Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.07.22. 23:06:19
Idézet: Spityu - 2009.07.22. 21:56:11
Idézet: Spityu - 2009.07.14. 17:47:19
Kvízolimpián ezeket kaptam ki hirtelen...


Világörökség 8: Lviv (Lemberg) történelmi városközpontja és műemlékegyüttese. Melyik állítás hamis a ~830.000 lakosú ukrán nagyvárosra?
Bolyai János emléktáblája az Ivan Franko Egyetem falán található.
itt található a Magas Vár, a Rynok tér, a Boims kápolna, sok székesegyház, és a Mitskevich emlékmű.
A város régi részét a 15. században (1456-ban) a Magas Vár területén Danilo Galitsky alapította. *
Főterén még áll némely XIV. században épült ház, és ma még mindig laknak benne.

...



És ma a folytatása:

Világörökség 3: Split történelmi műemlékegyüttese Diocletianus palotájával. Melyik állítás nem igaz a közép-dalmáciai településre?
A település első lakója Diocletianus császár volt, aki 293-305 között palotát épített itt.
A város helyén eredetileg bolgár kolónia volt. *
Ide menekült 1241-ben IV. Béla a tatárok elől.
Itt szállt tengerre 1217-ben Szentföldre menvén II. András király.


Tényleg ennyire műveletlen vagyok, hogy ezt sem tudtam csípőből?


Én azért vigyáznék a helyedben! Craslorg kérdéseit bírálni nagy bátorságra vall!
Dátum: 2009.07.22. 23:04:19
Mit teszel, ha gyalogosként át akarsz menni a főút túl oldalára?
Nézel balra, majd jobbra és ha semmi nem jön, akkor átmész.
Nézel jobbra, majd balra és ha semmi nem jön, akkor átmész.
Fogod magad és átszaladsz.
Megkersed a következő gyalogátkelő helyet.

Nekem anno Kresz tanfolyamon úgy tanították, hogy lakott területen a főúton csak a kijelölt átkelőhelyen szabad átkelni. Lakott területen kívül körülnéz és átmegy. Így két helyes válasz van
Hány olyan billentyű van egy hagyományos klaviatúrán, amely számjegyet tartalmaz?
10
16
32
20

Mennyire hagyományos? Mert az igazán hagyományoson össz-vissz 8.
Mikor irta Kossuth Lajos lemondólevelét a kormányzóságról Görgey Artúrnak?
1849.augusztus.11-én.
1849.augusztus.13-án
1849.oktober.7-én.
1849.oktober.6-án.

írta, dátumokból hiányzó szóközök, ékezetek, megjelölt válasz
Milyen betekséget terjeszt a szúnyog?
Influenzát
Maláriát
AIDS-t
Tifuszt

lehet hogy hülyeség, de nem függ attól, hogy előzőleg milyen vért szívott
Tekintve hogy a helyes válaszban egészen véletlenül ott figyel egy felkiáltó jel, ami a válasz megjelölésének minősül, teljesen jogos az értékelés.
Dátum: 2009.07.22. 19:48:19
Hány nap alatt utazta körbe a földet a híres Willy Fog?
82
80*
79
81


Mikor legutóbb olvastam, még az volt a csattanója a könyvnek, hogy 79 nap alatt sikerült megkerülni a földet. Azóta van egy újabb kiadás?
pont valami ilyesmire gondoltam. 2 válasz a gyűrűre mint ékszerre koncentrál, két válasz a halászatot helyezi előtérbe.

(Péter gyűrűjéhez esetleg hozzátehetnéd, hogy egy ereklye, úgy hihetőbben hat; valahogy így:
Jézus tanítványának, Péternek, a halásznak gyűrűje, melyet a Vatikánban ereklyeként őriznek.)

a kérés hosszával szintén ne fukarkodj, van ott hely bőven. Mit neveznek halászgyűrűnek?; Melyik tárgyat nevezik a halász gyűrűjének az alábbiak közül?...
Borravalót? Ne reménykedj! Elfelejtetted a sütit!
Dátum: 2009.07.22. 16:27:16
Nem, az nem gyógyul. Csak ott is megy a visszaszámláló, hogy x perc múlva gyógyíthatsz.
Dátum: 2009.07.22. 16:23:36
Pedig elárulhatnád! gr. Széchenyi István édesapját gr. Széchényi Ferencnek hívták.

Ő alapította a Nemzeti Múzeumot és az Országos Széchenyi Könyvtárat. A fia a Tudományos Akadémia alapításához járult hozzá. Szóval mi is a gond?
Ja, az én kérdésem már bennvan
Így akkor kávé szerintem okés, nagyjából így gondoltam én is.

Halászgyűrű ügyben vessző+névelő szerintem kell, más helyesírási hibát nem látok.
esetleg ami még lehet bibi alaposabb megvizsgálás után: jobban megnézve az 1. és 4. válasz meglehetősen fedi egymást, a halrajuk mozgását figyelő eszközt halradarnak hívják, ami szintén szonár.
És a 4. válasz annyira nem is köthető önmagában a halászathoz. Ha már visszadobták, én azt cserélném egy olyanra, ami a halászattal kapcsolatos. pl valami halászhajón használatos eszköz, vagy a háló lebegésével/karbantartásával kapcsolatos dolog...
Dátum: 2009.07.22. 15:39:14
Melyik városban volt 2008-ban az EFOTT fesztivál?
Dunaújvárosban
Szegeden
Nem volt, mert 2009-ben lesz
Budapesten


Én figyelemmel követem, mert ha tehetem megyek, közel áll hozzám a fesztivál zenei irányvonala. De biztos kell mindenkinek tudni, hogy egy olyan fesztivál, melyet minden évben máshol rendeznek meg, adott évben hol volt? Szerintem nem.
Az indokot a többiek elmondták, én a másik felére reagálnék. Nem kell tudnod a pesti kerületeket, azok rossz kérdések. Ha ilyennel találkozol, jelezd nyugodtan az aktuális kvíz topicban (jelenleg Kvíz 4.), és törölni fogják.
Nekem tetszik, ilyen közelítésben akár alkoholos kérdés is lehetne. Nekem is van olyan forraltboros kérdésem, ami Hatse megerősítésével van benn.

Viszont biztos az infó? Mert én egy darabig dolgoztam kávézóban, ahol frissen őrölt kávéból főtt a cucc, é ott azt tanultam, hogy a presszó zamatosabb, ízre sokkal erősebb, viszont egy híg hosszú kávé mivel sokkal tovább fő, több koffeint tartalmaz, mint a gyorsan főzött rövid presszó kávé. A capuccinó és a frappé tuti gyengébb, de a török kávé milyen? az is ilyen gyenge lötyi?
Szerepel.


Magusocska, a tieddel is találkoztam már kicsit máshogy megfogalmazva
Dátum: 2009.07.22. 14:41:15
Ki írta a Naturalis Historia című művet?
Idősebb Cato (Marcius Porcius Cato Maior)
A pirosruhás nő (nem is, hanem zöld! Áááá....)
Anonymous (Bele Regis Notarius)
Idősebb Plinius (Caius Plinius Secundus Maior)

Ez milyen válasz?
A Végzetúr nevű játékban milyen szakértelem kell hogy elfogjak egy állatot?
Nem kell hozzá szakértelem.
Tanítás.
Csapdakészítés.
Idomítás.

spec
Mi a feltétele hogy regisztrálhass a végzetúrra?
E-mail cím
tagsági kártya
telefonszám
banki befizetés

nc
szerintem jó, és nem tudok róla hogy szerepelne

(ha lett egy kérdésötletem ettől a kérdéstől, ugye nem számítasz fel jogdíjat)
És csakazért is bebizonyítja, hogy nem én vagyok a leggecibb!


Viccet félretéve!

A délutáni minősíthetetlen hangnem hatására született bennem egy elhatározás. No nem az hogy törlök, hiába reménykednek egyesek!
Úgy döntöttem, a mai naptól kezdve ezt a topicot kizárólag arra fogom használni, amire Cirip eredetileg megnyitotta. Hogy aki kulturáltan, normális hangnemben tudakolódzik a kérdése hibái iránt, az segítséget kapjon. Mivel nem tudom megállni, hogy aki bunkó módon indít annak érdeme hangnemben szóljak vissza, így inkább ezennel megfogadom, hogy egyáltalán nem fogok hozzájuk kommentet fűzni, mintha itt se lennének.
És egyúttal szeretném megkérni minden kedve társamat, aki kiveszi a részét ebből a sziszifuszi munkából (biztosan nem tudnék mindenkit megnevezni, ezért inkább senkit nem nevezek meg külön, mindenki tudja, hogy beletartozik-e ebbe a csoportba), hogy csatlakozzon hozzám ebben a kezdeményezésben, fordítsunk hátat azoknak, akik csak WOM anyáznak. Előbb vagy utóbb majd csak rájönnek, hogy ezzel nem érnek el semmit.

Uff!
Csak javasolni tudom az alábbi linket:

http://vegzetur.wikidot.com/kerdezes

Ha komolyan akarsz jó kérdést írni, itt elegendő segítséget, tippet találhatsz hozzá.

(az elsőnél remélem csak véletlenül, itt a fórumon jelölted meg Carey kisasszonyt, mert idén Manson bácsi volt ott.)
Dátum: 2009.07.21. 19:55:58
Melyik sárkány küzd a jó oldalán?
Kék
Fekete
Fehér
Arany

és mégis melyik világban?
Mit neveznek "újvilágnak"?
Ausztrália
Ázsiát
Az új kocsmát a szomszéd utcában
Amerikát

hülye válasz
Meliyk egy létező (kisebbségi) nyelv hivatalos elnevezése?
Slapaj
Dömdödöm
Lokneszi
Lóvári

egy helyesírási hiba és nem tudom kell-e
Ki ha ... nem? (Mi tartozik a kipontozott helyre)?
te
én
mi
a Magyarok Istene

nc
Melyik nem magyar eredetű név?
Gyöngyi
Anikó
Ézsau*
Viola

Az Anikó a héber eredetű Annából származik, a Viola latin eredetű, az Ézsau héber név nem igazán stimmel
Folytasd a sort! 0;10;30;60;100.
300
150
290
101
Biztosan a spárga kavart be! Menjen még egy kört!