Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Nem is írtam egy szóval sem olyat, hogy morogtál volna!

Az aláírásom úgy kell értelmezni, hogy aki nem csak azért írja be a visszadobott kérdését, hogy anyázzon egy sort, de az okokra nem kíváncsi, hanem tényleg érdekli hogyan írhatna jó kérdéseket, annak szívesen segítek privátban is.
Az lényegében egy fizetett hirdetés.
Milyen mesterembernek volt legénye Kinizsi Pál a monda szerint?
ács
pék
szabó
molnár
Reklám, nem pedig kvízkérdés.
Dátum: 2009.06.16. 19:44:47
Miért libabőrös az ember ?
Mert az izmok össze húzódnak
Nem is libabőrös az ember
Mert kék az ég
Mert a hörgőd begyullad

hülye válaszok
Meddig él egy ékszerteknős?
5-6 évig
amig meg nem hal.
10-12 évig
20-30 évig
ez ebben a formában nem kerek
Tiszta vizet önt a pohárba.
Hazudik
Megmondja az igazat
Rajta kapja a csaláson
Tisztázza a helyzetet

hol a kérdés?
Ha 30-at elosztod 1/2-del, és hozzáadsz 10-et, mennyit kapsz?
50
25
70
90
matek

Mi található az állatok menüpont alatt?
blog
fórum
küldetések
legenda

primitív
4 kilogramm felének a felének a felének a fele az:
500 dkg
0,25 kg
1,25 kg
0,5 kg

matek
Dátum: 2009.06.16. 18:00:27
Tudtommal a Westel amit mi ismertünk, egy 93-ban alapított magyar cég volt.
Dátum: 2009.06.16. 17:58:28
Három lány elhatározza, hogy úszóversenyt rendeznek mellúszásban 50
méteren. Kettő viszonylag gyorsan átússza a medencét, a harmadik, a szőke
majdnem belefullad. Nagy nehezen kimentik, lélegeztetik. Mikor magához
tér, azt mondja:
- Nem azért mondom, de szerintem ti használtátok a kezeteket is.



Izmail házasodna, de nagy dilemmában van, felkeresi a
bölcs rabbit:
- Rabbi! Házasodni akarok, de nagyon tanácstalan vagyok.
Mondd, mit tegyek: vegyek el egy bomba jó nőt, aki egész
életemben meg fog csalni fűvel-fával, vagy pedig egy
rusnyát. Ez esetben tudom, hogy csak az enyém lesz örökre.
Mire a rabbi:
- Nem jól teszed fel a kérdést, fiam. Mondd, mi a jobb:
megosztani egy tortát a barátaiddal, vagy megenni egy kalap
szart egyedül?



Egy rendőr megállít egy piros lámpán áthajtó hölgyvezetőt. Nézi a papírjait:
- Mi a foglalkozása?
- Tanító vagyok.
A rendőr arcán üdvözült mosoly jelenik meg.
- Végre! Most pedig leírja ötszázszor, hogy "nem hajtok át a piroson"!
Melyik gyümölcsre igaz: ha piros akkor még "zöld"?
szilva
alma
dinnye
ribizli
Előfordul.

Ami a "kisregényt" illeti, pár szavas, "sablon" kérdésekből van több mint 100k, nehéz olyat feltenni, amire ne szerepeltet kapnál legjobb esetben is, egy szépen kidolgozott, terjengősebb kérdést viszont nagyobb eséllyel fogadnak el, még ha a témában van is már kérdés.
És emellett pontosabb fogalmazást is lehetővé tesz így a kérdés.

Azt se felejtsd el, hogy a gagyik vagy régen elfogadott, szelektálásra váró kérdések, vagy olyan kérdések, amik még nem lettek értékelve, nem a mostani értékelési elvek szerint kerültek be. Egy jó ideje már szinte csak a kvízadminok értékelnek, akiknek igenis az számít, hogy minél szebb, hosszabb, kidolgozottabb legyen a kérdés.
Ahogy te is írtad, többféleképpen értelmezhető a kérdés. Ami pedig a helyet illeti, a rendelkezésre álló 150 karakterből alig 40-et használtál fel. Szerintem bőségesen lenne hely kifejteni jobban a kérdést. És amennyiben egy ilyen kérdés rossz értékelést kap, az szerintem arra kényszerít rá, hogy legközelebb jobban használd ki a helyet, és fejtsd ki jobban a kérdést.

Legalábbis válaszok nélkül, az értékelés ismeretében ezt látom oknak.
Igen, te vegyél vissza! Nem Almacsut reklamált egy gagyi kérdés miatt csupa nagybetűvel kiabálva.
Nem azért speciális mert ő nem tudja, hanem azért, mert minden olyan kérdés speciálisnak minősül, ami egy olyan mű részleteibe kérdez bele, ami nem iskolai kötelező tananyag!

Kérdezz a Toldiból, vagy mondjuk egy kis Shakespeare; nem fogod speccel visszakapni. Az pedig nevetséges, és gagyi indok, hogy azért írsz gagyit, mert vannak benn más gagyik is. Van nem egy játékos, aki 80-100 elfogadott kérdésnél jár, és már a sokadik kérdése kerül ki a Baromi ötletes kérdések topicjába!
Dátum: 2009.06.15. 17:21:32
Melyik Közép-Európa legnagyobb tava?
Ontario-tó
Huron-tó
Balaton
Erie-tó


4 európai tóval még jó is lehetne.
Dátum: 2009.06.15. 17:17:16
Melyik film kapta 2001-ben a legjobb filmnek járó Oscar-díjat?
Egy csodálatos elme
A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége
Moulin Rouge
Gosford Park

2001-ben a Gladiátor kapott, ezek a 2002-es filmek.
Hány kilométer hosszú a Transzszibériai vasútvonal?
7600km
több mint 9000km
5000km
3850km

szerintem élt, de minimum kell egy szóköz a kilométerek elé, és a helyes válasz is kilóg
Melyik nem MMORPG az alábbiak közül?
Warhammer Online
World of Warcraft
Guild Wars
Crysis Warhead

Mi az az MMORPG, és mik ezek a nevek? spec
Ki a BL és a KEK kupa csúcstartója?
Real Madrid
Manchester United
FC Barcelona
AC Milan

Értelmetlen kérdés; a BL elődje a BEK volt, a KEK az UEFA kupa elődje. Valószínűleg azt akarja kérdezni, hogy az összes európai kupagyőzelmek szerint ki a csúcstartó.
Ki volt a gyáva lovag a Gyalog-galopp című filmben?
Sir Robin
Sir Bedevere
Sir Galahad
Sir Lancelot

spec
Mikor jelent meg a Pokolgép "A Túlélő" című albuma?
2004
2008
2002
2006

élt
Hány évesen halt meg Bob Marley?
32
30
34
36

élt
Fekete István regényeiben mi a liba elnevezése?
tás

gege
csuvik

nagybetűvel illene kezdeni, mivel nevek
A Nap felszíne kb. milyen meleg?
3000 C fok.
12000 C fok.
1000 C fok.
6000 C fok.

Ha jól tudom, kelvinben ~5780°. Az Celsiusban alig 5500.


Valamint volt egy kérdés a ZZ Top énekeséről, nem másoltam, jónak tűnt. A kérdező szerint a válasz Billy Gibbons és Dusty Hill, holott Hill csak vokalista volt a basszusgitározás mellett, ő nem énekelt.
Első ránézésre nekem egy dolog szúrja a szemem, én még úgy tanultam, hogy a melyik szó nem személyre kérdez; kérdésedbe a melyikük vagy a ki szó illene. De ezért én maximum helyesírást adtam volna.
Dátum: 2009.06.06. 22:28:30
Elindítottál egy 20-as vadászatot, csak kettőre sikerült válaszolni, ezért dühödben megszakítottad, és hagytad a fenébe.
Legközelebb ne írj baromságokat mint pl Dr. House egy történelmi kérdésbe, és akkor lehet hogy simán megúsztad volna már szerepelttel.
Őszintén sajnálom hogy így gondolod! Mindig szerettem a kérdéseidet, de ez most sántít. Szerintem nem az a megoldás, hogy megmakacsolod magad, és bevágod a durcát, hanem logikusan át kéne gondolni azt, amiket leírtunk. Nem azért koptatjuk az ujjainkat, mert egy utolsó hulladék a kérdés, hanem mert kis ráfordítással príma kérdés lehetne belőle, olyan mint az összes többi kérdésed!

De azt fenntartom, hogy ha az eredetére kérdezel rá a mondásnak, akkor legalább olyan fontos momentuma a történetnek, hogy miért negatív ha sok van a rovásán. Ezt a lényeget pedig nem tartalmazza a számrovásos válaszod.
Nem akarok belemászni megint, mert tegnap már elkönyveltem, hogy nem fogjuk tudni egymást meggyőzni, de egy dolgot még muszáj megjegyeznem. Ha azt kérdezed hogy honnan ered a mondás, akkor igenis csak és kizárólag a Károly Róbert féle adózási (vagy mondjuk elszámolási, hogy kicsit bővebb értelme legyen) rendszer elfogadható válaszként, mint legkorábbi, írásos bizonyítékkal alátámasztható emlék, amivel kapcsolatban használták. A rovásfa egy négyszögletes léc volt, aminek két oldalára a követelt adó arany és dénárértékét, másik két oldalára a befizetett adót írták. Ez az eredete.

Ha a válaszodhoz ragaszkodsz, akkor ne az eredetre kérdezz rá, hanem általánosabban, hogy milyen, a korai Magyarországhoz fűződő emlékhez köthető a mondás, vagy valami ilyesmi.
És a rovásán az igenis a rovásfát jelenti. Ha a rovátkolás lenne a lényeges, akkor a mondás úgy szólna, hogy sok rovása van.
A mondásnak nem az a lényege, hogy számrovással könyveltek, hanem hogy akinek sok tartozása, bűne, akármije volt, annak a rovásfáján sok volt a feljegyzés.
Dátum: 2009.06.06. 10:52:19
Mi az egyetlen legális drog?
Marihuána
Kokain
Rush
Speed

ilyet talán nem kéne

Milyen szörnyet nem ejthetsz el vadászat közben?
jégférget
orgling disznót
sziszifuszi törpeszurikátát
goblin őrmestert


jós talán az illető?
Ha mérő, akkor szerintem legyen műszer. A hazugságvizsgáló az készülék, a maradék kettő lehet eszköz, vagy az egyik mondjuk berendezés, és akkor nem monoton annyira.
Dátum: 2009.06.05. 22:40:31
Nem lehet hogy elnézted? Mert nálam ez van kiírva:

Ezt a kérdőívet nem akarom kitölteni, az érte kapott jutalomról (x Lélekenergia) lemondok.