Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.05.15. 07:00:21
Én viszont gonosz leszek.
Hogy lenne ez értelmezhető? Nem ismered a prímszámokat?
Az ugyanis: 2, 3, 5, 7, 11, 13.

Mivel a te sorozatod egyessel kezdődik, és sehol benne a kettő, nem tudom, miért beszélünk prímszám-sorozatról.
Dátum: 2009.05.14. 01:55:17
Újabb kvízolimpiás gyűjtemény:

Amerikai fociban nincs (pedig az európai rögbiben van):
Kapu
Csere
Időkérés
Oldalbedobás *

két sport szabálykönyvének különbsége garantáltan lexikális

A sakkban lehet-e egy huszárral és egy futóval mattot adni?
egyik se
nem
csak bizonyos szabályok mellett
igen
2 marha válasz

Ki a Kaptár című film főszereplője?
Angelina Jolie
Mila Jovovich
Rachel Weisz
Sandra Bullock
Milla Jojovich

A labdarúgásban adhat-e a bíró egyből piros lapot szabálytalanságért ?
Nincs a labdarúgásban piros lap
Igen
Nem
Csak a másokid sárga lap után
eldöntendő kérdés

Melyik Mel Odom műve ?
Árnyjáték
Átváltozva
Magányos farkas
Fejvadászok *
spec

Windows XP-ben melyik a kivágás billentyűparancsa?
CTRL+V
CTRL+X
CTRL+C
CTRL+S
primitív

Mit neveznek a "sivatag szobrászának"?
A homokot.
Az esőt.
A szelet.
A hőingadozást.
a sziklásabb részeken a hőingadozás legalább annyira szobrászkodik mint a szél

Melyik NEM drog az alábbiak közül?
Kokain
LSD
Igrain
Heroin




Az alábbiak közül melyiknek van bőrszövete? (becsapós)
zöldmoszat
disznó
ember
rózsa
minek a megjegyzés?

Mi jelent a Gy.I.K. rövidítés?
Gyakorlati Intelmek Hezdőknek
Gyógyító Italok Kicsiknek
Gyógypedagógiai Iskolások Közössége
Gyakran Ismételt Kérdések
primitív

Ki nem volt a DVSC játékosa?
Kuttor Attila
Dzsudzsák Balázs
Gera Zoltán
Halmosi Péter
kit érdekel?

Mikor indították a Viking Mars-kutató űrszondákat?
1975 *
1980
1972
1976
túl közeli dátumok

Melyik NEM a Kaland-Játék-Kockázat sorozat tagja
A Szigetvilág Varázslója *
A Tűzhegy Varázslója
Halállabirintus
Az Országút Harcosa
spec, sokan szerintem azt sem tudják már, mi volt a K-J-K

milyen állat Füles a Micimackóban?
kenguru
bagoly
nincs is Füles a Micimackóban
szamár
törölni, kérdezőt lelőni

Hanyadik születésnapját ünnepelte 2008-ban Michael Jackson?
49
51
48
50
fontos info?

Melyik a nehezebb, másfél tonna acél vagy másfél tonna tollpihe?
nem eldönthető
azonos a súlyuk
acél
tollpihe
marhaság

Melyik Monthy Python tag szerepelt a Hal neve Vanda című filmben?
Michael Palin
Eric Idle
Graham Chapman
John Cleese
A hal neve: Wanda a film címe

Melyik nem Jókai regény?
Kárpáthy Zoltán
Egy magyar nábob
Légy jó mindhalálig!
Rab Ráby
miért van felkiáltójel a jó megoldásnál?

Ha 7 szénakazalt és 1 szénakazalt összerakunk, akkor hány szénakazal lesz?
8
1
5
2
ezer ilyen van már

Mit nevezünk két halmaz komplementerének?
A két halmaz összes elemét együtt.
Nincs ilyen fogalom a matematikában.
A két halmaz közös elemeit.
Azoknak az elemeknek a halmazát, amelyek nem elemei egyik halmaznak sem.
nincs ilyen válasz

Egy futóversenyen vagy. Megelőzöd a második futót. Hányadik vagy?
nem is érsz célba
második
harmadik
első
nc
Te ezt nem tudtad?
Orvosolni senki nem fogja, ugyanis ide játékosok írnak, akiknek nem áll módjában semmit orvosolni. Azért lehet elmondani a panaszt, mert az ember a más és saját hibáiból tanul, így ha valaki hajlandó elfogadni a tapasztaltabbak véleményét, még sok jó és szép kérdést tehet fel a további játéka során. (nem konkrétan neked írom, általánosítás)

Viszont a te esetedben 90%-os biztonsággal állítom, és fogadni mernék rá, hogy a három "szótár-név" miatt kaptál törlést. Normálisnak ítélt válaszokkal már benn van ugyanis a rendszerben, vagyis Kádár elvtárs neve nem vált ki közmegbotránkozást. Sokkal kevésbé tartom valószínűnek hogy 12-15 játékos a pártvezér miatt adott volna törlést, mint azt hogy azért kaptál törlést mert ennyire keveset nézel ki a játékostársaidból.
Hogy kell szólítanunk a mesebeli boszorkányt, ha nem akarjuk, hogy a mi fejünk is a karóra kerüljön?
Boszorkánynak
Asszonyomnak
Vénasszonynak
Öreganyámnak
Akkor megnyugodtam, hogy nem én felejtettem ennyit. a törit mindig szerettem, de azért ezek mégis csak közel 10 évvel ezelőtti emlékek.
Valószínűleg pont azért kaptál rá törlést, mert egyetlen magyar név volt a négy név között.
Az elsővel még mindig vitatkozom, az oszmán-francia szövetség korábbi keletű, mint a cognaci liga, a ligának a Török Birodalom nem volt tagja, ellenben a magyar oldalon harcoltak pápai seregek, holott a pápa szintén tagja volt az említett tömörülésnek. Valamint én még úgy tanultam, hogy a hadjárat egy korábban fogságba ejtett török békekövet miatt robbant ki.

Nem rossz maga a kérdés, csak csiszolni kell rajta. Mert a te szemszögedből igaz, hogy talán a ligának is köszönhető, hogy elvesztettük a mohácsi csatát, de konkrétan a csatának nem előzménye.
Ebből a nézőpontból ezt tartanám a helyes kérdésnek:

Melyik nemzetközi szövetség létrejötte járult hozzá közvetve a mohácsi csata elvesztéséhez?

És azért csak közvetve, mert a történelmet ismerve, a Habsburg csapatok és hadparancsnokok nem egyszer hagyták cserben a magyar csapatokat mikor módjukban állt volna segíteni (és ráadásul már Habsburg uralkodó ült a magyar trónon), így nem tudhatjuk, hogy ha nem kell foglalkoznia a ligával, segített volna-e egyáltalán.
A két filmben igazad van, de a Halálbiztos akkor sincs kiírva. Te ne abból indulj ki, hogy melyik címen terjedt el szerinted, hanem hogy olyanok is megkaphatják, akik nem látták, és két angol szóból halovány lila gőzük nem lesz, hogy az milyen film.

Ja, és a teljes címe Grindhouse: Death Proof.
Dátum: 2009.05.13. 19:17:09
Melyik nem vodka?
Krepkaya
Belvedere
Borovicska
Kalinka


... Barbatrükk.
Hüp-hüp-hüp
Kop-kop-kop
Hop-kop-hüp
Hop-hop-hop

hol itt a kérdés?
Tippelhetek? Vagy írd oda mindhez a magyar címet zárójelben, vagy egyikhez sem. Sőt, mivel alapvetően magyar játékról van itt szó, még jobb lenne a "magyar cím (eredeti cím)" sorrend. Egyébként nem rossz szerintem.
Pontosítok. Mindenki, aki ezzel a játékkal játszik, és már szövetségben van, és már látja az épületek közt a Katalizátort. Ez a frissen regisztrált, kezdő játékosok 99%-ára nem igaz, így számukra a kérdés speciális.
Az első kőkemény történelem, ha elméletben nem is túl nehéz. Viszont én nem értem a kérdés és a válaszok összefüggését.
Antant, ugyebár 1904
Tordesillas spanyol-portugál egyezmény Dél-Amerika felosztásáról, asszem ~1494-5
A cognaci liga időben stimmel (1526. május) de egy Habsburg-ellenes szövetségről szól, se Magyarországhoz, se a törökökhöz nincs sok köze emlékeim szerint
Harmadik triumvirátusról pedig őszintén bevallom, nem is hallottam történelmi vonatkozásban.

Szóval vagy az én történelmi ismereteim nagyon kopottak már, hogy nem látom az összefüggést, amitől előzménye lett bármelyik válaszlehetőség a csatavesztésnek, vagy rosszul tetted fel a kérdést.

Nem azt akartad kérdezni, hogy Melyik szövetség jött létre közvetlenül a mohácsi csata előtt? Az előzmény szó kapcsolatot, ok-okozat viszonyt jelent.

A második, háát, a földrajzot soha nem szerettem, így nekem elég spec, de nem tudom megítélni, hogy valóban az-e. Utánanézve pedig sok ellentmondó információt találtam, ami alapján akár mind a négyet ki tudnám zárni, tehát megint csak ki vagyok lőve. Talán majd más érdemben is tud nyilatkozni.
Szerintem egyrészt kérdőjel elé nem teszünk szóközt, másrészt vagy települést írj a kérdésbe, vagy négy várost sorolj fel. Tárnok csak nagyközség, nem város.
Dátum: 2009.05.13. 14:12:02
Melyik nem cigarettamárka?
Marlboro
Multifilter
Adidas
Pall Mall


nono
Dátum: 2009.05.13. 14:01:04
Nézz körül egy kicsit jobban az állatok menü oldalának tetején!
Dátum: 2009.05.13. 13:08:01
Én sem szeretem ezeket a kérdéseket, ha nincs benne dátum akkor hibás kérdés, ha van benne dátum, akkor érdektelen. De az edzők közül Sir Alex Ferguson, játékosok közül Raúl és Casillas kivételt képez a klubhűségük miatt. Raúl csak ifiként nem a Real színeiben játszott, Casilas pedig az első edzésétől kezdve madridi, szóval az ő szerződésük igenis bombabiztos.

Viszont tuti hogy erősen duplikáltak is, úh nem baj ha néha kikerül egy-egy verzió ide, Hatse tudja irtani a felesleget belőlük.
Dátum: 2009.05.13. 12:55:38
Én nem gyűlölöm őket. Csupán rájuk fókuszálom a képességeimet. Nem ugyanaz!
Dátum: 2009.05.13. 12:46:09
Időtálló! A pályafutása végéig tartó szerződése van. Az elkövetkező néhány évben nem fog elavulni, az tuti.
Dátum: 2009.05.13. 12:31:15
"Utcára nyílik...
... az ólajtó."
... az ablak."
... a kocsiajtó."
... a kocsmaajtó."
Lát itt valaki kérdést?
Ki nem tartozik Frédi Flinstones családjába?
Enikő
Dino
Vilma
Irma

Flintstone
A vezetőkészség szakértelemnek hányas szintűnek kell lennie, hogy 3 állatod lehessen ?
5
7
3
10
spec
Közismerten melyik képregényhős gyorsabb az árnyékánál?
Sipderman
Asterix
Garfield
Lucky Luke

Lehet én vagyok elmaradott képregények terén, de ki az a Sipderman?