Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - bokorn

Oldal: 1234567891011
Dátum: 2008.12.06. 13:13:12
egy nem tul nagy prioritasu, de kb. fel perc alatt megvalosithato javaslatom lenne:
kenyelmes lenne a karakterlapon a velem harcolo allat kepere klikkelve eljutni az "allatok" kepernyore (ugyanugy, ahogy a sajat karakterkepem is a karakterlapra visz)
Dátum: 2008.12.01. 11:56:59
hopp, efelett elsiklottam...
az SAP-nak is van Linuxos kliense, bar en szemely szerint meg nem probaltam

Raksi:
akkor kb. hasonlo utat futottunk be, a Frugal es a Slack kozeli rokonok
Dátum: 2008.11.25. 13:41:36
a 100 eves haboru NEM 100 evig tartott, kerem a kerdest javitani vagy torolni...
Dátum: 2008.11.24. 16:07:01
Idézet: Wolfia - 2008.11.24. 15:46:25
Nekem jelenleg Windowsom van, próbáltam Linuxokat, de a vodafonos modememet egyszerűen képtelen voltam beindítani. Különben nagyon tetszett az Ubuntu például, már azért is, mert a jelenlegi gépem igencsak gyengécske, s az tökéletessen működött vele. De a modem telepítést képtelen voltam megcsinálni, hiába kergettem a programokat valamilyen csomag mindig hiányzott. Egy hét után feladtam, hiába béna vagyok... A honlapot pedig szerkeszteni kell, s a szervezeti munkát is meg kell csinálni. Ha tudtok olyat amiben élből benne van a vodafonos net azonnal cserélek


probald ki az uj (8.10) Ubuntut, allitolag mindharom magyar mobilszolgaltato mukodik vele (bar a T-mobilhoz at kell irni vagy ki kell torolni vmi parametert)
bar hogy ez minden modemjukre igaz-e, azt nem tudom...

nekem T-mobilos fekete web 'n' walk stickem van, remekul mukodik Slackware-rel es az eeePC default Xandrosaval
Dátum: 2008.11.24. 00:45:11
ja es meg valami: aki kivancsi a linuxra, annak ajanlom a (termeszetesen ingyenesen letoltheto, sot, akar ingyenesen megrendelhetok a gyari cd-k is!) Ubuntu nevu dusztribuciot, amit en szemely szerint nem igazan szeretek, viszont nagyon jo ismerkedni, felhasznalobarat, jo a tamogatottsaga, es telepites nelkul is kiprobalhato
Dátum: 2008.11.24. 00:32:16
na amig gyogyul az allatom ide is postolok egyet
kivancsi vagyok mekkora flame lesz itt...

par szot magamrol: kb. 7 eve ugy dontottem, ki akarom probalni a linuxot. egyreszt a kivancsisag miatt, masreszt mert baromira untam, hogy folyton fagy a gep, megjosolhatatlanul doglik meg minden, es meg csak azt sem tudhatom hogy miert, az egyik jatek csak xp alatt ment, a masik csak 98 alatt (holott haveroknal mindketto ment mindegyik OS alatt), stb

otthon nem volt meg net, ismerosok koreben nem volt linuxos, igy nem volt konnyu hozzajutni, de vegul az UHU indulasaval vegre megerkezett hozzam a Linux-elmeny
eleinte kb. naponta 8-10-szer kellett visszabootolnom az xp-be, hogy meg tudjak csinalni valamit, mert nem tudtam, Linux alatt hogyan kell...

egy ido utan aztan szepen lassan kiismertem a rendszert, sokat olvasgattam a munkahelyen a neten infokat rola
idovel aztan kiderult, hogy tud ez is mindent, amit a windows (sot!) csak arra kellett rajonni, hogy ez NEM windows. durvan sarkitott peldaval elve: az, hogy itt nincs szines zaszlos start gomb, nem azt jelenti, hogy nincsenek programok, itt mondjuk a tappancsra vagy mas ikonra kell nyomni. az, hogy nincs C: D: meghajto, nem azt jelenti, hogy nem latja a vinyot, hanem hogy mashogy (logikusan, es nem randomgenerator altal elnevezve) hivja

az elso igazan nagy lokest az adta, mikor vettem egy tunerkartyat. beraktam a gepbe, xp bootol, driverek felrak, utana kb. ket napot szenvedtem vele (vegigprobalva a tobbfele gyari drivertol a kulonfele speci cuccokig es codec pack-ekig mindent), hogy fel tudjak venni valamit a tv-bol, az egyetlen variacio ahogy ez sikerult, tomoritetlen wav hanggal, kicsi felbontasban, botranyos minosegben tortent...
aztan mikor egyszer epp' a linuxban csinaltam valamit, talaltam a gepen egy tv-nezo programot, elinditottam es csodak csodaja, minden mukodott, pedig a vilagon semmifele beallitashoz vagy driverhez nem nyultam
felvenni is teljesen jo minosegben, mp3 hanggal tudtam, dobbenet volt a windows utan, es raadasul meg hasznalni is lehetett kozben a gepet, nem ugy mint windows alatt

idovel egyre jobban megismerkedtunk, kb. egy evvel az elso UHU Linuxom telepitese utan felraktam a Slackware-t (tehat ez kb. 6 eve tortent)
azota 3 teljes gepcseret (pl. amd-> intel, teljesen mas chipset, alaplap, stb) elt meg a renszer, barmifele ujratelepites nelkul! ma is ugyanez a Slackware Linux hajtja a gepet, tokeletesen, gyorsan, megbizhatoan mukodik.
kb. 3 eve egyszer nagyon kellett a hely, es rajottem hogy a windows, amit kb. 1 eve nem is inditottam, meg mindig ott van, nem gondolkodtam rajta sokat, toroltem, azota teljesen windows-mentes a gepem

nagyjabpol a Linuxszal torteno megismerkedesemmel egyidoben kezdtem rendszergazdakent dolgozni, 99%-ban windowsos gepekkel
na hat itt aztan boven volt alkalmam rajonni, hogy mekkora egy hihetetlen (elore is bocsanat!) szarkupac ez a windows
a legcifrabb kalandjaimrol van egy blog-szeruseg egy magyar infos oldalon, ha valakit erdekel majd belinkelem
az termeszetesen alap, hogy barmilyen problema van, szinte lehetetlen a probalkozason es hasrautesen kivul mas modszerekkel rajonni a problema okara, nagyon sokszor csak a teljes ujratelepites maradt mint megoldas
egy ido utan a ceges laptopra is Linuxot tettem, igy legalabb a sajat gepemen nyugodtan dolgozhattam, a felmondasomig teljesen jol el is voltam vele

most egy olyan cegnel dolgozom szoftverfejlesztokent, ahol nagyon komoly fejlesztesek folynak, ahol teljesen megengedhetetlen, hogy egy programhiba miatt lealljon valami - "erdekes" modon elenyeszo a windowsok mennyisege (keves helyen, a nem-kritikus dolgok kis resze fut rajtuk)
sokkal nyugodtabb a munka, a fejlesztesre tudunk koncentralni a szanalmas windows-harc helyett

elvezem, hogy minden teljesen testre szabhatok, nem kenyszeritenek ram egy idiota, merev, hasznalhatatlan rendszert, mindent testre szabhatok, minden ugy mukodik ahogy en akarom, gyors, stabil a gep

vegezetul meg egy rovid adalek:
tavaly ev elejen az akkor 51 eves edesanyam kitalalta, hogy csak megnezi mar hogy mi is ez a szamitogep, ha mar en is annyit foglalkozok vele, meg mindenki arrol beszel
elotte semmilyen szamteches tapasztalata nem volt, meg az egeret sem tudta ugy megfogni, hogy normalisan mozgassa vele a kurzort
osszerakunk neki egy lassucska, de hasznalhato gepet, windows xp-vel
jopar honapig hasznalgatta alap dolgokra (szovegszerkesztgetes, stb). ekozben neveloapam nagy alma is beteljesult, lett otthon internetjuk
anyu nagyon lelkes volt, vett xp-oktato konyvet, tanulgatta a windowst, de nem tetszett neki hogy lassu, idonkent fagy, egy-ket virus es hasonlo kedvesseg is bekoszont a virusirto, tuzfal, meg az arzenal egyeb reszei ellenere
felraktam neki egy 98-at, ami mar sokkal gyorsabb volt, de ez sem tetszett neki igazan
vegul, kb. egy evvel kesobb felraktam a gepre egy Linuxot (Xubuntu)
azota anyam egyfolytaban aradozik, hogy ez milyen jo, gyors, mennyi program van benne, milyen konnyu hasznalni, nem fagy, es milyen jo hogy meg virusok sincsenek
miota mutattam neki par apro trukkot (pl. kozepso gombos Paste, stb) azota teljesen szerelmes a Linuxba, a munkahelyen o lett a Linux-profeta
pedig isten latja lelkem, soha nem agitaltam, direkt windowst adtam neki eloszor, de neki ez tetszik...

a kulcs valoszinuleg az lehet, hogy o nem hasznalt elotte 10+ evig windowst, tehat nem a windowst kereste a Linuxban, hanem egyszeruen csak hasznalta...

na mostanra biztos felgyogyult az allatkam, megyek vissza vegzeturazni
Dátum: 2008.11.23. 12:46:53
Idézet: Alienkiller - 2008.11.23. 12:42:09
Erre a legegyszerűbb, a szövetségi lapodról megnyitod új lapon, azokat a szövetségeket akikkel épp háborúban álltok.


na igen, csak ettol meg nem fogom tudni, hogy melyiket tamadhatom
ehhez meg kell nyitni a nalam <nem tul sok>-kal alacsonyabb szintuek karakterlapjat, ez akar 30-40 oldalt jelent...
Dátum: 2008.11.23. 12:38:30
szerintem masoknak is nagy segitseg (illetve sokkal kenyelmesebb megoldas) lenne, ha lenne a portyazas oldalon egy "mutasd a velunk harcban allo szovetsegeket" gomb, igy nem kene 6-7 szovetseg nevet beirogatni, ha tamadni akarom az ellenfeleinket...
Dátum: 2008.11.19. 09:23:56
mar sokan, sokszor szoltak, de meg mindig azt allitja a kerdesfelteveo, hogy Matyast a Duna jegen koronaztak meg, kerem javitani!
Dátum: 2008.11.13. 11:29:35
Idézet: G0df4th3r - 2008.11.13. 11:05:06
"Nincs értelme megtámadni a karaktert, mert 0 lélekenergiát szereznél tőle."

Tudom már más is említette, hogy van ilyen, de választ nem találtam. Háborúzni akarok, nem LE-t lopni.
Ha mindenki a katakombákban bújkál a többieknek meg 0 LE-je van, akkor mégis hogy üssem be őket???

Köszi előre is, aki meg tudja világítani ennek a funkciónak az értelmét.


nem akkor nem tamadhatod, ha 0 LE-je van, hanem ha 0% LE-t kapnal tole (mert annyian tamadtak az utobbi X idoben)
Dátum: 2008.11.13. 11:01:53
ha megoldhato, jo lenne ha a szovetseg/tamadasok alatt is szinezve lennenek a csatak, kb. ugy mint a sajatok
tehat ha a mi szovetsegi tagunk nyer, akkor zold, az ellenfel gyozelmenel piros, dontetlennel szurke
Dátum: 2008.11.08. 12:46:38
"Keresd meg a nem odaillő játék nevet."
kerem torolni

MOD: most latom, mas is megkapta
kapasbol kakukktojas jellegu kerdes TILOS
masreszt meg erosen "specializalt" kerdes...
Dátum: 2008.11.04. 15:20:32
Nem erősít?????? Hát, ha azt nézzük, hogy mindenhez csak 1-et ad, az nem tűnik soknak...de ha azt nézzük, hogy mondjuk 11-es szintűként kn minden egyes statra ha rányomsz egyet, az olyan 10.000LE.....sztem az elég soknak tűnik, nem?


nem azt mondtam, hogy nem erosit, hanem hogy "tul sokat nem erosit"
a minden tulajdonsagra +1 az TO-ben +7, egy 300 TO-s karakternek ez +2%...
es ahogy mar mondtak elottem, egy magia vagy egeszseg +1 nem sokat befolyasol a karakter erejen, tehat ettol a dijtol nem fog vegigverni egy rakas mas karaktert, a tobbiekhez kepest csak hajszalnyival lett erosebb

de azert erdekelne, hogy szerinted mi lett volna a jo dij, 10LE?
Dátum: 2008.11.04. 14:44:08
na de mi volt a legfelso kategoria? azt latom, hogy most hogy all a toplista, de hogy a bajnoksag kezdeten mi volt, azt passz...
igazabol csak azert erdekel, mert en kozvetlenul szintlepes elott neveztem, hogy ne verjenek szet friss 14. szintukent, nevezes utan meg elkoltottem kb. 10ezer LE-t feljesztesre, amit ezek szerint siman bevihettem volna a bajnoksagba is...

na mind1, lenyeg hogy jo volt, a nyertes dija meg szinten nagyon jo, tul sokat nem erosit, de a semminel megis tobb, meg lehet vele buszkelkedni
Dátum: 2008.11.04. 14:34:29
eleg gyorsan kiestem (2. kor), de amugy jo volt, johet meg ilyen

azt jol latom, hogy a 13. es 14. szint ossze volt vonva?
Dátum: 2008.11.04. 12:36:07
Most kaptam:
Mi a BKV roviditese?
es a lehetseges valaszok kozott ott a semmi, ami a kerdest szo szerint ertelmezve jo valasz, de a kerdesfeltevo nem a BKV roviditesere kivancsi, hanem arra, hogy minek a roviditese...
Dátum: 2008.10.30. 09:51:26
Idézet: bokorn - 2008.10.30. 09:19:45
a tobb mint egy nappal ezelotti paypal fizetesem meg mindig nem erkezett be (ez eddig mindig azonnal megtortent)
mar irtam e-mailt es privit, de meg mindig semmi
ra tudna nezni valaki? ott allok a kuldetessel, csinalnam a tobbit de nem tudom amig ez meg nem oldodik...

mar meg is oldodott, nagyon koszonom akarki is volt
Dátum: 2008.10.30. 09:19:45
a tobb mint egy nappal ezelotti paypal fizetesem meg mindig nem erkezett be (ez eddig mindig azonnal megtortent)
mar irtam e-mailt es privit, de meg mindig semmi
ra tudna nezni valaki? ott allok a kuldetessel, csinalnam a tobbit de nem tudom amig ez meg nem oldodik...
Idézet: Arénázó - 2008.10.29. 09:43:41
Azt meg kikérem magamnak hogy nem tudok fogalmazni...ha ezt te nemtudod megérteni akkor magadba keresd a hibát!
Mellesleg nem láttam még olyan erős tüdőt ami letudna fújni az asztalról egyszerre 6 gyertyát:O
Amúgy a te kérdésed azt hiszed olyan jó?Szerinted kit érdekel hogy hol van Haarlem?


fogalmazni lehet hogy tudsz, de olvasni nem... olvasd el meg egyszer mit irtam, sehol nem mondtam hogy nem tudsz fogalmazni!
amugy nem kell 6 gyertyat lefujni, eleg 4-et is, es van olyan gyertya amibol siman lefujsz akar 10-et is az asztalrol
Haarlem meg nem kicsi varos, igy ha nem is feltetlen kotelezo tudni hol van, azert siman erdemes...
de ez nem veszekedos topic, ugyhogy ne offoljunk tovabb
basszus, mar megint nyomtalanul eltunt a postom

na megegyszer:

Melyik országban található a Haarlem nevű város? 14.29%

a helyes valasz NEM az USA, mivel egyreszt az ottani Harlemet egy 'a'-val irjak, masreszt meg nem varos, hanem varosresz
raadasul a maps.google.com-ba beirva a varos nevet, azonnal kiderul hogy egy ilyen van, az is Hollandiaban...


Ha 6 gyertyából 4-et elfújunk, akkor hány gyertya marad?

6
4
2
1

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!


4 lett volna a helyes válasz mivel ha 4-et elfújunk akkor 2 elég:)Szerintem egy mókás kérdés lehetett volna, de mind1:)


ez egy teljesen tipikusan rossz kerdes
eleve beugratos, az ilyennek meg szerintem nincs helye itt
masreszt a 4 lehetosegbol 3 siman megmagyarazhato mint jo valasz:
6: mindegy hogy egy gyertya eg vagy sem, nem fog nyomtalanul eltunni, tehat megmarad
2: a rengeteg analfabeta altal feltett kerdesnek koszonhetoen siman gondolhatja barki, hogy arra vagy kivancsi, mennyi gyertya marad egve csak nem tudsz fogalmazni
2: akar meg azt is bele lehet magyarazni, hogy az "elfuj" azt jelenti, lefujod az asztalrol (beugratos kerdesnel siman benne van a pakliban)
Oldal: 1234567891011