Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Az elsőben rossz a válasz, 4°C-on ugyanis a legnagyobb a sűrűsége a víznek. Helyesen meg már szerepel. A második végzeturas, nem jó, a harmadik meg alkoholos, száraz számadat és némi speciális borászati érdeklődés kell hozzá, több szempontból sem jó.
Nagyon simán előfordulhat, hogy a mostani rendszeren jutott át a kérdés. Ugyanis semmi baj nincs vele, még csak azt se mondhatjuk egy kvízben hogy érdektelen a kvíz szó eredetével foglalkozó kérdés.

A szó első (angol) említése 1782-ből származik és „egy különös ember”-t jelent. A szó ezen értelme ma is felbukkan a quizzical szóban. Szintén használták a quizzing glass kifejezésben, ami a 19. század eleji angol dandyk viselete volt. Később „gúnyolódni, viccelődni” jelentést kapott. Hogy a szó hogyan kapta a mai „vetélkedő” értelmet, az nem tisztázott. E jelentés nem tűnt fel egészen 1867-ig, amikor is már így használták az Egyesült Államokban.
Mi a közös az alábbi világhírű emberekben? Neilben, az űrhajósban; Louisban, a trombitásban; és Lensben, a biciklistában?
magyarok
azonos a családnevük: Armstrong
egynapon születtek
féltestvérek
Yaffa csak félreértett valamit, a végleg elveszített jogot nem lehet visszakapni.
Dátum: 2009.10.18. 11:00:25
Miklós már rengetegszer elmondta, épp ezért nem lehet a pp-t semmire beváltani, mert a játékosok túlnyomó részénél az nem erőforrás.
(na jó a védelem italát abból lehet venni)
Attól hogy valamit nem tudsz, attól az még nem rossz. Pedersoli nem vízilabdázó, hanem úszó volt elsősorban, több olasz rekord, bajnoki cím, és két olimpiai szereplés fűződik a nevéhez...

Az üveges kérdést viszont sajnálom, valóban egy olyan dolog amit valószínűleg kevesen tudnak, viszont ismeretterjesztési céllal be kellene férnie a kvízbe
Dátum: 2009.10.18. 00:24:11
A szén-dioxid nem mérgező. Csupán megfulladsz tőle, de nem mérgező. A szén-monoxidból viszont az oxigénionok simán reakcióba lépnek a vörösvérsejtekkel. Ha a CO2 után időben levegőhöz jutsz, megmaradsz.
Valószínűleg. A kérdésben sehol nem szerepel hogy kör- vagy nem körversenyről van-e szó, valamint arról sem, hogy az előzés utáni pillanatban, vagy a verseny végén hányadik leszel. A szövegértéssel nincs gond, hiányosak az információk, vagyis rosszul tetted fel a kérdést.

Sőt, a kérdést úgy is lehet értelmezni, hogy hányadik helyezett vagy, ha a második előtt végzel.
Ám legyen.

A több ezer ember az egy elenyészően kis százaléka a 10 milliónak, vagyis a kérdés teljes mértékben lexikális, speciális, érdektelen, száraz és unalmas, tökéletesen korrekt indoklást kapott elutasításul. Egyéb kérdés?

(ja, és én is vizsgáztam belőle, nem azért mondom ezt mert én olyan sötét vagyok hogy fogalmam sincs róla)
Dátum: 2009.10.16. 18:38:43
a Hangyák szövetség hadat üzent nektek! A háború 2009.10.17. 03:40:45-kor kezdődik.

Az, hogy még nem tört ki a háború, nem jelenti azt hogy nem érkezett be hadüzenet, és egyébként a kiáltvány sem igazán az ellenfélnek, hanem a v3-on magát Citadella egyezménynek hívó szövetségi tömörülés egyéb, nem zafír tagjainak szól. Mi csak szólunk jóelőre, hogy ki mire számíthat.
Az alábbiak közül melyik mértani alakzatot alkotják egyenes szakaszok?
paralelogramma
hiperbola
ellipszis
parabola
Dátum: 2009.10.14. 23:10:05
Valóban, egyikük színdarabokat, másikuk verseket írt (bár Petőfi útirajzai valahogy nem hiszem hogy ódának születtek).

Viszont a köznép számára ezek a művek gyűjteményben vagy önállóan, e könyv formátumban jelentek meg. Legalábbis én eddig olyannal nem találkoztam, hogy a Petőfi összes versei című könyvre Jókait írták volna mint írót...

Az eredeti kérdéshez: valóban szebb lenne a kérdés, ha könyv helyett mondjuk mű lenne benne, de elég vicces dolog azzal érvelni egy ilyen ismert műnél, hogy a publikus, nyomtatott verziót biztos nem ő írta, mert ő színdarabot írt.
Nem hiszem, ezekkel már Dunát lehetne rekeszteni, annyi van belőlük
"...Két jó fia szép Enéhnek..." De hogy hívták a fiúkat a monda szerint?
Hunor és Magor
Csanád és Buda
Géza és Árpád
Csaba és Zalán
Találj már ki négy normális földrajzi választ ilyenkor mielőtt...
a vadmajoránna egy szó, de egégybként szerintem mehet.
Akkor viszont én szégyellem magam
Az nem tűnt fel hogy csak egy választ tudsz megjelölni jónak?
Idézet: Flasi - 2009.10.08. 12:08:56
Melyik a világ legnagyobb, ember készítette bánya gödre, amely még az űrből is látszik szabad szemmel?


Utah államban (USA), Bingham Canyon rézbánya.
Dél-Afrika Kimberley vidékén, De Beers gyémánt bánya.
Lengyelország, Wieliczkai sóbányák.
Nauru szigetállam foszfátbányája.


Ebben a formában szerintem szép kérdés, az előző verzióhoz tartozó vitát inkább nem gerjeszteném újra (annyit jegyeznék meg zárójelben, hogy bár a döntési jog egyszemélyes, úgy tudom az online adminok skypon folyamatos kapcsolatban vannak, a problémásabb kérdésekről 4-5 fő közösen dönt, pont azért hogy a szubjektivitás a minimálisra csökkenjen).

Javítani valók a kérdésben:
- bányagödör egy szó
- gyémántbánya egy szó
- a válaszokban én a vesszők helyére névelőt tennék, magyarosabb; illetve a harmadik válasz Lengyelországi wieliczkai (nem a neve a sóbányáknak, hanem a helyhatározója) sóbányák

Idézet: Flasi - 2009.10.08. 15:22:44
Itt egy másik ha már itt járok vajon ez át menne, vagy a fentebbi a módosítással?
Milyen fajta tv, vagy monitor működik sugárcsővel?
CRT (cathode ray tube)
LCD (Liquid Crystal Display)
PDP (Plazma Display Panel)
OLED (Organic light-emitting diode)


Háát, ez necces, ha nekem kéne értékelni én pl átengedném, de biztos van olyan aki nem. Mindennapi berendezésekről lévén szó speciálisnak nem nevezném, de rá lehet fogni, hogy egyszerű szótárkérdésről van szó, ami viszont nem nyerő kategória, szóval nem mondhatom biztosra hogy tedd vagy ne tedd.
Ha jön még megerősítés hogy elfogadható, egy dologra figyelj oda, a zárójeles részek írásmódja mindenhol ugyanolyan legyen. Nem nyerő, ha a helyes válasz kis betűs a többiben meg ott figyelnek a nagy kezdőbetűk.
Pedig a robiszómához már speciális tudás kell, azt nem akkor tanítják mint a riboszómát