Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Idézet: Atomant - 2010.02.18. 22:08:05
De természetesen a rossz irányra vonatkozó megjegyjésemet sem hagyhatom ilusztráció nékül. Csak két példa, az egyik meglehetősen közeli:

A néprajzkutatások szerint, honnan kapta a nevét a híres lacipecsenye?

II. Ulászló királyról
I. Ulászló királyról
Szent László napjáról (június 27.)
Hunyadi Lászlóról

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Hiba kijavítva:

A néprajz kutatások szerint, honnan kapta a nevét a híres lacipecsenye?

II. Ulászló királyról
I. Ulászló királyról
Szent László napjáról (június 27.)
Hunyadi Lászlóról

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Az első verziónál ugye csak a helyesírási hibát kifogásolták a másodiknál már jelölt lett a kérdés....


Igen, az első verziónál még csak helyesírás, hogy átfogalmazhasd, kikerüljön belőle a megjelölt válasz. Mivel ez nem történt meg, másodjára szigorúbb értékelés jár.
Ja, és egyébként utánaolvasgattam, nem is jó vagy a kérdésed, vagy a helyesnek titulált válaszod. A néprajzkutatók szerint valóban onnan kapta a nevét a lacikonyha, hogy a vidéki háztartásokban a konyhát László-nap után kiköltöztették az udvarra, ebben nincs vita. Bár hogy az nálad miért lett Szent László napja, az már kérdéses.
Viszont a kérdésednek semmi köze nincs a lacikonyhához, te a lacipecsenyét kérdezted. Annak az eredetének pedig legalább annyi köze lehet a népi mondához, miszerint Dobzse László is rendszeresen étkezett lacikonyhán, és az ő kedvenc pecsenyéjén ragadt rajta a lacipecsenye név.
Elment rossz irányba? Hát, ahogy vesszük. Régebben a hasonló módon megjelölt jó válasz még azonnal törölnit kapott. Ha az enyhébb értékelést rossz iránynak lehet nevezni, akkor igen, valóban elment.
Idézet: Orr... - 2010.02.18. 16:29:39

A fosszát úgy próbálhatod átpaszírozni, hogy vagy minden betűt elválasztasz szóközzel, vagy dollárjelet írsz az s-ek helyett...


És akkor majd visszakapja szépen mondjuk helyesírással... Elég dolguk van az adminoknak a már bennlévő kérdésekkel is, nem kell ilyen ötleteket adni az új kérdésekhez.
Akkor már értem miért vagy ilyen ellenséges mindenkivel... Rossz lehet mindenkit utálni.
Viszont szerencsére miné alacsonyabb, annál könnyebb kilőni az autoszűrővel...
Szerintem meg neki igenis sok-sok szépen kidolgozott, minőségi kérdés van a háta mögött...

Ilyen hozzáállással inkább a kérdéseket hagyd mint őt...
A helyesírási hibákat megjelölték, a többivel ne foglalkozz, egyéb gond nincs.
Idézet: Craslorg - 2010.02.13. 17:28:50

Winnetous kérdésed: Konkrét helyesírási hiba nincs benne de a válaszok elég gyengék, viszont az értékelő szerint ez egy jó kérdés lenne, ha a válaszokon még dolgoznál.


Hát, ha hússzor nem olvastam a regényt, akkor egyszer sem. Határozottan ki merem jelenteni, hogy sehol nem szerepel benne Winnetou nevének jelentése, így ha én értékelhetném, ziccerből speciálist kap. Szóval én nem erőltetném, más válaszokkal sem, függetlenül attól hogy gugli azonnal dobja a választ.
Akkor jobb ha nem teszel fel olyan kérdést ami tartalmazza a magyar szót. Mert az bizony vissza lesz dobva, ha nagy betűvel kezded. Az hogy a suliban kiharcoltad, nem a igazadat, hanem a nyelvtantanárod gyengekezűségét mutatja. Egy tanárnak nem az a feladata, hogy a diákok szeszélyeivel foglalkozzon, hanem hogy a szabályokra oktasson.

(Petőfit illetően meg gondolom hallottál a költői szabadságról is. Neki szabad. Majd ha verseket írsz, neked is...)
Minden igaz magyar ember tud helyesen írni hogy a magyar szó ugyanolyan melléknév/köznév mint a többi, és mint olyan a magyar nyelv szabályai szerint kis betűvel írandó.
A világbajnoki döntőt még esetleg, kishaver... De még az is egy érdektelen réteginformáció.

Idézet: Akim - 2010.01.27. 18:24:50
Egyébként egy nő nekem ne magyarázzon a fociról!

A fociról lehet hogy nem, de a kultúráról bizony rád férne némi okítás...
Idézet: Vodkaslecso - 2010.01.25. 18:13:28
Idézet: Blizzeeee - 2010.01.25. 18:07:54
bezárt a Lipót


azert van itt Mind1


Miért, ő volt ott az ápolód?
Dátum: 2010.01.24. 12:43:34
Vagy ha ennyire baromi fontos, akkor állítsd be a szerveridőhöz
Hát hogyne. Egy első szintű kezdő játékos, mondjuk a hamarosan induló új v4-en nem fogja tudni hogy van kristály horda. nem beszélve róla hogy mintha nem is lenne mindig. Ne tegyél fel végzeturas kérdést, mert amit egy újdonsült játékos nem tud megválaszolni az általa játékban elérhető infók lapján, az speciális értékelést kap. Amit pedig egy kezdő is meg tud válaszolni, azokat már rég feltették.
Az alábbi megnevezések közül melyiket nem egy magyar emberre szokták használni?
a haza bölcse
a nemzet csalogánya
az árvízi hajós
a vaskancellár
Dátum: 2010.01.06. 21:39:25
Tudod, az is elképesztően inkorrekt és manipulatív, ha egy top LE rabló akinek a legjobbak közt van a LE/TP aránya, akarja megmagyarázni, hogy aki a szinguval üres TP-t gyűjt a VF-es mezőnyben, az nem hogy nem kerül hátrányba a többiekhez képest hanem még korlátozni is kell...

Ne azoknak a f..ával verd a csalánt akik mondjuk azért fejlesztenének szingut, hogy kikerüljenek az ütőtávodból!
Dátum: 2010.01.02. 23:46:00
A negyedik világba sehogy nem fogsz tudni regisztráni, az egy vége világ éppen két forduló közt, nem lehet regelni rá.
A különbejáratút úgy értettem, hogy mivel Kócos v3-on szövitárs, skype-on elég gyors reakcióidővel tudunk kommunikálni ha bajos kérdést találunk. (no meg ha online).
Idézet: Álomvirág - 2010.01.02. 07:09:18


Lehet, hogy szerepelt, de jelenleg nem szerepel, ellenőriztük.


Erre a mondatra külön reflektálnék. Ellenőriztétek? És mégis hogy? Feltörtétek az adatbázist, vagy van egy saját külön bejáratú adminotok aki megnézte?
a, variáns: én mélyen hallgatnék, ahelyett hogy itt khmm.. "érdeklődök"
b, variáns: illene megkérdezni azt az admint hogy "te figyelj már, ez a kérdés szerinted át fog menni?, milyen kérdést tegyek fel amit elfogadtok, segítenél?"



És a kérdések:
1, Az említett verzió valóban játékban van, kb tavaly szeptemberi lehet, és valahol 30% környékén áll a helyes válaszok aránya. És mindkét kérdés mellőz minden érdekességet, semmi információ, csemege, mindkettő száraz lexikonadat. Ma az első kérdés sem menne át ebben a formában.
2, Nem értek egyet a speciális értékeléssel, de attól még rossz. Cégnév, "csapból is ez folyik", többszörösen túl könnyű kategória, és emellett többször szerepel és helyesírási hibás is.
3, Teljesen korrekt értékelés, ugyanis vagy másik három verzió is van ami Jumurdzsák fogyatékosságát firtatja

(az adatok pedig hitelesek, ugyanis nekem valóban van különbejáratú adminom, aki megnézte a nevezett kérdéseket)
Idézet: Simoncelli - 2010.01.01. 13:22:49
A kérdésem a következő volt:

Melyik ország városai: Alexandria, Kairó, Gíza, Sues ?

Egyiptom
Izrael
Tunézia
Algéria

Valamelyik okostojás nem fogadta el , mert helyesírási hibát talált benne!
Segítene valaki hogy mi is ez ???
Félévente írok csak kvíz kérdést az ilyenekért...... BUÉK!


Na nézzük: Sues nevű város nincs, vagy angolosan Suez, és akkor Cairo, Giza a többi, vagy magyarul Szuez. Ezen kívül a mondatvégi írásjel elé soha nem teszünk szóközt. Okostojásozás helyett inkább legközelebb ha fél év múlva írsz, először futtasd le rajta a word helyesírás ellenőrzőjét...