Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Még 80–100 évvel ezelőtt a pásztorokat és az adóhatóságokat törvény kötelezte
a számrovásbot használatára. Így az adó kirovása és annak lerovása számrovásboton
történhetett. Az adósrovásbotra a vásárolt árúk mennyiségének és árának adatai kerültek
számrovással. Innen a ma is használt mondás: Sok van a rovásán, ti. a rovásboton.


És ezt most a magyarrovás.hu oldalon találtam, azt hiszem ez már nem nevezhető bulvárfórumnak ebben a témában.
Én nem látok helyes választ a felsoroltak közt. Külön valóban nincs olyan értékelés, hogy javítás, de a helyesírási hiba értékelés pontosan az az opció, hogy javításra visszaküldeni a kérdést.

Valamint mivel játékosként már csak elvétve értékelünk, hisz kvízadminok végzik ezt a munkát, egy kezdő játékosnak 99%, hogy fogalma nem lesz róla, hogy milyen opciók vannak értékeléskor.
A szólás valóban kapcsolódik a számíráshoz, csak nem oly módon, ahogy te írtad. Károly Róbert adózási rendszerében a rovásfára írták számrovással, hogy kinek mennyit kell adózni, és mennyit fizetett. A mondás azokra utal, akiknek sokat kellett adózniuk, sok volt a rovásuk.
És a számrovás nem a rovásírás része.
A linkelés valamiért nem akar működni, Cirip ezt próbálta megmutatni:
Tudod – e, honnan ered….”Sok van a rovásán”

Gyakran használjuk ezt a kifejezést akár anyagi tartozások felemlegetésekor, akár erkölcsi hibák számbavételekor. Ha hosszabb ideig járunk egy utcában, akkor az utat rójuk, de az illetéket, adót is le szoktuk róni.

Kifejezésünk nincs kapcsolatban az ősi magyar rovásírással.

Az adózás története vezet el a megoldáshoz.


Egy darab adózásra utaló választ sem látok a válaszlehetőségek közt.

(Amennyiben neked olyan forrásod van, ami a te egyik válaszodat igazolja, kérlek oszd meg velünk, már legalább az okulás végett is, mert egyébként szép lenne)
Dátum: 2009.06.05. 08:03:20
Nem, Hatse ha utólagosan kiveszi, akkor manuálisan be tudja állítani, hogy ugorjon-e a rossz kérdés számláló, vagy ne. Pl hogy azért veszi ki mert baromi spec, vagy csak mert x+1 példányban szerepel már.
Dátum: 2009.06.04. 15:52:20
Tudod, a gondolatmeneteddel az az egy aprócska probléma van, hogy egy első szintű, kezdő játékosnak halovány gőze nincs, mi az a wiki, ugyanis az egy játékosok által szerkesztett, a játéktól teljes mértékben különálló adatbázis, ami csak a fórumon jelenik meg, a játékban sehol. Az értékelők tisztában vannak vele, mi az a wiki, sőt többségük alkalomadtán a szerkesztésében is részt vesz.
Az általad idézett kérdés pedig bízom benne, nincs még értékelve, mert ha igen, akkor akik értékelték, lehet hogy ismerik a wikit, de az értékelési szabályokat nem. (amiket mostmár elég alaposan tárgyal a wiki is, vagyis mégse ismerik annyira azok a bizonyos értékelők)
Dátum: 2009.06.04. 15:42:32
Ráadásul lehet hogy én tanultam marha régen a kémiát, de én olyan molekuláról még nem hallottam, aminek vegyjele lenne, az meg nagy mértékben primitivizálja a kérdést hogy a dinitrogén-oxiddal kell összepárosítani az N2O-t. Ezek alapján jószívű volt, akitől helyesírást kaptál, hogy javíthass.
Dátum: 2009.06.04. 15:35:50
Nem. A permanenset egyféleképpen lehet magyarázni jelen helyzetben, és nem úgy ahogy te próbálod.
Permanensen megnő, vagyis egy állandó, visszafordíthatatlan változás áll be, a hatás nem átmeneti. A zárójeles értékek átmenetiek, addig tartanak, míg az adott tárgyat le nem cseréled, el nem adod, véget nem ér a segítségnyújtás. A permanens növelés pontosan ugyanazt jelenti, mint amikor manuálisan növeled LE-ből a tulajdonságodat/szakértelmedet. Amennyiben nem ez történt, reklamálhatsz.
Bár igencsak viccesnek tartom, hogy te reklamálsz 51 ad miatt, mikor v1/2-n jóval 100 felett kelt el az adott tárgy.

Ráadásul erősen ferdítesz is, mert az 51 ad-t 255 csp-re váltottad át, pedig vagy 102 dukát, ha napi egyet veszel, vagy 128, ha napi kettőt, és még a térkapus esetleges plusz cuccok sincsenek levonva.
Elsőre én is lexet kiáltottam volna rá, de szerintem elég meglepő, hogy csak az után lett rendes tagja az MTA-nak, hogy munkásságát nemzetközi szinten már elismerték egy Nobel-díjjal.
Dátum: 2009.06.04. 15:10:53
Pontosan ezért. Ez cirka az ezeregyedik verzió, és legalább 500 sokkal igényesebben lett megfogalmazva.

Ráadásul a meddigre az lenne a helyes válasz, hogy 1453-ig. A jelen kvízben adott válaszok a Hány évig tartott a százéves háború? kérdéshez passzolnak.
Hogy nevezzük asztaliteniszben azt a mozzanatot, amikor a labda az asztal felső szélét éri?
lebbencs
metélt
csusza
derelye
Dátum: 2009.06.04. 14:41:03
Ööö, nem a szó eredetét kérdezték, hanem hogy melyik közlekedési eszköz ragadványneve. És bizony amit leírtál, abból is következik, hogy a mai szlengben már a villamos neve a tuja (legalábbis már 20 éve tuti nem csak az ütközőjét jelenti)
Dátum: 2009.06.04. 13:28:46
Ki írta a Hetedik című verset?
Illyés Gyula
Szabó Lőrinc
Ady Endre
József Attila

A vers címe A hetedik!
Mikor volt a II. keresztes hadjárat?
1189 - 1192
1202 - 1204
1096 - 1099
1147 - 1149

ez aztán a lexikális
Hány nap alatt komponálta Rossini a Sevillai borbély című operát?
13 nap
Nem az ő szerzeménye
80 nap
2 év

...nyád
Meddig tartott a Százéves háború?
Több mint száz évig
100 évig
98 évig
96 évig

nc
Mi okozta az elsö világháború kitörését?
Lengyelország lerohanása
Ferencz József meggyilkolása
Semmi,csak úgy kitört
Ferencz Ferdinánd meggyilkolása

Első, Ferenc, és a semmi miatt megérdemel egy törlést
Melyik nem igaz Vidocq-ra ?
Bűnözőből rendőr lett
Rendőrből bűnöző lett
Rendőr
Bűnöző

mivan?
Mit jelent az alábbi közmondás?Nehezen köszönt ma neki a nap.
Nagyon boldog.
Rossz napja van,bal lábbal kelt fel.
Nagyon fáradt.
Nem tegezheti az illetőt.

Némi szóközproblémák
Dátum: 2009.06.03. 22:58:12
Melyik földrész nem volt az ősi Gondwana része?
Dél-Amerika
Észak-Amerika
India
Afrika

India mint földrész?
Hogy hívják a Red Bull vállalat tulajdonosát?
Dietrich Mateschitz
Ernst Happel
Florentino Pérez
Andy Vajna

kit érdekel?
Ön nyert!
Dátum: 2009.06.03. 20:53:57
20:54:02-05
Karakterlap frissítés v1-en
szerveren T-2 perc
Melyik lábbeli szerepel egy csillós egysejtű elnevezésében?
mamusz
cipő
papucs
csizma
Dátum: 2009.06.03. 20:51:10
A terminátor című filmnek hányrésze van??
1
3
4
5



Mit jelent az MSN rövidités?
Messens
Messnere
Messenger
Messen


Melyik évben lett a Tour de France győztese Jan Ullrich?
1989
1997
2002
1967

miért is fontos dátum?
Dátum: 2009.06.03. 20:15:57
Nénike odamegy a sírásóhoz a temetőben.
-Ne haragudjon aranyoskám, de megmondaná merre találom a 41-es parcella 34-es sírt???
-Höhö ezt bírom... elmászkálnak, aztán meg nem találnak vissza
XX. századi katalán-spanyol festő, szürrealista stílusban alkotott. Művei pl.: Az égő zsiráf, Lány az ablakban, Az emlékezet állandósága. Ki ő?
Anton Mauve
Munkácsy Mihály
Salvador Dalí
Vincent van Gogh


Tudom, megint szőrszálhasogató vagyok, de ha a kérdés tartalmazza, hogy katalán-spanyol festőről van szó, akkor ne legyen magyar név a válaszok közt. Az, hogy a másik két rossz válasz sem spanyol, nem akkora gond, de a Munkácsy nálam helyesírás értékelést jelentett. Amennyiben mások is így gondolkodnak, kérném a feltevőt, hogy ezt az egy választ javítsa mondjuk Picassora és remek lesz a kérdés.