Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2013.12.02. 22:55:45
Viszont az sem jó, ha csupa olyan bonyolult fejlesztés kerül be, ami meghatványozza a bugok lehetőségét. Ráadásul amit javasolsz, az már régesrég felmerült szövetségi háborús reformként, ugyanis egy az egyben másolja (vagy legalábbis kb 3 éve még másolta) a Shakes&Fidget csatarendszerét, és már akkor sem aratott sikert az elgondolás. Az egyetlen különbség, hogy te most nem szövetségi szinten vezetnéd be, hanem szint alapján szabályoznád a csapatokat. Ami szerintem abszolút nem jó irány, ha csapatösszefogásra kell ötletelni, annak a szövetség legyen a kiinduló alapja.
Rengeteg sok? El vagy nyomva? Ember, VF-esként kihívásból sokkal gyorsabban tudod pörgetni az állatokat, mint egy EH-s akinek kincs a pp
Dátum: 2013.12.01. 22:49:55
Személy szerint az egy szem felesleges H betűn kívül nem látom mi gond lenne vele. És mivel olimpia volt, amikor az adminok sem férnek hozzá az adatbázishoz, gondolom még nem volt alkalma manuálisan javítani, ennyi hiba miatt meg biztos nem akarta visszadobni, mert lehet hogy küldis kérdés volt.
Utóbbi csak tipp.
Dátum: 2013.11.28. 21:11:06
Eddig is meg volt engedve, és ezután is ugyanúgy vissza fogják dobni, ha valamelyik hozzáértő adminhoz kerül a kérdés. És elméletileg még ők vannak többen
Dátum: 2013.11.25. 21:15:09
Ezen olyan jót mosolygok mindig Landi kezdésnél, hogy egyesek még a sokadik eventnél is jönnek panaszkodni, hogy márpedig ők nem kapják vissza csata végén a befektetett töltés + 2 csp LE értékét.
Pedig mintha minden eventnél el lenne magyarázva, hogy a csata végi visszakapott LE-k a végén az elszámolásnál levonásra kerülnek, vagyis a teljesen felesleges ilyenkor számolgatni.
Dátum: 2013.11.25. 20:44:17
Az übergáz csak az, hogy a kérdés helyesen úgy szól, "Milyen állat a paduc?" és szó sincs sehol semmiféle párducról. És meglepő módon a paduc viszont egy pontyféle.
Hát lássuk...
Az "egyszerű és közismert" kérdés az lett volna, hogy Ki volt Yoda mester tanítványa a Dagobah bolygón?
Ki az a Joda mester?
A te kérdésedben rá kell jönni hogy Yodára gondolsz, ki kell találni hogy a Dagobah bolygóra utalsz, ami mellesleg nem könnyű, mivel tudtommal a bolygóról csak annyi ismert az SW-univerzumban, hogy korábban élt ott egy Sith, akitől maradt némi sötét kisugárzás a barlangban Yoda kunyhója közelében, ami leárnyékolta Yoda kisugárzását, így el tudott rejtőzni Palpatine elől. Megszerezni eleve nem tudta volna, hisz sötét jediből ugyebár egyszerre mindig csak kettő van, és ez akkor épp Vader és Sidious voltak, távol Yodától.
No ettől lett speciális a te kérdésed, mert ezzel olyan mélységekre ástál le, ráadásul pontatlanul, amit csak egy, az SW univerzumot kicsit jobban ismerő fog tudni, aki épp csak látta egyszer/hallott róla, neadjisten nem is szereti, az csak nézhet hogy vajon mit akarsz.
Emellett van benne egy hülye válasz (Vuk), ami miatt élből kuka lenne a kérdés, ki van emelve a helyes válasz (csupa nagy betű), ami miatt némelyik admintól még szigorúbb értékelést is kaphattál volna, Luke és Leia fél neve hiányzik, ami igénytelen (ráadásul Leia ugyebár nem is jedi), helyesírási hibás (Joda); ebben a formában a kérdés ezer plusz egy sebből vérzik, a speciálissága csak egy ok a sok közül.


Minden jel arra mutat, hogy a háziló és a lovaglás az i. e. 2. évezred folyamán eljutott az ugor ősnéphez. Akkor már Skandináviába, a mai Finnország területére és az Ibériai-félszigetre is megérkezett a ló és a lótartás. Az ugor lovaskultúráról tanúskodik ló, nyereg, fék, ostor szavunk ugor kori származása, a másodfű, harmadfű (ló) korjelző kifejezésben tükröződő szemlélet, amely a voguloknál is él.


Én sem vagyok se nyelvész, se történész, de anno még tanultam nyelvtanból hogy a vándorlás során az egyes letelepedéseknél mennyi jövevényszó került a magyar nyelvbe. Egyébként egyszerű logikával is rá lehet jönni. Csak utána kezdhettek vándorlásba hogy megismerték a lovakat, hisz korábban nem tudtak volna mivel nomád életmódot folytatni. Így a Kárpát medence, és a két közbenső állomás kilőve. Ráadásul ha kötözködni akarunk, az idézett kérdésben is meg van jelölve a helyes válasz, hisz a "melyik korban" kérdéshez egyedül az "ugor korban" válasz passzol nyelvtanilag.

Mások kérdései: volt több kérdés is, amire egy rossz válasz volt bejelölve. Azokat hol tudom és kinek jelezni, hogy tobja már vissza, törölje ki? Csak mert azoknál a vadászatoknál NEM kapom meg a plussz LE-t, és az nagyon kell ebben a játékba!


Itt a fórumon, a Kvíz 5. topicban, de sajnos van egy olyan hátránya, hogy az adminok csak akkor tudnak rákeresni a kérdésre, ha pontos részletet idézel belőle.
Dátum: 2013.11.18. 21:57:19
Egyetértek, összességében sokkal nagyobb bónuszt jelenthet az arányos eloszlásnál, ha kihagyhatom a legerősebb tulajdonságomat, míg a filléres mágia bennmarad.
Lassan esküszöm szívesen megnézném a kérdéseidet, amiket visszadobtak. Ekkora százaléknál már kezdek kételkedni hogy mindig az admin a hülye
Dátum: 2013.10.31. 22:57:43
Nem értem mi a baj. Egyszerű becsapós kérdés. Azt azért egy általános iskolás is tudja hogy a legnagyobb tömegű emlős állat a kékbálna. Oké, nem szárazföldi. A többi meg nem legnagyobb tömegű. Vagyis a három felállított paraméterből kettőre igaz hogy emlős és szárazföldi, egyre hogy emlős és legnagyobb, és a négy közül egyetlenre hogy szárazföldi és emlős és legnagyobb.
Dátum: 2013.10.30. 09:03:08
Akkor mi a félrevezető, ha az eredeti nem így hangzik, és nincs is itt a szerzője (vagy legalábbis akinek tulajdonítják a sorokat)

Mivel az eredeti így hangzik: Itt nyugszunk vándor, vidd hírül a spártaiaknak, megcselekedtük mit megkövetelt a haza. (fejből idéztem, elnézést, ha apró pontatlanságok vannak benne)

így egyértelműen látható, hogy a kérdésben látható sorokat az eredeti alapján, de attól teljesen eltérően József Attila írta, nem pedig csak egy fordításról van szó.
Dátum: 2013.10.25. 18:50:35
Igen, a pálinka elnevezés egyik kritériuma, hogy Magyarországon termesztett gyümölcsből készüljön. Na most vagy mutatsz nekem törkölybokrokat Magyarországon, vagy elfogadod, hogy a gyümölcs, ami alapján jogosult a pálinka név használatára, az a szőlő.
Dátum: 2013.10.22. 21:49:41
Már egy pár éve így van, egy kis malmozásba még idáig senki nem halt bele
Dátum: 2013.10.21. 22:48:28
Nekem az 50. szint rémlik.
Dátum: 2013.10.12. 21:10:53
Szimuláció? Meg ha másnapra tűnt el egy, és közben vadásztál esetleg akkor a gyorsítás is lehet mondjuk egy autosajtnál
Az igényesség hiányát nem bántásnak szántam, pusztán arra szándékoztam utalni, hogy számomra a fórumos hozzászólásaid alapján egy olyan intelligens embernek tűnsz, akinek nem okoz nehézséget alkotni egy szép kerek kérdőmondatot. Ez a kvízfeladvány pedig egy teljesen más színvonalat képvisel.
Dátum: 2013.10.12. 19:12:23
Lehet hogy középszerű, de saját építés. Nem pedig egy felvásárolt karakter, ami annyira jó volt, hogy még neked sem sikerült elcseszni.

És, tudod én nem reklámozom a karaktereimet, hanem felvállalom őket, akármilyenek. Ezt hívják gerincnek, amire neked is szükséged lenne ekkora archoz.


(jav: vesszőhibák)
Dátum: 2013.10.11. 23:38:50
Gyanús is volt hogy már napok óta nem gyógyítja az állataimat
Én inkább arra tippelnék, hogy semmilyen kérdést nem tettél fel. Ahol kérdésnek kéne lennie, oda te odavetettél minden igényesség nélkül egy fél kijelentő mondatot. Hol a kérdés?
Dátum: 2013.10.06. 22:10:51
Tök mindegy, ha ez megvalósulna, onnantól ez is épp úgy működne, mint a hétköznapi küldik... Ha valamilyen szintű lényt kell levadászni/kalandot, térkapus bizsut találni, akkor ha aktív a hozzátartozó küldetés, a random valahogy mindig úgy alakul, hogy csak az nem jön aminek kéne.

Én pl vallom, hogy HT napon azért kell felvenni a 15 kisebb lény küldit, mert akkor fix hogy az nem jön vadászat közben. (na jó, jön csak jóval kevesebb)