Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Aisling

Dátum: 2008.11.03. 13:28:52
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.03. 13:17:34
Nekem sincs ilyenem, de:

karakter törlése - DEL
normálalak - EXP
algebrai mód - ???
fok - DEG

szóval az én tippem az "algebrai mód" lesz, bár az szerintem ALG, nem?

Egyébként nem ártana odabiggyeszteni hogy "tudományos" a számológép elé, nem?
Ezt találtam egy bizonyos, C -vel kezdődő számológép márka leírásánál: FLO normálalak
Dátum: 2008.11.03. 12:31:04
Idézet: Kölök - 2008.11.03. 12:11:23
Melyikben van koffein??

Herbal-csalán-gyógytea
Fekete tea
Zöld tea
Vörös tea

Szerinte a feketében. El kell keserítenem, a zöldben is...
A zöldben nem a teanin (tein) nevű anyag van? Vagy is-is? Mintha erről már lett volna itt valami beszélgetés.
Dátum: 2008.11.03. 12:27:25
Sajnálom, hogy néha szabad utat engedek - aránylag udvarias formába szőtt - egyik emberi gyarlóságomnak, a cinizmusnak.
Dátum: 2008.11.03. 12:26:01
Melyik német város focicsapate az FC Schalke 04?
Brema
Dortmund
Gelsenkirchen
Drezda

Szerettem a focit. Szeretem a focit. A következő életemben, szeretni fogom a focit. Útálom a labdákat.

Milyen viszony van Zeusz és Andraszteia között?
Zeusznak volt a dajkája
Zeusznak volt az anya
Zeusznak volt a lánya
Zeusznak volt a szeretője

Hmm, gugli első találata egy bizonyos kvízekkel foglalkozó hely, melyen szó szerint szerepel a kérdés. Jó, de azért szomorú kicsit.
Dátum: 2008.11.03. 11:52:40
A kérdés megfogalmazására próbáltam felhívni a figyelmet, 1-2 rag, vagy vessző hiányára, nem magát a kérdést értékeltem.
Dátum: 2008.11.03. 11:27:16
Melyik szerepjátékos kaszt tagjai Arany János híres walesi balladájának?
Bárdok
Varázslók
Tolvajok
Papok

Hát, igen. Még tipródom, vajon hogyan is értsem, bár csuklóból 3-4 lehetőség is eszembe jutott. Azért rémlik ám általános suliból, hogy Arany János mennyire oda volt a szerepjátékért, még ír is róla a vándorszínészként eltöltött éveire emlékezvén mennyit segített neki ez műfaj a jobb színészi teljesítmény elérésében, szóval tippeltem, és sikerült. Mit számít az oktatás...!
Dátum: 2008.11.02. 23:29:25
Melyik jelenti a japán képregényt?
Anime
Tokio
Manga
Urahara

Azt választottam, hogy Anime, és elfogadta jónak. Még szerencse, hogy Japánban a képregények általános elnevezése nem is Manga.

Az Élet, a Mindenség, meg Minden?
Milyen kérdés ez?
48
Nincs igazi válasz
Pí négyzet

Az Élet, a Világmindenség, meg Minden... idézni csak pontosan és szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes. És oh, mondd, hát miért épp a 48-at jelölted be, Te, kedves kérdésíró a helyes válasznak? Esetleg a 42 inflálódik?
Dátum: 2008.11.02. 22:12:32
Mennyi ha a 150-et megszorozzuk 392-vel?
58800
60000
58880
58000

Ééés, igen. Ez most majdnem fejből ment.

Fejezd be: "Most ugrik a majom a..?
..Árokba.
..Vízbe.
..Szakadékba.
..Szennyvízbe.

Ki segít nekem, vajon merre van Árok, Víz, Szakadék és Szennyvíz település?

Mit jelent a protokollban a "black tie" kifejezés?
Mindenkinek a legelegánsabb ruhát kell húznia.
Meghívó gyászmisére.
Mindenkinek fekete nyakkendőt kell viselnie.
Nincs ilyen kifejezés.

Protokoll órán (közvetlenül a Háztartástan óra után volt) elhangzott, de nem figyeltem Ennek ellenére nem rossz kérdés, de majd súgja meg nekem az írója, mennyi az arány úgy egy hét múlva

Melyik NEM a francia kárta színe?
pakk
pikk
káró
treff

Nos, voltak itt viták a fő- és mellékszínekről. Nem emlékszem pontosan, a lilát a pikk-treff vagy a pikk-káró összeállításból lehet kikeverni? Aztán ráfesteni a kártá -ra.
Dátum: 2008.11.02. 21:06:35
Ki Uzumaki Naruto?
Profi labdarúgó.
Egy kutya.
Egy ninja.
Egy császár volt.

Még jó, hogy Kilényi Márk Oliver ennyire neves szinkronszínész, így fejből tudtam, hogy kinek kölcsönözte hagját, ezek után már könnyű volt választani.

Ki nyerte az 2007/2008 Uefa-Kupát?
Bayern München
Zenit Szentpétervár
Fiorentina
Glasgow Rangers

Tisztára jó, hogy ennyire immmmádom a focit, így rögtön vágtam a választ.

Hol található az Orsay múzeum?
Budapest
Párizs
Róma
New York

Cseles, nagyon cseles, bár nem vagyok róla meggyőződve, hogy egy ilyen intézmény nevét illik így átmagyarosítani".
Dátum: 2008.11.02. 20:10:38
Látom Craslorg hatása érvényesül, valahogy nem bánom
Dátum: 2008.11.02. 12:47:15
Ki a jelelnlegi világcsúcstartó rúdugrásban ?
Sergey Bubka
Thierry Vigneron
Karl Thomas
Dave Roberts

Jó, csak "jelenlegi". És azért egy 2008 sem ártana.

David Gemmel rigante-ciklusának első kötetében a főhős neve:...
Banouin
Connavar
Parax
Ruathain

Nem találtam meg.
Dátum: 2008.11.02. 11:55:33
Hegesztő elektródának melyik NEM lehet bevonat tipusa?
vasoxid
bázikus
katód
rutil

Nyilván az én tudatlanságomat bizonyítja, de konkrétan a kérdést sem értem. Mondjuk azt sem, hogy sikerült a jó választ bejelölnöm
Dátum: 2008.11.02. 10:49:29
Melyik folyó vezeti le a Balaton vízfeleslegét?
Rába
Duna
Kőrös
Sió

Az nem csatorna? Mintha már lett volna a kérdés, az előbbi helyesbítéssel együtt.
Dátum: 2008.11.01. 11:06:00
Hogy hívját Bar Simpson nagyobbik húgát?
Selma.
Markge.
Lisa.
Maggie.

Már nem is sorolom.
Dátum: 2008.10.31. 22:00:01
Ez alapján a jó válasznak kijött 3 smafu. Szóval vagy törölni, vagy módosítani, mert ahogy nézem a különböző korok különféle viseletei mind más elnevezést viselnek, bár pont a három rétegest még nem találtam meg
Dátum: 2008.10.31. 21:56:11
Aham, én is ilyet találtam:
Az ujja nagy és a végén teljesen nyitott volt. E díszruha alatt volt egy alsóköpeny, kisebb ujjal.
Ünnepi alkalmakra az udvar hölgyei kimonókat vettek, egyiket a másikra, egyre nagyobbakat, vigyázva, hogy megfelelő legyen a rétegek színkontrasztja, mely látható volt a nyaknál, ujjaknál és a szoknya alján.
Ezt hívták júni-hitoenak, 12 rétegnek, de ez tulajdonképpen legalább 20 réteget jelentett. Súlya 8 kg körül volt. A kimonók alatt még egy alsó kimonót és egy hakamát viseltek.
Dátum: 2008.10.31. 21:50:35
Értem. Azt hiszem nekem eddig egyetlen találkozásom eme műfajjal a Witch Hunter Robin című valami volt, és még tetszett is, bár az hogy kisség sötét és nem túlzottan optimista, az enyhe kifejezés
Dátum: 2008.10.31. 21:48:00
3- bár gondolom elkéstem
Dátum: 2008.10.31. 21:40:19
Egy japán nemesi nőn hány réteg kimonó van alapesetben?
3
4
5
2

...hogy tessék? Bár, gazdagodtam egy érdekes infóval, de hogy ezt alap esetben hol találom meg...?

Ki volt Ash első Pokemonja?
Misty
Squirtle
Pikachu
Bulbasaur

Brrr. Bővül a listám-HKK, labdajátékok, Pokemon, anime (ha ez nem ugyan az)...TF...
Dátum: 2008.10.31. 21:26:04
Jogos. Úgy látszik csökkenti a koncentrálóképességemet egy 12 és egy 13 éves randalírozása itthon A vicc az, hogy a kérdésnél még a jót jelöltem, csak itt beszélek marhaságokat