Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Akkor nézzünk egy kis alap geometriát. A görögdinnye formája közelít a gömbhöz. A gömbnek nincs se oldala, se alja, felszíne van. Ugyanis nincsenek élei, ami elválaszthatná egymástól az oldalait.
Idézet: Salx narval - 2009.07.05. 02:53:51
Melyik emberre mondják, hogy renegát?

A hitehagyottra.
A magányosra.
Az öregre.
A balgára.

Helyesírási hiba.

Kérlek írjátok meg, hol írtam rosszul?

Tipp: a hitehagyottat sokkal inkább arra mondják, aki elfásul, elveszti a hitét, hogy javulhat a sorsa, a renegát viszont inkább azt jelenti, hogy megtagadja, elárulja a hitét, addigi életelveit, pl katolikusból átmegy muzulmánba. Mivel a helyesírási kifogás az egyetlen, amivel veszteség nélkül lehet javításra visszaküldeni, ezért választhatta ezt az admin.

Idézet: Picur10 - 2009.07.05. 08:32:17
Csak hogy okuljak, mi a hiba a kérdésemben?

Melyik SI-előtag jelöl kisebb mennyiséget?

kilo-
peta-
mikro-
nano-

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!


Rosszul tetted fel a kérdésedet. A felsoroltak közül mindegyiknél van nagyobb prefixum, tehát valamelyiknél mind kisebb. Te arra vagy kíváncsi, hogy "Melyik SI-előtag jelöli az alábbiak közül a legkisebb mennyiséget?"

Idézet: Qiny - 2009.07.05. 10:47:49
Helló!
Feltettem egy kérdést, amely így hangzott:
Mit jelent a "globetrotter" szó?
Gyalogló
Világutazó <
Kamionsofőr
Kerékpárversenyző
Szerintetek mi ezen az értelmezhetetlen? Még csak nem is én találtam ki a kérdést. A Reader's Digest júliusi számából puskáztam. Bocsi. De ha az illető számára "értelmezhetetlen" a kérdés, akkor sziveskedjen reklamálni a magazin szerkesztőségénél.


Az illető számára valószínűleg nem volt értelmezhetetlen a kérdés, de én nem láttam a regisztrációs szabályokban semmi olyat, hogy a játékhoz kötelező az angoltudás, és a kvíz sem szótár.
Dátum: 2009.07.05. 12:21:55
Azért egy betű félreütésre nem mondanám, hogy nem tud helyesen írni, a kérdés pedig értelmes.
Mind a négy válaszlehetőség egy kabátféle, ezen belül a suba egy olyan bunda, melyet nyáron bőrével, télen pedig szőrével kifelé hordtak az alföldi parasztok. Előszeretettel ábrázolt magyar népviselet.
Dátum: 2009.07.05. 12:13:39
Legtöbbször milyen egy tigris bundája?
sárga- fekete csíkos
fehér- fekete pöttyös
rózsaszínű-szivecskés
kék-tappancslenyomatos :-)

jajj de vicces valaki
Mi jön ezután? 2, 4, 8, ...
16
30
10
6

ez biztos nincs benn vagy százszor...
Ki nyerte az 1988-as Labdarúgó Európa Bajnokságot?
Németország
Szovjetúnió
Hollandia
Franciaország

miért is kell emlékezni rá? fűződik hozzá valami különlegesség?
Melyik a legvalószínűbb az alábbi események közül?
Két dobásből egy ötöst, meg egy hatos dobunk
Két dobásból a dobott számok összege nagyobb lesz mint kilenc
Két dobásból két hatost dobunk
Két dobásból a dobott számok szorzata harminc

jó kis logikai feladat, de az első és az utolsó válasz ugyanaz
Hány bájt egy kilobájt?
1000
1024*
1048
8

nem részletezem
Mi a címe a Rambo trilógia után 2008-ban megjelent negyedik epizódnak?
Rambo, a veterán
Rambo Stallone
Nincs negyedik Rambo rész
John Rambo

ha nincs, nem kérdezzük meg
Melyik nem MMORPG ???
Kabal
Mu
tabula rasa
diablo 2

Helyesírás nc; nekem meg biztos valami spéci Diablo II-m volt, mert én rendszeresen MMO játszottam Battle.neten
2x2 mindig.......
nem tudom a szorzótáblát
4
3
5

nc
Ki volt Latabár Kálmán?
műfordító
forgatókönyvíró
rendező
szinész (komikus)

színész hosszú i, nálam az egyetlen, helyes válaszhoz fűződő zárosjeles magyarázat, pontosítás is megjelölt válasznak számít
Melyik a leggyengébb?
Nerub kőskorpió
Nerub féregidomár
Nerub kórokozó
Nerub féregember

kezdő azt sem tudja mik ezek
Melyik fűszernek nem a levelét használjuk?
rozmaring
kömény
kapor
bazsalikom
Dátum: 2009.07.05. 01:15:50
Szerintem ezt nem ide akartad. Ez a VÚ fóruma, nem a Simsé!
Dátum: 2009.07.05. 00:35:57
A szövetségednek fel kellene építenie az akadémiát, hogy tovább tudd fejleszteni. Vagy keress egy olyan szövetséget, ahol már megvan.
Van két bugyuta válaszod, meg van két helyes. Mert hogy a görögdinnyének tudtommal se oldala, se feneke és mégis tele van vízzel.
csak ismételni tudom az előttem szólót. Ha ez a 17. visszadobott kérdésed, az csak azt igazolja, hogy jó a rendszer.
Dátum: 2009.07.03. 22:57:02
Ööö, én még kicsi vagyok, nem értek hozzá, de nálam a random úgy jelenik meg, hogy ugyanolyan lényért egy 20-as blokkon belül egyes esetekben akár 2-2,5-szörös eltérés van. Ehhez képest az általad jelzett 1,3-2,5%-os eltérés simán benne van az állandó érték tűréshatárában.
Hát, két hónap alatt, mióta te játszol, valóban lehetetlen. Barbapapának eddig valamivel több min fél évébe telt, hogy mindezt elérje. A játékstílus amit képvisel, teljesen szabályos, csak kissé lassú és időigényes.
Azért engem érdekelne, hogy melyik a helyes válasz. mert az kábé úgy hangzana, hogy a török ostrom során a védők feladták a várat. Elég fontos momentuma a feladásnak, hogy a törökök ostromgyűrűt vontak a vár köré, és teljesen szétverték a felmentősereget.
Alapvetően nem rosszak a kérdéseid, már amiket idekinn látok belőlük. Az, ha kiesik 25%-on ne érdekeljen.
Amíg nem esik ki a kérdéseid fele, semmilyen hátrányod nincs belőle. Az meg sajnos tény, hogy ami az adminok szerint kellően színvonalas, az sokszor a játékosok 75%-ának kínai.

Jelen esetben azért az a szubjektív véleményem, hogy lexikális, mert ugye a XIX-XX. századi magyar művészetek nagy alakjai többségükben nem az eredeti nevükön lettek ismertek. Az eredeti nevük, csakúgy mint a születési, vagy halálozási évszámuk önmagában nem feltétlenül hordoz annyi érdekességet, hogy mindenkiét érdemes legyen fejből tudni. Nyilván a legnagyobb alakok neve elfér, de húzni kell egy határvonalat, hogy ne legyen száz meg száz ilyen kérdés.

A megvezető, túl hihető hamis válaszokkal pedig nincs gond, csak számolni kell vele, hogy sokan lusták gondolkodni, és böknek a legkézenfekvőbbre.
Dátum: 2009.07.02. 22:54:49
Sorry, valóban ellentmondó lett kicsit a válaszom, de már a te kérdésed volt ellentmondásos:
Idézet: Barbey - 2009.07.02. 18:57:31

Ez a bejövő hadüzenetre is vontakozik, ha van 3 háboruja a szövetségnek akkor egy 4. szövetség még üzenhet hadat neki?

A válaszomban a nem a vesszőig, a mondat többi része a vessző utánra vonatkozik
Dátum: 2009.07.02. 21:47:25
Csodálkozol?
Kérdésedet a többi játékos és/vagy a játékvezető fogja értékelni. Ha értelmetlen, vagy netikettet sértő kérdést teszel fel, vagy a válaszok nem egyértelműek, kérdésed "Azonnal törölni" értékelést fog kapni, és egy időre elveszted a lehetőséget, hogy kérdést írjál.


Az én meglátásom szerint például mindhárom lehetőséget kimeríti. Egészséges kritika a mostani értékelési rendszerrel szemben az lenne, ha sorba írnád ki a megfelelő topicba az olyan visszadobott kérdéseidet, amire csak értetlenül tátjuk a szánkat, hogy miért kaptad vissza.

Ezzel csak azt bizonyítod, hogy nem véletlenül nem került be a többi kérdésed sem.
Dátum: 2009.07.02. 19:37:14
Nem. Csak az indításra vonatkozik
Most konkrétan mi is a probléma? Ha már szerepelttel kapsz vissza egy kérdést, nem nő a rossz kérdés számlálód, és írhatsz helyette másikat. Pontosan azért van így megoldva, mert nem lehet megnézni az adatbázist, és mert egy régi róka sem ismeri csak úgy max az adatbázis 20-25%-át.

Tessék szépen másik kérdést kitalálni, és ha valamivel biztosabbra akarsz menni, a kitalált kérdésed írd be a Vajon elfogadják-e a kérdésemet topicba, jó eséllyel megmondjuk hogy jó-e.
Már találkoztam vele
Dátum: 2009.07.02. 17:19:53
Milyen löveg van rendszeresítve a Magyar Honvédségnél?
C35
D20
F11
R2D2

spec
Melyik két egymást lövető hónap 31 napos?
július,agusztus
október, december
Április,május
január,február

borzasztó hejesírás
Melyik futamon lett világbajnok Lewis Hemilton ?
Kina
Magyar
Japán
Brazil

spec és még helyesírási hibás is
Dátum: 2009.07.02. 16:36:35
Tippel

csak nincs olyan sok kedvenc ételed
Dátum: 2009.07.02. 16:34:16
Melyik is a nagyobb? Egy rossz álom, vagy egy végzetúr? Javaslom olvasd el a szövegeket is mielőtt akadékoskodsz.