Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2010.08.31. 19:29:13
Nem bizony...
Csak tipp volt, ez volt amit láttam. És tudom hogy nem tudsz pontos másolatot adni, mert törlődött, de más magyarázat tényleg nincs az azonnali legsúlyosabb értékelésre. Azonnal törölnit pedig egyik admin sem ad véletlenül, vagy hobbiból. Sajnálom hogy nem tudtam segíteni, de más ötlet nincs.
Első, és legszembetűnőbb tipp: Magyarországot kis kezdőbetűvel írtad. Konkrétan ismerek olyan admint, aki a kérdés minden egyéb aspektusától függetlenül törléssel honorálja, ha valaki azt a minimális, alapvető tiszteletet nem adja meg kishazánknak, hogy helyesen írja le a nevét. Egyébként a kérdés alapvetően jó lett volna, azt az aprócska momentumot leszámítva, hogy több verziója benne van már az adatbázisban.


Kapaccsal kapcsolatban: én is szeretek tanulni, sőt, amellett hogy tippelek/igyekszem utánanézni hogy meglegyen a bónusz, ha pedig érdekesnek tűnik valami, és nem hallottam még róla, szeretek utánaolvasni is. A kommented alapján tűzoltóként dolgozol, így meg se próbálom belemagyarázni, hogy rosszul tudod, én most kerestem rá a szóra először a neten, te dolgozol vele, nyilván te tudod jobban. Azt viszont kijelenthetem, hogy még a helyes válasz ismeretében is csak annyit találtam (neccesen válaszidőn belül talán), hogy ez egy szerszám, mely többek közt a tűzoltóautók felszerelése közt is megtalálható, és kinézetre valahol félúton van a csáklya, és a fokos között. Mivel a szó nehezen kereshető, és egy szakma speciális eszköze, így határeset, mivel az adminok is emberek, a szubjektivitást ők sem tudják 100%-ra kizárni, az értékelőnél rossz felé billent a mérleg.
(Ha kicsit tájékoztatóbban meg tudod esetleg fogalmazni, akkor tedd be a vajon elfogadják... topicba, és lesz aki segítsen egy végleges, jó minősítésű kérdést összehozni belőle ha csiszolni kell itt-ott)
Dátum: 2010.08.30. 21:08:23
Ilyen kedves invitálásnak nem lehet ellenállni... És különben is, amilyen csökkent értelmi képességű vagyok, a ne szójjá be már egy túl összetett gondolat számomra, amit értelmezni sem tudok. A stílusom, hát arról sajnos csak annyit mondhatok, hogy egy olyan tuskót mint én, csak két módon lehet megmunkálni. Vagy pallérozott, intelligens társaságban csiszolódik simára a felszín, vagy az őt körülvevő durva, sokszor útszéli modorú hangnem vés bele mély árkokat, melytől érdes lesz.
Igazán nem tehetek róla, hogy ezen a fórumon az utóbbiból van több. Illetve pontosítok, az állandó tagokra nem jellemző az útszéli stílus. Inkább azokra a kedves játékostársakra, akik valami nyűgjük miatt felnéznek erre a fórumra, teleszemetelnek néhány topicot read only üzemmódban, majd eltűnnek. Megsúgok egy apró titkot. Mindig pontosan ugyanabban a hangnemben válaszolok, amiben a kedves érdeklődő kérdez.
És neked még be se szóltam, idáig. Tudod, ez alapvetően nem egy társkereső oldal, így valahogy nem tud mozgatni hogy mit gondolsz rólam. Illetve mégis, mivel egy öntelt suttyó vagyok, egyenesen gyűjtöm a rajongókat :p


De ha már ilyen szép szösszenetet másoltam neked a pszichiáterem zárójelentéséből, akkor már nem fojtom magamba a kérdésre adandó konstruktív választ sem. Mivel ami veled történt, az nem bug, nem programozási/szerver hiba, vagyis semmi olyasmi amiért az üzemeltetőt terhelhetné a felelősség, hanem szimpla játékosi figyelmetlenség, ráadásul dupla figyelmetlenség, hisz leokéztad a megerősítő ablakot is, szerintem IJ, van prémiumod másfél hónapig. Aztán ha mégis valami különösen jóhangulatban lévő admint találsz meg, maximum az orrom alá dörgölheted, hogy még ebben is tévedtem. De akkor én is megyek, hogy adják vissza az elvesztett LE-met, mert az csak azért volt mert véletlenül nem vettem észre hogy 15% felett vagyok...

És különben is, kikérem magamnak, normális vagyok.... (ezt meg a zártosztályi zárójelentésemből másoltam ám)

((tudod, egy ekkora baki után normális ember inkább csendben lapul, nem a másiknak a stílusát kezdi nyíltan bírálgatni, alkalmat adva a reakcióra. ha nem szólítasz meg, hozzád se szóltam volna, mert veled ellentétben én nem igyekszem görcsösen növelni a hozzászólásai számát azzal hogy kommentelek mindent, akár értek hozzá, akár nem.))
Dátum: 2010.08.30. 19:50:57
Ugye ez a sok felesleges off azoktól a karakterektől származik, akik ma délután törölték magukat, és máshol már nem érzik jogosultnak magukat az értelmetlen halandzsázásra?...
Dátum: 2010.08.29. 22:46:44
Vagy esetleg a rendszerbe bekerült egy olyan szűrő, hogy a még nem kategorizált (esetleg a már majdnem bekategorizált) kérdéseket nagyobb prioritással kezelje, hogy meglegyenek a hiányzó szavazatok. Mert hogy csalni azt nem lehet ilyennel.
Még rosszabb mint az előző. A driver mint olyan, az illesztőprogramként fordítva legalább egy alcsoport a szoftrvereken belül, a második verzióban a két helyes válaszon kívül egy darab gyűjtőcsoportot nem írtál. Egyébként felesleges is variálnod a válaszokat, a legjobb ai kinéz, egy "Már szerepel" értékelés, ugyanis ez is olyan tipikus alapkérdés, ami már legalább másfél éve rendszerben van.
Ez ebben a formában egy hétköznapi szótárkérdés, ami élből rossz kérdés kategória. Még a jóval egyszerűbb angol/német szavak (melyek valamelyikét az általános iskolák túlnyomó részében tanítják) sem férnek be jó kérdésként. A latinban persze vannak olyan szállóigék, kifejezések, melyek fennmaradtak, előfordulnak a mindennapokban, illik ismerni őket, így kérdésként is beférnek. Ezek viszont már 99% hogy szerepelnek az adatbázisban. A házasság latin megfelelője nem ilyen szó.


A fenyegetés pedig sokkal inkább figyelmeztetés, ami egy automata üzenet, x db (vagy x%, nem tudom pontosan) elutasított kérdés után magától érkezik a rendszertől, hogy figyelj oda, menj biztosra a kérdésfeltevéssel, mert a jó-rossz kérdéseid aránya közelít ahhoz a határhoz (50% rossz, de minimum 10), amikor elveszíted a kérdésfeltevési jogot. Ha a feltevésre szánt kérdésed bemásolod a Vajon elfogadják... kezdetű topicba ugyanebben a fórumszekcióban mielőtt beküldenéd értékelésre, rutinos és jószándékú játékosok kielemzik neked hogy érdemes-e javítani rajta, mire figyelj oda, stb. Amire ott a többség rábólint, a tapasztalatok alapján 90%-os eséllyel az értékelésen is átmegy.
Dátum: 2010.08.29. 11:24:40
Olyan e-mail címre nem lehet átírni karaktert, amin már van másik karakter is, a rendszer kijelzi, hogy ez az e-mail cím már foglalt.
Dátum: 2010.08.28. 23:22:14
Ez oké, de ha valaki egy olyan viccet másol, ami esélyes hogy megosztja az olvasóközönséget a nézetei miatt, majd külön kéri, hogy "szavazzanak a minőségről, az ne csodálkozzon feltétlenül, ha valaki a nemtetszését lepontozással fejezi ki.
Akik a teljes nevükön ismert művészek, azoknak illendő kiírni a teljes nevét, legyen szó festőkről, költőkről, zeneszerzőkről, bárkiről. És, hogy ne legyen feltűnő, hogy csak Rembrandt az, akinek nincs kiírva a teljes neve (mint helyes megfejtés) betenni még egy olyat, aki egytagú művésznéven lett ismert.
Dátum: 2010.08.25. 20:54:24
Tévedés. Játékon belül sehol nem szerepel semmilyen link a wikire, így a kezdő játékos sem fogja sehol megtalálni játékon belül az információt. A fórum kívülről fújása pedig nem regisztrációs előfeltétel, amit el lehet várni egy kezdőtől.
Idézet: HimuraBattousai - 2010.08.25. 18:45:44
Milyen betegséget kapott el Pamela Anderson Tommy Lee-től?

Megfázást
Allergiát
Rákot
Nemi betegséget

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Nna ebben mi a probléma?


Na nézzük. Érdektelen celebinformáció, ami köszönőviszonyban sincs a műveltséggel, a szerinted helyes nemi betegség rossz válasz, ugyanis C tipusos Hepatitist kapott el tőle egy közösen használt tetoválótűn keresztül. Ráadásul a C típusra a B-vel ellentétben még csak nem is jellemző a nemi úton terjedés. Ellenben megfázást a házaséveik alatt garantált hogy rengetegszer kaptak el egymástól.


A Grenmás kérdéseidhez annyit fűznék, hogy tedd össze a két kacsód amiért legalább az elsőt beengedte valaki. Pont olyan rossz mint a második. Egy páréves tinizenekar bőven speciális kategória. Ha azóta zenélnének, mikor megszülettek, már talán beleférne az általánosan ismerhető kategóriába. Nem rossz, nem rossz (legalábbis nekem alapvetően bejön a stílus) de a közismertségig még várniuk kell jópár évet.
Viszok, fordítsd meg a kérdést... ne az legyen hogy hányszor ivott, hanem hogy miért nem ivott. (Csak persze ne legyen benne olyan válasz hogy dehogynem ivott. )
Majd ha a Sárkánydárdákat is annyiszor leadják az összes létező tévécsatornán, mint az eredeti SW trilógiát, akkor visszatérhetünk a kérdésedre. Igen, lehet tudni hogy a Dragonlance milyen szerepet tölt be a mai fantasy "világban", de hogy egy trilógia (ráadásul nem is értem miért trilógiáról beszélsz, mikor a Krónikák 5 könyvből állnak) kötetei közül melyik volt az utolsó.... az igenis rossz. Esetleg annyiban lehet vitatkozni, hogy speciális, vagy érdektelen információ. Azt se kérdezi meg senki, hogy Rejtő légiós regényeiből melyik volt az első, pedig az is egyedülálló a maga nemében, és Magyarországon százszorta ismertebb mint bármelyik fantasy.
Dátum: 2010.08.22. 22:36:09
Úgy hogy már megvolt az 5 őt ért támadás az elmúlt 3 (ill. v4 esetén gondolom 1) órában, így nem támadható a karakter.
Pedig mivel a rendszer sablonszövegek küldésére alkalmas, bővebb magyarázatot nem fogsz kapni, esetleg tipp formájában itt a fórumon. Egyébként a kérdésed rengeteg sebből vérzik.

mennyi az eddig készített gitárok nyakszáma?

Először is, mondatot nagy betűvel kezdünk, helyesírási hiba. Aztán eddig. Mégis meddig? A holnap elkészült gitár már nem játszik? Ezt honnan tudja az aki holnapután válaszol a kérdésre? Aztán a következő: a kérdésben sehol nem említesz olyat, hogy te a legtöbb nyakkal készült gitárra lennél kíváncsi, amihez a válaszok passzolnak. Azt kérdezed, az eddig elkészült gitárok nyakszáma mennyi. ez egyfelől egy érdektelen lexikális adat, ami nyilván sincs tartva, másfelől egy baromi nagy szám, tekintve hogy közel 600 éve készítenek gitárokat világszerte.

Te valami olyasmit szerettél volna kérdezni, hogy hány nyaka van a legtöbb nyakkal készített gitárnak.
Emellett a rengeteg hiba mellett az már csak egy aprócska tényező, hogy még a helyesnek kikiáltott válaszod is rossz, ugyanis nem három nyak a legtöbb, amivel gitárt készítettek.
Dátum: 2010.08.21. 14:25:49
Melyik egy kristályvíz?
Járdaszigeti
Zöldszigeti
Margitszigeti
Kristályszigeti

Reklám
Dátum: 2010.08.11. 18:51:52
Idézet: Retti - 2010.08.11. 16:19:30

Pont ugyanazok fogják tudni az NCIS rövidítését, akik néznek tv-t.


Mivel nem másoltad be a visszadobott kérdésed, csak tippelhetek, hogy az idézett NCIS sorozatra, és a főszereplő testület nevére vonatkozott a kérdésed. Egy angol rövidítés ismerete messze nem nevezhető általános tudásnak. Még akkor sem ha valaki nézi a sorozatot. Ha valaki teszem azt németül tanul évek óta, hiába tudja, hogy a sorozat tengerészeti helyszínelőkről szól, ha a válaszok közt négy számára semmitmondó idegen nyelvű válasz van.
Idézet: Buttgereit - 2010.08.11. 18:08:13
Azt persze megértetem volna ha speciális érdeklődés miatt dobják vissza. Egy akciófilm nem lexikális tudás.


Ha a kérdés a film cselekményére irányult volna, ahol van egy cseppnyi jelentősége annak hogy ez egy akciófilm, akkor nyugodj meg, speciális érdeklődés miatt kapod vissza. Az írók, rendezők, producerek, szereplők neve (ahogy már írták, stáblista) amennyiben a konkrét film miatt nem kapcsolható hozzájuk neves! díj, bőven belefér a lexikális kategóriába.