Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lebufe001

Tavaly előtt viszont július végén volt, ahogy 2019-ben is, és 2018-ban is. Senki nem mondta, hogy most július elején lesz.
Dátum: 2022.07.04. 11:32:43
Amúgy ennek a győzelmi ládikónak is kevés haszna van: Most nyitottam 16-ot:

A következő tárgyak(at) találtad:
3 mytokronit csomag -> Teljesen haszontalan mennyiség a hűségbónuszok mellett... Ha mondjuk 10x ennyi lenne, talán azt mondom oké.
4 Csatlóskristály -> Ez se sokat ér, asztrális kincsből potyog rendesen.
20 energiatégla -> Ez építési energiára nem váltódik, gondolom bekerül a poolba. Nem túl hasznos.
2 Lélekgyémánt csomagocska -> Haszontalan, van 97db...
A vadászat itala -> Ez jó cucc
győzelmi embléma -> Ez is jó
3 Kisebb portyázás itala -> Ez elmegy, van sok, de legalább lehet halmozni, aztán majd elnyomom ha kell.
Akkor jövő héten indul az istenek visszatérése?
Dátum: 2022.07.01. 19:02:35
Felraktam a kutatás fétisét is a wikire, köszi, fel se tűnt, hogy nincs ott!
Dátum: 2022.06.30. 20:03:53
Alternatív megoldás erre: Tedd fel a jutalom átvétele gombot könyvjelzősávba.

V6-on ez a linkje, nem tudom melyik világon játszol:
https://vilag6.vegzetur.hu/index.php?m=kuldetesek&tev=jutalom

Kicsit homemade, de megspórol 2-3 kattintást
Dátum: 2022.06.28. 22:13:30
Olyan épületet esetleg nem lehetne, amibe be lehet dobálni a már nem kellő epikus tárgyakat és a szövetség más tagjai kivehetik (visszaélések meg lopások elkerülése végett egy ötlet, hogy csak többségi szavazással lehetne kivenni onnan tárgyat).
Hogy-hogy?
Köszönjük! Felesleges tárgyakhoz még az alábbiakat javasolnám:

szubplazma, ősdrágakő, kristálypont, szörnykoktél, állateledel.

Ezekből az első hármat már lehet használni mytokronit préselésre, de ott meg a napi limit miatt gyűlik. Nekem van 10.000 kristálypontom, úgy hogy kalandok is kérik azért, és abból préselek sárga mytot is, de még így is több van mint ami kell.

Idézet: Miklós - 2022.06.28. 13:45:46
kronokompenzáció lehetséges maximumát növelő relikvia 59-ig


Ez a relikvia 4-gyel növelné a kronokompenzációt, és így akkor tudás könyvével már lehetne 60, ugye?
Dátum: 2022.06.26. 12:54:59
Hát ja, azért mondom, hogy 400*2-ig meg kéne csinálni minden epikus tárgyat

Te már kijátszottad ezt a játékot, kár hogy nincs semmi nagy móka az endgameben, csak a végtelen tápolás, amivel semmit nem tudsz kezdeni, mert a toplistán kívül semmire sem jó...
Dátum: 2022.06.26. 10:59:27
Köszi, felvittem wikire.

Amúgy ez nagyon sok AF pont, felmerül a kérdés, hogy ha amúgy is 460 a kincsek maximuma, és 400. szinten az AF nélkül már hordhatnál 490-es kincseket, akkor egyáltalán érdemes-e kisebb szinten AF-et költeni erre. Nyilván játékstílustól függ, meg attól, hogy milyen kincseid vannak amiket ezzel felvehetnél, de mire felérsz 400-ra ez is AF pont hátrányt jelenthet mondjuk a bajnok AF-hez képest...

Szerintem kellenének 800. szintig epikus tárgyak, és akkor ennek is lenne értelme (meg több motiváció lenne felmenni 400-ra.) A 800-as tárgyak adhatnának nagyon tápos bónuszokat, mint pl. +X% LE SZB csatáért, +X% LE sajtolásért (a 200MRD-os limit után is a 150 medálon felül), X% Tudás fa bónusz (passzívan is működik), lehetőséget kitolni a 95% és 80%-os szakifejlesztési limitet mondjuk 95.5 vagy akár 96%-ra, és mondjuk 85%-ra a szakit. Vagy akár olyan harci dolgokat, amik ellen máshogy nem lehet védekezni, csak 800-as tárgyakkal. Gondolok itt ilyen ellenfeled elszenvedi fizikai és mágikus sebzése X%-át, és ennek a kontrája, hogy a tüskés bőr meg negatív aura X%-kal gyengébb, ami a tárgyak ellen is védene.

Magam ellen beszélek, mert még csak 139-es vagyok, kicsit odébb van a 400. szint még, de ez is adhatna új motivációt a játékba.

Ha a fejlesztőknek nincs ideje kitalálni ezeket a tárgyakat, szerintem vagyunk páran akik szívesen segítenénk
Dátum: 2022.06.25. 22:26:05
Valószínűleg, azt mi játékosok szerkesztjük, szóval nem hibátlan.

Ha valaki bemásolja ide a maxos AF szövegét, maximumát és költségét, akkor felviszem wikire szívesen.
Dátum: 2022.06.25. 20:39:02
Hanyadik szintű vagy?

Az AF úgy teszi elérhetővé az új szinteket, ahogy lépsz előre. Szóval 95. szinten csak 1 a maximuma, 100. szinten lesz 2, 105. szinten 3, stb.
Dátum: 2022.06.24. 20:37:24
Kösz. Az elég láma azért...
Dátum: 2022.06.24. 20:01:53
Hol van a vége a kincstáblának?
Dátum: 2022.06.24. 19:40:50
Sajtolok én, naponta egy 5-10 állatot 20. szinten graduval, anomáliával. Mondjuk most dirániumból nem bírom a csatlósokat húzni, nem barnából
Dátum: 2022.06.24. 18:50:21
Tudom, de az fos, és nem használom semmire. A második karakterre már meg se vettem. Konvertálgatni már alapból mindig bukó, pláne ha még visszakapom egy részét ugyanabbana a használhatatlan mytoban. Ahogy te is, kaptál a 400 vörösből 11 vöröset (100-ból, tehát durván 40 vörösből lett 11 vörös... fasza).

Plusz, barna mytot nem tudsz szerezni, ami megint szívás... Akkor ha már asztrális kincsre válthatnám vissza 4 mytot, elgondolkodnék.
Dátum: 2022.06.24. 15:48:48
Quantumbakancs igen, csak gyorsításra. Az idő pénz ugye

Azért azt ne felejtsd, hogy nem mindenki van elöntve ezekkel úgy mint ti ott fent az olümposz tetején a halhatatlanok között Meg ez azért elég erősen CSP spóroló dolog, hogy tudod pontosan merre kell menned, így minimalizálni tudod ugye az energia felhasználást. Szerintem már az 1 mező helyett 2 mező látótávolság is elég sok CSP-t spórolna, szóval azért ennek több értéke van, minthogy rádobsz 1 asztális követ szintenként, amiből már van 10.000 db nektek. Nekem van 8, és még utazik egy csatlósom 5x. Szóval 3 extra van, de még van 7 fétis ami nincs meg.

Szóval itt arra gondoltam, hogy CSP-t spórolsz vele, nyilván valami értéket kéne adni cserébe. 100 őskő kb reálisnak tűnik, főleg hogy 1xeri befektetés, aztán minden veremmel hozza a hasznot.

Tókenes váltásra meg akkor olyan cucc kéne, ami nem csak nagy szinten van, különben akkor nyílik az olló. Aki nagy szintű és tud gyorsítani, az több vermet tud megcisnálni adott CSP-ből, aki meg kicsi, az vagy költ olyat ami számára értékes (ezzel visszatartva magát máshol), vagy nem gyorsít ezen, és így lassul.

Jelmezláda nekem kéne mert kevés az öltözet, ha neked nem kell, ne vedd meg Nem táp.

Végzet ökle és kegyetlen szablya mi miat nem éri el a kell szintet nálad? Mi tenné esetleg érdekessé magát a mechanizmust?
Dátum: 2022.06.24. 09:57:43
A mytokronit konvertálás nekem is eszembe jutott a napokban, szóval arra +1. Egyszerű megoldás: Relikvia, amivel 4 tetszőleges mytokronitot beválthatsz 1 myto jokerre. Így kevesebbet kell kódolni. Azt meg már tudod arra váltani, amire akarod.

Mondjuk, alternatívaként lehetne az is, hogy a csatlósok képessége legyen végtelen magas. 400. szintig éljen a szürke myto képesség 400-as maximuma, amint viszont eléri a karakter a 400. szintet, legyen korlátlan. Növekedhessen tovább a TÖ bónusz, a fétis bónusz, asztrális kincs limitet is el lehetne törölni btw.
Dátum: 2022.06.24. 09:54:50
Nagyon tetszik a kezdeményezés, mondjuk nekem egy kicsit másfajta problémám van az epikusokkal és entitásokkal, kitérek rá rögtön.

Szerintem egy végtelenített játékban célszerű sokmindennek végtelennek lennie.

Ilyen pl. ezek is. Nekem már az is húzós, hogy 90. szintig megvan a szabály hogy hordhatsz dupla akkora cuccot, de utána meg AF-et kell rá költeni, ráadásul egyre többet... De hát nyilván eltoltam addig az AF képességet, amíg szükséges, hogy hordhassam a tápolós cuccokat. Ha marad mint AF képesség, akkor legyen ez is végtelen, de max szint*2, ahogy eddig. Egy 400-as karaktert pedig jutalmazzunk meg azzal, hogy még tovább növelheti, szintén végtelenségig. Hordjon nyugodtan 900-as szintű kincset, és tápoljon vele még többet. Megdolgozott érte! Talán az egy helyben toporgókat is ösztönözné ez arra, hogy feljebb menjenek.

Az entitások egy más kérdés. Nekem jelenleg az a problémám, hogy a 4.2-es kezdő inspirációval (ami most olyan 3.5 körül van), gyorsabban lépem a szinteket már mint az entitások... Napi 1 szintet lépek átlagosan, míg az entitások 6 naponta ugye 6 szintet max, de van hogy bealszom a küldivel, és 7-8.napon ütöm ki őket. Tehát lehagytam az entitásokat, kihívást már a kezdetektől nem jelentettek, és kemény 75. szintű tárgyakat dobnak, amik semmit nem érnek.

szóval szerintem nem okozna egyensúly felborulást a dolog, hogy pl. egy 130- as karakter egy 330-as cuccot hord.


Itt azért okozhat felborulást az, hogy azok a karakterek, akik már alapból erősebbek a szintjükön belül, gyakran erősebb szövetségekben is vannak, tehát ők tápolnának az erősebb cuccokkal, míg a gyengébbek nem. Maradjon a szint*2 limit szerintem.

Ami még probléma és a 400-asoktól hallottam, hogy már a Végzet Templomos 5x epikus küldit sem tudják ketten 1 nap megcsinálni, mert gyengítős cuccokban is több mint a felét leütik az epikus ÉP-jének 5 ütésből, így a második már nem tud 5-öt ütni.

Tehát összefoglalva:
- epikusok nemhogy kihívást nem jelentenek, probléma, hogy túl gyengék.
- entitásoknak nálam lassan emelkedik a szintjük, mások meg már a maxos entitásokat is legyőzték -> itt sincs kihívás

A problémát pedig az időlimit generálja. Az hogy 72 óránként lehet entitásokat kihívni, és 20 óránként jön egy új epikus.

A javaslatom:
- Töröljük el az idő kötöttséget az entitásoknál és epikusoknál
- Töröljük el az ide kapcsolódó AF képességeket (relikviaismeret és entitásvadászat) és adjuk vissza az AF pontokat VAGY legyenek ezek is korlátlanok.

Mit érnénk el ezzel?
- Mindenki eljutna addig az entitásig, ami már kihívást okoz neki, és ennek megfelelő jutalmat kapna epikus kincs formájában, amit megfelelő szintben már hordhat is. Újra lenne értelme entitásokat ütni.
- Minden szövetség szintén eljutna addig az epikusig, ami már kihívást okoz nekik. Talán értelmet nyerne a tagtoborzás is, mert nem mindegy, hogy egy kemény epikust 10 karakter üt, vagy egy-kettő...
- Mindenki meg tudná csinálni az 5 csatás VT küldit, a végén meg kiüti az epikust, ami után rögtön jön egy 1 szinttel nagyobb, Max ÉP-s.
- Lenne ebben is újra verseny, amelyik szövetség erősebb, az magasabb szintű epikusokat tudna legyőzni, erősebb epikus tárgyakért.
- Amelyik szövetség meg mondjuk lemaradt az epikusokkal, mert nem ütik minden nap, azok meg behozhatnák a lemaradásukat. Mert ez egy tipik olyan, ami örökre be van betonozva.

Ami új probléma generálódna, az az, hogy az epikus kincseknek a licitje hogy működne, ha nincs időlimit, vagy csak pár óra mondjuk? De erre is lehetne egy egész egyszerű megoldás. Ha már kincsesKAMRA a neve az épületnek, nem lehetne annak valami 1-nél nagyobb kapacitása? Vagy egy új épület, a kincsesraktár, ahova az epikusok kincseit beteszi a szövetség, és egy a lélekkufárhoz hasonló oldalon meg lehet őket vásárolni, illetve raktározni, ha nem kell senkinek, majd akinek kell, az kiveszi.

Ez az épület működhetne úgy, hogy ha nem tesz senki kincspontot a tárgyra, akkor nem indul el a licit. Ahogy valaki ráteszi az első licitet, úgy elindul egy 24 órás licit mondjuk, és kikerül egy értesítés a szövi eseményekhez is, hogy "Kincseskamra: A licitálás megkezdődött a Rubin Triász tárgyra. A licitáláshoz kattints ide."

Kiegészítésként, hogy a V4-es szövetségi rendszer ne boruljon fel, javaslom, hogy ezek az újításokhoz kelljen új szinteket építenie a szövetségnek, vagy a nagymesteri építészethez hasonló épületet felhúzni, ami megnyitja az újabb szinteket, és ezt a feltételt egyszerűen kiszedni a V4-ből.

Jó persze, tudom, hogy akkor most új dolgokat kell megint lefejleszteni, új tárgyakat csinálni, azokat elnevezni, stb. De talán ha már egy végtelen játékról van szó, mi pedig folyamatosan fizetünk, akkor ez talán beleférne. Az istenek visszatérésével úgyis elleszünk szerintem egy ideig, azalatt lehetne idő erre.
Dátum: 2022.06.23. 17:42:49
Értem, köszi a magyarázatot