Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - bokorn

Oldal: 1234567891011
Dátum: 2009.07.31. 19:27:50
Ki játszik a Briliáns csapda című amerikai akciófilm?


becél madjar kici?
Dátum: 2009.07.31. 16:23:03
Idézet: Pietrus - 2009.07.31. 16:11:33
Idézet: bokorn - 2009.07.31. 15:44:24
igazan ideje lenne mar keresni valakit aki ert is hozza


Nálad még nem fordult elő, hogy elszállt a hardver? Vagy csak ránézel azt mondod, hogy MÚKOGGY! és már megy is? Már több, mint 10 hónapja megy a játék nagyobb problémák nélkül, valószínűleg azért, mert nem értenek hozzá. Se a rendszergazda, se a programozok nem konyítanak semmit a számítástechnikához...


nem, nalam meg nem fordult olyan elo, hogy "elszallt" volna a server. van benne 3 db vinyo amibol 2 kieshet anelkul hogy barmi baj tortenne, 2 tapegyseg hogyha valamelyik megdoglene, akkor is menjen, mogotte a szunetmentes ami masfel oraig hajtja ha kell, stb.
evek ota SOHA nem allt le a szandekos, elore betervezett leallitast leszamitva. es ez nem egy tobbezer jatekos altal hasznalt, komoly bevetelt termelo server, hanem "csak" egy vallalat sajat belso servere...
a minden nap tobb orara hasznalhatatlanna valo oldal meg azt jelzi, hogy a legkevesbe sem hozzaerto modon van megoldva, egy normalisan osszerakott server egyszeruen LEHETETLEN hogy ennyire lealljon pusztan a sajat belso adminisztracioja kovetkezteben

kivancsi vagyok hogy a "megvalto" javitas utan mekkora lesz az oldal rendelkezesre allasa...

az hogy "komoly problemak nelkul" menne szinten nem igaz, hetek ota minden nap orakra hasznalhatatlan az oldal, nem keves nem tervezett leallas volt mar, es par honapja az is megesett hogy egynapos mentesbol kellett mindent visszallitani annyira szethalt az adatbazis (vagy alatta a hdd, nem tudom mi volt a gond pontosan)

nem azt mondom hogy nem konyitanak semmit a szt-hoz, de ennek egyszeruen nem igy kell nekiallni...

a server folyamatosan haldoklik, teljesen indokolatlanul, minden nap latom az SQL hibakat ("kapcsolodasi hiba")

a sw resze szinten katasztrofalis, honapokkal ezelott szoltam tobbszor is, hogy a 35 fos szovetsegben 75 a max. szavazatok szama, hiaba van 36-37 szavazat meg mindig keves. ezt par perc alatt ki lehetne javitani, azota sem tortent semmi

folyamatosan lopkodjak a felhasznalok jelszavait, egy iskolaba beulve nehany orara legalabb 50-100 usernev/jelszo parossal mehetnek haza minden problema nelkul

ez szerinted a fantasztikus hozzaertest mutatja?
Dátum: 2009.07.31. 15:51:44
Idézet: Tamasoft - 2009.07.31. 15:48:50
Nem alternatív megoldások kellenek, hanem egy olyan vas, ami biztosan működik. Ezt be kell látni! Itt sokszor másodpercenként több 100 adatbázis-lekérdezés mehet végbe, pláne csúcsidőben, amikor mindenki kattingat, mint egy őrült.
Szóval erős, skálázható, és "törhetetlen" szerver kell, mind hardver, mind szoftver terén, és nem azon vitázni, hogy a kínzókamra aznap, vagy másnap legyen érvényes.


egyetertek, bar a "redundancia" es a "load balance" kulcsszavakkal is erdemes lenne megismerkedni az illetekeseknek...
Dátum: 2009.07.31. 15:44:24
az hogy rovid idon belul a harmadik bevallott leallas nagyon gaz (a beho helyeben durvan egne a pofam), de a nagyobb baj az, hogy ettol fuggetlenul is minden egyes nap orakra leall az egesz server (ejjel 3-6 kozott altalaban)
igazan ideje lenne mar keresni valakit aki ert is hozza
Dátum: 2009.07.25. 19:42:25
Idézet: Yasha - 2009.07.25. 18:50:29
Melyik szám volt nagyon jellemző a pekingi olimpiára?
2
6
8
4

Hogy mivaaaan?


egyetlen masodpercet sem lattam az olimpiabol, de a csapbol is a 8-as folyt
Dátum: 2009.07.25. 17:34:54
Melyik football játékos igazolt a Real Madrid csapatához a téli átigazolásoknál ?
Ronaldinho
Raul
Klaas Jan Huntelaar
Thenry


nem igaz hogy az ilyen primitiv faszokat nem lehet kitiltani
a fovaros szo bezzeg nem szerepelhet kerdesben, de (termeszetesen 0 IQ-s agyatlan barom modjara feltett) focis kerdesbol ez mar legalabb az otodik az utobbi napokban
az egy dolog hogy a dragalatos kerdesfeltevo szerint (hogy szarjon kemenyre fujt focilabdat!) tudnom kell az osszes focistarol hogy az aktualis hetvegen melyik csapatbol melyikbe adtak/vettek vagasra szant diszno modjara, de azt is ki kell talalnom, hogy mikor tette fel a kerdest, hogy a jo valaszt akar guglizni is legyen eselyem
Dátum: 2009.07.15. 06:17:59
Idézet: Darah - 2009.07.15. 05:59:07
Hol játszik Dzsudzsák Balázs?

Magyarország
Spanyolország
Hollandia
Olaszország

Gondolom most még aktuális is a válasz, bár hogy ki ez az úriember, arról lila segédfogalmam sincs.
Ha jól sejtem focista.


arrol nem beszelve, hogy a szokasos nyelvtanilag nem ertelmezheto formaban van felteve
nem tudom miert nem lehet azokat kizarni a kvizbol akik nem tudnak magyarul...

meg gondolom ha focista akkor ott jatszik, ahova a csapata megy, tehat jo esellyel mindegyik orszagban megfordul(hat)
Dátum: 2009.07.15. 05:01:37
A felsoroltak közül melyik kardféle kimondottan lovassági típus?
Fattyúkard.
Kétívű szablya.
Pallos.
Párbajtőr (rapír).


jol mondod, tenyleg nem spec
ovodas szintu logikaval kizarasos alapon par masodperc alatt kikovetkeztetheto
Dátum: 2009.07.15. 04:45:33
Idézet: Freez - 2009.07.15. 00:15:59
Melyik megyén nem halad át a 8-as főút?
Veszprém
Tolna
Vas
Fejér

Ez nekem is beugrott az olimpiai csokorba, sajna én a 44-es főút mellett lakom.


azert a 44-es ut mellett is illik ismerni a magyar utszamozas logikajat, nem olyan nehez, az oramutato jarasanak megfeleloen szamozodnak, es mint az orszagban szinte minden, ezek is pestrol indulnak, innentol meg mar egyertelmu
Dátum: 2009.07.13. 07:34:52
Idézet: Awenhai - 2009.07.13. 06:19:13
A pókok is olyanok, mint a Kristályhorda.

ezek szerint teged a pokok is 15% alatt tamadnak? ez nagy hiba azonnal jelentsd a jatekvezetesnek!


Bokorn: Ez a lényeg: Vagy eldöntöd, hogy kockáztatod a támadást, mert nem minden órában érkezik rád támadás a Kristályhordától, de bármit tehetsz, Vagy elkerülöd őket, de akkor lesznek cselekedetek, amiket nehezen, vagy sehogy nem használhatsz. Döntés kérdése.
Ha pedig teljes üzemmódban akarsz játszani, akkor nézz vissza öt perccel egész előtt, és akár a vadászat megszakítása nélkül is elköltheted a LE-t.
Az időnként lassú fejlődés meg előny lesz, többen kerülnek az ütéstávodba, miközben te erősödhetsz. Az persze hátrány, hogy sosem leszel az élen, de ha erről a célról lemondasz, akkor mindjárt megnyugszol, mert nem lesz "kötelező" állni a Kristályhorda támadását egy LE-vel többért.


nem akarok lassan fejlodni. nem azert mert "az elen" akarok lenni, eleve nem is vagyok ott, egyszeruen kivancsi vagyok (illetve lassan mar csak voltam) a jatekra, arra hogy mi van "feljebb", haladni szeretnek nem egy helyben allni
mint mondtam, nem az a gondom hogy LE-t visznek (az is, de azt meg kibirom) hanem az hogy lehetetlenne teszik a jatekot azzal hogy folyamatosan szarra vernek engem es az allataimat is. vagy tenyleg ugy gondoljak "odafent" hogy majd orankent odaulok a gep ele hogy elkuldjem az allatokat pihenni, aztan egesz utan vissza? nevetseges

latszik, hogy minden erejukkel azon vannak hogy tamagocsiva alakitsak a jatekot, amit raadasul ejjel-nappal folyamatosan nyomogatni kell, magyarul ha tenyleg fent akarom tartani legalabb egy toredeket az eddigi jatekelmenynek, akkor muszaj lesz scriptelnem
ami ugyebar Miklos sajat szavaival elve "nem mas mint eselykiegyenlites"
Dátum: 2009.07.13. 04:45:10
Idézet: Awenhai - 2009.07.12. 17:45:47
Ne sírj hát, hanem taktikázz. Alacsonyabb szinteken hasonlóan taktikázni kell.


elkepeszto nagy baromsagot mondtal
pont az a lenyeg hogy nem tudsz SEMMIT tenni az ellen hogy a kh megtamadjon, csak akkor ha vallalod a szivast (pl. a lassu fejlodest)
alacsonyabb szinten senki nem fog 15% alatt tamadni, tehat nem tudom hogy mirol beszelunk...
Dátum: 2009.07.12. 16:39:50
Idézet: Awenhai - 2009.07.12. 06:57:07
Szervusztok!
Bokorn: Értem én, miről beszélsz. Ezt a sorozatot már megszívtad, mert megtámadtad őket.
Ha az emlékeim nem csalnak, akkor a Kristályhorda azokat most már nem támadja, akik nem háborúznak velük, és három szinttel kisebbek náluk. Azokat is ritkábban, akik ugyan nem olyan kicsik, de nem támadták meg őket.

eddig talan ketszer ha tamadtam oket, azt is hetekkel ezelott

Nem lesznek átlagos pofozókarakterek, hadd tudjanak már valamit, ami valóban egyenlít kicsit az esélyeken, mert ugye tudjuk, hogy egészkor támadnak, tudjuk, hogy kiket támadnak. Azt is tudjuk, hogy kikről másolták őket. Amúgy meg erre mondják a kisebb karakterek, hogy ők alig tudnak portyázni, mert elverik őket hat-hét szinttel feljebbről, mint jég a vetést, csakis 15% alatt vadászhatnak, ha feljebb másznak, akkor olyan pofont kapnak, hogy csak azért nem halnak bele, mert a karakterük nem halhat meg. Most a KH is megteszi ezt a szívességet, igaz, jó lenne, ha lenne egy százalékos határ, mondjuk 10%, ami alatt a KH sem támadhatna.

basszus pont errol beszelek de olyan mintha nem magyarul irnek... attol hogy nincsenek ekezeteim szerintem meg dekodolhato... NEM az a bajom hogy a kh megtamad, hanem az, hogy a SZABALYOK MEGSZEGESEVEL teszik, vagyis olyan helyzetben, ami a VU szabalyai szerint lehetetlen. az nem eselykiegyenlites, hogy van 100 EP-m es megtamad


Ekkor tán a topkarakterek sem nyávognának, hogy jujj, megvert egy bot, mert épp elvert valaki előttük, pedig tudjuk már, hogy mit kell tegyünk a horda támadásai ellen. Mert aki nem akar támadást azok közül, akit üthet a KH, az elvonul láthatatlanba, s egy fia támadást sem fog kapni. Ja, hogy nem lehet akkor hét szinttel lefele farmolni? Valamit valamiért.

nem 7 szinttel lefele nem lehet tamadni, hanem EGYALTALAN nem lehet portyazni, ha jol tudom terkapuzni sem, a jatek fele gyakorlatilag kiesik

Egyébként a pókok előszeretettel támadnak 15%+1 Ép-nél, vagy amint engedi a gép nekik a lefelé támadás miatt. Tehát a KH taktikája csak az, amit a pókok szeretnének csinálni, azzal a különbséggel, hogy a Kristályhorda fix időpontban támad, tehát a LE-vesztés elkerülhető. Nyávogni, és/vagy szabályt szegni persze egyszerűbb. Nem szeretem Winnie stílusát, de most igaza van. Én a helyedben büszke lennék arra, hogy olyan jól játszottam eddig, hogy most némi fejtörést okoz nekem a játék, és nem 0:rengeteg a csaták eredményének aránya ellenük.


megint nagyon hulye parhuzam, akkor lenne jogos amit mondasz, ha a pokok is megtamadnanak amikor 100 EP-vel vadaszol
nalam a kh arany nem 0:rengeteg, de majdnem, 1 gyozelmem van ellenuk, mikor par hete egyszer kivancsisagbol megtamadtam az egyiket...
Dátum: 2009.07.12. 00:28:12
Idézet: winnie - 2009.07.11. 23:28:06
Idézet: bokorn - 2009.07.11. 21:11:49
hany olyan jatekos van, aki szamottevoen tud veluk kezdeni valamit? nem tul sok.


és hány olyan van, aki meg sem próbálkozik kezdeni velük valamit és csak nyafog?

ha nehéz a játék, ne erőltesd. tényleg. más is abbahagyta már. vagy fojtsd vissza a sírásodat és ügyködj csendben.


ha nem erted hogy mirol beszelek, inkabb maradj csondben
Dátum: 2009.07.11. 21:34:36
Melyik F1-es istállónál versenyzett Michael Scumacher?
Ferrari
Mclaren
Honda
Reanult

nem csak egy istallonal volt, a ferrari mellett pl. a benettonnal is versenyzett, ami ha jol emlekszem pont renault volt abban az idoben...
Dátum: 2009.07.11. 21:11:49

. Ezt nevezhetjük "csalásnak" is, de ez nem más, mint esélykiegyenlités. Emellett is sikerült 3 nap alatt legyőzni őket.


szanalmas mellebeszeles. milyen eselyeket kell kiegyenliteni? hany olyan jatekos van, aki szamottevoen tud veluk kezdeni valamit? nem tul sok. de ha erositeni akarjak oket, hat legyen, noveljek meg a TO-juket, kapjanak erosebb cuccot, stb
amugy meg ne mertem, hogy ha a legyozesukrol, vagyis haborurol van szo, akkor ahhoz mi koze annak, aki nem all veluk haboruban? milyen eselyt kell velem szemben kiegyenlitetni?? miert lesz attol nehezebb legyozni oket, hogy olyat dongolnek folyamatosan a foldbe, akinek amugy semmi koze az egeszhez?

de ha a kulcsszo az eselykiegyenlites, akkor legyen, en azzal egyenlitem ki az eselyeimet (egyenlitenem, mert ez ehhez meg mindig keves) hogy scriptelek. tessek, megvan Miklos akarata, orulhet
Dátum: 2009.07.11. 20:26:41
nem erted hogy mirol beszelek. az altalad felhozott pokos analogia azert rossz, mert a pokok teljesen szabalyosan jatszanak, ha legyoznek az azert van mert erosebbek, esetleg szerencsejuk volt, nem azert, mert csalnak, es akkor tamadnak mikor annyi ep-d sincs, amivel egy elkerult varazslatot tulelsz
Dátum: 2009.07.11. 17:38:15
Idézet: Szabinho - 2009.07.11. 17:21:27
Szerintem az lesz a válaszuk hogy ne scripteljél...


nincs kozvetlen valaszuk, meg sem szolalnak, vagy leszarjak az egeszet, vagy csak jot rohognek azon hogy szopatjak a nepet... (valoszinuleg mindketto)
Dátum: 2009.07.11. 17:18:45
kozben annyi otletem tamadt hogy csinalok egy scriptet, ami minden egesz ora elott elkuldi pihenni az allataimat, utana meg visszahivja, igy legalabb azokat nem verik ajultra a csalok

mondjuk az osszes oskovemet ra merem tenni, hogy a jatekvezetes valasza erre az lesz hogy barmikor tamadhatnak, nem csak egeszkor, nehogy mar valaki ne szopjon
Dátum: 2009.07.11. 16:08:07
Idézet: Awenhai - 2009.07.11. 12:56:19
Ti előrerohantatok, és vigyorogtatok, mint a töklámpás, hogy néhány személyen kívül bárkit porhanyóssá vertetek. Most viszont van egy esemény, ami speciális körülményeket teremt. Speciális, mert az élvonalat érinti, és számításba kell venni, hogy porhanyósra verhet a KH akkor is, ha más nem. Óránként belépni meg a top számára jó eséllyel nem gond, hisz a nap 24 órájából legalább tizennyolcat a gép előtt töltenek.


nem rohanok sehova, egesz egyszeruen csak jatszom, kezifek (VF) behuzasa nelkul, a szingularisom 0, portyazni is csak annyit megyek, hogy megteljen a kinzokamra. a jatek kezdete ota premiumoskent jatszottam, igy eleg sok csp-m jott ami valoban eleg gyors fejlodest jelentett (mivel mostantol egeszen a torlesemig nem veszek tobb oskovet, igy ez a problema, nevezetesen a 'rohanas' ahogy te hivod, nem fog jelentkezni)

a gyogyitassal meg semmit nem erek, ahogy 15% fole erek, par masodpercen belul leutnek, szoval max. ejjel van eselyem felgyogyulva masokat tamadni. sima pihenessel meg teljesen lehetetlen gyogyulni, a ma kapott tamadasaim a kristalyos csaloktol:
8:00, 11:00, 12:00, 13:00
kb. 3 es fel ora felgyogyulni 0-rol, ehelyett orankent szarra vernek, ami nem csak nekem szar, hanem annak is, aki mondjuk kinzokamraba vinne, mert nem talal el. miert a szabalyok megszegesevel 'jatszo' robotoknak legyen jo, akkor mar inkabb a tobbi jatekost tapolnam!

mint mondtam, nekem nem azzal van bajom hogy elvernek, hanem azzal, hogy a jatek szabalyait megszegve olyan dolgokat csinalnak, ami szabalyellenes es ellehetetlenitik a jatekot

ez meg milyen baromsag, hogy napi 18 orat a gep elott ul a 'top'? miklosek mindent megtesznek hogy ez igy legyen, de ettol az embernek meg - jo esetben - van sajat elete, amit elni szeretne...
Dátum: 2009.07.11. 08:06:07
Zsebcthulhu elájult.
Túl sok sebet kaptál, ájultan esel össze.
A csatában összesen 787 sebzést okoztál, és 392 sebzést kaptál.

elmehet a jo budos kurva anyjaba az egesz kristaly horda

mi a faszomat taktikazzak, mi ebben a kihivas? 300 EP-m van, megtamad, meg ha nem talal be sem a varazslata, sem o, mint most is, akkor sincs semmi eselyem

volt egyebkent valami "hivatalos" magyarazat erre a teljesen elmebeteg otletre???

tudom unjatok mar hogy hisztizek, nem is titeket akarlak untatni vele, a szomoru az, hogy akinek szol, az leszarja...
Oldal: 1234567891011