Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Ezek szerint se te, se az aktuális admin nem ellenőriztétek le kellő alapossággal, hogy tulajdonképpen nincs is helyes válasz. Ugyanis létezik egy olyan verébalakú rigóféle faj, hogy kék kövirigó.
http://www.hlasek.com/foto/monticola_solitarius_2417.jpg

Persze bele lehet menni hogy az nem rigó, hanem kövirigó, csak ezzel meg az a gond, hogy a sárgarigó meg még csak nem is abba a családba tartozik mint a másik három, míg a kövirigó csak a családon belüli nemben tér el a fekete és énekes rigótól.
(nah, csak kommentáltam )

szerk.:
ez a link már működik
Egyfelől látatlanban nem tudom igazolni hogy mennyire valós a szerepelt értékelés, másfelől az egy úgymond jokerindok, sokszor kap olyan kérdés ilyet, ami annyira nem rossz, hogy a feltevő büntetést kapjon, annyira viszont nem jó, hogy bekerüljön.

A rigós kérdést nem kommentálom inkább, de nagyon nem vagyok megbékülve az értékelésével...
(és nem azért mert túl könnyű lenne)
Awenhai, azért arról ne feledkezzünk meg menet közben, hogy a fullosan zöld pókok köré épített szövetségbe pl a kritizált Szabinhonak (Hiéna) ha jól emlékszem valami 100k-s kúttöltést kellene produkálnia ahhoz hogy megkapja a bónuszokat, vagy pl Viktornak (Logan) valószínűleg még többet. Vagyis még annyi bónuszuk sincs, mint egy átlagos 5-10. szintű karakternek, aki mögött van egy 1-2. szintű védőfal/gyaktér, szóval egyáltalán nem ebből származik az előnyük, ők tudnak játszani és pont.
Konkrétan mi is a gond? Hogy lement a v4-es dömping és real time megy az értékelés, vagy hogy mindhárom kérdésed olyan jellegű volt amiből valószínűleg több mint elég van már az adatbázisban?
Végzetúrból csak olyan kérdés fogadható el, amire egy kezdő, első szintű játékos akár az első vadászatán is megtalálhatja a választ játékon belül.
Ja, és a 100. köldetés után kristálypont és aranydukát is jár a küldetésekhez, ami simán betudható tárgynak is, szóval a válaszaid sem egyértelműek. Csak ennyire speciális, hogy még te sem vagy tisztában a helyes válasszal.
Csak azért mert mondjuk az informatika több helyen még most sem, de 10 évvel ezelőtt meg aztán pláne nem volt általános iskolai tananyag. Egyébként általánosságban baromi nehéz informatikából olyat kérdezni, ami se nem speciális, se nem túl könnyű, és ezek többnyire már szerepelnek is. Én ejtésre javaslom a témát, bármilyen közel is áll hozzád.
....


Elnézést, pont félreértelmeztem a levelezési sorrendet
Nem. Tekintve hogy majdnem 15 éve nem ért el ennyit magyar focicsapat, ez a téma bizony nem csak egy szűk réteget érdekel. Az ilyen szereplésekkel olyan emberek is foglalkoznak, beszélnek róla, akik amúgy azt sem tudják mi a különbség egy focilabda és egy bowling golyó közt
Hiába füstölögsz, akkor is nekem van igazam. :p

A pókos kérdés kapcsán meg felhívnám figyelmed arra az aprócska tényre, hogy az elutasítás indoklása nem rossz válaszok, hanem speciális kérdés volt. Ugyanis hiába volt róla szó talán biológia órán, az hogy egy madárpók meddig él, csak annak a rétegnek érdekes kérdés, akiket érdekelnek a pókok, esetleg tartanak otthon. Nekik valóban jó és érdekes lenne, de ők a társadalomnak és a játékosállománynak csak egy szűk rétegét képviselik. És te még ezt az alapból speciális kérdést is tovább nehezítetted a hím és ivarérés kritériumokkal.

Az előző kommentem valóban nem úgy hangzott mintha jószívű tanácsot adnék, ennek egyetlen oka van, a hozzászólásod amire reagáltam, nem olyan hangnemben készült, amiben segítséget szokás kérni. Nem azt kérdezted, hogy min változtass?, mire figyelj oda?, hanem hogy mi a hiba?. Ezt a kérdést tömören és nyersen, de pontosan megválaszoltam.
Ha a továbbiakban a kérdéseid feltétele előtt használod a Vajon elfogadják... kezdetű topicot itt a szomszédban, hidd el tanácsokat is fogsz kapni, én is képes vagyok normális hangnemben kommunikálni, bármilyen hihetetlen
Tök mindegy hogy van írva a neve. Mit keres egy jelenkori író és egy jelenkori politikus neve egy 19. százai találmánnyal foglalkozó kvízben. Einstein még határeset, de Sarkozy és King abszolút blődség.
Mert a kvíz nem arról szól hogy ki tud gyorsabban guglizni.
Kb 10. Mivel az adminok személye nem publikus, pontos számot sem tudunk. Egyébként teljesen érthető a torlódás, a létszám nem arra van kalibrálva hogy a v4 indulásával egyszerre 6x annyi kérdés születik egy-két nap alatt mint máskor. Mint ahogy ezért az egy-két napért nem lehet létszámot sem bővíteni, illetve annyi létszámbővítés történt, hogy most tudtommal nem csak az adminok, hanem a többi behós is értékel átmenetileg.
Dátum: 2009.10.01. 20:04:31
No meg, hacsak nincs a szöviben egy két akadémiát látott magas szintű építész aki manából épít, elég kicsi az esély rá, hogy előbb legyen katalizátor a szöviben mint 50k-s kút

Idézet: Szandra2222 - 2009.10.01. 19:52:56
Sziasztok, gyors segítség kéne. Az egyik szövetségi tagunk tévesen licitált az epikus kincsre. Hogy lehet ezt visszavonni? Ha kilép és aztán újra belép, akkor törlődik a licit?


Nem lehet visszavonni. Licitáljátok fölül. Ha kilép és vissza, bukja az összes kincspontját, és még lehet hogy lélekkutat is kell töltenie.

Idézet: Szandra2222 - 2009.10.01. 19:59:18
Igen ezt tudom köszönöm, csak azt akarom megakadályozni hogy feleslegesen elmenjen csomó kincspont Köszönöm a választ


Feleslegesen elmenjen? Ugyan mire jó azon kívül, hogy egymást szívatjuk vele a kincseskamrában?
Elárulom, semmire...
Idézet: Hmaria - 2009.10.01. 15:03:47

A játék a játékosokért van, és bár természetesen felügyelni kell ezt a "kvíz-írogatós, -elfogadós, -elutasítós" részét is, jobb lett volna, ha a játékosok kezében marad az elsődleges döntés joga - ha már ez volt az eredeti elképzelés.
Azzal, hogy játék közben módosítottátok a kérdések minősítésének módját, sok játékostól veszitek el a kedvet a kérdések írásától.

Isten őrizz. Pont azért lett letiltva a játékosértékelés, mert nm működött. Mert a játékosok 95%-ának csak nyűg volt, és kattintgatott hasraütve, beengedve minden szemetet.
Idézet: Hmaria - 2009.10.01. 15:03:47

Főleg, ha egy egyébként ötletes, hibátlan kérdést egy elütött betű miatt (ti is vétetek olykor!), vagy egy tagadó válasz miatt (ami szerintetek nem válsz) utasítotok el.
Ez így egyszerűen nem korrekt.
Mi lenne, ha az ilyen kérdést visszaadnátok a kitalálójának, hogy javítsa ki?

Elütött betű miatt minden esetben javításra kapja vissza a feltevő a kérdést ha komolyabb probléma nem volt vele, a helyesírási hiba értékeléssel ugyanis nem veszít a játékos kérdésjogot. A tagadó válasz meg az esetek 99%-ában nem párosul kellően ötletes kérdéssel így nem veszteség hogy nem kerül be. Szerintünk nem válasz? Na ne mondd már, hogy normális válasznak lehet minősíteni ha megkérdezi a kedves játékostárs, hogy mikor alakult a TCS, majd beírja válasznak hogy nincs is TCS! 99%-ban igénytelenség és lustaság, csak hogy ne kelljen gondolkodni negyedik válaszon.
Idézet: Hmaria - 2009.10.01. 15:03:47

Nem veszne el egy jó kérdés, és nem kerülne hátrányba az írója - ergo nem menne el a kedve a további kérdések kigondolásától.

Jó kérdés nem veszik el. 100 esetből mondjuk egy olyan maximum, amikor az admin "hibázik", és nem tudunk teljesen jogos magyarázattal szolgálni ketten hárman játékosok hogy miért volt rossz a kérdés.
Nem kerül hátrányba az író. A kérdésért járó LE nem egy kötelező jelleggel járó valami amit mindenáron meg kell kaparintani, az egy jutalom, dolgozni kell érte. Akinek gondot okoz a munka, ne várjon fizetséget érte.
Ami pedig a kérdésírási kedvet illeti, két dolog:
- pontosan az a cél, hogy aki nem tud elfogadható kérdéseket írni, annak menjen el a kedve, ne erőlködjön, vegye fel a fele LE-t
- ugyanis lehet hogy sok embernek megy el a kedve a kérdésírástól, viszont az a helyzet, hogy ha hagyunk kollektíve garázdálkodni mindenkit, akkor nem sok, hanem baromi sok játékosnak nem a kérdésírástól, hanem kompletten a vadászattól, azaz az egész játéktól fog elmenni a kedve.
99% hogy nem szerepel Ásotthalmos kérdés. A pontos értékelés érdektelen lexikális lett volna, de gondolom az admin épp lágyszívű volt, és szerepelttel dobta vissza, hogy ne kelljen még száz választ összeszedned a küldihez.
1. Lexikális kérdés
2. azért az első válaszért örülj hogy nem törlést kaptál rá
Szerintem sokkal inkább mondjuk a gyűrűk urás Aragorn neve csapta ki a biztosítékot, legalábbis a rossz válaszok erre utal. Persze emellett igaz az is, hogy ez a mélység már speciális.
Helyesírásnál rosszabbat nem hiszem hogy kapnál rá, ha nem megy be, de lehet hogy így is jó lesz.
Majdnem tökéletes, csak a negyedik válasz nem passzol össze a mikettel. "Miket, vagy kiket érdemes..."
Miért ha szabad érdeklődnöm?

Megkérdezted mi a gond, megmondtuk mi volt a gond, én még azt is hozzátettem, hogy nem igazán értek egyet az értékeléssel. Ennél többet mégis mit vársz egy olyan topictól, ahol játékosok beszélgetnek? Dobták már vissza Kócosnak is olyan kérdését, amit előzőleg többen megbeszéltünk, hogy biztos jó. Álljon hozzá ő is így, hogy akkor értelmetlen az egész?...