Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.07.13. 10:53:45
Csak ha veszel egy visszacsatolást, akkor saját magad lövöd ki az esélyét, hogy megfektesd a legelején egy erős varázslattal, míg emellett nyugodt szívvel lehet 2-3k-s kritikusokat lődözni.
Dátum: 2009.07.13. 10:51:26
Idézet: Useles - 2009.07.11. 14:55:18
Hellosztok,

szeretném javasolni, hogy a kvízkérdés feltevése után tudhassa a feltevő, ki értékelte a kérdését, mert nagyon sok az ellentét, és jó lenne kiszűrni azokat az értékelőket, akik csupán rosszindulatból, bosszúból dobnak el jó és hasznos kérdéseket, elvéve a a kérdés feltevőjétől a LÉ-t, illetve azokat kiszűrni, akik csak minden kérdést leokéznak, nem veszik figyelembe, ha az a kérdés hülyeség, matematikai, vagy tele van helyesírással.
Csak halkan jegyezném meg, hogy úgy fél éve a kérdések 99%-a a kvízadminok elbírálásán megy keresztül. Nincs bosszú, rosszindulat, ellenben szigorú és következetes értékelés van, kicsit távol vannak attól a szinttől, hogy minden kérdést csak úgy leokézzanak.
Szerintem mehet is át az ötletesbe ha feltetted
Dátum: 2009.07.10. 00:35:33
Még hogy nem őrült...
de igen!
Én sem fogok vitatkozni. Ha helyesírással kapta vissza, nem veszített semmit. Ha nem azzal kapta vissza, feleslegesen vitatkozunk.
Csak a különbség, hogy a nagylilikre valami ezer találat van, a nagy lilikre pedig harmincezer. És ennek szerintem semmi köze ahhoz hogy egy két ember hisz az automatikus helyesírás ellenőrzőnek.
Szerintem is szerepelt, de a mitológia részével nincs gond. Pl Odüsszeusz is mitológiai alak, pedig semmi köze az istenekhez.
A mitológia sem csak az istenek világát jelenti, habár többnyire arra használjuk. Szó szerinti fordításban a mítoszok elmesélése, beszámoló a legendákról.
A fantasy egyes világai rétegtudásnak minősülnek, ezért speciális. Vannak akik szerint egy egy általános kérdés egy ismertebb műből, hősről belefér, vannak akik szerint még az sem. A te kérdésednek köze nincs az általános információhoz, csak olyan tudja, aki ismeri az adott világot
Dátum: 2009.07.08. 15:02:30
Milyen építmény a türbe?
A türbe török eredetű étel.
A türbe egy iszlám fejfedő.
A türbe mohamedán sírkápolna.
A türbe egy muzulmán gyermekjáték.

nem részletezem
Miben volt különleges Széltoló, a varázsló (Korongvilág)?
Három kétkezes karddal harcolt.
Csak egyetlen varázslatot ismert, de azt nem merte használni.
Ha dührohamot kapott, elpusztított teljes városokat is.
Kerülte őt a baj és a kaland, mert féltek tőle.

szerintem spec
Melyik állatnak van a legtöbb lába?
Fél lábú őz
Macska
1000 db giliszta
Pók


hülye válaszok
Dátum: 2009.07.07. 23:56:09
Ott rontod el, hogy a 15% akkor él, ha téged támadnak. Ha te támadsz, valahol 25% körül tudsz veszteni. De ez persze v3-ra nem feltétlen igaz, ott a csataarány nagyon megborítja. De persze a 3-400 akkor is kevés. Én anno a 200-at 800-1000 körüli Le-vel csináltam meg
Dátum: 2009.07.07. 23:51:32
Hogy hívják Hagrid egyik kutyáját (Harry Potter)?
Frakk
Ubul
Bogáncs
Agyar


Milyen színekből tevődik össze Magyarország zászlója?
sárga,fehér,piros
piros,kék,zöld
zöld,fekete,fehér
piros,fehér,zöld
Dátum: 2009.07.07. 22:51:05
Hogy mondják angolul a toll(at)?
Pan
Pen
Panda
Pencke


Mi a közös január 25 és június 30 között?
Tamás
Éva
Pál
Zoltán
Dátum: 2009.07.07. 21:52:41
A kérdésre válaszolva, azért teszik ki, mert bíznak abban, hogy a sok kíváncsi játékos meg is nyomja, és utána nem fogja tudni visszakeresni őket, hogy megtámadja.
Dátum: 2009.07.07. 21:24:54
Hogyan hívták Mátyás király híres seregét?
Kék sereg
Sárga sereg
Nem tudom
Fekete sereg

Nem tudom miatt törlés
Én viszont rossz válaszokkal dobtam volna vissza, mert a kerozin, és a benzin, a két üzemanyag határozottan hülye válasznak minősül, amiről kiabál, hogy köze nincs a porcelániparról.
Dátum: 2009.07.07. 20:05:33
Mi a windows operációs rendszerének legújabb tagja?
windows xp
windows 7
windows 95
windows vista

nanee
Hány hangszóró tartozik az 5.1-es hangrendszerhez?
1 mikrofon, és 2 hangfal
3hangfal, 2 mikrofon, 1 mélynyomó
5 hangszóró, és 1 mélynyomó
1 fülhallgató, és 1 mikrofon

Ha hangszórót kérdez, mit keresnek mikrofonok több válaszban?
Idézet: Craslorg - 2009.06.28. 09:10:34
2-3 év múlva már messze nem fog mindenki emlékezni, hogy 2008-ban vagy 2009-ben halt-e meg. Jelenleg egyedül az információ frissessége miatt tudja mindenki. Emiatt ráadásul most még a "túl könnyű" kategória.
Ha elolvastad volna a kvíz értékeléséről szóló topic első hozzászólását tudnád, hogy születéssel, halálozással kapcsolatos dátumok, helyszínek nem kellenek már, mert van belőlük elég, illetve ezek 99.9%-a lexikális tudást igényel, az 1-1 kivétel pedig már szerepel az adatbázisban.
Ráadásul most hirtelen Michael Jackson őrület van, mert 20-ból 2-3 kérdés tuti az ő halálára kérdez rá. Elég ötlettelen a társaság, nem kéne Jackot erőltetni.


A te eseted még rosszabb, mind a négy dátum egy héten belül van, ami aztán minden körülmények közt lexikálisnak számít. Ráadásul még a helyesírás is borzasztó.
Dátum: 2009.07.07. 16:18:18
Azt hittem, ezt egyszer már tisztáztuk!

Felix Salten Bambi című regényében felbukkannak szarvasok, az "erdő királyai", míg a főszereplő őzeket mint az "erdő hercegeit" említi. Walt Disney azonos című rajzfilmjében Bambit az európai őz helyett az amerikai fehérfarkú szarvasról formázták meg.
Tudod miért bosszantó a kvízértékelés? Mert a kérdező azt hiszi magáról, hogy mindent tud, az értékelőről viszont feltételezi, hogy hülye, és ha valamit nem tud, azt kapásból rosszra értékeli.