Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Anélkül, hogy kétségbe vonnám a nyelvi hozzáértéseteket, amire 5 világszerte használt kereső is azt dobja ki, hogy ilyen szót nem találtam, olyan név nem létezik.
(Svenbjörnsdottir név létezik)
Nem véletlenül van ott a felugró kérdés, hogy biztosan csinálni akarod-e, amire rányomtál. Oda kéne figyelni, hogy mit csinálsz, ha meg olvasás nélkül kattintgatsz, nem a játékot kell szarozni.
Dátum: 2009.04.26. 19:30:48
V1-en gyémántra kezdtem fejleszteni smaragdként, mert a támadóim 90%-a gyémánt. V2-n kb fele-fele arányban támadnak smaragdok és gyémántok, ott nincs fejlesztve semmi.
A ki írta ezt-azt típusú kérdéseket már eleve fenntartásokkal kezeli a többség, mert rengeteg van belőle, és ami az egyik embernek gyerekjáték, a másiknak könnyen lehet spec. Emiatt a fenntartás miatt könnyen lehet indoka a rossz válasz értékelésnek egy nem létező név mint válaszlehetőség, legalábbis innen kívülről erre tippelek, hogy ezért kaptad. Szerintem a legkorrektebb értékelés a már szerepelt lett volna.
Idézet: Zerga - 2009.04.26. 17:50:46
Ki írta Nils Holgersson történetét?

Hans Christian Andersen
Sven Jörgensen
Selma Lagerlöf *
Erla Svejnbjörndóttir


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Azt esetleg elfogadnám, hogy egyeseknek "túl speciális", azt viszont nem értem, hogy mi a baj a válaszokkal. Mit jelent az, hogy "rosszak", ill. "nem egyértelműek"? Jelezném, hogy egyik nevet sem én találtam ki.


Ez esetben engem pl érdekelne, hogy a negyedik válaszlehetőséget honnan a túróból szerezted, mert kb egyetlen találat nincs rá a guglin, a yahoo-n, az altavistán, a wikin, az amazon.com-on és az answer.com-on, szóval kizárt dolog, hogy létező név legyen.
Dátum: 2009.04.26. 18:07:11
Elég lenne, ha abbahagynád a személyeskedést, amit te kezdtél, és ezáltal jelen pillanatban semmivel sem vagy jobb Faktornál, sőt, ő az általános stílusához képest sokkal kulturáltabb hangnemben reagált, mint ahogy te megszólítottad. A helyedben nem lennék büszke rá, hogy 14 évesen ekkora arc, és ilyen kevés tisztelet szorult beléd! Pedig az agyaddal nincs gond, azt már nem egy fejlesztés kapcsán lefolyt vitában bizonyítottad.
Dátum: 2009.04.26. 15:03:51
Ki az Omega együttes jelenlegi énekese?
Molnár György
Benkő László
Mihály Tamás
Kóbor János

nem kéne az a jelenlegi...
Tóth Gergő Rock énekes melyik együttesben énekel?
Blind Myself
Fish!
Slipknot
Metallica

és ő ki?
Az alábbiak közül melyik prímszám?
9
2
1
4

prímitív
Melyik nem egy játékmárka ?
Playmobil
LEGO
Matchbox
NOKIA

dedó
Dátum: 2009.04.26. 12:56:09
magyarországon melyik párt van hatalmon?
PKH
FIDESZ
MSZP
HHH

nc
A három híres kard neve közé egy íj neve keveredett. Melyik az?
Andúril
Taulmaril (the Heartseeker)
Excalibur
Glamdring

Akit nem érdekel a fantasy, annak kicsit talán spec, bár a három kard tényleg elég híres. De azért nem kéne megjelölni a helyes választ. A kérdés megfogalmazása viszont tetszik, én csak a zárójeles részt törölném.
Honnan igazolt Dzsudzsák Balázs a Psv Eindhoven-be?
Debrecen
Budapest Honvéd
MTK
Ferencváros

És ki az a Dzsudzsák Balázs?
Milyen arányban van a bor és a szóda egy "Krúdy-fröccs"-ben?
9:1
3:2
1:2
4:1

spec
A wikidot nem hivatalos adatbázis, csak néhány játékos áldozatos munkája (elsősorban pont Kocosé), viszont csak azok ismerik, akik olvasói a fórumnak, vagy olyan szövetségben vannak, ahol van néhány fórumozó öreg róka. Ez a frissen regelt kezdők 99%-ára nem igaz, így nekik a VÚ-s információkat esélyük sincs tudni, a kvíz pedig nem gugli-bajnokság.
Dátum: 2009.04.26. 11:19:40
Mi a hőmérséklet jele?
h
k
C
t

Régen tanultam, de emlékeim szerint a t az idő jele a fizikában, a hőmérsékleté T.
Melyik csapat volt az NBA bajnoka 2008-ban?
New York Knicks
Los Angeles Lakers
San Antonio Spurs
Boston Celtics

Ha az európai foci speciális, akkor ez is.
A Da Vinci kód egyik alappillére:Sang Real,mit is jelent?
nincsi is ilyen a Da Vinci kódban
Sátán gyermeke
királyi vér
értelmetlen,nincs jelentése

tarkónlőni
Eshet-e piros hó?
pirosnak látszik, ha úgy esik rá a fény
igen, ha keveredik a valami hozzá a felhőben, már volt is rá példa
csak a mesében
sohasem

A tipikus kétválaszos kérdés.
Az alábbiak közül melyiknek a legkisebb súlyú a hangszere?
egy triangulumosnak
egy léggitárosnak
egy szélhárfásnak
egy okarínásnak
Dátum: 2009.04.25. 21:40:11
Milyen sorozat nem létezik?
NY-i helyszínelők
Tatabányai helyszínelők
NCIS- Tengerészeti helyszínelők
Miami helyszínelők


A Jövő Világa c. műsor melyik TV csatornán van?
Discovery Channel
Spektrum
National Geographic
Viasat 3
Dátum: 2009.04.25. 20:36:06
V3 top-om:
Te nyerted a csatát.
A jutalmad 308 lélekenergia és 11 TP.
Dátum: 2009.04.25. 20:01:53
Csillagkapu. Másképpen?
Stardust
Starship
Stargate
Stardoor

szótár
Mi Sub Bass Monster "becsületes" neve?
Nem Szabolcs
Nem Máté
Máté Szabolcs
Máté Georgina


Mit jelentett a "felövezés"?
semmit, most találtam ki ezt a kifejezést
az erényöv ráadását az asszonyra
a király felöltöztetését
a lovaggá avatás egy alternatív formáját

Az a, válasz megér egy törlést
melyik fémpénzünk készült két különböző szinű fémből?
a 10 forintos
a 100 forintos
a 20 forintos
az 50 forintos

helyesírás nulla
Mikor volt az Arany csapat" világbajnoki döntös és vesztette el?
Beszélni te magyartot?
Melyik kapus becene volt a "Fekete Párduc"?

beceneve
Melyik nem számítógép tartozék?
Joystick*
Webcamera
Keyboard
Egér

Egy kezdő informatikuspalánta...
Dátum: 2009.04.25. 18:19:31
hány kérdést kell jol megválaszolnod hogy ,ujjabb kérdést tehess fel?
80
20
40
100

borzalmas heje sírás
Kit nevezünk "kékvérű"-nek?
tanárok
nemesek
rendőrök
bányászok

Kiket
Milyen névnap van március 8.-án?
Abigél,Alex
Zoltán ,Beáta
Csilla,Noémi
Nárcisz,Melinda

A Nőnap miatt elég közismert, de a vesszők után szóköz kéne, a dátumba meg nem kéne a pont.
Dátum: 2009.04.24. 20:54:17
Melyik városunkban nincsen jelenleg is működő trolibusz üzemegység?
Budapest
Pécs
Szeged
Debrecen

jelenleg?
nem esik messzze az .......a fájától?
barack
szilva
körte
alma

biztosra ment, ami a dupla mássalhangzót illeti
Hol élnek a jegesmedvék?
Északi-sark
csak állatkertben
kihaltak
Anktartisz

két hülye válasz, meg egy helyesírási hibás
Mi tör fel a gejzírből?
forró levegő
sár
láva
forró víz

Lehet, hogy az én tudásom hiányos (sőt, általánosságban biztos), de határozottan úgy emlékszem, hogy az egyik May indiánregényben (A medveölő fia) szó esik egy kettős gejzírről a Yellowstone park terültén, szabályos időközönként először a szokásos vízgőz, aztán forró sár tör fel a lukból. Ez így két helyes válasz, amennyiben valós természeti jelenségre épül a könyvbeli gejzír.
Általában mivel vadásznak fácánra?
pisztollyal
sörétes puskával
elefánttal
Interkontinentális rakétával

marha
Melyik nem tv márka?
Technika
Samsung
LG
Nokia

A Technikáról még az életben nem hallottam, mint elektronikai márkáról, de azóta utánanéztem, a Tesco Gazdaságos műszaki cikkek "márkája". A kérdésfeltevő viszont az ITT Nokia szórakoztatóelektronikai eszközökről nem hallott. Ő sem az idősebb korosztályhoz tartozik.
A csontok mésztartalmát (szilárdság, a törések elleni védelem) csökkentő táplálkozásforma?
vegetáriánus
a nagyi főztje
cola, Mc Donald’s
csoki, cukor nassolása

Egész pontosan a Colában található foszforsav kioldja a kalciumot a szervezetből, ha pontosan tudom. De a kérdés és a helyes válasz jelen formájában no comment!

Melyik óra márka?
Puma
Nike
Lorus
Adidas

nc
Ejnye Cras! Nem keresni kéne, hanem tudni! Faria abbé volt Edmond Dantes cellaszomszédja és mentora If börtönében. De a helyesírási hiba stimmel.
Dátum: 2009.04.22. 23:18:41
Az a te bajod, hogy azon lovagolsz, mi van szó szerint oda írva, ahelyett, hogy értelmeznéd a leírt szöveget. A háború megnyerésének egyetlen feltétele van, hogy az ellenfél letegye a fegyvert/megadja magát/elismerje hogy vesztett -> kapituláljon. Ez nem játékszabály, ez így működik az ókor óta. Ezt az ellenfél megteheti szavazás útján, vagy a gép megteszi helyette, ha a leírt feltételek valamelyike teljesül. Ha három hét alatt nem tudjátok megadásra késztetni az ellenfelet, akkor nem győztetek, tehát döntetlen van.
Dátum: 2009.04.22. 21:43:26
Hány aranyérmet szerzett magyarország a pekingi olimpián?
7
5
2
3

A kisbetűs Magyarországért kijár egy kis pihenő!
Ki "énekli" a Kis Patak cimü számot?
Fekete Pákó
Sebeök János
Uchrin Benedek
Szintiboy

Részemről a felsoroltak egyike sem tartozik az általános műveltséghez, sőt, feláll a szőr a hátamon a nevük hallatán is.
Hány tantárgyból kötelező érettségizni?
6
5
3
4

Melyik évben? Nekem még csak négyből kellett, most éppen öt... És ha jövőre hat lesz?
Kit neveztek a történelemben 'Madame Deficit'-nek?
Mária Terézia
Madame Pompadour
Victoria Beckham
Mária Antónia (XVI. Lajos felesége)

Mrs. Beckham emlegetése ebben a kérdésben érdemessé teszi a kérdezőt némi pihenőre. Pedig a kérdés nagyon jó lenne.
Melyik megyében van a Hetés?
Békés
Csongrád
Vas
Zala

nc
Ki a Manowar Énekese?
Győzike
Eric Adams
Al Atkins
Tony Kakko

spec
Milyen színű a fehér ló?
fekete
fehér
rózsaszín
szürke


Hány licitkör van a Hold'm pókerben?
4
1
2
3

spec
Dátum: 2009.04.22. 07:45:27
Abban tévedsz, hogy pont az élmezőny érdeke jelen pillanatban a csökkenés, mert ők ha nem akarnak visszacsúszni a toplistán, kénytelenek mindent megvenni, hogy ne kerüljenek hátrányba a többiekkel szemben, és míg alsóbb szinteken akár két 30-as sms-csomagot is be tud az ember osztani egy hónapra, addig feljebb ennyiből már épp csak egyetlen tárgy jön ki ennyiből.