Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Eszmecserére javaslom a Vajon elfogadják a kérdésem topicot, és akkor lehet érdekfeszítő beszélgetéseket folytatni még a kérdés feltevése és esetleges visszadobása előtt.
Mindig jó érzés, ha egy értelmes partnerrel, értelmes témáról lehet álláspontokat egyeztetni. Sajnos ez a legritkább ebben a topicban.
Ácsi!
Idézet a linkedről:

A „Nyugat" korszakát, amelyet szintén a Centrálban szerkesztettek, Osváttól Babitsig, Móricz Zsigmondtól Karinthyig.


Te viszont azt kérdezted, melyik kávéházhoz köthető az indulása. Az első megjelenéstől kezdve valóban a Centrál volt A kávéház, de egy szellemi termék indulása általában nem akkorra datálható amikor a kézzelfogható végtermék megjelenik, mint ahogy Fenyő számára is a Royal fontosabb volt, hogy megemlítse emlékirataiban.

Na, akkor most minden megvan ahhoz, hogy ezekből összegyúrj egy minden tekintetben kifogástalan kérdést, mert maga az alapgondolat remek!
Centrál? Érdekelnének a forrásaid. Ugyanis amiket találtam most utalásokat, az mind alapító Fenyő Miksa visszaemlékezéseire mutat, ahol viszont Royal-kávéház van. És úgy vélem egy alapító eléggé kompetens a témában.
Egyszerű a dolog, ez lényegében egy hétköznapi szótárkérdés, ami nem elfogadott kategória. Maga a "mit jelent magyarul" kérdéstípus rosszul feltett kérésnek minősül az esetek túlnyomó többségében (kivételt kérdeznek az ismert latin mondások, magyar nyelvben használt idegenszavak)
Helyesírási hibát nem látok. De a hazait cseréld magyarra, elég sok játékos van, aki nem Magyarországon él, nekik a hazai mást jelent.
Pont azért mert primitív.
Ööö, ki mondta hogy ez nehéz? Ez primitív.
Panaszkodhatsz itt napestig; utálhatod az adminokat amiért megkövetelnek egy színvonalat; szidhatsz minket amiért vagyunk olyan hülyék, hogy mindig megpróbáljuk elmagyarázni hogy mi a gond a kérdéssel (néhány ember érdekes módon fel szokta azért fogni); hivatkozhatsz rá, hogy hű, milyen hosszú ez a topic, de amíg a kvíz topicokban több mint 5x ennyi hsz szól arról, hogy gyenge a kvíz, legyen szigorúbb értékelés, addig a sajnos mindez hiábavaló, ez nem az a küldetés, aminél működik a sírásdetektor.

Azért meg különösen ne mi legyünk már a hülyék, mert te nem vagy hajlandó vadászni...
Dátum: 2009.08.14. 19:42:57
27-ről 32-re 19 a max szerezhető szinguláris nélkül. Ha szingulárist nem akarsz fejleszteni, ez a küldi még néhány szintig pihenő.
Nem röhej, Salgótarján ebben a kérdésben egy primitív, hülye válasznak minősül. Egyenértékű a Piripócsfalu, mi az az olimpia?, nincs is ilyen, stb válaszokkal. Márpedig amelyik kérdésben nincs négy értékelhető minőségű válasz, az minden esetben rossz válaszok értékelést kap.
Vagy, csupán hozza a papírformát, miszerint minden világ minden pók-generációjában van egy-két karakter, aki kiemelkedik a többiek közül. Ugyanis a legtöbb LE-t jó eséllyel akkor tudod szerezni, ha egy pókot győzöl le.
A csipkebogyó önmagában csak a bogyót jelöli, nem az egész növényt, a növényt azt csipkebokornak hívják. Ha a hecsedli marad is simán, mert azt ha jól olvastam, szokták az egész bokorra is mondani, a csipkebogyó nem elég önmagában. De ezzel asszem már meg is van az arany középút kettőnk véleménye közt
Majdnem jó, annyi hiba van szerintem, hogy a vadrózsa inkább a bokor neve, míg a másik három termésnév. ha odaírod mindhez, hogy bokor, nekem úgy megfelelne, de várj még más véleményt is.
Dátum: 2009.08.12. 21:56:56
azt hogy is tudtad? az életben nem tudsz az ütés pillanatában printscreent menteni. sokkal valószínűbb, hogy pár másodpercre kibújtál, valaki alulról elkapott, és visszaütött 15% alá.
Nem lenne ez nagyon rossz, csak éppen a tanító jellegű kérdésedből pont a tanító jellegű információmorzsák hiányoznak, pl hogy mi is az a tradicionális négy mennyei étek. Aki nem érdeklődik a kínai kultúra iránt (ilyen ember azért sok van) annak fogalma nincs, hogy mi az a "mennyei étek". És általában a kagyló sem az a ritka étel bármely tengerparti országban. A cápauszony sokkal jobb választás lett volna.

Szerintem.
Dátum: 2009.08.11. 19:38:26
Pontosan ugyanannyit, mint a többi értelmetlen, offtopic flame-elésre...
Meyer annyiból érdekes, hogy ha a kérdésben verset kérdezel, akkor illik költőket írni válasznak, mert a nem költőről lerí hogy rossz válasz.

A többi meglátáora annyit tuok reagálni, hogy mint a reklamálók többségének, neke is elkerülte a figyelmed az érdektelen szó, ami az ide kerülő kérdések esetén 90%-ban indoka a visszadobásnak.

Egyébként hogy nagyjából definiáljam, azon kérdések minősülnek lexikálisnak, melyek egy csupasz, száraz adat iránt érdeklődnek, mellőznek minden érekes információt, a polcról levett lexikonból bármikor egy perc alatt kikerehetők, viszont nincs bennük semmi apróság, ami miatt érdemes lenne megjegyezni az adott információt.
Idézet: Kyuzo - 2009.08.11. 18:21:23
Sziasztok, pl: nekem is van gondom, én nem értem ebbe a kérdésbe és a válaszokba mi az ami helyesírási hibát tartalmaz?

Ki írta a "DIVINA COMOEDIA" cimű verset?

Petőfi Sándor
Ady Endre
Stephenie Meyer
József Attila


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Nem kötekedés képp, de jó pár kérdést láttam ahol egybe vannak írva szavak amiket nem kéne, vagy épp lemaradtak betűk...Ezért komolyan nem értem ezzel mi a baj, már a lehetséges helyesírási szotárakba végigfutattam a kérdést és a válaszokat és nem értem , de lehet bennem van a hiba


Nem kötekedésképp: mű címét nem tesszük idézőjelbe, nem használunk csupa nagybetűt (kivétel ez alól a NEM szó a kérdésben), a című hosszú í, Stephenie Meyer pedig nem költő. Szerintem ennyi hiba már épp elég, hogy vissza legyen küldve javításra. Megsúgom, ezek közül egyért is visszakaptad volna.

szerk: elütés
Dátum: 2009.08.11. 15:11:47
Az mellékes hogy honnan tudod, ezt a fórumot te szemetelted tele, nem a vicclap, és nem apád munkatársai.