Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.04.21. 22:17:25
Viszont az eredeti kéziratban Hymnus van írva! A Himnusz már két d-vel van, nézd meg Erkel kottáját.
Dátum: 2009.04.21. 20:12:35
Susie 3 éves volt, amikor megszületett a kisöccse. Ma 16 gyertya van a születésnapi tortáján. Mennyi most Susie és az öccse között a korkülönbség?
3
19
16
6


Bogács,Tard,Szentistván,Csincse Melyik megyében található?
Veszprém
Békés
Heves
Borsod

Túl sok a probléma ahhoz, hogy részletezzem.
Mire jó a "másodlagos támadás" szakértelem?
+ támadási köröket kapsz a harcban, de ellenfeled ezekben nem tud visszatámadni.
Növeli a közelharci sebzésed és a harc végén több LE-t zsákmányolhatsz.
Képes leszel ellenfeled állatára is sebzést leadni.
Segítségével 1 harc alatt többször is tudod használni a varázslatod.

spec
A ceruzaelem melyik vége a pozitív (+)?
Sima vége.
Egyik sem.
Bütykös vége.
Mindkettő.

Egyik sem? Akkor pont olyan mint az IQ teszted... negatív
Melyik sor NEM tartozik a Himnusz soraihoz?
Isten, áld meg a magyart
Ha küzd ellenséggel
Megbűnhődte már e nép
Bölcsőd az s majdan sírod is

lemaradt egy d betű
Mi Magyarország legnézetebb televizió csatornája?
Viasat
RTL KLUB
TV2
MTV1

WTF
Hány albuma jelent meg a Kárprátia együttesnek?
5
1
7
12

Kárprátia? Ők valami friss banda? Egyébként meg mi lesz ha a jövő héten kijön az új album?
A 2009-es Világbajnokságon Talmácsi Gábor melyik kategóriában indul?
125ccm
250ccm
MotoGP
nem indul egyikben sem

egyikben sem?...
A villamos is aluszik,s míg szendereg a ...... ?
robogás
robogó
ellenőr
a váltóőr

csak egy szóköz
Mennyivel több LE-t kapsz ha helyesen válaszolsz egy kvízkérdésre?
+10%
fixen +10 LE-t
+5%
+20%

egyrészt atomprimitív, másrészt az én esetemben pl helyes választ sem tartalmaz.
Melyik napon kiáltották ki a 12 pontot a pesti ifjak?
1848 10. 26.
1849 március 15.
1941 szeptember 1.
1848 03. 15.

Helyesírás egyes a dátumokra.
Mekkora lehet a bölömbika agancsa?
70-90 cm
45-60
20-30 cm
nincs neki

Na, itt viszont ül a nincs neki válasz, jó kis beugratós kérdés.
Pontosabban ők is ismerik, csak épp nincsenek abban a korban, hogy fejből tudják.
Dátum: 2009.04.21. 17:47:33
Ki nem volt tagja az első magyarországi kormánynak?
Széchenyi István,
Jókai Mór.
Deák Ferenc,
Kossuth Lajos,

Kár volt elrontani a válasz megjelölésével. A kérdés csak javítást igényel, de a feltevőnek kijárna a ban!

Mekkora lehet egy veréb testtömege?
3-4 tonna
11-13 kilogramm
1-2 mázsa
25-40 gramm!


Ez meg a másik. Nem elég hogy atomprimitív válaszlehetőségek vannak, még ki is emeli a helyes választ. Itt részemről a kérdésért sem kár, de szintén ban.
Való igaz, hogy van sok vacak kérdés amiben fantázia-válaszok vannak, de egyrészt szőrösszívű vagyok, másrészt igényes, és a magyar irodalom azon korszaka amúgy is közel áll a szívemhez, így nekem szúrta a szemem a fantáziaválasz az adott környezetben.
Mikszáth kapcsán: én valamikor anno még tanultam általánosban a magyar régi családnevek kapcsán, hogy a családnév végi y a nemesi/földbirtokosi címet jelentette, és a szabadságharc idején többen is i-re módosították, ezzel is jelezve, hogy ebben a háborúban nem közemberek és nemesek küzdenek, hanem magyarok. Többek közt pl Görgey Artúr is i-vel írta a nevét, még a végrendeletében is.
Persze Ana, nem véletlenül van benn a már szerepelt értékelés is, a kísértetiesen hasonlót úgy értettem, hogy azonos kérdés, minimálisan eltérő válaszok. Azért valljuk be, arra elenyésző az esély, hogy ugyanazok a válaszok jussanak valakinek eszébe, mint ami már benn van a rendszerben. Egy irodalmi műnél még előfordul, de egy szó jelentésénél...

(de ez csak tipp, mert rémlik a napokból egy ilyen kérdés, de a válaszokra már nem emlékszem pontosan)
Magyarországon a mondat közepén csak a tulajdonneveket kezdjük nagy betűvel.

Valamint a kommunikáció információcserét jelent igazság szerint, ami kétirányú, míg a helyesnek megjelölt közlés csak az egyik irányú információáramlás, sántít a helyes válasz, a beszélgetés válaszlehetőség sokkal közelebb áll a valós jelentéshez.
Idézet: Lanmandragoran - 2009.04.17. 21:27:08
Melyik magyar író cserélte le a nevében szereplő y-t 1848. március 15. után i-re?
Jókai Mór
Mikszáth Kálmán
Gárdonyi Géza
Tahi Lajos


Fene azt az áldott jó szívemet, de rossz válaszok helyett, csak helyesíráshibát adtam, mert a kérdés tetszik. Viszont Mikszáth nevének a végén nincs y amit i-re lehetett volna cserélni, Tahi Lajos nevű magyar íróról pedig még az életben nem hallottam abból a korszakból.


Gondolom a többiek is hasonló módon vélekedtek.
Persze, biztos más a hülye, de a kérdésed az tökéletes. Leszámítva, hogy a származásra kérdeztél rá, és így egy helyes válasz sincs, mert mind a négy hölgy magyar származású, csak közölük egy az Újvidéken született.
Dátum: 2009.04.18. 16:57:49
Mi a budapesti Duna-hidak helyes sorrendje Északról Déli irányba?
Erzsébet híd, Pefőfi híd, Lánchíd, Szabadság híd
Petőfi híd, Lánchíd, Szabadság híd, Erzsébet híd
Szabadság híd, Petőfi híd, Erzsébet híd, Lánchíd
Lánchíd, Erzsébet híd, Szabadság híd, Petőfi híd

Van benne egy elütés, hiányzik a kérdésből az alábbiak közül, és nem tudom mennyire közismert a négy középső híd sorrendje. MAjd az okosabbak eldöntik, mi legyen a sorsa.
Az alábbi színek közül melyik lehet egy tenger, egy híres sereg, és egy kártyajáték előtagja is?
zöld
vörös
fekete
sárga
Ne vegyél rá mérget!
És mindezeken kívül legközelebb azt sem ártana pontosítani, hogy mikor legújabb, mert ugye az SW pont az, amit folyamatosan bővítenek.
Dátum: 2009.04.18. 16:08:31
Menyi -2 a másodikon?
-2
2
4
-4

nc
Ki a a tragédia , a dráma és a gyászének múzsája?

Felesleges a betű.
Dátum: 2009.04.18. 13:50:15
Milyen növény a borbolya?
gombaféle
fenyőféle
páfrány
moha

A kérdésfeltevő szerint fenyőféle, holott a fenyők toboztermők, a borbolya pedig a boglárkák rendjébe tartozik, ami zárvatermő.
Mikor zajlott le a Mezőkeresztesi csata?
1596 október 26.
1697 szeptember 11.
1526 augusztus 29.
1479 október 13.

gondok vannak a dátumozás helyesírásával.
Melyik óceán van Ausztrália és Amerika között?
India
Nincs is óceán köztük.
Csendes
Atlanti

nincs is miatt törlés
Hogy folytatodik? ....... a mi autonk! (reklámszöveg).
Opel
BMW
Audi
Suzuki

A reklámokat nem kéne erőltetni.
Dátum: 2009.04.18. 13:17:06
Nekem a dédnagyapámat a harmadik, nagyapámat az első agyvérzése vitte el, édesapám egyik legjobb barátja túl van a negyediken. Én is pontosan tudom, hogy a köztudatban ez van, de attól még nem ezt, de legalábbis nem csak ezt jelenti. Sokan mondják/mondjuk, hogy azért szeretjük a kvízt, mert érdekes dolgokat lehet benne megtudni, bővíti az ismereteket. Aki valamit is ad magára, és a szellemi épülésre, az épp ezért nem engedheti meg magának, hogy féligazságokat terjesszen a kvízben. Sipovics az ezen vita előtti hozzászólásai alapján értelmes ember benyomását tette, akire igaz kellene hogy legyen az előző mondatom. Hogy cáfolja, vagy megerősíti az első benyomást, csak rajta áll.
Viszont pont ezért van tele az adatbázis vackokkal, mert sokan vagytok vele úgy, hogy miért vegyem el a kedvét, ehhez ért. Aztán jön a következő, aki csak azt látja hogy ilyen kérdéseket elfogadtatok, és csodálkozik meg bezzegel, mikor egy kvízadmin visszadobja a megkérdőjelezhető minőségű kérdését.
A másik, Felicia kérdése éppen határeset, de ha általánosságban a rossz kérdés nem jár valamilyen büntetéssel, nincsen semmilyen visszatartó ereje, hogy ne tegyenek fel rossz kérdéseket. Mikor először felvetődött a kérdésről lemondás lehetősége, én amellett voltam, hogy ne azért járjon jutalom, hogy nem raknak fel vackokat, hanem azért járjon sokkal nagyobb büntetés, ha raknak fel.
Dátum: 2009.04.18. 12:55:27
Szerinted igaza van, 15 értékelő, vagy egy kvízadmin szerint meg nem. Egyébként meg ha az arányok fordítva lennének, szerintem se lenne baj a kérdéssel. De épp ez az, hogy a szélütéseknek CSAK A ~20%-A agyvérzés! Vagyis marhára nem igaz az a "képlet" amit odaírtál, csak azért mert ez él a köztudatban.
És nem kellett volna belemenni mélyebben. Egyetlen egy "alábbiak közül", vagy "hétköznapi neve" kifejezéssel már jó és pontos lett volna a kérdés ebben a formában, minden módosítás nélkül, de persze egyszerűbb a fórumon személyeskedni, mint egy picit gondolkodni, és belátni, hogy másnak is lehet igaza.
Egyébként lehet próbálkozni egyre primitívebb kérdésekkel, de azok egyre kevésbé mennek át, 50%-nál jóval rosszabb arányban.
A feltevőt én is csak az itteni reakciói alapján tudom minősíteni, hisz a kérdést nem tudhatom ki tette fel. Viszont az, hogy normálisan kérdezi meg, vagy anyázva hogy mi volt a gond, sokat elárul a jellemről, mint ahogy az is, hogy ha normális választ kap a kérdésre valakitől, akkor megköszöni, vagy a válaszadóba is beleköt.
(mielőtt bárki magára venné, ez most egy általánosítás volt a topic közel 4k hozzászólása alapján)
Szeretnék tisztázni egy félreértést. Ez a topic azért van, mert vagyunk néhányan, akik azzal is próbáljuk javítani a színvonalat, hogy ha valaki megkérdezi, hogy miért kapott a kérdése olyan értékelést amilyet, megmondjuk neki,hogy szerintünk mi a hiba a kérdésben. Nem engem kell azért utálni, mert Feliciának visszadobták a kérdését, én csak az itt feltett kérdésére válaszoltam.

Ami meg a sértődést illeti, ő kérdezett az aláírásomról. Nem véletlenül van ott, de ugyebár akinek nem inge...
Nem azoknak szól, akik itt panaszkodnak, hogy visszadobták a kérdésüket. Azoknak szól, akik ezt személyes sértésnek veszik, és közlik hogy ha ebben a játékban mindenki hülye, akkor majd atomprimitív kérdéseket fognak feltenni.