Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2010.06.03. 13:41:49
mikor volt Pest és Buda egyesülése?
1869
1870
1860
1871

Mit "jelent" az LG nevében az L és a G?
Life's not Good/az élet nem jó
Nincs jelentésük
Légy Jó
Life's Good /az élet jó
Dátum: 2010.06.03. 12:15:22
Nálam Magyarország lenne, a hol találhatót akkor használom, ha a válaszok közt van annyi átfedés, hogy ne férjen bele egy kategóriába.
Melyik NEM eposzi kellék az alábbiak közül?
Deus ex machina(Isteni közbeavatkozás)
In medias res
Invokáció
Kibontakozás
És ha azzal kaptad vissza a másodikat hogy helyesírási hibás, akkor miért nem javítottad ki benne a hibákat, és tetted fel még egyszer?
Dátum: 2010.05.31. 11:25:52
Nem, olyankor nem hat, egynek lennie kell rajta. De onnantól kifejtik a teljes hatást.
Dátum: 2010.05.27. 23:07:49
Idézet: KincsesKobold - 2010.05.25. 23:13:59
Egy szerény ötlet.
Az adatbázisban nyilván benne vannak, hogy adott cselekvésre mennyi LE kapunk. Ezt nem lehetne (kiíratni) részletezni?
Gondolok itt pl. a vadászatnál arra, hogy ki van szedve mennyi a helyes kvízért kapott plusz, de ezt részletesebben: mennyi az alap, mennyi a kvízből jövő, mennyi a szakértelemből...
Portyánál hasonló módon: mennyi lett volna az alap LE, mennyi a bizonyos szakértelmekből?
Mint írtam, az adatok nyilván megvannak hozzá, gondolom csak a kiíratás kellene, mint fejlesztés, ami általában a kisebbik gond. Taktikában, fejlesztésekben jó kis infó lenne szerintem sokaknak.


Én nem vagyok benne olyan biztos hogy megvannak egyesével lebontva. Hisz minden egyes "részletesebb adat" egy-egy szorzó, ami egy hétköznapi képletben az alap nyereséget ismerve, egy csapásra kidobja a végeredményt.
Például a vadászat nagyjából így néz ki:
alap(x)*speki*dicsőségmedál*HT*kvíz
mint láthatod, egyetlen tárolt változó van benne, az összes többi egy (1+%)értékű szorzás, amit a karakter statjaiból olvas le a gép.
Nem nyert. Egyfelől igen, benne kell lennie az egyértelmű jó válasznak, viszont a többi nem lehet egyértelmű rossz válasz, mert ennyi erővel feltehetnéd úgy is a kérdést, hogy egyik másik válasz helyett teszel egy vízszintes vonalat. Hisz benne van az egyértelmű helyes válasz, akkor jó az is. Az adminok értékelésének egyik fő pontja, hogy mind a négy válasz relatíve hihető legyen, ne ordítson egyikről se hogy jó se az hogy rossz.

Emellett magánvélemény, de szerintem az ország mostani politikai viszonyait tekintve nem szerencsés se Gyurcsány Ferenc, se Orbán Viktor, se a többi pártvezér nevét szerepeltetni olyan kérdésben, amelyik nem tartozik szorosan, és maximálisan semlegesen az aktuális politikához.
Cirip kérdése kapcsán bekukkantottam a játékleírás ide vonatkozó részébe, mert rémlett hogy ott leírva is láttam ezt a helyettesíthetsz csak ne portyázz dolgot. Azt nem találtam, viszont egy utolsó pontot igen:

Jól értem, a prémium tagok több karaktert is irányíthatnak egy szövetségben?
Nem ez a helyzet. Amint írtuk, az alapvető problémát az jelenti, hogy a játék ingyenes, és bárki megteheti, hogy több karaktert is beregisztrál. Egy fizetős játékban nincs probléma azzal, hogy több karaktert irányítasz, itt azonban a visszaélés lehetősége az ingyenesség miatt nyilvánvaló. Emellett, gyakran kapunk olyan kérést, hogy valakit a szövetségi társa átmenetileg irányíthasson, ezért találnunk kellett egy megoldást, ahol ezt az engedélyezést automatizálhatjuk. Mindez továbbra sem jelenti azt, hogy pénzért indíthatsz egy "építő karaktert" a fő karaktered mellé: ha a visszaélés nyilvánvaló, az ugyanonnét játszó karakter egyike egyáltalán nem fejlődik, csak épít, akkor ugyanúgy zároljuk.


Javítsatok ki ha tévedek, de ez számomra feketén fehéren azt jelenti: átmenetileg, amennyiben mindkét karakter prémiumos, és egyik sem játszik alárendelt szerepet a másiknak, irányíthatja őket helyettesítés címen ugyanaz az ember. A kulcsszó pedig hogy egyenrangú szövitársként, és átmenetileg. Az átmenetileg viszont mindenkinek mást jelent. Pistikének a hétvégi osztálykirándulást, nekem egy hét kikapcsolódást, Zolikának 1 hónap vizsgaidőszak, Gézukának 3 hónap kórház, stb...

Ami a portyázást illeti, necces... Amennyiben ugye nincs semennyi átfedés a portyacélpontok közt (vagyis nem az van, hogy hűű, ettől sokat loptam, 5 perc múlva egyek a másik karival is), semmivel nem különlegesebb előnyszerzés, mint a vadászat helyettesítés alatt. Sőt, ha nem egy profi portyaguru műveli, csak egy átlagos barát, még több lesz a gyatra LE sok TP, mint a nagy szakítások. Egyszerűbb tiltani, és nem szankcionálni ha a játékos nem él vissza a portya során szerzett infókkal, mint részletesen megszabni, hogy lehet, de ezt meg ezt nem, de ebben vagy abban az esetben mégis...
Ahogy valaki írta is, a szabály betűje és szelleme közti különbség. Egy kellően értelmes ember fel tudja mérni, hogy a nem körülötti sallang mennyi mozgásteret ad, meddig mehet el anélkül hogy feszegetné a szabályos játék kereteit. Aki nem tudja felmérni, az vagy bele se vág, vagy lazán áthágja az egészet, és joggal bannolható. Érdekes hogy ezt a pontot rengeteg olyan, itt felszólaló ember szeretné betűről betűre betartatni, akik a szabályzat más pontjaiban ugyanígy elvitorlázgat a feltételes módok, pontatlan szókapcsolatok közt a szabályosság, az etika és a csalás határain.


Egy szó mint száz, ennek a cikkelynek az alapján teljesen szabályos amit a Légió csinál, az pedig sajnos a szabályok közé nincs leírva hogy márpedig portyázni tilos, csak tán annyi, hogy ha rendszeresen ugyanazt támadja a két karakter, az tiltást vonhat maga után.

És Pityu, ne mutasd meg megint DZ levelét, láttuk elégszer. Mivel le van írva feketén fehéren, hogy egy ember egy karaktert birtokolhat, nem is válaszolhatott mást arra a kérdésre, hogy mi lenne ha megkapnád "ajándékba", és ezentúl kettővel játszanál. Nem irónia, de ha azt kérdezted volna, hogy bocsi, haverom momentán megcsömörlött, de nem akar törölni, lehet-e abból bajom, ha egy darabig gondozom a karakterét, és átviszem saját szövibe... lehet hogy húzta volna a száját, de le van írva; amennyiben mindkét kari prémes, teljesen szabályos. Arról meg nem te tehetsz hogy annyira megcsömörlött, hogy fél év múlva sem akar előkerülni.



(Zárógondolat....
Mily érdekes az emberi természet.... A játék elején a TGY volt a fő célpont, mert csaló buggerek, kihasználnak minden apró hibát... aztán jött az elit, csaló tesztelők, nekik könnyű előre tudták mire kell energiát fordítani.... most a Légió, csaló multisok, egy néhányfős különítmény visz egy hatalmas szövit, sok sok karakterrel... Már most kíváncsi vagyok, a következő hosszú időn keresztül top1 pozíciót betöltő szövivel mi lesz a gond? Tyrant, én kezdenék félni )
1. Nem kéne ész nélkül másolni
2. Ha már valaki veszi a fáradságot és utánanéz, nem kéne lehülyegyerekezni.

Vera Cáslavská - csehszlovák színekben nyert
Lars Frölander - svéd aranyérmes
Sara Simeoni - olasz
Makszim Taraszov - bár valóban orosz, aranyérmét a FÁK által indított csapat színeiben nyerte, orosz színekben csak bronzérmes lett.


Ergo a megadott válaszaid rosszak, hisz egyik versenyző sem nyert orosz színekben olimpiai aranyérmet. Szerintem fel sem fogtad mi az indoklás.
Dátum: 2010.05.26. 19:43:33
Bár a kérdés színvonalát tekintve igazad van, engem speciel a muszály (brr!) szó sokkal jobban irritál mint a celeb. A celeb egy teljesen hétköznapi kifejezés azokra a "hírességekre", akik bohócnak túl hülyék, de mégis csak ahhoz értenek hogy szerepeljenek.
Dátum: 2010.05.26. 17:34:44
Pedig az alapsebzés duplája. Csak épp az alapsebzést módosítja az erő. 200-as erővel az előbb ütöttem kritikus nélkül 201-et buzogánnyal, szóval a 3-400 kritikus teljesen jónak tűnik.
Idézet: Lupius - 2010.05.25. 18:22:07
A google a barátod, és keress rá! (nem 5 perc, 1-2 óra!)


Én csak ennyit emelnék ki. Ha egy kérdésre, amire maximum! 5 perc válaszadási idő áll rendelkezésedre, 1-2 óra keresési időt kell szánni a kérdés feltevője szerint, az igen bőven kimeríti a speciális kérdés fogalmát akkor is, ha maga a téma nem lenne az. De a kelta mitológia önmagában is az.

Ja, és ha fel is tesszük hogy a helyes válasz tekintetében igazad van, Nuada még az angol oldalak szerint is "csak" egy kard volt, vagyis önmagában rossz választ ér.
Dátum: 2010.05.24. 19:39:48
Hogy jó-e arról nem kapsz értesítést, észreveszed anélkül is. Ha visszautasítják, arról kapsz. És általában hétköznap, munkaidőben szoktak foglalkozni ilyenekkel, holnap délelőtt valszeg elbírálják.
Nem, már biztosan szerepel.
Dátum: 2010.05.24. 17:36:11
Igen, lehet Triászod. De nem kell végig hármasával menned, a lényeg hogy a 15. entitásod legalább 81. szintű legyen. Néhány 2 szintes ugrást belecsempészhetsz.
Ne próbáld meg újra, vissza fogják utasítani. Az adminok már semmilyen márkanévvel kapcsolato kérdést nem fogadnak el, mert reklám é mint olyan, túl könnyű.
Dátum: 2010.05.22. 12:41:30
Pityu, az első pillanatban pontosan le volt írva hogy ez lesz. Senki nem kényszerített sem arra hogy indulj, sem arra hogy ott indulj ahol. IJ.
Dátum: 2010.05.22. 12:08:23
Biri, nincs véletlenül extrém transzcendálisod?
Dátum: 2010.05.22. 11:41:24
Láthatatlanul? Nem hiszem.
Dátum: 2010.05.21. 16:53:57
Igen, ilyen statokkal. Azt a 80k szerzett LE-t nem magyarázhatja semmi más csak az oltári magas kivégzés. És abban még nagy valószínűséggel a te 10k-d sincs benne