Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lebufe001

Dátum: 2022.06.23. 10:45:10
Hogy-hogy nem indul automatikusan, mint a sima viadal?

Másik, hogy Eseményeknél megkaptam az értesítést hogy lefutott, de ha rákattintok, akkor még mindig az előző csatákat és ágrajzot látom. Viszont Eddigi csatáknál meg ott vannak a csaták.
Dátum: 2022.06.23. 10:38:07
Csatlós viadal kb. mikor szokott lefutni?
Dátum: 2022.06.22. 11:57:04
Sziasztok!
Csináltam egy pár relikviát: (A neveken meg a pontos működésen valószínűleg van még mit dolgozni)

Osztódó fáklya:
A karaktered a Kárhozat vermében megjegyzi a mezők tartalmát.
Működés: Ha tehát egy mezőn már láttad hogy mi van, de még nem léptél rá, akkor az ikon nem tűnik el, ha eltávolodsz a mezőtől. Végzet vermében szerintem ne hasson, a verseny megőrzése miatt.
- kódos relikvia lehetne, vagy kufárnál lélekgyémántért megszerezhető. Főleg kényelmi relikvia.

Zsebradar:
A karaktered a Kárhozat vermében 1 helyett 2 mezőnyi sugárban látja a mezők tartalmát (Végzet vermében nem, a verseny megőrzése miatt)
- szintén lehetne kódos relikvia vagy kufárnál.

Bajnoki koszorú:
A bajnoki medáljaid a szerencséd is növelik.
- na ennek aukción a helye, meg lehet érte verekedni.

Quantumbakancs:
A karaktered a Kárhozat (és Végzet?) vermében sétálás helyett teleportál.
Működés: Ez igazából időspóroló funkció lenne, az ötlet a Lean Startup című könyvből van, ahol a szerző egy szoftvercégnél dolgozott, és nem volt már pénzük arra, hogy lefejlesszék a karakter mozgását egy térképen, így egyszerűen csak teleportált a karakter ahova kattintottál. A végén ez volt a tesztelők egyik kiemelt kedvenc funkciója.

(Bronz) jelmezláda:
+1 öltözeted lehet (relikviakuponból továbbfejleszthető)

A végzet (bronz) ökle:
Harcban kapsz X% esélyt, hogy fizikai találatoddal ellenfeled felborítsd, így ő egy harci körből kimarad. Harcoló állatai ugyanúgy támadnak. Csatánként legfeljebb 1x sikerülhet. (Javaslat a %-okra: bronz: 5%, ezüst 10%, arany 15%, platina: 20% max)
Megjegyzés: Ez egy érdekes új mechanizmus lehetne a portyáknál, és javaslom, hogy ezt ne lehessen levédeni sehogy sem, viszont a %-os esély ennek megfelelően legyen alacsony, de azért átlag 1x jöjjön be csatánként, ezért gondoltam a 20%-ot. Ezen még biztos kell agyalni hogy hogy lenne jó. Az se jó, ha túl random, de az sem, ha mindig bejön, és effektíve fixen -1 kört jelent.

Ehhez kapcsolódó AF képesség vagy relikvia (csak az egyik legyen):
Leszúrás AF:
Ha ellenfeled a földön fekszik, fizikai találatod +5-10-15-20-25-...-100% plusz sebzést okoz.
vagy
Kegyetlen szablya:
Ha ellenfeled a földön fekszik, fizikai találatod dupla sebzést okoz.
Dátum: 2022.06.21. 23:14:48
286 most a turbóm, tehát menni szokott. A találati esélyem jobban zavar, de ott meg 90% a max, szóval ez van. És én is jobban szeretek kábítózni ( ) de van hogy sok a PP és kell a krites küldi is hogy körbeérjen a dolog. (V6, 3.5-ös inspi, van sok PP)
Dátum: 2022.06.21. 22:56:39
Azt akarom kitalálni, hogy meg lehet-e úgy oldani a tuti krit ütést, hogy ilyen tárgyakkal meg a fétissel hozom össze a +100-at, és nem kell a turbót a krit ütésre tenni. Igaz, legtöbbször amúgy is azon van, de néha jól jön máshol is, vagy ha csak nem kell várni 4 percet vagy gyorsítani hogy rátegyem a kritre bizonyos esetekben, már az is király lenne.

A másik meg, hogy hiába vagyok erős a szintkörnyezetemben, 1-2%-ban még ígyis becsúszik vereség a saját klónom ellen, főleg ha az én varázslatom nem jön be, az övé meg igen és mondjuk kritikusat varázsol (gondolom a tárgya miatt). Ezt le lehetne védeni, ha mondjuk tárgyakból megszerzem a legalább +100%-ot kritikus ütésre, a turbót meg ráteszem a kritikus varázslatra.
Dátum: 2022.06.21. 21:39:27
Az SZB-s klónok a kritikus szakiknak melyik részét másolják? Az alapot tudom hogy igen, a turbót pedig tudom, hogy nem.

- Végzet fétis által adott kritek?
- Xenó harcmedál?
- Tárgyakból eredő kritikusok?
- Irtóztató maszk és irtóztató medál?
Dátum: 2022.06.21. 21:31:34
Uhh világok közti szakibajnokság az király lenne. Csak akkor kritériumként annyit be kell tenni, hogy csak olyan szakikkal lehet harcolni, ami minden világon van és ugyanannyi a maximuma.

Pl. V5-V6-on nincs visszafogott fejlődés és szinguláris ismeretek, a kreatívnak meg 50 helyett 100 a maximuma, de szintenként csak 1%-ot ad.

A plusz TÖ-t is jó ötletnek tartom. Egy 4. féle bajnoki medál (mondjuk sárga?), és így szépen egy 2x2-es griden elférnének a nagy medálok.
Dátum: 2022.06.21. 21:16:35
Valóban. A maxos szakikra tényleg túlzás lenne. A mesterkőnek ott 400-on van még értéke? A tudás fa kritjei mellett eltörpül, nem?
Jogos. Van ötleted arra, hogy mit lehetne kezdeni ezzel a 3213 db Smaragdszelencével? A platinára váltás megoldás, vagy az is van több mint ami kell?
Dátum: 2022.06.21. 20:44:44
Ja, meg még egy ilyen eszembe jutott, hogy a napi rutinoknál légyszi legyen még 2 gyorsgomb:

Csatlós aréna: Kiszürkül, ha elköltötted az összes aznapi lehetőséged
Szörnykihívás: Kiszürkül, ha elköltötted az összes aznapi kreatúra pontod

A csatlós arénára figyelek, de a szörnykihívás néha kimarad.
Dátum: 2022.06.21. 20:42:56
Haha, az lehet.

De legalább lenne kis verseny abban is, nem csak az hogy ki üt kritikusat meg ki nem

Lennének megint nagy kivégzések meg trancendális projekció meg minden szir-szar

Jutalmakról vélemény? Kicsit nem erős az a +1 minden szakira?
Dátum: 2022.06.21. 20:32:24
Eszembe jutott egy olyan fejlesztés, hogy szakértelem bajnokság (vagy bajnoki viadal).

A lényeg ugyanaz mint a sima bajnoki viadalokon és a csatlós bajnokikon, csak itt a Kihíváshoz hasonlóan a szakértelmeiket mérik össze a végzeturak. A randomot csökkentve lehetne mondjuk 5 vagy 7 körös is akár egy meccs, vagy best of 3 (tehát 2-t kell nyerni 3 csatából).

Maradhatna az egyenes kiesés, meg minden ahogy eddig, talán a csatlós bajnokik rendszere, ahol a csatlós bajnoki medálok alapján vagyunk erősség szerint elosztva jobban hangzik, mint a jelenlegi szint szerinti bajnokis elosztás.

Jutalomként pedig járhatna akár 1-3 mesterkő, vagy egy "szakértő medál", ami MINDEN szakértelemre ad +1-et (Igen, EH-ra is meg mindenre), vagy ha ez túl sok, akkor csak a korlátlan szakikra.

Mit gondoltok erről?
Dátum: 2022.06.21. 18:19:39
Köszi, akkor ezen lehet túlesek most
Dátum: 2022.06.21. 18:04:53
Sziasztok!

Bronz végzetmedált milyen módokon lehet szerezni?

Amit eddig ismerek, az:
- 40 relikviaforgácsért 10 végzet medál leadásával
- Szörnykihívás céloknál 3000 kinyírt szörny után

Lehet még valahogyan? Nem feltétlenül akarok arra -10 minimum másodpercre meg +2 építés szakira eltolni 40 forgácsot

Eventeknél valamelyikért szokott járni esetleg? Valahogy máshogy? Mindent átnéztem ami nekem van (137. szint), de csak ezt a két módot találtam.
Külön jobb lenne
Nem a smaragdszelencére gondol, hanem az abból keletkezett zöld esszenciára. Talán legegyszerűbb megoldás lenne, ha a zöld esszenciákat vissza lehetne alakítani smaragdszelencévé, ha már maxosak a megaesszenciáid.

Mod: ja ez mondjuk nem oldja meg azt ha 4x szívósság esszenciából akarsz csinálni 1 EH esszenciát.
Ezt támogatom! A bűv unobántium sípja
Dátum: 2022.06.19. 14:44:56
Számít a kvízmedál, így nem kell kvízezni többet
Sziasztok!

A fórumon megbeszéltek után még eszembe jutott néhány dolog / fejlesztési javaslat amiket itt megosztanék, remélem olvassátok, Miklós

Csatlós aréna: Én tök szívesen elbénáznék a csatlós arénában olyan ellenfelek ellen, akik harci erőben közelebb állnak hozzám, nagyobb kihívást jelentenek, csak az a probléma, hogy nem éri meg semmiképpen sem olyan csatába belemenni, ahol nem 100%, hogy nyersz, ugyanis vesztes csatánál bukod a dirániumot és a harci TP-t. Mivel nekem még relatíve gyengébbek a csatlósaim, 13 dirániumot kapok egy győztes csatáért, ha gyengébbet győzök le, akiért csak 5 járna. Viszont a vesztes csata az meg 3 diránium, tehát bukok 10 dirániumot, ha véletlenül beleszaladok egy erősebbe. Nagyobb harci erőnél ezek a számok még durvábbak, ilyen 100 diránium a győzelemért, és szintén 3 a vereségért. Bennem kialakult tehát az a rutin, hogy bemegyek az arénába, szűrök nálam gyengébbekre, és leütök 10 csatát ilyen 160-168 harci erősökre, akiket tuti megverek, így kapok naponta 130 dirániumot, és csókolom. Unalmas, nincs benne kihívás. Gondolom mások is erre a következtetésre jutottak már. Megoldásként azt javasolnám, hogy:
1/ ne 10 csata lehessen maximum az arénában naponta, hanem 10 győzelem, de a vereség ne számítson ide.
2/ ezzel együtt ne járjon a vesztes csatért semmi, sem diránium, sem LE és TP, sem vigaszdíj, semmi.
3/ hogy motiváljuk a csatlósfejlesztést, bekerülhetne egy, a szörnykihívás célokhoz hasonló rendszer, amiben a sikeres védekező csatákat jutalmazzuk, de itt ne járjon erős táp (hogy ne legyen visszaélés azzal hogy egymást támadják az emberek direkt vesztes csatákat ütve egymás céljait turbózva). Akár bekerülhetne a Ladyhez is egy új kategóriaként, hogy sikeres védekező csatlóscsaták, és akkor járna érte a Lady medál, vagy valami csatlósmedál ami vagy nem csinál semmit, vagy mondjuk ad valami lutri dolgot, mondjuk +1 mágiát.

Szerintem így mindenki eldönthetné, hogy költ-e PP-t arra, hogy próbálgat erősebbeket legyőzni több dirániumért, vagy inkább máshova teszi a PP-t. A lényeg, hogy ne érje már meg jobban agyatlanul 10-et (16-ot) kattintgatni egy nap, legyőzni a leggyengébbeket, hanem legyen benne kihívás, kelljen kicsit agyalni hogy mit hogy fejlesztek, és járjon tényleg jutalom azért ha legyőzök egy olyat aki velem egy harci erőn van (akár átgondolni a diránium jutalmakat is, mert azt a 10 dirániumot nem növeli sokkal semmi, a diránium nagy része a harcierő/400-as AF-ből jön.)

——————-

V4 is szóba került, de úgy vettem észre, hogy a jutalmak nem lesznek módosítva, hogy ebből ne legyen kényszertápolás. Egyetértek. Viszont van pár dolog amit szerintem érdemes lenne kijavítani:

- Használhatatlan tárgyak kerüljenek ki a veremből, napi ajánlatokból, aukcióról (Összeszedtem párat: csatlóskristály, csatlóseledel, horda trófea, mytokronit csomag, diránium, kheszon törmelék)
- Tartson a templom is 3x kevesebb ideig, sőt akár a verem is.
- Templomi feladatokból kerüljenek ki azok amik teljesíthetetlenek, pl. mytokronitosok és bármi csatlóshoz kötött. Sokszor így már több mint 3 teljesíthetetlen feladat van ami azt jelenti, hogy dekrétummal sem lehet megcsinálni a templomot.
- Ősköves relikviák vagy ne kerüljenek 2.5x árba ha nem permanensek hanem csak 2 hónapig tartanak, vagy vivődjenek át a kövi V4-es karakterre is. Vagy, ami már megvan a többi karakteren, az jelenjen meg ezen a karakteren is, és kész. Egyre több olyan relikvia van, ami azért elég fontos a játékhoz, de 250 őskőért ezeket megvenni (100 őskő áron) azért kicsit sok. Ha megmaradna kövi V4-re, azt mondom oké, de így túlzás, főleg hogy nincs is nagy verseny már.


———————

Vannak még apróságok is amik eszembe jutottak:

- legyen a fejlécen kijelezve, hogy jelenleg mi az aktív esszenciám és még mennyi ideig tart. Ha nincs hely, szavazzunk, hogy mit vegyünk le, szerintem a kínzókamra a legfölöslegesebb, azt meg lehetne jeleníteni máshol is, mondjuk a portyalapon.
- Aukciós háznál legyen 1 gyorsgomb arra, hogy eladom az ÖSSZES térkapus gyűrűmet, nyakláncomat vagy nem neves fókuszkristályom. Tudom, hogy van egy bepipálható, amivel több tárgyat is el lehet adni, csak az a baj, hogy sokszor van 10 különböző gyűrűm, nem pedig 1-ből 10db.
- Lehetőség a CSP-s vagy ősköves gyorsítás kikapcsolására, hogy ne jelenjen meg sehol, nehogy véletlenül mellényomva rossz erőforrást költsünk. Ez úgyis olyan, hogy szerintem már mindenki eldöntötte, hogy CSP-ből gyorsít vagy őskőből. Beállításoknál lehessen elmenteni aztán csókolom.

Várom mindenki kommentjét, észrevételét Ezek csak kezdetleges ötletek, tuti tudunk rajtuk még finomítani
Dátum: 2022.06.15. 22:21:56
Hát ez egyszerű! Ezt nem tudod?

Wikipédia: "Tölök (Kyrgyz: Төлөк, also Кең-Суу Keng-Suu)[1] is a village in Naryn Region of Kyrgyzstan. It is part of the Kochkor District.[2] Its population was 1,883 in 2021.[3]"

Magyarul, Kirgisztánban egy falu, aminek 2021-ben a lakossága mindössze 1883 ember volt.

Mostmár velünk együtt akkor 1885-en tudják hogy hol van Budapestről keletre. De ha nagyon sokat mész nyugatra és körbeérsz a Földön, akkor igazából nyugatra is lehet. Emiatt tehát hogy keletre és nyugatra is lehet, szerintem törölni kéne ezt az egyébként nagyon egyszerű, az általános műveltségbe tartozó kérdést.