Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2010.08.01. 12:01:02
Idézet: csati777 - 2010.08.01. 09:40:16

Kitől származik a mondás:Ember küzdj és bízva bízzál.
Madách Imre
William Shakespeare
Mikszáth Kálman
Jókai Mór

Tulajdonképpen az Úr mondja Az Ember Tragédiája végén, de Madách írta. Csak a kérdés végére jó lenne egy kérdőjel, az én szívemnek meg jobban esne, ha az idézet idézőjelbe lenne téve.


Pontosabban a kérdésben szereplő idézet a Depresszió zenekartól származik (hirtelenjében nem tudom, ki volt a adott szám szövegírója), Madách idézete így hangzik: "Mondottam ember: küzd, és bízva bízzál!"
Dátum: 2010.07.31. 21:40:40
Lehetne bármelyik, leszámítva hogy a keresztény vallások közül ekkor még csak a katolikus létezett, a muzulmán, illetve távolkeleti vallások kapcsán pedig nem rémlik hogy lett volna szó történelemórán bármilyen szakadásról.
1. Lehet hogy hungarikum, de alkohol, amivel ugye elméletben 18 éves kor alatt nem érintkezik az ember. És itt játszanak igen szép számmal bőven kiskorúak, akik ugyan eljárnak vásárolni a szüleikkel, de közelébe sem mennek az italos polcoknak.
2. Egy latin mondat értelmezése, lefordítása megint csak nem tartozik az általános műveltséghez, kivéve ha valamely híres idézet, szállóige az adott mondat, akkor feltételezhető hogy a többség tudja, de még az sem várható el mindenkitől.
Dátum: 2010.07.31. 15:25:49
Hétvégén nem is lesz.
Dátum: 2010.07.31. 15:25:29
Idézet: Midian - 2010.07.30. 07:57:31
Idézet a "Hibajelentés (új)" topicból, 1. hozzászólás, Miklós:

"Ide írjátok azokat a hibákat amiket találtok a játékban, legyen az akár helyesírási, akár játéktechnikai hiba. Kérem, hogy igyekezzetek röviden, lényegretörően leírni, és minden szükséges adatot megadni a hiba megtalállásához. Így a programozónak is könnyebb nyomonkövetni és javítani a hibákat. A kvíz hibákat a kvíz topicba írjátok."



Igen, eredetileg így indult. De mivel egy-egy hibabejelentés közt annyi az adott hibához kapcsolódó, de a topic szempontjából lényegtelen off, hogy hibajavítási céllal böngészve a topicot, egyszerűen lehetetlen követni, ezért a hibákat már emailban kell jelezni.
Dátum: 2010.07.30. 21:52:18
Egyszerű... Marha sokan kattintgattak a lehető legfelső besorolásra hátha összejön alapon. Azon sem lepődnék meg, ha ezt valamelyik kvízscript "követte" volna el. Mindenesetre Miklós azt igérte, ezek utólag szankcionálva lesznek
Idézet: Zsanklod - 2010.07.29. 22:32:40

Egyébként szerintem Asimov még mindig inkább alaptudás, mint a "Mikor alapították Moszkvát?" és "Mikor született Páger Antal?" típusú kérdések?


Ezért nem te vagy a kvizadmin....
Egyébként az említett kérdéstípusok sem jók, ilyenben se gondolkodj
Idézet: Bravehome - 2010.07.29. 21:38:37
S
Mit jelent a trabant szó eredetileg?

kávédaráló
csatlós, kisérő
futár
szekér, kordé

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Ha valaki elmagyárázná mi volt a gond. Egyik speciális. Nem egy külföldi írő ismeretlen sorozatai kérdeztem, hanem amiket általános iskolában tanítottak, illetve ha valaki nyitott szemmel végigment az utcán és netán nézte az autokat az.... Előre is köszönöm.


A gond az, hogy hiába a népautós vonatkozás, ez a kérdés egy egyszerű, hétköznapi, primitív szótárkérdés, amit az a speciális réteg tud, aki németül tanult. Ha ezt elfogadjuk, akkor el kell fogadni az összes hasonló típusú kérdést amiben spanyol/francia/orosz/olasz stb szójelentések után érdeklődik valaki, mert hisz valakiknek azt is tanították általánosban...
Idézet: Omboli - 2010.07.28. 20:31:33

okuljatok, van olyan aki NEM tudja mi az a fakutya....


Nem az a baj hogy nem tudod mi az, hanem az a baj, hogy ennek ellenére kérdést írsz róla. A fakutya egy szántalpakra szerelt szék, nem pedig szánkó. És nem havas domboldalon hanem befagyott tavon használják általában.
Folyós nekem tetszik, nem találkoztam még hasonlóval, az Attila - atilla jelentéspárral foglalkozó kérdéstípusból viszont van már néhány verzió.
Dátum: 2010.07.28. 17:43:43
Mivel százalékkal szorzol, természetesen a legjobb esetben 1-es szorzót kapsz a képlet végén.
Szerintem 99% a "Már szerepelt" értékelés. Jó kérdés, nem primitív, de úgymond alapvető. ~250k feltett kérdés alatt biztos hogy eszébe jutott valakinek már.
Dátum: 2010.07.26. 17:57:49
Azért, mert más játékokkal ellentétben itt meg van szabva gyárilag, hogy adott szintű karakter milyen szinttávolságra tud támadni. 18. szinten ha jól emlékszem talán +/- 3 szintre tudsz ütni, függetlenül attól hogy te 3. szintre akarnál támadni
Dátum: 2010.07.26. 17:48:30
Idézet: Mucika - 2010.07.26. 15:19:00
Melyik vár látható az ötszáz forintos hátoldalán?

Ónod vára
Sárospataki vár
Egri vár
Füzér vára

Ez egy nagyon jó kérdés, csak kár, hogy az ötszázas hátoldalán az Országház van...
(Grat a kérdés elfogadójának is....................)


Csak kár hogy az Országházas 500 Ft-os egy kis példányszámú kiadás, amit az '56-os forradalom 50 éves évfordulóján bocsátottak piacra. A hétköznapi ötszázason a sárospataki vár van, mely akkor élte fénykorát, mikor az előoldalon látható Rákóczi családja birtokolta.
Dátum: 2010.07.25. 22:24:35
Hát ez részemről is nehéz lesz, próbálok megállni 5-nél.

Robert Jordan: Idő kereke sorozat
Terry Pratchett: Gördülő kövek
Stephen King: Végítélet
Victor Hugo: Nyomorultak
Jules Verne: Sándor Mátyás

Nem megy
Karl May: Winnetou
James Fenimoore Cooper: Nagy indiánkönyv
Robin Cook: Láz
Gárdonyi Géza: A láthatatlan ember
Dátum: 2010.07.24. 20:29:44
Szerintem ott a félreértés részedről, ahogy azt a 40-50% bónuszt kezeled. Ez nem többi 30% mellé ad még 40-50%-ot, hanem az alap 15%-ot növeli meg a 15% 40-50%-ával, vagyis egy circka 5-10% növekményt eredményez a végösszegen, szó sincs a százalékban meghatározott maximumnak a többszöröséről.


Kitesztelni, visszaszámolni meg marha egyszerű, egy szövitársaddal ülj le, két támadás egymás után, először +LE tárgyak nélkül, aztán +LE tárgyakkal.
Dátum: 2010.07.22. 19:18:40
Az ellenfélnek Háború csarnoka van.
Dátum: 2010.07.22. 18:12:45
A helyzet az, hogy Bulgakov valóban Kijevben született, ami valóan Ukrajnában van, mégis Oroszországban született. Akkoriban még ugyanis Ukrajna a cári Oroszország része volt, csak az első világháború vége felé kiáltották ki a függetlenségüket, amit aztán a Szovjetunió gyorsan megvétózott. A mai értelemben vett Ukrajna csak 1991-ben jött létre.

szerk.: Ezen kérdéseknek egyébként az aktuális számozású Kvíz X. topic szolgál gyűjtőhelyül.
Dátum: 2010.07.20. 18:10:27
Igen.
Persze, mert nem tértél be a tenyészet büféjébe...