24:14
Ki volt írva. Majd ha legalább 50 lesz.
Dátum: 2009.04.14. 22:23:18
Idézet: Magusocska - 2009.04.14. 21:15:42

Melyik együttesben van női előadó is az alábbiak közül?

Nox *
Bikini
Edda
Tankcsapda
A Bikininek is női énekese volt Feró előtt.

Nono kéremszépen, talán a Ricének. A Bikinit Feró alapította, míg szünetelt a Beatrice, ami viszont eredetileg egy lányzenekar volt.
Idézet: Magusocska - 2009.04.14. 21:15:42

Folytassa: "Hullámlovon a Balatonban / Jó szelet kapott a vitorla / Célbavettem a tó közepét / De felbukkanni láttam egy szörny fejét / " ...

Iminimiszeminimi juvápcsuvaminimi *
Pom pom pompompompom
Táráriiiráriii, tárárááááráráááá
Tü ,tüp-türüptü türüp
Nonononono! Törlés!
Ez most hogy van? Magyar rocktörténelmi információkat csepegtetsz (még ha kissé hibásan is) aztán töröltetnél egy klasszikus Dolly Roll számot?
Szerintem ez jó kérdés, és a válaszok is jó, széles skálán vannak elhelyezve, ám mégis jó évszámok, nem ordít róluk hogy sületlenség, de aki saccra tudja hogy a Stuart-ház a XIV-XVIII. században uralkodott, annak mégsem nehéz.
Én a replayre szavazok.
Dátum: 2009.04.14. 20:20:14
Hogyan kell beírni az internet címeket?
ékezet nélkül
ékezetekkel
ponttal
vesszővel

mivan?
Mikor rohanták le a japánok Pearl Harbort?
1945 május 23
1943 április 6
1939 szeptember 1
1941. december 7

dátum végén pont
Melyik Pendulum szám?
Hero
in the shadows
Other side
Hey mama

ammegki?
A jól ismert találóskérdés szerint hány éves a kapitány?
55
23
67
Nem kiszámítható

A jól ismert találós kérdés úgy kezdődik, hogy "te vagy a kapitány". Ne kérdezz olyat, amire nem tudsz normális választ adni.
Hány Oscar díjat kapott anno a Ben-Húr ?
Nem kapott...
9
11
6

Nem kapott? Akkor nyilvánez a kérdés is felesleges, hisz nem kapott...
Melyik pedál szükséges a kocsiban, hogy az ember váltani tudjon?
fék
biciklipedál
gáz
kuplung

Na, asszem te sem tudsz vezetni. Kuplung nélkül, csak gázpedállal machinálva is tökéletesen lehet váltani, csak némi gyakorlás kell hozzá.
A Végzetúr játékhoz milyen böngészőt ajánlanak ?
Mozilla Firefox
Google
Internet Explorer 5
Internet Explorer 6

Ajánlott böngészők: Mozilla Firefox; Internet Explorer 7
Ilyen választ nem látok
Dátum: 2009.04.14. 18:22:21
Ez egy kvízkérdés?
nem
nem tudom
igen
tartózkodom

Tiltakozom, rossz válasz. Szerinte az igen a helyes.
Melyik egy filecserélő program?
Nero
Linux
Torrent
Direct X

a torrent tudtommal egy protokoll, amit fájl megosztásnál használnak
Kinek a nevéhez köthető a a holográfia kidolgozása?

Dupla a betű
Milyen fáról kapta a nevét a Bükk-hegység??
Bükk !!
akác
fenyő
tölgy

törlés
Dátum: 2009.04.14. 18:06:33
Idézet: Pietrus - 2009.04.14. 13:31:04

Ki vol a magyarok királynője?
Sissi*
Erzsébet
Mária Terézia
Anna
Sissi igazi neve Erzsébet volt. 2 jó válasz is van.

Nem, csak egy helyes válasz van, csak még véletlenül sem az, amit a kedves kérdező helyesnek jelölt. Sissy (Erzsébet bajor hercegnő) Ferenc József feleségeként csak királynéja volt a magyaroknak, az egyetlen "magyar" királynő Mária Terézia volt.
Dátum: 2009.04.14. 18:01:57
a karfiolnak melyik részét esszük meg?
szárát
virágát
gyökerét
levelét

Nagy kezdőbetű
Melyik nem Fekete István mű ?
Kele
Csí
Nahar
Lutra

szóközkérdőjel
Hány helyes választ lehet bejelölni?
3434355446565
1
7896767678
4536

marha
Hány évadot adnak le a Csillagkapu - Atlantisz sorozatból?
10 évadot
5 évadot
8 évadot
2 évadot

lex
Mi a Sir Morton?
cigi márka
lélek energia
tea márka
taj márka
A válaszokat szerintem, egybe kéne írni, és van egy hülye válasz, meg egy elütés is.
Hogy nevezik a gótikus katedrálisok homlkzatának nagy, kerek ablakait?
homlokzatának