Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

A felsorolt államok közül melyikben hivatalos nyelv egy holt nyelv?
Magyarország
Vatikán
Románia
Anglia
Amondó vagyok, hogy nem maga a tábornok személye a lexikális, hanem a kérdés sikerült túl szárazra, sajnos sok más hasonlóval együtt. Van 150 karakternyi hely, tudom nem sok, de ügyesen összefoglalva lehet valami érdekességet csempészni a kérdésbe, ami felkelti a játékos figyelmét, hogy rákeressen akkor is, ha nem tudja.
Ömlesztve mondom:
Agatity
- szignifikánssal nem találkoztam még, z jó lehetne, de túl közeliek a válaszok
Webes idegen szavak szótára szerint jelentős, meghatározó
Lapoda kislexikon szerint jellemző, jelzésértékű, jelentékeny
gugli első két találat alapján 3 helyes válaszod van.

- csodaszarvas és klausztrofóbia szerepel.

Ördög
- Fúrólábról már van kérdés, és ami azt illeti, óvatosan bánj a fantasyval, a fantasy kérdések, főleg az egyes világokkal kapcsolatos kérdések az esetek nagy részében speciálisnak minősülnek, mert bár ez egy fantasy oldal, de nem várható el mindenkitől, hogy ismerje az összes világ összes szereplőjét egyszerre.
Dátum: 2009.07.21. 15:03:18
A fa ága növekedése közben feljebb kerül ?
Igen
Csak ha déli fekvésü
Csak nyáron,mert melege van
Nem

eldöntendő kérdés, hülye válaszokkal
Hol focizik Priskin Tamás ?
Intennacionale
Everton
Barcelona
Watford

Ő ki, és mi lesz jövőre?
Ha 10 galamb ül az ágon és egyet ellövünk hány galamb marad?
O(nulla)xD
10
nemtudni
9

nc
Mit jelent magyarul az, hogy:Buenos dias?
Hogy hívnak?
Szia
Nem létezik ilyen szó
Ki vagy?

1. szótár
2. tagadó válasz
3. A buenos dias magyarul nem szia!-t, hanem jó napot!-ot jelent
Milyen uralkodó volt Károly róbert?
Habsburg
Jagelló
Árpád házi
Anjou

Róbert
Ki okozta a fertőzést?
az ellenség
a pókok
a galetkik
Drakin

kezdő biztos tudja
Milyen származású focista Tim Howard az Everton kapusa?
Amerikai
Spanyol
Német
Angol

és ő ki?
Majdnem írtam valamit, de aztán rájöttem, hogy hülyékkel nem érdemes leállni, mert lehúznak a saját szintjükre, aztán legyőznek a rutinjukkal.

Én érvekkel szoktam vitatkozni, a személyeskedő sárdobálás nem az én asztalom.

De ha már így ki lettem emelve; valóban nem vagyok annyira higgadt, mint mondjuk Kóc vagy Cirip, ezt aláírom. Csak ami nem szokott feltűnni, én minden esetben abban a hangnemben válaszolok, amilyenben a panaszos a fórumra érkezik. Amilyen az adjon isten, olyan lesz a fogadj isten. Aki normálisan kérdez, annak normálisan, a legjobb tudásom szerint válaszolok, tippeket adok, hogy fogalmazza át a kérdést.

Nem emlékszem pl, hogy a Mirr-Murros kérdésed kapcsán bármilyen degradáló jelzőt is emlegettem volna vele kapcsolatban. Te kötöttél bele egy olyan hozzászólásomba, ami nem is neked szólt, és totál félremagyaráztad azt, bírálva az értékelőket, akik ráadásul teljesen ingyen dolgoznak egy csomót azért, hogy nektek jobb legyen a kvíz, ne találkozzatok idióta kérdésekkel.
Idézet: gsziszi - 2009.07.21. 10:08:49

Azt meg nem hiszem, hogy a sírós embereknek majd átengedik a kérdéseit a jövőben, szal ennek meg semmi értelme.
Értelmes kérdésfeltevésre van ez a topik, nem hisztizésre. Hisztizés már gyerekkorban sem működik, de ezt csak a felnőttek értik meg. Tessék felnőni!


Nem tehetnek róla, szegények azt hiszik, itt is van egy beépített sírásdetektor, mint a többi küldinél!
(illetve van itt is, csak itt ellentétes hatást vált ki )
Idézet: Tomreptile - 2009.07.21. 07:17:24

Mindenkinek melegen ajanlom,aki nem akar LE-t vesziteni az ne tegyen fel kerdest,mert a rendszer aldozata lesz.

Ebben látod egyetértünk! Akinek gondolkodás helyett csak a siránkozás megy, az sokkal jobban jár, ha egyszerűen csak lemond a LE-ről. A kérdésfeltevés nem kötelező elfoglaltság, akinek nem megy, ne erőltesse.
Idézet: Tomreptile - 2009.07.21. 07:17:24

Ja majd biztos jonnek a "hat ez nem igy van,meg ezt te honnan veszed" hozzaszolasok,de higgyetek el hogy igy van.

Pedig marhára nem. Te, ha jól láttam, február óta játszol. Én október óta folyamatosan dolgozom együtt az adminokkal, hogy szűrjük az adatbázist. Játékosként, önkéntesen, társadalmi munkában. Nekem te ne akard megmagyarázni, hogy működik az étékelési rendszer. Azon kevés játékos közt vagyok, akik pontosan tudják, hogy működik, és nem urban legendeket terjesztenek.
Idézet: Tomreptile - 2009.07.21. 07:17:24
Allandoan jonnek ezzel az "hat az meg azert van az adatbazisban,mert regen tettek fel az uj szabalyok bevezetese elott",de nezzuk csak erre egy peldat: holnaptol akiknek 1995 elotti jogositvanyuk van mehetnek varosban 60nal akiknek kesobbi azok csak 50nel!!!Lattatok mar ilyet,mert en meg nem...Vagy peldaul akik 2009 elott alapitottak ceget azok csak 20%AFA-t fizetnek,akik utana azok 25%-ot.

Jelentem láttam. Októbertől Budapest belső területeire csak az x évnél fiatalabb autókkal lehet majd behajtani, környezetvédelmi ürüggyel. Az idősebbek megállhatnak a Hungáriánál. Miről is beszélsz?
Idézet: Tomreptile - 2009.07.21. 07:17:24
Nos,ha szabalymodositas tortenik akkor az mindenre vonatkozik,nem csak a mai naptol feltett kerdesekre!A rendszer kezeloinek uzennem,hogy eloszor takaritsak ki a ganet az adatbazisbol,utana dobaljak vissza a kerdeseket!!!!
Ja, értem. Szóval szerinted maguk alatt kéne fűrészelniük a fát, hogy amíg a régi szarok nincsenek kidobálva, addig az új szarok elfogadhatóak. Ha jól tudom, tervben van egy hasonló akció, csak még implementálni kell az értékelési felületbe.


Idézet: Phobos7 - 2009.07.21. 08:30:18
... pár ezer kvízt végigolvasva (v1) gondoltam felteszem a következő kérdést:

Hogy hívják a NASA két Marsjáróját?

Én nem találkoztam eddig ezzel a kérdéssel, de azt a választ kaptam, hogy ez már szerepelt......

no comment, sajnálom a játékot, hogy ezzel lehúzzák a színvonalat és dühöt keltenek.... nem véletlen ez a legnagyobb topik....


Jaa, hogy te pár ezer kérdés megválaszolása után pontosan tudod, milyen kérdések vannak egy 170.000 feletti darabszámú adatbázisban? Valóban no comment. Taníts mester!



Idézet: Nimfoisten - 2009.07.21. 08:46:11
... a játék elején teljesen korrekt módom, szóközöket ugyan nem nézve de jó volt a KVÍZ, most én már a kérdsét sem olvasom el, mert az is feldühít a foci főleg, miért kell nekem naprakész lenni dél-afrikai fociból ? Nagyon szögletes szabályokat vezettek itt be... aminek semmi értelme


Te most ugye tudod hogy saját magadnak mondasz ellent? A játék elején jó volt a kvíz??? Persze, az első héten, amíg csak a gyári kérdések voltak benn. Az a sok szemét, amire most panaszkodsz, mind-mind a játék első felében került be. A sok szögletes szabály pont azért van, mert a játékosok panaszkodtak, hogy ilyen olyan témákból miért kell nekik naprakésznek lenni.
Idézet: Komura64 - 2009.07.21. 00:36:13
Sziasztok,segítsetek!
Mi a hiba?

Hogy nevezzük másképpen a fidibuszt?

toll
ügyvédgyakornok
egy állatfajta
rágyújtási segédeszköz pipára,vagy szivarra /ez a jó válasz/


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


ott egy szóközhiba, és ha a válasz egy magyarázat, akkor ne azt kérdezd, hogy hogyan nevezzük, hanem hogy mi az. (de ez csak stilisztikai hiba, nem helyesírás)
Én a Mi a jelentése a fidibusz szónak? alakot javasolnám. A te kérdésedre ugyanis inkább az a jó válasz, hogy szalmaszál / faforgács / faszilánk; ami éppen a rágyújtani készülő ember kezébe akadt.
Igazság szerint a Mt. McKinley is.
Dátum: 2009.07.20. 20:55:53
Adott egy egyszerű áramkör, egy 10V-os elemmel és egy 1 Ohm ellenállású izzóval. Mekkora áram folyik keresztül az izzón?
10 A
0.1 A
100 A
1 A

úgy látom, a matek mellé a fizikát is fel kell venni értékelési indoklásnak
Hol focizik Németh Krisztián?
PSV
Manchester City
Liverpool
VfB Stuttgart

Ki az a Németh Krisztián?
Melyik egy állatoknak adható tárgy?
vérkő
kis bőrpajzs
mithril buzogány
bronzagyarak

első szintű nem tudhatja
Hol található a Szílicium völgy?
Magyarország
Kalifornia
Németország
A sarki kocsmában

hülye válasz
Dátum: 2009.07.20. 19:04:45
Ezzel nincs is különösebb gond. Amolyan oktatókérdés.
Idézet: Doktordikhed - 2009.07.20. 17:59:52
Ne nyissunk már felesleges vitát. TV reklám, plakátok, rádió...mindenhol reklámozták, ez nem igényel lexikális tudást.

Nem, valóban nem igényel lexikális tudást. Lefordítom neked magyarra az indoklást és a hozzászólásomat. A kérdésed egy ÉRDEKTELEN információra kérdez rá, ami senkit nem érdekel csupán azt a néhány embert, aki ott volt.
De tudod mit? Igazad van, mindenhol reklámozták. Ezért túl könnyűt kellett volna kapnia, mint a többi reklám jellegű kérdésnek.
Idézet: Doktordikhed - 2009.07.20. 17:59:52
Tudtommal, nincs olyan kitétel, hogy nem lehet egy olyan népszerű és ismert rendezvénnyel kapcsolatban kérdést felrakni, amire talán pár év múlva senki sem fog emlékezni.

Nincs ilyen kitétel? Dehogy nincs. Megsúgom, az hogy műveltségi kérdéseket várunk a kvízbe. Egy fesztivál fellépőinek névsorának semmi köze a műveltséghez.


Idézet: Doktordikhed - 2009.07.20. 17:59:52
Nem is azzal dobták vissza, hogy "sajnos a kérdés hibás, mert annak ellenére, hogy most nincs vele gond, pár év múlva talán - amikor talán a végzetúr sem lesz már - nem fognak rá emlékezni a játékosok." Szóval, kérlek, ne írj hülyeségeket. Keress benne helyesírási hibát stb, mindegy, csak értelme legyen, mert az előző hozzászólásod nevetségesre sikeredett Gondolom még te sem tudod, hogy pár év múlva mire fognak emlékezni az emberek.
Nem a válaszok miatt írtam be a kérdést, meg az okoskodások miatt - mert egyértelmű, hogy ez a kérdés elfogadható - csak indokként, hogy az említett küldetéshez más alternatívát is elérhetővé kellene tenni.


És lehet hogy szerinted az én hozzászólásom a nevetséges, mégsem én rimánkodom küldetésalternatíváért, ahelyett hogy kihasználva a lehetőségeket, normális kérdést írjak.



(És nincs itt semmiféle vita. Leírtam, hogy mi miatt nem jó a kérdésed, vagy elhiszed, vagy főhetsz tovább a levedben. Nekem eszemben sincs leállni vitázni)
Dátum: 2009.07.20. 18:19:23
Melyik animációs film nem kapott Oscar-díjat?
Shrek?
Jégkorszak!
L'ecsó?
Wall-E?

kicsit írásjeltúltengéses, megjelölt válasszal
Hogyan halt ki a dodó?
Nem is élt ilyen állat
Egy betegség pusztította ki
A betelepített állatok miatt
A húsáért vadászták


Mit jelent az,hogy absztrakt?
Együttérző
Változatos
Elvont,elméleti
Gyakorlati

szóközhibák
Mennyi az értéke 432-nek 2-es számrendszerben?
110110000
110000011
111100011
101100111

matek
Hány %-kal kapsz több Lélekenergiát, az egyik vadászatodra, ha helyesen válaszolsz erre a kérdésre (feltéve hogy vadászol:)?
3,141592654%
20%
10%
5%

nem látom a helyes választ, nekem 12%/15%. Vannak akiknek már a 20% a helyes.
Jó lenne normális kérdésekkel próbálkozni, nyafogás helyett. Szerinted érdekel valakit azokon kívül akik ott voltak? Most még tudjuk mi is, mert sok vallásos tiltakozás volt, de kb egy hónapon belül elfelejti mindenki, aki nem tombolt a koncertjén...
Dátum: 2009.07.20. 17:49:14
Ezzel konkrétan mi is a probléma? Tudod hányszor kellett egy kérdés kapcsán elmagyarázni a fórumban, hogy hiába hívnak dobókockának minden egyes dobótestet, a kocka mindig 6 oldalú.

Egyébként a hibás kérdések nem ide valók.
Dátum: 2009.07.20. 16:06:45
Az ugyanaz. Ha nem tökéletes a kérdés, probléma van vele. Ha ilyet találsz, és van rá energiád, másold be a Kvíz x. (aktuális 4.) topicba, és a jogosult személyek javítják/törlik.
Nem, az érdektelen/speciális.
Rád ez vonatkozik:

Idézet: Kvíz menü
Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok)
Dátum: 2009.07.20. 13:33:46
Nagyon fogsz hiányozni
Dátum: 2009.07.20. 12:25:42
Mit fogsz ezért a kérdésért kapni?
1 őskövet
+10% LE-t a vadászatra
Sérthetetlenséget
+30 támadást


remélem eltiltást...
Dátum: 2009.07.20. 12:19:32
Ha lenne jó, az el lenne fogadva. Egyébként kettőt is már szerepelttel kaptál vissza, vagyis nem rossz, csak már van ilyen kérdés.Azok helyett tehettél fel másikat.