Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.09.01. 19:44:33
Idézet: Laz070 - 2009.09.01. 15:44:28

Ahogy valaki már feljebb írta, jó lenne ha korábban jönne a figyelmeztetés mielőtt lejárna a Prémium, valamint az is jó lenne, ha a lejárat utáni első belépésnél nem az "Események" között sunnyogna a figyelmeztetés, hanem valami feltűnőbb helyen (pl. ahol az "Életpontod alacsony, nem támadhatsz, és nem támadhatnak!" felírat van. Mert mint kiderült most is azért buktam el a CSP-ket, mert belépés után nem egyből a "Prémium tagság" menüpontra mentem.....


Nekem kb 24 órával korábban e-mail szokott jönni mikor lejár a prém. Ez másnál nincs így?
Miért ne írtam volna komolyan? Tökéletes példája a rosszul feltett kérdésnek, nem fogalmazza meg pontosan, hogy mire kíváncsi.

Hol található a Whitehall Street, amely a két oldalán elhelyezkedő minisztériumokról, követségekről, hivatalokról híres?
Melyik városban volt a Whitehall palota, amely 1698-ban égett le, és amelynek nevét a palota mellett futó út máig viseli?
vagy,
Melyik városban volt a Whitehall palota, mely 1698-ig országa államfőjének első számú lakhelye volt?

valami ilyesmit szeretett volna kérdezni. Ehelyett összecsapta négy szóban...
Így lett két tökéletes válasza, meg egy ami abszolút hülyeség. szerintem ez már több mint elég indok a kérdés viszadobására

(az előbbiekhez hasonló stílusban fogalmazott kérdéssel nyugodtan mehet a kérés még egy kört, úgy nagy valószínűséggel átmegy.
azaz Párizst még lehetne egy angol anyanyelvű nagyvárosra (vagy angol gyarmat városára) cserélni)
Nekem egyéb problémám van.

Mégis miből derül ki a kérdésben, hogy az alábbiak közül te melyik Whitehallra gondolsz?

London, England

* Whitehall, a street in central London
* The Palace of Whitehall in the above street, the residence of English monarchs until it was destroyed in a fire in 1698
* "Whitehall", the administrative centre of the UK government, which developed around the palace
Houses

in the United States

(by state then city)

* Whitehall Mansion, Stonington, Connecticut, listed on the NRHP in Connecticut
* Flagler Museum, in Palm Beach, Florida, USA, occupies a house originally called Whitehall
* Whitehall House & Gardens, a historic house in Louisville, Kentucky, USA
* Whitehall (Richmond, Kentucky), listed on the NRHP in Kentucky
* Whitehall Plantation House (Monroe, Louisiana), listed on the NRHP in Louisiana
* Whitehall (Annapolis, Maryland), listed on the NRHP in Maryland
* Whitehall (Columbus, Mississippi), an ante-bellum home in Mississippi
* Whitehall (Lincoln, Nebraska), listed on the NRHP in Nebraska
* Whitehall Farm, Yellow Springs, Ohio, listed on the NRHP in Ohio
* Whitehall Museum House, listed on the NRHP in Middletown, Rhode Island, USA
* Whitehall, Aiken County, South Carolina, listed on the NRHP in South Carolina, USA
* Whitehall (Greenville, South Carolina), listed on the NRHP in South Carolina
* Whitehall (Saluda, South Carolina), listed on the NRHP in South Carolina
* Whitehall (Clarksville, Tennessee), listed on the NRHP in Tennessee
* Whitehall (Sutherland Springs, Texas), listed on the NRHP in Texas

Places

In the United Kingdom:

* Whitehall, Bristol
* Whitehall, Hampshire
* Whitehall, Orkney (on Stronsay)

In Ireland:

* Whitehall, Dublin

In the United States of America:

* Whitehall, Arkansas (three places)
* Whitehall, California
* Whitehall, California, former name of White Hall, California
* Whitehall, Georgia
* Whitehall, Indiana
* Whitehall, Louisiana (two places):
* Whitehall, Michigan
* Whitehall, Montana
* Whitehall, New Jersey
* Whitehall, New York (three places)
* Whitehall, Maryland
* Whitehall, Ohio
* Whitehall, Pennsylvania (three places)
* Whitehall, South Carolina (four places)
* Whitehall, Texas
* Whitehall, Virginia
* Whitehall, West Virginia
* Whitehall, Wisconsin
Viszont se a kettőspontra nincs szükség a kérdésben, se a szóközre a kérdőjel előtt.
Kellene?
Dátum: 2009.08.31. 22:19:18
Nem emlékszem rá, hogy bárhol is bíráltam volna a nyitó hozzászólásban a szellemi képességeidet, ehhez képest te nem gyengén megvetéssel nyilatkozol rólam, hogy mint "kvízmester" bele merek szólni a nagyok vitájába? Elhanyagolt karakter? Te mégis kiről beszélsz? v1-v2- elég stabilan a szintem első 10-15 karaktere vagyok. Tudod, én nem tudtam bevásárolni magam az élbolyba, kénytelen vagyok prémium nélkül játszani. Egyáltalán ki vagy te? Annyi gerinced sincs hogy felvállald a karaktered, de engem fikázol? És emellé simán letagadod, amit te írtál le és többen beidéztünk?

Még egyszer, utoljára. Ha csak azt írod, hogy arra számítottál, minden kategória győzelem után megkapod a száz őskövet, senkinek nem lett volna egy szava sem. De te egy egyben azt írtad, hogy a győztesek minden karaktere kapjon, majd kiakadtál Ywgarrd harmadolós javaslatán.
Legalább vállald fel amit leírsz, ahelyett hogy személyeskedéssel tereled a szót a pofátlanságodról!
Itt fejeztem be, mielőtt lehúzol a saját szintedre!
Dátum: 2009.08.31. 20:38:40
Csak annyit hogy csaló.
Dátum: 2009.08.31. 20:17:38
Csak a simát.
Majd ha Magyarországon is kötelező olvasmány lesz, akkor lehet reklamálni. Így is jóval nagyobb mélységig vannak HP kérdések elfogadva, mint ami indokolt lenne. (jobban jársz, ha nem az aktuális esti filmből teszel fel kérdést, az esetleg nem spec. lesz)


Idézet: Fernando61 - 2009.08.31. 19:19:00
Sziasztok.
Szerintetetek hol van a kérdésben helyesírási hiba??A jó válaszért NEM jár LE

Kinek állít emléket az "Elisabeth"c.musical?

Árpádházi Szent Erzsébet
II.Erzsébet
Elisabeth Amalie Eugenie von Wittelsbach(Sissy)
Szilágyi Erzsébet

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


Kóc jelölt hibáin kívül kérném, hogy vagy a helyes megfejtést is rövidítsd le, vagy II. Erzsébetet is hasonló módon írd ki Elizabeth Alexandra Mary Windsor (II. Erzsébet). Így ugyanis ordít a helyes válasz.
Dátum: 2009.08.31. 19:57:06
Félrebeszélsz. A saját szavaidat magyarázod félre. Az előbb még arról beszéltél, hogy ha neked 3 világon van karaktered, akkor miért nem kapsz mindhárom világon jutalmat, ahogy azt kiírták. Szó sem volt a több kategóriáról, csak megemlítetted az elején.

Azt nem vitatom, hogy aki több kategóriát nyer, azt nem illetne meg több adag jutalom, de eddig nem ezt szajkóztad, hanem hogy kiírás szerint neked minden világra jár jutalom.

Idézet: Xena - 2009.08.31. 16:48:50

A verseny indulása előtt arról volt szó(ez megint csak memóriából) hogy a győztes játékosok karakterei minden világon kapnak őskövet és nem csak egy általuk választott karakterük. Én pl. arra gondoltam az induláskor -nem mertem azért túlzásokba bocsátkozni - hogy a győztesek minden karaktere kap 100 őskövet ami a "befektetést" tekintve egyáltalán nem tűnt(és most sem tűnik!) túlzásnak.
Játszottunk egy jót és kaptunk egy medált?


Bár a hsz elején felsorolod az érdemeid, itt már egy szót sem ejtesz arról, hogy esetleg a két elsőséget szeretnéd két világon megkapni. Te azt írod: bármely győztes minden karaktere 100 kő. Ennek pedig köze nincs a több kategóriához.
Dátum: 2009.08.31. 19:51:17
Megpróbálom neked körülírni, mert látom túl bonyolultan fogalmaztam számodra. Az a kiírás, hogy minden karaktered kap jutalmat, nem egyenértékű azzal, amit te most jószerével követelsz, hogy neked háromszor annyi őskő jár, mint annak, akinek csak egy karaktere van, holott a ráfordított költség ugyanannyi volt minkét díjazott helyezéshez.
Nem a jutalmat sajnálom, hisz minden egyes játékos keményen megdolgozott érte, mind megérdemli. De mind pontosan ugyanannyit érdemel! Ha szerinted 3*100 kő lenne a reális neked, akkor az lenne a korrekt, hogy a többiek 2*150, ill. 1*300 követ kapjanak.

De mivel a játékvezetés úgy érzi, 100 a reális, így maximum 3*33-ba tudnád osztani. Hogy ez neked nem tetszik, arról nem a játék tehet...
(a medál mehetne mindenhova, az oké, azon nem lehet osztozni)

A "nevezési költségre" pedig továbbra sem érzem hogy lenne jogalapod hivatkozni. Olyan ugyanis NEM volt.
Kötelező volt bármennyit is befizetni? Nem
Önként döntöttél úgy, hogy ennyit vásárolsz? Igen
Dátum: 2009.08.31. 18:47:57
És milyen alapon járna 3-szor annyi őskő annak aki mindhárom világon van, azzal szemben aki csak egy karakterrel játszik?
Azonos eredmények esetén (valamilyen kategória-elsőség) valószínűleg mind az idő, mind az őskőráfordítás hasonló mértékű. Akkor neke miért járna tripla jutalom?

És milyen nevezési díjat? Tudtommal ingyenes volt a regisztráció. Az mindenkinek az egyéni szociális problémája, hogy mennyit ölt egy vége világba...
Dátum: 2009.08.31. 18:35:33
Én sehol nem látom, hogy az epic kritikust sebzett volna...
Toplista -> eredmények fül -> teljesített küldi alapján sorbarendez, a körülötted lévő karik (+/-néhány küldi) jó eséllyel ugyanott tartanak. Náluk nézelődj, érdeklődj, kopogj a buzogánnyal, stb.
Az értékelésben. Az, hogy csak a helyes választ írtad kisbetűvel, törlést érne! Egyébként sem túl szerencsés téma a szerencsejáték, esélyes a túl könnyű a reklámszag miatt.
Dátum: 2009.08.31. 16:59:28
Lépj be V4-re, a többi teendő ott van.
Dátum: 2009.08.31. 16:26:21
Tulajdonképpen addig vitatkoztatok, hogy szegény macit lelőtték az eszkimók, és kabátot csináltak belőle...
Dátum: 2009.08.31. 15:36:40
Nem kell, hogy ott legyen a medve. De a jegesmedvének van lehetősége ott lenni, és elméletben van lehetősége bejárni ezt az útvonalat. Az összes többi medvének nincs. (a saját természetes körülményei közt)
Dátum: 2009.08.31. 15:26:57
Az a baj, hogy itt néhányan annyira képzettek az érintett tantárgyakból, hogy egy dolgot felejtettek el, a színtiszta logikát, amiről a kérdés szól. Az Északi Sark a föld legészakibb pontja. Innen csak és kizárólag dél felé lehet elindulni, bármerre indul el az ember (medve).
Ha egy kilométert halad dél felé, pontosan 1 kilométerre lesz az északi sarktól. Mivel innen a hosszúsági körökre merőleges irányban indul el, teljesen mindegy, hogy keletnek megy, nyugatnak megy , 30 métert megy vagy 3000 métert megy, mivel egy szélességi körön halad, a kirándulás végéig megtartja a kezdeti távolságát az északi sarktól. Épp ezért a sebességnek sincs semmi köze a kérdéshez.

Márpedig ha egy kilométerre vagyok az északi sarktól délre, és elindulok észak felé, akkor én az északi sarkra érek vissza.
A nem pontosan ugyanoda érek vissza, és a kinő az orrom előtt egy hegy típusú szőrszálhasogatásra néhány megjegyzés:

Sehol nem látok olyan kitételt, hogy ez egy fizika disszertáció lenne, amiben minden esetleges helyzetet meg kell vizsgálni, le kell modellezni. Ha én elmegyek otthonról vásárolni, majd hazaérve ugyanarra a parkolóhelyre állok be, lehet hogy az abroncsok arrébb lesznek valamivel fizikailag, de logikailag ugyanott állok mint ahonnan elindultam. És ha ennyire aggódtok amiatt, hogy mit csinál szegény maci a tengerszintváltozással, akkor fogjátok fel úgy hogy úszik, ott nincs a felszínnek magasságváltozása.
Dátum: 2009.08.31. 14:55:04
Idézet: Latimer - 2009.08.31. 09:48:17
Fej,tor,potroh,mint a rovaroknál.

Ezt inkább gondold át még egyszer. A pókoknak fejtora és potroha van, ami 2 testrész.