Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lebufe001

Dátum: 2022.01.07. 12:44:39
Alapesetben mindkettőből 30 termelődik, nem?

Az világos hogy CSP-re több a módosító (Inspirátor, prémium, Elementáris fúzió, meg egyebek), míg PP-re csak a valóságformázás (ha jól tudom), de akkor sem tűnik ez így kiegyensúlyozottnak.

Még ha nem is 1:1 a kiegyensúlyozott arány, de biztos hogy nem 1:10-hez
Dátum: 2022.01.07. 10:51:32
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mi miatt van az, hogy a portyázós ismétlő küldiket (kritütés, kritvari, kábítás) kb 10-12 PP-ből meg lehet csinálni, míg a vadászós küldiket (kiégett őskő, 12 kisebb állat levadászás) meg kb 10x annyiből, azaz olyan 100 CSP-ből sikerül?

Nem úgy lenne kiegyensúlyozott a játék, ha a vadászósok is 10-12 CSP-ből meglennének?
Dátum: 2022.01.03. 15:37:27
Köszönöm! 5. legerősebb vagyok a szintemen, ha jól emlékszem, olyan 20-25-ig volt kényelmes, utána veszítettem már párat.
Dátum: 2022.01.03. 15:26:48
A Kutatásnál mit jelent az hogy "Vigyázz, ha sokáig harcolsz megszakítás nélkül, egyre erősebb xenókat fogsz odavonzani!"?

Nem követtem eddigi csaták során a xenók szintjét, de most már 58-as szinten 82-es xenók jönnek, amikkel már kicsit nehezebben bírok. Igazából a kérdéseim:

Mekkora megszakítás kell, hogy ne kapjak erősebb xenókat?
Mit jelent hogy "sokáig"? Hány csata után erősödnek a xenók és milyen mértékben?

Wikin nem találtam semmilyen leírást erről. Köszi szépen!
Dátum: 2022.01.03. 12:21:50
Köszönöm hogy megosztottad a véleményed!
Dátum: 2022.01.03. 12:17:49
Sziasztok!

Szövetségeket keresek:

V1 - Xenomorf - 57. szint, 1777 TÖ / 1650 SZÖ, össz építés: 37.3M, smaragd horda, de szívesen váltok is csak legyen kivel játszani
V5 - Madártej - 11. szint, 532 TÖ / 167 SZÖ, össz építés: 612e, smaragd ez is de itt is szívesen váltok.

Ha lehet, légyszi a játékban dobjatok egy üzit az adott világon. Köszi!
Dátum: 2022.01.02. 21:27:44
Sziasztok! Újrakezdő játékosként elég komoly problémákat látok most a játék első szakaszában.

A gond az, hogy nem tudok mit csinálni már. Nem tudok játszani, pedig szeretnék.

Hiába az inspiráció, a CSP-m 1 nap alatt elfogyott, portyázni nem tudok mert nincs ÉP/VP-m, pihenni nem tudok, mert elhasználtam a hármat, kalandozni nem tudok, szintén nincs hozzá ÉP/VP, más meg nincsen, mert a szövi kutat még nem töltöttem be (mondjuk ott sem tudnék mást csinálni mert térkapuhoz sincs ÉP). Szívesen fejleszteném a karakterem hogy utolérjem a top játékosokat, nem is zavar hogy jóval gyengébb leszek mire odaérek, jó mókának tűnik és célt ad.

Vannak ötleteim a megoldásra, habár elég radikálisak. A lényeg, hogy ha ez így marad, akkor nagyon kevés új játékos lesz, mivel nem lehet "ráfüggni" a játékra, hiszen nem tudok vele játszani.

Az ötletek:
1) A CSP-knek nem igazán látom szükségességét, csak lassítják a fejlődést. Amíg van inspiráció, addig lehetne korlátlan a CSP.
1b) CSP nélküli vadászat opció, fél vagy negyedannyi LE és TP-ért (hasonlóan mint a láthatatlanság).
2) Alap regeneráció gyorsítása (inspirációval felszorozva).
3) Több pihenés (akár korlátlan, nem sok behozhatatlan előny származik belőle ha túl sokat pihen a karakter).
4) Olcsóbb gyógyitalok (vagy találni vadászat/portya közben pl.) — Itt a gond az, hogy hiába van LE hogy vegyek, egy gyógyital árát nem tudom visszahozni az annak megfelelő ÉP és VP-ből. Lehetnének %-os gyógyitalok, akkor talán érdemesebb lenne húzni az egészséget.
5) Kalandok csatája ne jelentsen valós ÉP/VP veszteséget
6) Kicsit az onboarding folyamaton is javítani kéne, mert nagyon sok ismeretlen dolog volt még így újrakezdő játékosként is, és sokat kellett a wiki-t olvasnom (amit sok kezdő nem ismer).

Ami talán a leggázabb, hogy annyira inaktív a mezőny, hogy egy kemény 180 TÖ-s, vadász karakterrel (tanulást és spekit húztam szinte végig), 4-es szintű fegyverrel és pajzzsal, 3-as varázslattal, és 1-es páncéllal megnyertem a bajnoki viadalt 8. szinten. Én örülök neki, de sajnos ez sokat elárul a játékosok aktivitásáról.

Remélem ezek a problémák orvosolhatóak, régen nagyon szerettem ezt a játékot, kellene egy kis ráncfelvarrás 2022-re (kinézet — UI, és mobil optimalizáció is illene, de gondolom ennek lefejlesztése anyagilag nem éri meg).
Dátum: 2016.11.26. 21:05:04
Sziasztok!

Gondolom felmerült már korábban, de azért leírom, mert lenne egy tök hasznos javaslatom.

Engem tökre zavar, hogy mindig számolgatni kell épületeknél, szakiknál, hogy akkor most pontosan mennyi az annyi. Tök jó lenne, ha oda lenne írva a játékban, hogy mennyi bónuszt ad egy adott épület, vagy milyen hatása van a játékra. Pl: Katalizátor épületnél tök jó lenne, ha oda lenne írva, hogy: "Jelenleg 4 nap 8 óra alatt töltődik fel a kutatok". Vagy szakiknál: intelligens kedvenc: "Állataid 85% plusz TP-t kapnak". Vagy valami ilyesmi. Tudom, hogy sok mindenkinek maxosak ezek a dolgok, de sok a kisszintű játékos is, akik meg fejlesztgetnek, szóval szerintem tökre megkönnyítené a játékot. Meg ha már amúgy is ezekkel az infókkal működik a játék, tök easy lenne, csak oda kell írni.
Dátum: 2016.11.26. 20:16:21
Sziasztok!

V5-ön 5-10M lélekkút körüli aktív szövit keresek. Nem fontos, hogy smaragd legyen, bár előny.
Dátum: 2016.11.26. 15:32:55
Szövi bajnokságban napi 10 csatáért kapunk 5 bajnoki medált. 20 csatáért jár 10, stb?
Dátum: 2016.11.25. 14:54:26
Idézet: Spellatrix - 2016.11.25. 10:18:46


A legegyszerűbben a relikviák között találsz egy fétist amit szintkorlát nélkül megvehetsz.
Ha V6-on felhúzol egy karaktert 50ig kapsz egy másik fétist V1-V5-re.
Eventekből, minieventekvől szintén szerezhető. Igazából szintkorlát nincs rá, de kisebb szinten jóval több őskővet kell elszórnod rá, hogy meglegyen.


Köszi, ez még mindig tuti működik? Mert akkor regelek és húzom
Dátum: 2016.11.25. 07:35:13
Sziasztok! Most tértem vissza hosszú kihagyás után, és nem teljesen tiszta számomra pár dolog:

Szövetségi bajnokság:
- A csatáknál mi módosítja a szerzett LE-t? Sem kreaff-fal, sem spekivel nem tudtam növelni.
- Lehet rajtuk portyás küldiket csinálni? (pl. Támadj meg egy végzeturat, és öld meg beidomított lényét!)
- Láthatatlanság szempontjából, ha jól figyeltem, akkor nem számít portyának, ezt tudná valaki igazolni?

Csatlósok:
Azt olvastam, hogy mik ezek, hogy működnek, ugye 50. szintű állat emelkedhet fel csatlósnak, ha adok neki fétist, kérdésem:
- Hogy lehet fétist szerezni 11. szint környékén
- A csatlósok kapott TP-je ugyanúgy alakul mint a sima állatoké? 100-200, stb?
- Láttam, hogy szinte minden fétisnél ilyen szintek vannak, hogy 50, 100, 150, 200. Ez azt jelenti, hogy csak 50. karakterszinttől lehet az állatnak adni? Toplistában (V5-ön) már van 9. szintű kari is csatlóssal, így úgy gondolom, hogy nem.

Epikus csata:
- Wikin úgy olvastam, hogy 20 óra az alap idő 16-os kamra felett (nekünk 16-os van), és a visszahívott epik +170 óra, tehát 190. Ha 2 visszahívott van egymás után, akkor a másodiknak jelen esetben 20+170+24 lesz a kincs ideje?

Mytokronitok
- Mytokronitok szerzésére van szintkorlát?

Igazából szerintem a JV részéről tökre nem korrekt, hogy szinte semmi infó nincs fent a játékban már, ami fontos, és a fórumon meg van beszélve. Oké, hogy nem lehet minden komment után frissíteni a Játékleírást, de akkor javasolnám, hogy minden javaslat kezdő kommentjét módosítsa folyamatosan a JV attól függően, hogy mi az ami elhangzik a fórumban, és be fog kerülni/bekerült a játékba. Így elég lenne elolvasgatni csak a kezdő kommentet, amiben frissülnének a változások, és nem kellene átolvasni 50-100 oldal fórumot...

Köszönöm a válaszokat bárkinek előre is!
Dátum: 2016.11.24. 23:25:58
Nem tudom, hogy ér-e valamit, ha ide írok, de nézegettem a kvíz adatbázist, és valljuk be, elég gáz kérdések vannak. Pl ez:

Mi a DNS legfontosabb sajátsága?
minden földi élőlényé azonos
mutációk alakulnak ki rajta
reprodukálni tudja önmagát

3 karja van

A válasz helytelen, a jó válasz: reprodukálni tudja önmagát

Igazából mindkét válasz helyes. A DNS mutációk nagyon sok genetikai betegséghez vezetnek, szóval igen jelentősek. Oké, hogy jelentősebb az, hogy képes reprodukálódni, de mindkét "funkció" fontos, megtévesztő kérdés. Vagy legyen mind a 4 válasz igaz, és abból kelljen kiválasztani a legfontosabbat (mégegyszer mondom, ez nem egyértelmű), vagy akkor csak 1 korrekt megállapítás legyen.
Dátum: 2015.11.22. 11:31:50
Értem, köszönöm mindkét választ!

Azt meg tudná valaki mondani, hogy az építések közül mi növeli az átlagot, és mi növeli a kutat?
A következőket tudom, javítsatok ha nem így van:
Sima LE - növeli mindkettőt
Manakonsti - növeli az átlagot, a kutat nem
Építési energia - növeli az átlagot, a kutat nem
Xenóba építés - növeli mindkettőt
Dátum: 2015.11.22. 10:46:35
És ez?
Győzelem: Vereség:
Rubin horda ellen 1 0
Smaragd horda ellen 14 15
Zafír horda ellen 4 2
Gyémánt horda ellen 11 12
Kristály horda ellen 0 2
Összesen: 243 176

Nem is annyi összesen Tök bugos ez a játék
Dátum: 2015.11.22. 10:23:56
Sziasztok! Az hogy lehetséges, hogy valakinek a karakterlapján ezt látom? Tulajdonságösszeg: 188 (180).
Hogy lehet a zárójeles összeg kisebb mint a másik?
Isteni dekrétum nélkül, azaz csak császári dekrétummal meg lehet csinálni 35. szint előtt a 100 küldit?

Melyik eventen várható Isteni dekrétum?
Dátum: 2015.11.21. 19:45:23
A mimikri az élőlények azon genetikai képessége mely segítségével képesek hasonlóvá válni egy másik fajhoz, így növelve a saját túlélési képességeiket.
Dátum: 2015.11.21. 19:42:37
Melyik színész alakította Darth Vadert, a fekete maszkos jedi lovagot?

Kenny Baker
David Prowse*
Mark Hamill
Anthony Daniels

Darth Vader Jedi lovag volt? Én úgy tudtam hogy Sith, de lehet újra kéne néznem a két trilógiát...
Dátum: 2015.11.20. 11:41:56
Xenó csata CSP-ből az 50 vadászós küldibe beleszámít VT-ben?