Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Winnie, ne csak azt a részt olvasd el, mikor a rendszert szidja valaki.

Idézet: Nari77 - 2009.08.26. 22:36:04
Én voltam abban a klánban is, és ott végigolvastam a csevegőt, vagy már nem tudom mi volt a neve. A lényeg, hogy ott a Jozsi bevallotta, hogy mindegyik az ő karaktere.


Ez nem egészen úgy hangzik mint aki infók nélkül vádaskodik.
Dátum: 2009.08.26. 22:13:32
Mégse nézted meg elég alaposan. OSKO30 után nincs kötőjel.
Dátum: 2009.08.26. 21:02:35
Az őskő meg lett mondva az elején, hogy a szerver végén át lehet adni másik világra saját karakternek. De mivel itt olcsóbb volt a kő, így az 1:1-ben váltás nem működik. Gondolom a váltási arány úgy lesz megszabva, hogy a normál árral számolva ne nagyon érje kár a játékosokat.
Dátum: 2009.08.26. 19:31:50
Csak az a baj, hogy amíg a gyenge jóval kevesebbet sebez, és elég mondjuk a vakító fény a negatív csapás helyett, addig sokkal de sokkal nagyobb automata LE védelem kéne a gyengéknek, hogy ne érje meg egy kiegyenlített csata ÉP/VP költségéből lejátszani 8-10 mészárlást. És akkor még nem mentünk bele abba, hogy mi alapján legyen gyengébbnek besorolva a karakter? Szint? Hisz egy szinten belül extrém esetben akár dupla tö-je is lehet a támadónak. Tö? Hisz hiába alacsonyabb a tö-je, ha tárgyat 4-5 szinttel magasabbról tud vásárolni, ami bőven pótolja a tö különbséget.
Dátum: 2009.08.26. 19:13:59
Nem hiszem. Az is jogtalan előnyszerzés lenne a másik világon lévő karakternek.
Jelentem egy igen kedves barátnőm a WizzAir-nél hostess, ami ugye az egyik első fapados volt kishazánkban. Beszámolói alapján jelenthetem, hogy szolgálnak fel ételt-italt a fapados járatokon is, a különbség, hogy nincs benne az árban, a helyszínen kell fizetni érte, és nem x fogásos melegétel, hanem csupán szendvics. De van étel felszolgálás.

Ellenben egy fapados cég nem biztosít szállást, ha lekésed Londonban a new yorki csatlakozást, az utasbiztosítás kevésbé fullos, minimális géppark van, így ha valami probléma van, hosszú órákat kell várni. Ez néhány különbség, ami most hirtelen eszembe jutott.

Összefoglalva talán úgy lehetne megfogalmazni, hogy a járulékos háttérszolgáltatások színvonala sokkal alacsonyabb a költséghatékonyság érdekében. De fenn a levegőben egy fapadoson is az a legfontosabb dolga a stewardesseknek, hogy kinyalják a becses vendég fenekét.
Dátum: 2009.08.25. 21:42:41
Végigrágtam magam az egészen, csak tudnám minek.
1. Baromira sértő, hogy konzekvensen csaló multisnak nevezel minden olyan játékost, aki kihívások hiánya (vagy elrontott taktika) miatt az újraindulás mellett döntött. Nem egy ilyen játékost ismerek, és a két oldalas ámokfutásod alapján nekik a kisujjukban több tudás van a vú-ról, mint neked összesen.

2. Emlegetsz két problémát, amik miatt szerinted szar így a játék, hisz egy csomóan törölnek miatta. Miért tudnak téged 6 szinttel magasabbról támadni (ÉP min 45%), de ugyanakkor miért lehet biztonságban vadászni, ugyan kelljen már 40% ÉP egy 20-as vadászatkörhöz. Nem érzed az ellentmondást? Az erősebbek miért tudnak támadni, de a gyengébbek miért tudnak úgy vadászni, hogy támadhatatlanok.

Ezek alapján két lehetőség van. Vagy egy irtózatosan elcseszett vadászkarid van, és meg kéne tanulni játszani végre; vagy nem vagy más mint egy kiöregedett, nem túl jó pók, aki 40 szintnyi királykodás után most azon sír, hogy már nem működik a taktikája, és szegénykét bántják a nagyok. (Az állatmorál-problémák szintén az utóbbi verziót támasztják alá) És miért merem azt mondani, hogy nem túl jó? Mert egy jó játékos tud alkalmazkodni a körülményekhez, nem a körülményeket akarja a taktikájához igazítani.

Ellehetetlenítenek +5-6 szintről? Ugyan kérem. 48. szinten vagyok, érzésem szerint teljesen átlagos játékos. Az elmúlt 24 órában 3 támadást kaptam az általad említett zónából, az utolsót délután háromkor. Délután kettő óta folyamatosan ütöm hol az epicet, hol a térkapust, hol a háború ellenfelet, és még egy gyógylötyit sem kellett meginnom. Hol itt az ellehetetlenítés? Én egy teljesen élvezhető játékkal játszom, pedig kb ugyanazon a szinten lehetünk. Sőt, ha nem csal a megérzésem a stílusoról, neked még jobbnak is kellene lenned, mind tö, mind szö terén. Téged mégis bántanak, engem meg nem?
Dátum: 2009.08.25. 19:35:05
Aminek nincs beírva a max szintje, annak nincs max szintje.

Idézet: Thadson - 2009.08.25. 19:05:37
Mi történik a kincseskamrában a kinccsel, ha senki nem licitál, és a 48 óra lejár?


Akkor bizony azt a kincset elbukjátok, a szöveg valami olyasmi, hogy "senkinek nem kellett, odavetettétek egy koldusnak"

Idézet: Prinyo - 2009.08.25. 19:18:14
Gondolom ott marad a következő körig. De ez egy jó kérdés.

Nekem viszont segíthetne valaki. Építés szakértelem szintenként 5%-al növel. Nekem még csak 16 on van az építés és beleköltenék 17100 LE-át akkor mennyit tölt be? Délután kiszámoltam, de elfelejtettem, és most meg nem jön össze, hogy számoltam ki. Emlékeim szerint 120.000 körül tölt bele. De pls! Csak érdekel.


Valamit nagyon rosszul számoltál. 16-os építés az 16*5=80 százalékot tölt pluszba, vagyis 17.100*1,8=30.780. Ha a 16-os építésre jön még turbó, akkor a turbó méretének függvényében max 160% plusz töltés lehet, vagyis 17.100*2,6=44.460 LE
de az pont nem beugratás, ha egyértelmű hogy a két válasz közül valamelyik a nemfém. Max az ugrik be neki, aki sietségből mellényom. Pont úgy lesz beugratás, ha nem süt a válaszokból, hogy hol a csavar.
"Sajnos" más hibát én sem látok benne. Erre most én is azt mondom, hogy szigorúbb volt a kelleténél.

Ámbár! Ha jobban meggondolom, inkább az alpaka-alpakka páros miatt kaptad. Ha helyes válasznak beteszed a beugratós alpakát, akkor ne lődd le a csapdát azzal, hogy a három rossz válasz egyike az alpakka. Így nincs beugratás. Rossz válasznak tessék egy kevésbé ismert nevű fémet betenni, hogy legyen "értelme" a helyes válasznak.
Másodikhoz hasonlóval mintha már találkoztam volna. Az elő, háát nem egy 10 millás kérdés a Vágónál, de nem az a kizáró ok, ha valami 20-30 évesen egyszerű, hanem ha valamin látszik hogy szándékosan primitív.
A kiértékelés mindig a legfelső kérdésre vonatkozik, hiz amíg nincs értékelés, addig nem teheted fel a következő kérdést
Dátum: 2009.08.24. 21:01:01
Van egy fogadásom hogy teljesen pontos.
Mivel másodpercre pontosan nem tudod ugyanakkor betölteni a gömb, és a karakterlap oldalt, ez a 2 pontnyi eltérés simán elképzelhető.
A VP 32 pontos különbségéből meg 30 a kémgömb költsége.
Dátum: 2009.08.24. 19:34:55
Mire akarsz szavazást? Volt egy szavazás, ami alapján meg lettek szabva a győzelmi feltételek, és ki lettek hirdetve a világ indulása előtt.
Az hogy ti nem a győzelemre mentetek, az IJ.

Gyorsszerver nem marad végtelenre, mert nem győznék a fejlesztést. 4. normál világra meg egyelőre nincs akkora igény, ami miatt maradhatna. Néhány 100 játékos nem jelent akkora pluszbevételt, ami fedezne még egy szerver üzemelési költségét.

Tetszik vagy nem tetszik, ez a világ pontosan olyan, mint a travian világok: ha teljesülnek a feltételek, vége. Aztán majd újraindul.
Mi az, aminek a neve a népnyelvben nagytestű igásállat szájában termelődő váladékból ered?
A nyárfa szöszös virága.
A gyermekláncfű repülő magvai.
Hosszú, repülő pókháló.
A szövőpinty fészke.
Sok kis problémát felsoroltak itt előttem, ám a legsúlyosabb, hogy Teller semmilyen állampogárként nem kapott Nobel-díjat. Őt egy úgy nevezett ig Nobel-díjjal "tüntették ki".
Az Ig Nobel-díj (ignoble: angol; alantas, fölösleges, semmire sem való, kiejtése: [ɪg nəʊ bɛl]) a Nobel-díj paródiája. Nevével a valódi Nobel-díjra kívántak reflektálni. A nemzetközi tudományos élet azon szereplői részesülhetnek benne, akiknek tevékenysége értelmetlen felfedezésekhez, használhatatlan találmányokhoz vagy egészen egyszerűen mulatságos javaslatokhoz vezetett.
Elég jó kérdés, és ha visszateszed idézőjel nélkül, el is fogják fogadni. Amiket meg korábban tettél fel, figyeld meg, rövidesen azokból is ki fognak kerülni az idézőjelek, mivel nem való oda. Az idézőjel - elgépelés ellentét kapcsán meg had idézzem egy nemrég felszólaló játékostárs gondolatát:

Idézet: cirip - 2009.08.23. 14:57:27
Az írásjelek helytelen alkalmazása helyesírási hiba, még esztétikai okokra hivatkozva is (egyébként, pont mivel helyesírásilag helytelen, így inkább bántja a szemet).


Egyszem kifelejtett betűt nehezebb ám észrevenni, mint amire te magad szándékosan hívod fel a figyelmet.
Byzon, maradjunk annyiban, hogy a helyesírás-értékeléssel nem veszt semmit a kérdező, max egy nappal később kap jutalmat. Az idézőjel használatának szabályai vannak. Ha azt nem nézik az adminok, akkor holnap már a szóközproblémák miatt is morgás lesz, holnapután a nagybetűk lehagyása miatt is, ésígytovább, ésígytovább.

Elhiszem, hogy csak ki akarta emelni a mű címét, de nem véletlenül figyelnek most már az idézőjelre is, ugyanis sokan mondjuk úgy trendiségből használják, az ég világon mindent idézőjelezve. Az meg megint nem játszik, hogy a kérdések felét elengedik az adminok idézőjellel, a másik felét meg nem. Ezt remélem te is belátod.
Itt a tagadó válasz volt gond.
Egyébként egy vásárosnaményi embernek nyilván az ukrán és román útszámozás gyerekjáték, a soproninak az osztrák meg tán a szlovák, stb. stb. Mindenki azt ismeri, amerre megfordul. Én is tudom hogy Osztrákiában A betűsek az autópályák, de nem hiszem, hogy bárki is kevesebb lenne attól, ha nem tuja valamelyik környező ország autópálya jelölését.
Mondatvégi írásjel elé soha nem teszünk szóközt. Egyébként szerepel is már, úgyhogy kijavítva se tedd vissza.