Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.06.23. 16:52:24
Melyik államban található Hitchcock megye?
Illinois
Kansas
Iowa
Nebraska

illene tudni?
Mit nevezünk mimikának?
Gyermek múmiát
Nincs is ilyen szó
Arcjátékot
Afrikai népcsoportot

ha nincs ilyen, nem kell rákérdezni
Minek a mésik neve jávor?
kőris
akác
bükk
juhar

elgépelés
A marha mely részét fogyasszuk,ha a pacalt eszünk?
szívét
gyomrát
máját
veséjét

inkább fogyasztjuk, és szóköz a vessző után
A Star wars III melyik jedi ált át a sötét oldalra?
Anakin Skywalker
A mikulás
Obiwan Kenobi
Mace Windu

A kérdés helyesírási hibáit látva csoda hogy a nevek szinte jól vannak leírva. A mikulás viszont megér egy törlést
Melyik egy nemzetközileg is elismert, magyar fejlesztésű navigációs szoftver?
TomTom
iGO
Menj!
Go To There

szerény ismereteim szerint két hülye válasz is van, és még szerényebb ismereteim szerint nem az iGO a magyar fejlesztés, csak az a verzió, amiben 3D-ben lehet bebarangolni Budapestet, életszerűen ábrázolt épületek közt.
Melyik gabonát nevezik; tengerinek?
zab
rozs
árpa
kukorica

a nevezik után nem kell írásjel
Mi a viz vegyjele?
H2O
Au
Ag
Cp

Víz, aminek képlete van nem vegyjele, és nem szép dolog 3 elem vegyjelét illeszteni mellé. ráadásul szerepel 1000+1 példányban
"Mondottam ember küzdj, és bízva bízzál!" melyik műben hangzik el ez az idézet?
Ember tragédiája
Kurázsi mama
Isteni színjáték
Rómeó és Júlia

Ha már idézünk: "Mondottam ember: Küzd, és bízva bízzál!"
Melyik amerikai elit alakulatnak a széleskörben elterjedt elnevezése "ZÖLDSAPKÁSOK"
Különleges Rendeltetésú Erők
75. rangerezred
82. légideszant-hadosztály
Tengerészgyalogos Erő (Marine Corps)

nem tudom mennyire spec, de helyesírási hibás, és pontatlan. A Különleges Rendeltetésű Erők csak egy alakulatának volt zöldsapkások az elnevezése, mégpedig a Vietnámba küldött osztagokénak (John Rambo). De többek közt pl a Delta Force is KRE elit alakulat, ők amennyire tudom inkább a közel-keleti "problémákra" lettek kiképezve. 1980-as teheráni túszmentés pl.
Hol található Csorvás város?
Csongrád megye
Vas megye
Heves megye
Békés megye

élt
Mennyit mutat az óra, hogyha délből kivonok 12t?
23:30
0:00
1:30
1:00

érdekes órája lehet, ha tud nulla órát mutatni. az enyém ilyenkor 12:00-t mutatna. És egyébként is, mit vonunk ki, órát, percet, kiskutyafülét?
Meglepő értékelés...
Nekem se
Dátum: 2009.06.21. 23:21:27
Hány színt lehet kikeverni RGB-kóddal?
1,5 millió színt.
256 színt.
16,7 millió színt.
1024 színt.

nem spec ez kicsit?
Mikor ült a Pápai pulpituson XII. Piusz pápa?
1900 - 1920
1958 - 1965
1939 – 1958
1920 - 1939

vicces dátumválasztások
Melyik női név jelentése a "Judeából való nő"?
Johanna
Judit
Júlia
Jenke

érdektelen
Mikor van karácsony ?
dec.20-21
december.25-26
nincs karácsony
szeptember12-23

nc
Milyen névnap van december 23.-án?
Géza
Anna
Viktória
Egyed

érdektelen
Hol és mikor szavalta el a Nemzeti Himnuszt Petőfi Sándor?
1845. Január 20-án a Hősök Terén
1845. március 15-én a Magyar Nemzeti Múzeum lépcsőjén
1845. február 24-én a a Hősök terén
1845. március 19-én az Országház előtt

Ez a Petőfi valami nagyon nagy koponya lehetett. 3 évvel azelőtt elszavalta, hogy egyáltalán megírta volna a verset? Bravo!
Hogy nevezik másképp az ivócimborát?
fröccsöcs
borbátyó
szesztestvér
sörsógor
Tudod, akinek nem inge...
Attól hogy neked válaszolok, nem feltétlenül téged akarlak minősíteni. Nem véletlenül nem írtam egyetlen nevet sem: általánosítottam.
Személy szerint nem emlékszem, hogy egyetlen kérdés miatt is durván reklamáltál volna. Ami az értelmi szintet illeti, szerintem egyértelmű, hogy aki képes felmérni magáról, hogy jobb neki, ha lemond a kérdésről, mintha idegesíti magát, az sokkal jobb, mint aki "anyázik" (az esetek többségében nagyon is jó kérdéseket tudnának írni, csak már belefáradtak). Csak számomra a lehetőségek felsorolásában ez volt a logikus sorrend.
Az általad most előszeretettel emlegetett parlamenti választásos kérdést eddig egyetlen szóval sem kommentáltam, Archibalddal mentem bele némi politológiai, törvényértelmezési csevejbe. De! Most direkt visszanéztem, a kérdésben annyi van, parlamenti választás Magyarországon. Nincs benne semmilyen kikötés, hogy miféle parlamenti választásokról van szó. Az időközi/előrehozott választások kérdéskörébe nem megyek bele, azt más mer felhozta. Viszont pontosan két hete volt legutóbb parlamenti választás Magyarországon (ott a három szó, stimmel az összes feltétel), vagyis az előző választás 3 éve volt, a következő 1 év múlva lesz. Mi is legyen a helyes válasz? Az, hogy "parlamenti választás Magyarországon", nem elegendő feltétel ahhoz, hogy az európai parlamenti választások magyarországi képviselőválasztásait kizárja, és csak a magyar országgyűlés képviselőválasztásaira vonatkozzon. Ez nem szőrszálhasogatás, vagy káka kiskereskedés, ezek a magyar nyelvtan buktatói.

Előző hsz-emnek és ennek sem az a célja, hogy téged megbántsalak, de itteni 3/4 éves tapasztalat, hogy a kemény hangvételű, szókimondó felszólalások jobban megmaradnak az emberekben, főleg azokban, akik meg is értik a mondanivalóját.



Ja, én sem hiszem, hogy hogy itt a Britanica Encyklopediát kéne szerkeszteni, hisz az már lexikális kategória.
Legalább a zsákmány megfelelt a várhatónak?
Egy dologgal illene tisztában lenni, mielőtt valaki itt minősít bármilyen kvíz-színvonalat, mégpedig az értékelés rendszerével. Ami jelenleg úgy néz ki, hogy a kvízadminok értékelnek, csak olyan kérdést fogadnak el, amibe nem lehet belekötni semmilyen téren, és mi néhányan játékosok, akik amúgy tisztában vagyunk az aktuális értékelési irányelvekkel, azzal próbáljuk tovább javítani a színvonalat, hogy megpróbáljuk itt elmagyarázni az érdeklődő játékosoknak, hogy mit rontottak el, mit javítsanak, mire figyeljenek. Ezt többen megértik, néhányan olyannyira, hogy még ki is veszik ebből a munkából a részüket, de sajnos a többség idejön, write only üzemmódban anyázik egy sort, jobb esetben minket is lehülyéz, mert találunk valami indokot az értékelésére, rossz esetben le se szarja, hogy valaki esetleg válaszolt neki.

Mi is tudjuk, hogy sok a szemét az adatbázisban, nem kell folyton a szemünkre hányni, pont azon igyekszünk, hogy javuljon a minőség. Hál'istennek az értékelési rendszer mostmár adott ehhez, sőt ha jól láttam, tervben van egy megoldás a már elfogadott kérdések újraátnézésére is.

Kérdésíró játékosként pillanatnyilag 3 lehetősége van mindenkinek:
- megerőlteti az agyát, és olyan kérdéseket ír, amit büszkén vállalhat az Ötletes kérdések topicjában
- gyenge minőségű kérdéseket ír, amik mostmár 99% hogy elbuknak az értékelésen, és anyázik
- belátja, hogy felesleges idegesítenie magát a kérdésírással, és felveszi a lemondásért járó LE-t.


Mindenki eldöntheti magában, hogy a szellemi szintje alapján melyik csoportba tartozik.
Archibald! Nem azzal vitatkozom, hogy négy évente vannak, voltam már néhányszor szavazni. Azt kifogásoltam, hogy az a részlet, amit beidéztél, arra vonatkozik, hogy az utolsó választás után négy évvel minden körülmények közt választásokat kell tartani. Laikusként úgy gondolom, ez a cikkely a rendszerváltáskor egy újabb, a szocializmushoz hasonló rendszer kialakulásának megakadályozására lett beiktatva. Ahogy írtad te magad is, akár 73+x naponta lehetne az idézet szerint parlamenti választás (ha jól sejtem a fix vasárnap miatt 76 nap a minimum, ha a KE a választás utáni hétfőn bejelenti az új választást).

Én is erre akartam rámutatni, nem pedig a kérdést illetően beszéltem bele a csevejbe.
Idézet: Vrbugsy - 2009.06.21. 17:10:47
Ez a kérdés nem rossz!
Pontosan ebben a formában szerepel egy országosan kiadott kvíz könyvben!
Az a baj, hogy itt sokkal"OKOSABB" emberek értékelik a kérdéseket, mint akik a könyveket írják, szerkesztik, lektorálják...


A kérdés valóban nem rossz. Az a baj, hogy itt egyesek annyival okosabbnak hiszik magukat a kvízadmin csapatnál, hogy nem nézik ki belőlük, hogy ők is forgatnak ilyen könyveket, nézegetnek kvízoldalakat, és copypaste módszerrel írt kérdésekre várnak JUTALMAT.
Ja, és még valami a színházzal kapcsolatban. Kecskeméten és Budapesten egyaránt van Katona József Színház, vagyis két helyes válaszod van. Az admin volt jóindulatú, vagy mert még nincs sok kérdésed, vagy mert jó az átlagod, így nem egyértelmű válaszok helyett adott helyesírási hiba értékelést, hogy javíthasd.
Idézet: Semelyik - 2009.06.21. 11:05:45
Hogy hívják Az Ezeregyéjszaka meséi [egyik] főszereplőjét?

Tengerjáró Szindbád
Seherezádé
Aladdin
Ali baba

Nehéz?
Szerepel már?
Nem egyértelmű?
Ha nem egyértelmű, hogy lehetne egyértelművé tenni?
Vagy értelmetlen, mert kiesne?


Én beletenném, hogy a kerettörténet egyik főszereplőjére vagy kíváncsi, és az egyiket ne tedd zárójelbe.
Idézet: Archibald Cunningham - 2009.06.21. 07:23:12
"A magyar alkotmány szerint a választójog általános és egyenlő, a szavazás közvetlen és titkos. Magyarországon négyévente kell országgyűlési és önkormányzati választásokat tartani; a szavazás időpontját legkésőbb 72 nappal a választások első fordulója előtt a köztársasági elnök tűzi ki."
Ezt szabályozza még az 1989. évi XXXIV. törvény.
Szóval a választások a törvény szerint 4 évente vannak. A parlament mandátuma megszűnhet... a többi a törvényben és az alkotmányban.


Ez szép és jó amit beidéztél, de ez nem azt jelenti, hogy négy évenként vannak választások, hanem azt hogy ha semmilyen egyéb esemény nem jön közbe, akkor 4 évente minden körülmények közt tartani kell választásokat. Hisz ha azt jelentené, hogy ha törik ha szakad, 4 évente vannak választások, akkor a FIDESZ nem próbálná két éve elérni hogy legyen előrehozott választás, hisz az alkotmányellenes lenne. Legalábbis én így értelmezem a leírtakat.


Vicces dolog, mikor valaki észérvekkel folytatott vita helyett névtelenül pontoz. Gondolom az észérvekhez kevés vagy...
(ja, és úgyis visszapontozom a multikaraktereimmel )
Dátum: 2009.06.20. 19:35:22
A változatosság kedvéért megint rosszul frissült az Aukciós ház, most A sötétség leple, a Brilliáns karkötő és a Beho ajándékcsomag maradtak le.
Mivel helyesírási hibát kaptál, egészen biztos, hogy a kérdésből hiányzó szóközök a hiba forrása.
Dátum: 2009.06.20. 15:53:39
Nem lehet. Mi már beleszaladtunk egyszer. Hadüzenet után az ellenfél küldött egy csapást, majd azonnal kapitulált. Nem tudtunk válaszcsapást küldeni. (persze az egyezmény többi tagjától visszakapták kamatostul )
Nem olyan rossz a kérdésed, de ismerjük el, Szécsi Pál és Máté Péter nem igazán a mostani fiatalság kedvenc előadói. A játékosok közt pedig - bár az átlagéletkor valahol 25 és 30 közt lehet - szép számmal vannak igen fiatalok, kiskorúak is, akik azt sem tudják, hogy mik ezek a dalcímek.
Nem, az jó, annak hogy felhasználata, nincs sok értelme.
Pedig jó lenne ha válaszolnál. Egy első szintű, frissen regelt kezdőnek semmilyen lehetősége nincs ezeket az infókat a játékon BELÜL fellelni, szóval hiába ismeri az oldalt. Akkor honnan is kéne tudnia?
Dátum: 2009.06.19. 14:33:35
Pontosítanék, v1-en nem működött. V2-n tökéletesen üzemel.