Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2014.09.07. 23:32:45
Ahol van értelme, az a dukátitalok, kristályitalok, LGY csomagok, stb; ahol jó eséllyel hatalmas készletek vannak felhalmozva, amiből nem akarod mindet elhasználni, de egyesével fogyasztani meg rengeteg felesleges kattintás lenne. Regen löttyökből értelmesen felhasználva egyszerre nem fogyasztasz 2-3-nál többet, és akkor is figyeled közben hogy mennyi ÉP/VP hiányzik még a célhoz.
Dátum: 2014.09.07. 23:28:46
Az alap probléma ott van, hogy félreértitek a kritek leírását. "Annyi százalék esélyed van, amennyivel nagyobb a szakid a másiknál"

Azaz 350-es szakival egy 250-es vagy kisebb krit ellen van 100% esélyed kritikust ütni. Ha az ellenfél szakija 317, akkor alapból ugye 33% esélyed van ellene kritet ütni. Mivel tárgyakból kapsz +67% esélyt, még ekkor is lesz 33+67=100% esélyed a kritre. Mivel az alapszaki is százalékot jelent, ezért jelenhet meg szimpla összeadásként az oldalon az alap és a bónusz értéke
Dátum: 2014.09.04. 20:25:32
Idézet: Nora99 - 2014.09.04. 19:24:15
Melyikük nem volt soha India miniszterelnöke?

Sonia Gandhi
Dzsaváharlál Nehru
Indira Gandhi
Radzsiv Gandhi

Ez valami új kérdés. Mindenesetre a Gandhi név nagyon divatos Indiában.



Azt nem tom mennyire divatos név, de ők hárman speciel rokonok. Indira Gandhi '84-ig volt India elnöke, amikor meggyilkolták a saját testőrei valami etnikai nézetkülönbség miatt. Az elnöki tisztséget utána a fia Radzsiv "örökölte" meg. Sonia pedig Radzsiv felesége, és később özvegyeként elnökjelölt is volt, de a választási győzelem után visszalépett, így nem lett elnök.
Nehru pedig Indira Gandhi apja volt, és az első miniszterelnök a független Indiában.
A kérdés a válaszokkal baromi jó, Legyen Ön is Milliomosban úgy 10 millás nehézségűre saccolnám minimum, de ide egy "kicsit talán már erős"
Dátum: 2014.07.30. 21:25:52
Öööö, a 30 AF speciel ezer százalék hogy legutóbb is volt
Dátum: 2014.07.30. 21:12:53
Az első másfél részben még Szürke. Akkor még Szarumán a Fehér Mágus
Dátum: 2014.07.28. 22:42:23
Van. Az hogy még nem vagy elég magas szintű, és még nem vadásztál rá.
Dátum: 2014.07.25. 22:57:02
Hátööö, ez a feladat eddig tán minden piramisban benne volt. Csak felkészülés kérdése a dolog, nem szerezni kell drágakövet, hanem költeni, vagyis csak tartalékolni kell korábbról. Nem csapda csak előrelátás kérdése.
Ősi fétis: 10 szintenként +2% varázslatsebzés csökkenés az állatoknál
Vadászcsizma: A vadászat ideje fél perccel csökken
Kamikaze: 15% ÉP alatt is portyázhatsz (de asszem téged is támadhatnak)
Dátum: 2014.07.15. 21:50:30
Nem hiszem mert olimpa van, ilyenkor a játékos adminok nem férnek hozzá az adatbázishoz, ezért nem is nagyon értékelnek, a belső Behós admin(ok) meg ilyen apró bökkenőkön nem szoktak fennakadni, nem hogy rögtön javítsák is
Dátum: 2014.06.23. 22:32:59
Nem igazán az eltérő mondatszerkezet a gond, az szerintem egyáltalán nem baj, ha a négy válasz nem ugyanúgy van megfogalmazva. Persze kivéve ha a helyes válasz egy kilométer hosszú, a három rossz pedig egy-egy szó.
Az indokot nem tudom, de rengeteg olyan kérdést láttam már az elmúlt 5 évben, ahol a egyértelműen be volt jelölve a (kérdező által) helyesnek vélt válasz. Tipikus példák a jelölésre a kezdőbetűk (csak a helyes kicsi/nagy, a rosszak nagy/kicsi), válasz végi írásjelek (rosszaknál egyáltalán nincs, vagy a jónál eltérő van), itt pl a helyes válasznál van egyedül, és az is halmozva hogy egyértelmű legyen, de láttam már csillagot, szmájlit, hangulatjeleket a helyes válasz végén, sőt egyszer régen volt szerencsém zárójeles "ez a jó" kommenthez is a válaszon belül.
És annak ellenére kísérleteznek ezzel a kvízírók a mai napig, hogy a néhány még játszó szemfüles/szőrözős admin fenntartások nélkül visszadobja az ilyen próbálkozásokat.
Dátum: 2014.06.21. 23:19:41
Amikor a Hűség Zálog bekerült, akkor is volt kompenzáció. 60 napra visszamenőleg. Az indok egyszerű volt, aki régebben megvette dukátért, annak már kitermelte azt az előnyt, amiért dukátot áldozott rá. Már akkor is hiába mondtuk, hogy ennél azért kicsit nagyobb időintervallumot illene kárpótolni, pedig az valamivel több embert érintett, mint a Csizma, ami ráadásul az utolsó aukciókon már csak töltelékextrának volt benn a Karemiumcsapda mellé.

Szóval jobb ha kezdesz megbarátkozni a gondolattal, hogy nem lesz kompenzáció.
Dátum: 2014.06.08. 22:51:15
Spekire mert csak a végelszámolásban nézi turbózva, a menet közbeni csatánál nem.
Dátum: 2014.05.26. 23:48:26
Természetesen én is örülnék egy jól szuperáló android app-nak, rettentő sokat dobna a játszhatóságon, és reklámnak sem lenne utolsó a google.play-es megjelenés. Így támogatok minden ezirányú kezdeményezést, de addig is, bárkinek aki ilyen problémával küzd, meleg szívvel tudom ajánlani a Miren Browser nevű androidos böngészőt. Még a 3"-os Xperia mini pro-n is gond nélkül tudtam vele játszani, pedig az nem egy nagy kijelző. Oldalbetöltés után egyben látod az egész oldalt piciben, aztán az épp kellő gombot kényelmesen kattintható nagyságúra lehet nagyítani. (ha alkalmas a készülék a többtapis nagyításra)
Dátum: 2014.04.29. 22:24:43
Hátööö szerintem mindegy mikori a kérdés a megadott válaszlehetőségekkel...

F-16: 1978
MIG-29: 1983
SZU-27: 1977
Gripen: 1996 óta vannak használatban a világon. Magyarországra 2006-ban érkeztek meg a Gripenek, 2 évvel a játék indulása előtt. És amennyibe kerültek, nem hiszem hogy egy jó ideig a cserén gondolkodnának odafenn.
Dátum: 2014.04.21. 16:06:44
Szerintem is épp elegendő hivatalos helyen le volt írva játékon belül, hogy három hétig tart, 04. 21-én 10 órakor lesz vége

Elég vicces indok a kárpótlásra, hogy "azt hittük a három hét az három hét +1 napot jelent". A fórumon közölt esemény-időpontok pedig mindig is tájékoztató jellegűek voltak, több mint felelőtlenség arra alapozni egy olyan event hajráját, aminél percre pontosan le van írva játékon belül hogy mikor lesz vége.
Dátum: 2014.04.20. 11:05:32
Nem, nem script végzi, mivel azt nem lehetne olyan finomra hangolni, hogy valóban működőképes legyen. Admin értékel minden esetben, és a már szerepel értékelés tipikusan a kiskapu, a "kérdésed nem rossz, de köszönjük nem kérjük" értékelés, mert ilyenkor nem kapsz rossz pontot, írhatsz másik kérdést, nem veszítesz semmit. Jellemzően a mit jelent, mi az, mire használjuk, ki írta, ki a főszereplője stílusú tucatkérdések értékelésére szokták az adminok alkalmazni, amikor nem kell hogy a kérdés konkrét tárgya már benn legyen az adatbázisban, de a típuskérdésből már rengeteg van.

Persze emellett rengeteg esetben fordul elő az is, hogy a konkrét kérdés témája szerepel már, akár más megfogalmazással is, látatlanban nem tudhatjuk, hogy a te esetedben mi állt fenn.
Illetve mivel írtad hogy a kérdésben szerepel egy név, azt más szavakkal valóban nehéz megfogalmazni, de ez esetben még mindig nem mindegy hogy milyen névről van szó, mert például egy ókori latin, görög, egyiptomi, stb névnek manapság több használt írásmódja van, amikre ezzel a nyilvános keresővel kb lehetetlen rákeresni, míg az adminok tudnak szórészletekre, töredékekre is keresni, így látatlanban továbbra sem zárható ki, hogy a konkrét kérdés szerepel, csak nem találtad meg.
Dátum: 2014.04.08. 23:25:32
Ami azt illeti nekünk is még úgy tanították, hogy általános felhasználását, termesztését tekintve inkább a zöldségek közé soroljuk őket, de a biológiai meghatározás szerint mind a paprika, mind a paradicsom temése gyümölcs. Valaki biztos kijavít/pontosít, de valami olyasmi volt a meghatározás, hogy azt a termést nevezzük gyömölcsnek, ahol a növény megvastagodott, húsos magházát fogyasztjuk.

A burgonya meg eleve kilőve, mivel nem a termését fogyasztjuk. Viszont nálam az uborka, mint a sárgadinnye közeli rokona, a fenti definíció szerint szintén gyümölcsnek számít.
Dátum: 2014.04.08. 22:48:45
A karakterét
Miért ne lehetne valami lexikális, csak mert az iskolában tanultuk? Egy csomó lexikális dolgot kellett megtanulni mind általános, mind középiskolában, történelemből, bioszból, földrajzból, matekból, fizikából, kémiából, nyelvtanból, irodalomból, stb....

A mondatelemzéseket például anno (még tán alsóban) mindig is egy játéknak tekintettem, ami a magyar nyelv mondatképzési szabályainak készségszintű alkalmazását hivatott belénkverni. De nem az a tudás, ha x évtizeddel később is betéve tudom a szabályait, hanem ha félrészegen is képes vagyok alkalmazni őket az éjszaka közepén.

Bár a konkrét esetben némi logika kell csak a jó válaszhoz így erős határeset, szóval másik lábbal kelő adminnál még akár jó is lehetett volna, de pont nem azért mert általánosban tanultuk.
Dátum: 2014.03.31. 21:54:06
A +10% mindre hat, szóval az eltérő kufároknál ne keress eltérő értékeket!