Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.05.17. 12:01:54
Idézet: masterv - 2009.05.17. 10:05:00
Egy 5 és egy 3 literes kancsóval ki kell mérned 4 litert. Legkevesebb hány merítésre van szükség ?
2-->!
4
5
3

Pontatlan a kérdés feltevése,1 merítéssel szemmértékre megoldható,ha nagyon kötözködni akarok.Ha meg nem,akkor is bárhogy számolom,3 a helyes megoldás.Törlendő vagy pontosítandó!
(Az én levezetésem: 3ast merítem,átöntöm az 5be.3ast megint merítem,ismét csak az 5ösbe töltök belőle.Az 5ös megtelik,a 3asban marad 1L.5öst kiürítem,beleborítom a meglévő 1L-t majd a 3ast megmerítve feltöltöm 4re.Ez szerintem 3 merítés.)

Milyen nemzetiségű a visszavonult kapus,Fabien Barthez?
Angol
Francia
Spanyol
(még valami,amit nem jegyeztem meg)

Remélem jól írtam,mert emlékezetből írtam be a kérdést. A válasz: francia. De ki ez a fickó? Miért világhírű?Én még sohasem hallottam róla,ezért megkérdeztem jópár embert a boltban,ki lehet, de senki nem tudta... Túl speciális és érdektelen tudás.Törlendő!


Merítés: a tiedhez nyilván hasonló logika alapján eredetileg 3 volt a helyes megfejtés, emlékeim szerint Hatse javította kettőre, ugyanis az a helyes. A kérdés pontos, mert a szemmérték az nem mérés.
A megfejtés pedig: 5-öst telemerítem, megtöltöm belőle a 3-ast. 3 liter kiönt, maradék kettő átönt a 3-asba. Ötös újra telemerít, és egy litert átönt a három literesbe a 2l mellé.

Barthez pedig valóban egy noname kapus, végső soron csak '98-ban világbajnok, 2000-ben Európa-bajnok lett a francia csapattal.
Bízom benne, hogy az a megfejtés a talányra amit Cras írt, mert mikor tegnap délután találkoztam a kérdéssel, még volt benne egy szóközhiba is, ami már eltűnt. Őszintén remélem, hogy ez a kérdés már a szóközhibát javított verzió, nem pedig az eredeti kozmetikázva, hogy hibátlannak tűnjön a reklamációhoz.

Egyébként nem csak hogy felkar izom elnevezés nincs, de a muszkli nemes egyszerűséggel bármelyik izom lehet, ugyanis az angol muscle (izom) szó magyarítása még ha a köznyelvben a bicepszre használják is leginkább.
(a rossz válaszok viszont tetszenek, ötletesek)
Dátum: 2009.05.17. 00:58:43
Én minotaruszt használom, ha nem Fairlight lánca van benn.
Lehet hogy fogyatékos kis hülye buzik (bár én határozottan a hölgyeket pártolom), de nálad határozottan több eszünk van, mert megtanultunk olvasni is az írás mellett, és értelmezni a betűcsoportokat, hogy melyik mit jelent. Ugyanis van egy olyan betűhalmaz itt a topic tetején, ami azt mutatja, hogy tök máshol vagy, mint ahová a kérdés tartozik. Sőt, egy olyan halmaz is van itt a fórumon, ami amolyan értékelési szabályrendszerként üzemel, és világosan le van benne írva, hogy mi nem lehet jó kérdés. Végzetúrból csak olyan kérdést lehet elfogadni, amit egy első szintű, kezdő játékos meg tud válaszolni játékon belüli infok alapján. Attól hogy mindenki buzi, aki nálad jobban tisztában van a szabályokkal, ez még így marad.

Ja, és reggelinek ajánlanék egy fincsi szappant... Valami mocsok folyik a szádból.
Itt valami bűzlik!
Dátum: 2009.05.16. 21:57:35
Idézet: Építész mérnök - 2009.05.16. 21:16:54
Mert ezek szerint mégis csak vannak egyenlők és egyenlőbbek. Mert a rendszerben lehetenek hibás kérdések. És mégegyszer mondom, ez nem a dögöljön meg a szomszéd tehene, hanem a MINDENKIRE vonatkozó szabály. Helyesírási hibával nem lehet elfogadni a kérdést.

További kellemes fórumozgatást minden kedves játékosnak.


A többire nem reagálok, mert részemről is lezárva. Ehhez két gondolat.
1. Nem, nem lehetnek benn rossz kérdések. De sajnos amik a kezdetben bekerültek, csak akkor kerülhetnek törlésre, ha valaki jelzi őket ebben a fórumban. Valamint a frissen megírt szemetet is úgy kapják meg a játékosok, mintha már el lenne fogadva, függetlenül attól, hogy az értékelők még csak az után kapják meg, és dobják vissza. Lehet én vagyok túl optimista, de úgy gondolom, a benn lévő szemét nagy része már kikerült, és a friss, még ellenőrizetlen, nem jutalmazott hulladék az, ami az őrületbe kergeti a játékosokat.
2. Helyesírás tekintetbe maximálisan egyetértek. Mivel a magyar helyesírás szabályai tökéletesen pontos definíciót ad, a legkisebb eltérés is vitathatatlan hiba, amit vissza kell küldeni javításra. (ide is kell hogy kerüljön egy megjegyzés; a játék legelején nem volt olyan, hogy indoklás az értékeléshez, ezért apró hibákkal el lehetett fogadni a kérdést, ugyanis nem volt lehetőség arra hogy javításra küldjük vissza. Mert bármennyire is hiba, túlzás lenne, hogy valaki egy szóköz miatt bukja a LE-t.)
Dátum: 2009.05.16. 20:30:43
Lan lehetne visszafogottabb is ha akarna, de nehéz olyan ember hozzászólására visszafogottan reagálni, aki a hozzászólásai felében az értékelőket szidja tök ismeretlenül, a másik felében meg jó kérdéseket akar kidobatni "dögöljön a szomszéd tehene is" mentalitással.

----

Nem volt világ alakulására kiható esemény Vercingetorix "felkelése"? Végülis csak Caesar és az egész Római Birodalom sorsa alakult volna másképp, ha a felkelés sikerrel jár. Ááá, tényleg, mi az az aprócska torzsalkodás Európa további történelmében.

És a személyeskedést nem én kezdtem:
Idézet: Építész mérnök - 2009.02.05. 23:13:38

Csak tudnám, hogy ki csinálja, hogy nem fogadja ell. Miért kell mások játékát elrontani?! Csak a saját szegénységi bizonyítványát állítja ki ezzel aki nem fogadja el jó válasznak azokat amiket ebben a topikban fell vannak sorolva. Nem is idegesítem magam. Ha neki ez jó, akkor sajnálom őt. Gazdagok a leki szegények.


Mivel rendszeresen értékelek, és az adott fórumba nem egy olyan kérdés került már, amiben az én kezem is benne van, nyugodtan magamra vehetem, és kikérem magamnak. Aki minden háttérismeret nélkül, a legelső hozzászólásában egy csomó embert minősít ismeretlenül, köztük engem is, pontosan elég információt szolgáltat magáról ahhoz, hogy levonjam a megfelelő következtetéseket a színvonaláról.
Dátum: 2009.05.16. 18:42:55
Hogyan hívták Jézus édesanyját?
Mária
Mózes
Éva
Rododrendon

Nehéz lett volna még két női nevet nézni a Bibliából?
Melyik NEM számítógépes programozási nyelv az alábbiak közül?
BASIC
Java
C
NATO

primitív
Mi a sáfrány ??
Énekesmadár
Sárkány
Fűszer
Virág

ez milyen írásjel?
Melyikből használnak legkevesebbet a virágkötők?
fenyőgally
kardvirág
tulipán
tiszavirág
Dátum: 2009.05.16. 18:22:50
Hogy a koszon kívül ragadjon rád valami más is, míg a végzetúrral foglalkozol. Mondjuk egy kis kultúra, egy kis történelem.
Amely előtt vessző, a termést pedig magyarul vaníliának hívják.
Dátum: 2009.05.16. 17:05:37
Öngyűlölő leszel

Viccet félretéve, felejtés.
Dátum: 2009.05.16. 17:04:22
Hol található európa legmagassab lakatlan épülete?
Pécs
Csernobil
Hamburg
Bécs

némi helyesírás
Dátum: 2009.05.16. 15:27:01
Mi a tűzoltók hívószáma?
105
107
104
06 90 320 320


nc
Dátum: 2009.05.16. 14:32:08
Idézet: Kaoraku - 2009.05.16. 13:47:05

Ki vol a magyarok királynője?
Anna
Sissi
Mária Terézia
Erzsébet

Sissi-re gondol a kérdező, de ez teljesen hibás egy kérdés. Sissi neve Erzsébet volt, ráadásul Mária Terézia is volt magyar királynő. Leglább idézőjelbe lenne téve a magyarok királnyője... De így, ezzel a válaszokkal csak tippelhető a helyes válasz


Ugyan kérem! Mária Terézia nem "is" volt királynő, hanem az egyetlen női uralkodó volt a magyar történelemben. Sissi-Erzsébet, és mindenki más csak királyné volt, a király felesége. Nem ugyanaz a két fogalom!
Dátum: 2009.05.16. 12:08:54
Hát, a következő tegnapelőtthöz két hétre lesz papírforma szerint, és nincs külön nevezés, 48 órád van, hogy valamikor megcsináld.
Dátum: 2009.05.16. 12:07:02
Plusz lexikális.
Kíváncsi lennék milyen neveket kellene adni a topicoknak, hogy a kiemelkedő intelligenciájú panaszkodók, akik a hülye értékelők miatt vannak itt, megtalálják az ő problémájuknak szóló topicot!
Melyik egy fog típus?
gonoszság
tisztesség
fiatalság
bölcsesség


nem bonyolult, de ötletes
Dátum: 2009.05.15. 22:17:37
A haverod elkövette azt a hibát, amit a többség; nem értelmezte az értékelés szövegét, leragadt ott, hogy nem egyértelmű. A standard szöveg:
A kérdésre adott válaszaid nem voltak egyértelműek, ill. ROSSZAK voltak.

Nem értek egyet az értékeléssel, egyértelműen a túl könnyű lett volna az objektív ítélet, de az is egyértelmű, hogy aki bekattintotta az értékelést, nem a mondat első felére gondolt.