Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Egy szóval sem írtam, hogy pont az ikozaéder, vagy a faktoriális van általánosban. Általánosságban írtam a matekról.

Egyébként tudom javasolni, hogy egyrészt az A kvízértékelés rendszeréről című topic nyitóhozzászólását olvassa el, másrészt a Baromi ötletes és jó kérdések misztériuma topicot olvasgassa. Nagyon jó ötleteket lehet meríteni.

Ja, és persze olyan kérdés nincs aminek ne kéne utánanéznie valakinek (ami ilyen az túl primitív), csak nem mindegy, hogy várhatóan a játokosok mekkora részének kell utánanéznie, és hogy úgy van megfogalmazva, hogy már csak kiváncsiságból is utánanézzen a játékos, vagy olyan száraz, hogy becsukott szemmel rábök az egyik válaszra.
Dátum: 2009.04.18. 11:35:07
Én is már csak 10 percre vagyok a 38-tól.
Dátum: 2009.04.18. 11:33:11
Vagy hiányzik az alábbiak közül a kérdésből mivel nem csak egy jelentése van a szónak, vagy pontatlan a helyes válasz, mert csak az egyik jelentés van megadva, tehát mindenképpen pontosítást igényel. Ez nem szarrágás, hanem ha lusta vagy rendesen és pontosan kidolgozni a kérdést, mondj le a feltevésről. Félig jó kérdésekből már így is több van mint kellene!
Nem. Az a sértő, amikor valakinek többen a szájába rágják, hogy mi a gond a kérdéssel, és utána megsértődik, és közli, hogy hagyják békén, mert mindenki hülye csak ő nem, és akkor ezentúl majd olyanokat fog kérdezni, hogy mennyi 1+1.
Nem, nem értékelem alá a játékosokat. Ugyanis cirka 20k megválaszolt kérdésnél járok, amiből vagy ötezret értékelnem is kellett, és emellett nem egy kérdésem esett is ki 25%-on. Sajnos elég pontosan tudom, hogy a játékosok túlnyomó többsége mennyire foglakozik a kvízzel.

Abban egyetértünk, hogy a kvíznek az ismeretterjesztésről is kéne szólnia. Érdekes dolgokról, amik megmaradnak az emberben. Egy betegség neve nem ilyen dolog. Egyébként ha én értékelem, tőlem lexikálist kapott volna pont az előző mondatom miatt, függetlenül attól, hogy a másik három a szó hangzása miatt kizárható.

Ja, és a matek kérdések sem jók, sőt, azokra már van külön olyan értékelés hogy rossz - matekfeladat, de a matematikai fogalmak igen jó része általános iskolai tananyag. Azért az alapokat illene vágni.
Azok sem jók, csak senki nem jelzi őket javításra. És sajnos az értékelés elég gyerekcipőben járt a játék indulásakor, mondhatni minden szemetet behordtak az adatbázisba.
És mi lesz, ha egy hét múlva leváltják sikkasztás miatt pl. és megválasztják Kiss Pistát? Jelenidejű kérdésekben mindig legyen időhatározó, és kerüld a jelenleg, most, stb... szavakat. Kaptam már kvízolimpián olyan kérdést márciusban, hogy melyik országban nem korona a fizetőeszköz. És rossz válasznak ott vigyorgott Szlovákia, holott jan. 1-től ott sem korona van.
Én nem erőltetném az ilyesmi törvényi, jogszabályi kérdéseket, mert függetlenül attól, hogy elméletileg tudni kell minden állampolgárnak, egyáltalán nem nevezhető általánosnak, hogy valaki tisztában legyen az őt nem érintő kérdésekben minden paragrafussal, ezért az ilyenekkel könnyen lexikális értékelésre szaladhatsz. De ez csak az én szubjektív véleményem.
Dátum: 2009.04.18. 10:33:59
Idézet: Zamzara - 2009.04.18. 05:53:19
Mivel foglalkoznak akik az akvarisztikának hódolnak szabadidejükben?

Bélyegekkel
Halakkal, vizi élővilággal
csigákkal
akvamarin festészettel

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
----------------------------
Az imént feltett kérdésem visszajött mint rossz.
Hol van itt helyesírási hiba????

vízi élővilág, és az sem stimmel, hogy a válaszok fele nagy, fele kis betűvel indul.
Idézet: Zamzara - 2009.04.18. 05:54:37
Hja és még , mindenki értékelhet???
Naponta találkozom, égbekiáltó "hejesirási" hibáktól hemzsegő, kérdésekkel, ami meg átment a rostán..

Attól, hogy találkozol vele, egyáltalán nem biztos, hogy már átment a rostán. Aki nem értékelhet, az is megkaphatja a kérdéseket értékelés előtt.

Idézet: Sipovics - 2009.04.18. 08:46:28
Sziasztok!
Csak kíváncsiságból, meg tudná mondani valaki, hogy ebben a kérdésben mi a nem egyértelmű/rossz?
Mit nevezünk szélütésnek?

a szívrohamot
*az agyvérzést
a megfázást
az izomgörcsöt

Szélütéskor az agyi vérnyomás kórosan csökken, így az agy egyes részeinek vérellátása megszűnik (agyi infarktus), vagy vérzés (agyvérzés) lép fel. Az esetek jelentős részében (80%) agyi infarktusról, beszélünk, és csak kb. 20% az agyvérzéses esetek száma.

Én nem látom a helyes választ.
Csak jelzem, baromi nagy mázlid van, mert én a helyes válasz csupa nagybetűs kiemelése miatt törlést javasoltam rá három nap pihenővel, csak ezek szerint a rendszer lezárta az értékelést, mielőtt én elküldtem volna.
Szerinted ez a játék orvostanhallgatóknak készült? Egy átlagember még a nátha latin nevét sem tudja. Az pedig nem indok, hogy fenn van a guglin. Attól még bőven speciális. Másrészt az, hogy neked hány kérdés volt ennél nehezebb, az nem egyenértékű azzal mindenkinek nehezek azok a kérdések.
Ha az lett volna a kérdésed, arra valóban helyes lett volna, bár az meg szerintem más miatt nem megy át.

De arra a válaszra, hogy hány betű valami, nem jó válasz, hogy semmi meg bármennyi. Nehéz lett volna azt írni, hogy hatból, meg nyolcból?
Szerintem igen. Garantálni nem tudom, mert hülyék márpedig vannak, de alapvetően jó kérdés. Amit még tehetnél, hogy vagy a végére teszed a dátumot, vagy kiveszed a kérdőszót, csinálsz egy kijelentő mondatot, és külön megkérdezed, hogy hol. Ez a verzió nem a legmagyarosabb.
A nincs helyes válasz, és a bármi helyes válasz nem elfogadható válaszlehetőségek, ennyi erővel két "-" jellel is megoldhattad volna. Tessék négy normális választ írni, és nem egyből lebecsülni az értékelők szellemi képességeit.
Idézet: Yasmina - 2009.04.17. 23:13:39
mi a baj ezzel a kérdéssel?
1943. január 12-15 kötött, hol szenvedte el a 2. magyar hadsereg a magyar hadtörténet legnagyobb vereségét?

Don-kanyarban
Győri csatában
Budapest védelme
Kurszki csata

Az gondolom között akar lenni.
Dátum: 2009.04.17. 22:58:14
Minek a jelentése a HKK.
Hatalom kártya kártyajáték?
Haragos komikus kínai?
Halmaz kártya király?
Hatalom király kártya?


Milyen szinű a hupikék törpikék nevű fagylalt?
Sárga
Kék
Piros
Zöld


Melyik van a Tevékenységek című menüpontban?
Legenda
Semmi
Kvíz
Vadászat


Garfield a macska,milyen színü?
rózsaszín
fehér
narancssárga
piros

Garfield narancssárga-fekete színű.
melyik mai magyar város római kori neve volt "arrabona"?
Csak két nagy betű probléma, de úgyis szerepel helyesen is.
A hortobágyon milyen híres híd található?
9 lyukú
4 lyukú
17 lyukú
10 lyukú
A hortobágyon semmilyen. A Kilenclyukú híd a Hortobágyon van.

Melyik szám NEM Tankcsapda?
Az élet a legjobb méreg
Be vagyok rúgva
Angyalnak öltözött ördög
Menyország Tourist

Hogy hogy lehet ilyen igénytelenül fogalmazni...
Mikor született " Csokonay Vitéz Mihály " ?

Kicsit szóköz túltengéses, és szerény ismereteim szerint Csokonainak írta a nevét.
hányat lép a veréb egy évben?
10000
100
500
eggyet sem mert nem lép hanem ugrál


Miből vonták ki előszőr a C-vitamint?
egy paprikából?
egy almából?
az Úrból?
egy krumpliból?

ezt mintha már egyszer nagyon régen is láttam volna erre
Miért gyűlölte Piton professzor Harry Pottert?
Mert gyűlölte Harry apját.
Mert mindig ő oldotta meg a suli problémáit.
Mert Griffendéles volt.
Mert mindig megszegte a szabályokat.


Melyik a nem tartozik ide?
Tesco
Lidl
Cora
Media Markt

újabb cserediák
Éjjel jönnek hívatlanul,reggel eltűnnek,de nem mennek el.Mi az?

Neki meg alulteng a szóköze...
Milyen fajba tartozik Darth Maul?
Twy' lek
Zabrak
Droid
Ember

spec
Mik a Viète formulák?
A másodfokú egyenlet megoldásai közötti összefüggések.
Egy gyógyszer.
Ilyen fogalom nem létezik még.
Egy zenei fogalom.

a kérdésben többesszám szerepel, a válaszok közül viszont csak egy van többesszámban...
Dátum: 2009.04.17. 22:27:44
Aki aktív a fórumon, az pontosan tudja követni, hogy ki mennyire aktív a szövetségben. Ha neked még számok is kellenek ehhez, te sem vagy elég aktív.
Melyik magyar író cserélte le a nevében szereplő y-t 1848. március 15. után i-re?
Jókai Mór
Mikszáth Kálmán
Gárdonyi Géza
Tahi Lajos


Fene azt az áldott jó szívemet, de rossz válaszok helyett, csak helyesíráshibát adtam, mert a kérdés tetszik. Viszont Mikszáth nevének a végén nincs y amit i-re lehetett volna cserélni, Tahi Lajos nevű magyar íróról pedig még az életben nem hallottam abból a korszakból.
Szerintem megadtad a választ. Nem tudom ki értékelte, de amiatt, hogy egy SI alapegységre kérdez rá konkrétan, és a 4-ből csak egy SI alapegység, szerintem simán járhatott a Idézet: Kian - 2009.04.17. 08:30:37


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

értékelés.
Dátum: 2009.04.17. 21:10:27
Melyik Megyében található Nagybánhegyes?
Tolna
Zala
Békés
Heves

lex
Mi a Pannon hívószáma?
20
70
9271984789284
30

Milyen kár, hogy nem tudtál egyetlen értelmes rossz választ sem kitalálni, ellenben jóból van három. Tudod, számhordozás...
A 2007-es felmérések alapján melyik ország a legboldogabb a világon?
Olaszország
Dánia
Egyesült Államok
Hollandia

Egyrészt érdektelen, másrészt nem tudom kik végezték a felmérést, de nem értem hogy lehetnek a dánok boldogabbak a hollandoknál, mikor ott hidegebb van, és még egyes kedélynövelők sincsenek engedélyezve.
Ki az AC MILAN kapusa?
Abbiati
Buffon
Fülöp
Valfdés

Milyen sport, melyik év, milyen korosztály, és női vagy férfi csapat? Asszem más nem maradt ki...
Hány menűpont van a Tevékenységekben?
8
15
3
1

Bibííí, nekem kilenc!
A legtöbbet kinyomtatott példány számú könyv ?
Harry Potter
Álmos könyv
Szakácsok a pácba
Biblia

Újabb cserediák. A helyesírás már egész tűrhető, de a szórend még nem megy!
Maximum mennyi LE-t rabolhatsz portyázáskor?
1000
500
nincs korlát (bármennyit rabolhatsz)
amennyi nálad van ( ha 200 akkor max 200-at)

No meg ugye az ellenfél adta korlátok, meg a kret.aff. enyhén hiányos...
Mit csinálnak a fagyöngy alatt?
Csókot váltanak
Semmit
Letépkedik
Félreállnak

Nyáron például semmit. Pontatlan kérdés, vagy sok helyes válasz...
Mi az Edda művek?
Egy gyár
ruhamárka
egy rock együttes
virág

nc