Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rata

Oldal: 1
Jim Carrey-nek "A Maszk" című filmjében milyen színű lesz az arca ha felteszi a maszkot?

Kék
Sárga
Zöld
Nincs is ilyen filmje...

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


Épp nálunk volt az új szomszéd csávó, meg is kérdeztem tőle, hogy értelmetlen e ez a kérdés...
Azt mondja: Nagyon hülyének kell ahhoz lenni, hogy ezt ne értsd meg...
Egyet értek vele...

Ez volt az utolsó kérdés amit megpróbáltam... elegem volt... többet nem fogok írni...
(Bontsatok pezsgőt)
Ki játsza Harry Pottert a filmben?
Rupert Grint
Daniel Radcliffe
Robert Pattison
Bruce Willis

És amúgy ez a kérdés miért van engedélyezve???

És ez miért nem:

Ki játsza az "Így jártam anyátokkal" című sorozatban szereplő "Barney Stinson" személyét?

Jason Segel
Neil Patrick Harris
Josh Radnor
Jim Carrey

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
De gondoljatok már bele... ez kvíz, és a kvízbe vannak speciális kérdések, ez ellen nem lehet mit tenni... és amúgy 5 perc alatt egy okos ember ügyesen ki tudja keresni a kérdésre a választ google-n, aki meg okosabb az wikipedián... ha így folytatjuk nem lesz izgalom a kérdések megválaszolásában... persze néha én is idegeskedtem amikor megláttam egy olyan kérdést amihez lexikális tudás kellett, de rákerestem az interneten és ott volt a helyes válasz... és mikor megválaszoltam, már nem is idegeskedtem hanem boldog voltam hogy ezzel is nőtt a tudásom...
Ennyi erővel bármilyen kérdést feltehetnétek mindegyikhez lexikális tudás kellene.
Pl.: "Mikor született Kossuth Lajos?" (1802 -> Wikipédia)
Ezt rengeteg magyar tudja de rengeteg magyar nem... és a gyerekek meg biztos hogy nem tudják... ez már lexikális tudás... és írhatnék még ide rengeteg olyan kérdést, és mind ilyen egyszerű lenne mint ez... de lexikális tudást igényel...
Azt javaslom had írják nyugodtan a gyerekek a kérdéseket... úgysem kérdeznek olyat amit nem lehet interneten megtalálni... de ha mégis akad egy ilyen akkor majd a játékosok szólnak akár ebbe a forúmba is be lehet írni és meg kell vizsgálni...

De egyszerűbb ha az az ember aki a kérdéseket vizsgálja rákeres az interneten a válaszra és megnézi hol van ... könnyen meg lehet e találni... akkor jó a kérdés...
Gondoljátok végig... majd csak kialakul egy megállapodás...
Gyerekek!

Csináljatok valamit ezzel a kérdés kiértékelővel, mert nagyon össze-vissza értékelitek a kérdéseket... és igazuk van a játékosoknak akik felkapják a vizet.
Teszteltem egy kérdéssel hogy mégis hogyan értékeltek, és bejött a sejtésem. Nem is figyeltek oda hogy mit csináltok csak megnézitek a kérdést ez nem jó ez jó... mutatok egy példát, most írtam ezt a kérdést:

"A Snooker játékban hány pontot ér a zöld színű golyó?

1 pontot
3 pontot
2 pontot
5 pontot

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."


És ezt a kérdést pedig durván egy évvel ezelőtt:

A Snooker játékban hány pontot ér a kék színű golyó?

1 pontot
6 pontot
3 pontot
5 pontot

A kérdésre eddig 356 jó és 432 rossz válasz érkezett.


Szóval miért is jó az egyik és mért is jó a másik? A kérdés ugyan arra a játékra utal... Na kössétek fel a nacit...
Sziasztok!
Ezzel a kérdésemmel volt probléma:

Ki játsza az "Így jártam anyátokkal" című sorozatban szereplő "Barney Stinson" személyét?
Jason Segel
Neil Patrick Harris
Josh Radnor
Jim Carrey

Szerintem helyesírási hiba nincs benne, a lexikális tudás meg azt sem tudom mit jelent, de megmondom őszintén, hogy ha rágooglezik az ember egyből meg is találja a választ... ajánlom a Wikipediát... Én is találtam már rengeteg olyan kérdést amire csak egy speciális érdeklődési körű ember tudná a választ... csak én nem tudtam a kérdést értékelni... de még az ilyen kérdéseket is megkeresem neten... legtöbbször megtalálom rá a választ... az én kérdésemre is ugyan úgy meg lehet találni...
Dátum: 2008.12.01. 23:18:08
Sziasztok!

Jobb topikot nem találtam ahova beírhatnám a problémám.
Az volt nekem a gyanús, hogy én kis 7. szintű végzetúr szenvedek hogy erőt nyerjek, erre azt látom hogy megtámad egy 11. szintű figura... :S
Na most ilyet lehet csinálni?
Ez kicsit ... bunkóság. :S
Dátum: 2008.11.27. 21:15:53
Idézet: R3dNeX - 2008.11.27. 20:58:29
lol, ilyen kérdést be se szabad rakni XD


pedig itt van, és idegesítő...

az én kérdésem szebb volt ennél mégis rossznak gondolták...
Dátum: 2008.11.27. 20:50:39
Ismét én...

Hány szinű lehet legfeljebb egy hagyományos versenyre szánt hkk pakli?
4
2
8
Nincsenek korlátok

Mi az a hkk pakli? ':-|
Dátum: 2008.11.27. 20:44:58
Hali Srácok!
Nem tetszik ez a kérdés.

Hány darab WoW WotLK adtak el a világon az első nap?
2,8 millió
2,2 millió
3,1 millió
1,5 millió

Szerintem ezt a játékosok 10%-a ha tudná... talán még sokat is mondtam...
Dátum: 2008.11.21. 13:21:22
Idézet: Byzon - 2008.11.21. 13:08:29
Idézet: Rata - 2008.11.21. 13:04:24
Sziasztok!

Írtam egy kérdést amire speciális tudású értékelést kaptam. A kérdés:

A "Need for Speed Undercover" játék melyik legújabb autót mutatja be?
Pagani Zonda F
Nissan 370Z
Alfa Romeo Junior
Lamborghini Reventon

A problémám csak ott lenne hogy kaptam (nem is egyszer) olyan kérdést is amely a Warcraft- ról szólt. Például hogy melyik faj használ élő nyersanyagot? (Pontosan nem tudom hogy volt a kérdés, a válaszoknál meg fel volt sorolva a fajok.) Szerintem ez a kérdés kaphatott volna speciális érdeklődést. Az én kérdésemre egyszerűen rá lehet keresni a neten.

Üdv.: Rata


Szia Rata!

Hát a kérdésed mindenképpen rossz. Én is ezt nyomtam volna rá. Igaz a Warcraftosok is azok. Ha ilyennel találkozol írd fel ide és Hatsepsut törölni fogja, az tuti. Viszont ha a tiéd át is ment volna, hidd el, viszonylag gyorsan azt is Hatspsuthoz küldtük volna, hogy na de hát mégis...



Köszönöm Byzon! Legalább megnyugtattál azzal hogy Warcraft-os kérdések sem jók...
Dátum: 2008.11.21. 13:04:24
Sziasztok!

Írtam egy kérdést amire speciális tudású értékelést kaptam. A kérdés:

A "Need for Speed Undercover" játék melyik legújabb autót mutatja be?
Pagani Zonda F
Nissan 370Z
Alfa Romeo Junior
Lamborghini Reventon

A problémám csak ott lenne hogy kaptam (nem is egyszer) olyan kérdést is amely a Warcraft- ról szólt. Például hogy melyik faj használ élő nyersanyagot? (Pontosan nem tudom hogy volt a kérdés, a válaszoknál meg fel volt sorolva a fajok.) Szerintem ez a kérdés kaphatott volna speciális érdeklődést. Az én kérdésemre egyszerűen rá lehet keresni a neten.

Üdv.: Rata
Oldal: 1