Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2015.06.23. 13:50:19
Igen
Dátum: 2015.06.23. 13:49:48
Szerintem meg a vasárnap délután kiesése sokkal többeket érintene kellemetlenül, mint a hétfő délutáné, mert vasárnap nagy valószínűséggel több idejük van játszani, mint hétfőn meló/iskola után.
Dátum: 2015.06.12. 22:16:22
Jó lenne ha visszaolvasnál még ma, már egy hete ki lett írva...
Dátum: 2015.06.06. 21:53:53
Miért ne lenne korrekt? Azon a szerveren senki nem tudta megvásárolni, ergo senki nem szerzett jogtalan előnyt, ami miatt inkorrekt lenne. A gáz az lett volna, ha a költözés napján aktuális ajánlat a kupon valamelyik szerveren, és vagy csak a költöztetés előtt, vagy csak utána lehetett volna megvenni.
Dátum: 2015.05.12. 21:23:38
A részvétel automatikus, de a bajnokság közepén semmilyen sportban nincs új csapat felvétel. Mivel az szb épp a harmadik fordulónál tart, nektek is várnotok kell amíg a következő bajnoki elindul.
Dátum: 2015.05.03. 18:31:58
Jaa, hogy te a szabályerősítő kivétel szeretnél lenni. Akkor miért nem ezt mondod?
Csak egy apróságról feledkezel meg, de nagyon. Az első 100 küdetés jutalmáról, ami fix összeg, nem szintfüggő. Csak az utolsó 30 küldetés jutalma majdnem 1 millió LE, ami nem mindegy, hogy 20, 30, vagy 60. szinten kerül bele a karakterbe. Abból fel lehet húzni annyira a kritet, hogy utána ne kelljen bajnokin sem szenvedni a küldetéssel.

Az meg hogy nem éri meg ismétlőzni, hát nem is tudom... Csinálni ugyanúgy az szb-t, mint bárki más, csak közben x csatánként még bónusz jutalmat is kapni, nekem nem úgy hangzik mint ami nem éri meg.
Látod, pont ezért mondja Hans, hogy ebben a formában egy elcseszett fejlesztés volt a dekrétumot betenni. Mert nem lehet bármikor megszerezni, nem lehet bárkinek megszerezni, de kis szerencsével egyes emberek bespájzolhattak belőle annyit, hogy szinte tetszőleges szinten elérjék az ismételhető küldiket, ami behozhatatlan előnyt biztosít számukra. Nem te tehetsz róla hogy megláttad a lehetőséget, és ennyit bespájzoltál belőle, hanem a Beho felelőssége, hogy nem látta át, milyen károkat okoz, ha korlátozott időben, szinte korlátlan mennyiségben beszerezhető őskőért.
Ráadásul mivel szintfüggő a TP, még számottevő büntetés sem jár érte, ha az ember a könnyebb utat választja.
Tudom, már rájöttem

Valamilyen homályos okból kifolyólag, mikor a héten megláttam hogy te kezdted újra Ludmillával, elkönyveltem magamban, hogy a személyed a magyarázat a kiemelkedő külditeljesítményre.
(no meg az sem segített, hogy mindketten ugyanabban a szöviben vagytok )
Azért az igen csak extrém, nem kevés alkalommal kéne gyűjtögetni hozzá húsvéti eventből az Isteni dekrétumot. Már Ludmilla v6-os 30. szintje is feszegeti az extremitás határait. (Illetve a piszok szerencsét, hogy pont most jött be a dekrétum)
Dátum: 2015.03.20. 17:34:34
Szerintem teljesen egyértelmű, hogy mire gondol a kérdező. A négy válaszból három eredetileg egy mesterség, abból alakult vezetéknévvé. Ahogy azt már Offsboy is megjegyezte.
Dátum: 2015.03.10. 23:56:13
v5-6 szerverek valamelyikén vagy, és az összépítésed alacsony, ezért nem látod a teljes épületet, csak kevesebb szintjét tudod használni. Törekedj arra, hogy az Építés fül alatt látható (A szövetség építési átlaga: xxx) számnak legalább a felét elérje az összépítésed.
Dátum: 2015.03.03. 22:36:53
Köszönjük!
Dátum: 2015.03.03. 22:26:28
Nem a fontos, hanem a győzelem a részvétel.

Meggyőzni? Ugyan.... Akkor kin fogunk szórakozni? Viszont egyfelől Fsanyihoz hasonlóan élvezem hogy ezer éve rutinból használt képletek részleteivel kell "gyötörni" az agyam, wikin bogarászni olyan dolgok után, amire még v6 induláskor sem volt szükségem (pedig asszem a kocsma egész jó mérleggel kezdte meg a működést), és bónusznak remek önkontroll-gyakorlat is.
Dátum: 2015.03.03. 21:04:39
Idézet: Rosten - 2015.03.03. 16:09:55
1es 2es szinten írtam.
Mi kell hozzá?
Aréna
Gyaktér 6
Kennel
Mi kell az építési átlaghoz?
1-2 szintnyi építés.
Mi kell a csatlós árához?
Semmi TPét igénylő dolog.
Karácsonyi eventben 15 süti váltásból összeszedhető.


(Tisztán szakmailag, hogy ne legyen támadási alap a stílusom.)
Első szinten nem tud elfogni állatot, szóval 2. szint, rendben lássuk.

Ezen a szinten bekerülni olyan szövibe, ahol az épületek megvannak, és feltölteni a kutat, nagyjából kizárt dolog kategória 1-2 szintnyi építésre fordított LE-vel. Egy ilyen szövinek ugyanis minimum 55-60k-s kútja van. Építési átlaggal külön nem is foglalkozom, egy ekkora szöviben a kút feltöltésével általában megvan az átlag is, de a fele biztosan, hacsak nem egy ember tolt bele ennyi LE-t egyedül.
Tehát marad az, hogy csinál magának szövetséget, ahol ő van egyedül. A lélekkúthoz szüksége van 5k LE-re, ezt össze tudja hozni, ha más nem a feladatokkal, meg portyázással minimális vadászatból 2. szintre. Ahhoz hogy legyen első szintű kennele, szüksége van a kúton felül:
- Őrtorony 2: 25.000 LE
- Aréna: 50.000 LE
- Gyaktér 6: 610.000 LE
- Kennel 1. szint (2 óra gyakorlás): 5000 LE
Ez összesen 690.000 LE!!! Ha nincsenek nagyon magas szintű, inaktív haverjai, akik vállaják hogy konstiból köréépítik a szövetséget, akkor tisztán kútból építve ez kereken 690 HÉT, azaz majd 14 ÉV!
Mivel magának építette a szövit, ha hozzászámoljuk az Fsanyi által levezetett építési energiát, amiből 2. szint legvégéig szerezhet maximum 60k-t, még mindig 630 hétnél járunk ami 12 év még mindig.
(ha vannak haverok akik körédhúzzák, vagy előépítik a szövetséget, az már egy másik problémát feszeget, nem az ingyenTÁP visszaélési lehetőségeit, ráadásul amennyire tudom, elég komplex rendszer van az ilyen szövetségek kiszűrésére, mert ez multizásnak/rabszolgázásnak minősül).

Amit esetleg tehet, (ha nem kezdő és ismeri a knowhow-t) első szinten azonnal csinál saját szövit, 5k LE beáldozásával. Utána a 2-3. szintet végigportyázza, begyűjti rá az 510 energiatéglát, (510 portya 1 TP-s csatákkal), a belőle befolyó nagyon optimális esetben 100k LE-t beépíti, és utána jelentkezik egy fentebb vázolt szövibe ahol van egy max 6-os kennel. Ez legkorábban 4. szintre teljesíthető. A mini EH miatt a 2 szintnyi portyázásból talán szerez annyi LE-t hogy picit toljon a szakértelmeken, és jószívvel feltételezve egyetlen vadászatból fog is el állatot, amit a portyázásból be is idomít.
Majd ezután jegeli a karaktert, 12 óránként kennelezteti alkalmanként 63 tp-ért. Az 50-es szint 46750 TP-je 372 nap alatt össze is jön. Ez alatt minieventből+napirutinból be tud gyűjteni ~270 templomkristályt VAGY 270 csatlóskristályt.
Azaz egy év semmittevés és nulla fejlesztés után eldöntheti, hogy az 50-es állaton fejleszt 27 szintet, vagy csinál belőle templomkristályból egy 26-os csatlóst (+2 minden tul-ra), vagy őskőből csinálja meg a csatlóst amit a kristállyal valóban fel tud húzni 110. szint környékére, így lesz neki 20+11 pont minden tulajdonságán, amivel egy átlagos 4. szintű karakter ellen lesz max 55% esélye győzni, viszont nem lesz állata.
További egy év semmittevéssel a gyűjtögetést újrakezdve kinevelheti az újabb 50-es állatot, és ismét dönthet hogy csatlós vagy állatfejlesztés. (a Xenók alatt mondjuk tud +10-10 szintet fejleszteni az állatokon, illetve a második évben talán a csatlóson is összejön +10 szint azaz +1 pont tul)

Vagyis amit te jósolsz jövőre és 2. szintre, az a lehető legoptimálisabb esetben is 2,5 de inkább 3 év alatt teljesíthető és 4. szintre. Feltételezve, hogy közben a szövetség nem növekszik tovább, így nem nő az építésátlag, így változatlanul használhatja a hatos kennelt.

Ezzel szemben ha a fentebbi szövibe bejut, és ott van 3 "aktiv" 20. szint feletti tag, akkor az szb-n napi 10 bukott csatával nulla TP-ből mindenféle állatfejlesztés nélkül ugyanennyi idő alatt szerezni tud 3900 tokent, amiből 52!!! db szövetségi medált tud szerezni, ami +52 minden egyes tulajdonságára (szerencsére is). Ezzel 2,5 év alatt nulla tp-ből majdnem megnégyszerezi a karaktere erejét, szemben az általad kritizált csatlósfejlesztéssel, ami alig 50%-os bónuszt jelent az alap tulokra, és a szerencsére nem is jár. Vagyis sokkalta brutálisabb tápolási lehetőség, mint amitől szerinted legyőzhetetlenek lettek azok a pókok. Ja és napi 5 perc játékot igényel, nem percre pontos 12 óránkénti belépkedést.

Persze ha igazán übermájer tamagocsis az illető, akkor a kettőt párhuzamosan csinálja, így 3 év alatt tényleg kifejleszthető egy valóban verhetetlennek számító, 20(+70) tulajdonságokkal rendelkező karakter 4. szintre. Csak éppen nem a csatlós és állatbónusz miatt lesz verhetetlen hanem az szb-medálok miatt.

(már persze ha jótékonyan eltekintünk olyan apróságtól az ingyenjáték mellett, hogy miből lesz elegendő ősköve az összes minieventes költésre, honnan lesznek tp nélkül befogott állatai, miből szerez LE-t az idomításra, csatlóssáemelésre, honnan lesz ÉP-je a napi vesztes szb csatákhoz, illetve miből vesz gyógyitalt hogy legyen ép-je, stb)
Dátum: 2015.03.03. 00:29:30
Idézet: Rosten - 2015.03.02. 22:00:55

Nem kell hozzá semmi ész!
....
V5ön az egyetlen alacsony szintű játékos vagyok,aki képes PÓK és szocPÓK tipusú karaktereket bajnokin le győzni.


Végre egy érv és indoklás, amivel teljes mértékben egyet tudok érteni.

Az a 6. szinten extrém állat+csatlós pedig még mindig sántít pöppet. Mivel beélesedett az építésátlag, 6. szinten a használható méretű kennel kilőve. Szóval ha egész évben mást sem csinál, csak gyűjti az általad levezetett ingyentápot, akkor szerez durván 150 templomkristályt minieventből, plusz napirutin-platinából meg tudja venne a havi 1x10 kristályt, azaz lesz neki 270 templomkristálya. Legyen pörgetéssel, minden egyébbel együtt 300. Mennyi is most egy kiképzés? 10tkr, azaz lép belőle állatonként 30 szintet. 6. szinten 70-es csatlóshoz pedig kell egy alaphangon 138-as állat. Azt 4 év alatt össze is hozza templomkristályból.
Egy 50. szintű állat kristállyal, xenóval még esetleg összehozható. Viszont annak meg olyan alacsony az ÉP-je, hogy 2-3 karakter összehangolt támadásával (meg némi másodlagos szakival) 12 óránként kifektethető az állat. (egy 6. szinten tartható max 8. alapszintű állat ÉP-je 50. szinten 432. Ha egyszer kidőlt, mikor magához tér, már csak 130 ép-je van, vagyis röhögve kiüthető néhány támadással.)
Állat nélkül meg nyilván nem lesz nagylegény, ha egy évig mást sem csinált csak állatot nevelt.
Dátum: 2015.03.02. 16:46:23
Egyetértek az előttem szólókkal. Jelen pillanatban az szb sokkal nagyobb táp mint a portyázás, így a valóban játszó karakterek erre rendezkedtek/rendezkedtünk be. Délután/este munka után nagyon nem mindegy, hogy óránként tudok max ötöt támadni, vagy szb-n 30-at egyhuzamban. Ráadásul szerintem nem vagyok egyedül aki csak az szb miatt van 30 pp-n. Most akkor lehet választanom, vagy visszaváltok 15-re és bukok egy hét alatt 100 pp-t, vagy hátradőlök és nem csinálok semmit.

Másik szempont, hogy ha van szb, a gyengébb karakterek is jobban tudnak fejlődni, mert sokkal kevesebb támadás éri őket, így innen is van sikerélményük, meg az szb-ből is.
Nem beszélve róla, hogy az utóbbi időben hallottam nem egy olyan véleményt, hogy bár csak fétis miatt regisztráltak, de élvezik a pörgést, a játékot, így mégis hosszabb távra terveznek. Ez is nagy mértékben köszönhető az szb-nek.
Dátum: 2015.02.26. 19:35:16
Idézet: Rosten - 2015.02.26. 15:21:35
Az,hogy már vagy vagy 30.szintű és elő jössz nekem azzal,hogy szinte el érted azt amit más,már 17.szinten meg egy másik levelet meg érne,de nem fárasztom magam.


Az a baj, hogy nem magadat fárasztod hanem minket. Ha értelmeznéd is amit olvasol, nem csak fröcsögnéd az idiótaságaidat, akkor talán fel is fognád mit írtam. Nem arról beszéltem, hogy 30. szintre sikerült elérnem amit nekik 17-re. Hanem hogy néhány hónap aktív játékkal el lehet érni ugyanazokat a csatlós/állatbónuszokat portyából(szb-ből), amit ők két év alatt malmoztak össze.
Ha nem pörgetném a küldetéseket, nem templomoznék, vadásznék, feladatoznék, (játszanék) én sem lennék több 18-20. szintűnél, és ugyanezek a bónuszok akkor is meglennének. Nem kennelből, portyából. Pedig nekem még Xeno eventem sem volt (ami EH nélkül egyébként a legtutibb 0tp-s állatfejlesztés). Akkor hol az a nagy kennel adta előny?

Idézet: Rosten - 2015.02.26. 15:21:35

Mit nevezek szocpolnak?
A szocpol az ami jutalom 0 TPért.
Borzalmas bonyolult lehet ezt kitalálni.Bizonyos kisebbségek sajátossága,hogy a semmitevésért képesek komoly pénzt szakítani a demokrata rendszerekben"Talán így érthetőbb a megfogalmazás".


Ebben a játékban tudod mi a jutalom? A sokezres rablások 1-2 TP-ért. Nem azért ülnek egy helyben, hogy begyűjtsék a sok-sok "extra" jutalmat, hanem hogy ilyeneket raboljanak. És mivel mást nem csinálnak, sokszor csak 100-150 csatánként lépnek szintet. Viszont így egy-egy szinten sokszorosát szedik össze annak a LE-nek, amit egy átlag játékos. Hülye lesz közben kennelbe küldeni az állatát, meg katakombázni, azzal csak magát GYENGÍTI.

Idézet: Rosten - 2015.02.26. 15:21:35

TEHÁT 0 TPért járó jutalmak:
-Napi rutin.Mindenkinek jár,de ha valaki 1 évig nem lép szintet,az bizony fedezi platina,őskő mennyiségét maximálisan.

Ha nem lép szintet, az őskő költsége nulla, azt napi rutin nélkül is fedezni tudja, a platinát pedig ugyanannyit kap mint mindenki más, és ugyanannyit tud költeni mint mindenki más. Tök mindegy lép-e szintet vagy sem, nincs belőle előnye.

Idézet: Rosten - 2015.02.26. 15:21:35

-Mini eventek hűség és platina váltása.Igen jelentős csatlóskristály bevétel éves szinten azonos szinten.

Taníts meg kérlek, ha nem játszik valaki, akkor hogy tud minieventekből jelentős bevételt szerezni? Ráadásul alacsony szinten, ahol a feladatok fele el sem érhető? No meg minieventek alig több mint fél éve vannak, ne magyarázd velük egy 2+ éves karakter erejét.

Idézet: Rosten - 2015.02.26. 15:21:35

-Bajnoki nyugdíjas Torna.LÉ bevétel + ingyen tulajdonság pontok.

Bajnokit csak akkor nyer valaki, ha már kiemelkedik a környezetéből, addig nincs ingyen tul, LE-t meg megintcsak MINDENKI kap érte. Arról nem is beszélve, hogy olyan marginális mennyiség a részvétel jutalma, hogy úgy 2 havonta lehet egyet növelni belőle a legkisebb tulajdonságon.

Idézet: Rosten - 2015.02.26. 15:21:35

-Kennel.Évi 1 Xenon betankolt állatállomány korlátlan felkennelezése,hisz a morál megszűnt létezni a katakombának köszönhetően.A morál nem igényel se szakértelmet,se állateledelt.
"Egy loser se firtassa a Xeno nem TP,mert itt a kennelezésről írok,ami NEM KERÜL TPbe,de sokszorozza az állat értékét.

Ebben még lenne is némi logika, leszámítva, hogy az általad kifogásolt karik egyikének egyáltalán NINCS kennele, meg hogy már párszor levezették neked, fizikai képtelenség kennelben ennyi idő alatt akkorára hízlalni egy állatot amekkorák miatt panaszkodsz.

Idézet: Rosten - 2015.02.26. 15:21:35

-Napi rutinban platináért vásárolható templomkristály.Évi akár 5-8* mennyiségű összeszedhető egy normál játékoshoz képest.+Szintén mini események.

A normál játékos pontosan ugyanannyiszor tudja megvenni napi ajánlatból a templomkristályt/csatlóskristályt, mint aki egy helyben ül. Sőt, mivel a normál játékos feltehetően templomozik is, éves szinten jóval többet szed össze, nem csak azt a pár darabot ami havi egyszer feltűnik ajánlatban. Aki nem játszik, az mini eventben még mindig nem tud jutalmakat gyűjteni.
Idézet: Rosten - 2015.02.26. 15:21:35

"Nekem 14.szinten volt 4 állatom,16.szinten 5,20.szinten 7 állatom." Kiképzés minden állatnak szinted ad,tehát sajtoló értékük jelentős növelését jelenti,illetve csatlósuk magasabb szinten születik.Harcoló állatuk elnyelése pedig néha nagyobb,mint egy normál játékos maximális sebzése.

Nem az a lényeg hány állatod van. Sőt, alacsony szinten, rövid távon minél több állatot tartasz, annál jobban gyengíted magad, mert ahelyett hogy egy állat kapna minden tp-t, többet fejlesztesz egyszerre, ezáltal sokkal lassabban fejlődnek.

Idézet: Rosten - 2015.02.26. 15:21:35

EZZEL NEM LEHET FELVENNI A VERSENYT.Aki így játszik meg nem okos,nem profi,de a bőre és haja sötét a szememben

Nem értem mi a bajod a négerekkel, de hogy a sötét az te vagy, az garantált.
Dátum: 2015.02.25. 23:53:54
Soha nem voltam pók, de a previ nem volt hülyeség. Akkoriban ugyanis sajnos teljesen mindennapossá kezdett válni, hogy ha egyeseket bárki akár egyetlen egyszer is meg mert támadni, akkor aztán napokon keresztül jöttek a TP-tömő támadások nulla LE-vel, volt nem egy olyan karakter aki direkt emiatt maxolta a kontinuumot, és még gyógyitalozni sem volt rest, hogy óránként tömhessen bárkit. Csak mert kapott egyetlen támadást, amikor még az se biztos hogy extra összeggel lerabolták.
Nem a pókok miatt kellett, nem azért sírták ki, hogy a rivális ne tudja őket feljebbütni egy kategóriával bajnoki előtt. Hanem mert olyan mértékben elharapódzó védekezési mód lett, ami már a normális átlagkarakterek játékát is veszélyeztette.
Dátum: 2015.02.25. 22:10:18
Ja, ők navosok voltak? Kaptak a szocpolból pár hűségszilánkot meg megkínáltuk őket egy kupicával és mentek is tovább.

(miért van olyan érzésem hogy nem kezeljük kellő súllyal ezt a nyuggerproblémát? )