Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Quellon

Dátum: 2015.04.01. 13:57:14
Vadászat idejénél pedig ne a jelenlegi állapotodat vedd alapul. Mennyit fizettél és dolgoztál érte? Tíz, talán százezreket HUF-ban és évekig napi x órát időben.
A VT-t Le-ből dekrétumozom, ha úgy van, ergó a tk nem kerül 10-100ezer Ft-nyi őskőbe
A 10-100 ezret nem a TK-szerzésre értettem, hanem amit belefektettél a karakteredbe indulástól a jelenlegi állapotáig, eredményeiig és kényelmi szintjéig.
A csizmában és íjban igazad van. Viszont az elementáris fúzionátor szerintem kezdettől fogva rossz ötlet volt ebben a formában, nem fele LE költség kellett volna, hanem mint az íj és csizma, konkrét időmínuszt adni és ha már őskövet költ az ember, akkor ne kelljen még LE-t is beletolni.
TK-t csatlóskristályra költöm, hogy behozzam amennyire lehet a csatlós lemaradásom amit benyeltem amíg nem játszottam.
Az elején 5 mp egy vadászat, ahogy haladsz feljebb, valami 30. szint környékén (?) éri el az eredeti 5 percet. Addigra már el lehet érni bőven amit fent részleteztem.
Ezt mindig elfelejtem, mert az én időmben nem így volt. A vadászat idejével nem az a gond, ha szimplán vadászni kell, hanem ha időre kell vadászni. Több küldi is szivat így.

Igen, a maximalista játék. Igazad lenne, ha magam miatt panaszkodnék, de én a nem maximalista többségről írtam és hogy beleunnak a játékba egyrészt mert vagy sok időt áldoznak vagy pénzt vagy gyengül a karakterük - van aki ezt vállalja (kényelmi dolgokra költi a LE-jét fontosabb fejlesztések helyett) és van aki elszenvedi (lerabolják).

100 szónak is 1 a vége: te azt mondod van megoldás a kényelmesebb játékra és ezt nem is vitatom, én azt mondom nem elég kényelmes (vagy nehezebben elérhető, mint amit a többség rá tud vagy akar áldozni) ahhoz nagyobb rétegeket fogjon meg hosszabb távra.
Dátum: 2015.03.31. 13:04:55
Idézet: Offsboy - 2015.03.31. 12:35:16
Az első játék jutalma 1 alma, a másodiké fél alma, a harmadiké negyed alma, a negyediktől kezdve pedig nem csökken.
A kérdés, hogy mi lesz az az alma? Mert lehet, hogy valaki játszik ezret is, ha ízlik a/z (negyed) alma és akkor lesz akinek mondjuk napi 1-5 almája lesz, másnak meg ~250. Tehát akkor itt is inkább kényelmi funkciókat kéne talán nyerni? Ha az alma tápol, akkor ugyanott vagyunk, mert ha valaki X tápot szerez, más meg rengeteg X-et, akkor érted... Szóval szerintem nem az a lényeg, hogy egész, fél vagy negyed, hanem hogy mi az alma. Legalábbis, ha az említett asztalhoz korlátlanul le lehet ülni amíg van partner (ha meg nincs élő ember az asztalnál, akkor majd kérik a gépi ellenfelet).

*Holnap-holnapután jövök, ma már asszem nem lesz időm ilyen hosszabb megvitatásra. De érdekel a folytatás ebben és a többi témában is, ha lesz.
Dátum: 2015.03.31. 12:56:36
Sokáig te is agyon képezted az állataid vagy legalábbis azt tartottad a legértékesebbnek a templomkristály beválthatóságából. Változottak a céljaid és ezzel a véleményed is, ezért nem ítéllek el, sem mást, de azért remélem nem fogsz haragudni, hogy úgy gondolom te is mindig az igényeid szerint próbálod formálni amit csak lehet és persze mások is, akit érdekel valami, az próbálja a legjobbat kihozni belőle, ha megteheti.

Vadászat idejénél pedig ne a jelenlegi állapotodat vedd alapul. Mennyit fizettél és dolgoztál érte? Tíz, talán százezreket HUF-ban és évekig napi x órát időben. Úgy gondolod, hogy ez mindenki számára könnyen elérhető és ez az az út amit mindenkinek járnia kéne, ha úgy szeretne játszani, hogy abban a vadászat is szerepel és közben nem akar itt ragadni órákra? Vagy aki nem akar órákat tölteni minden nap itt, az ne is akarjon VU-zni?
Nem veled "pörölök", csak épp veled szálltunk vitába és neked címezve írom le a véleményemet több dologról is és nem mind vonatkozik rád, de úgy ismerlek és remélem jól, hogy nem is veszed fel, ami nem a te inged
Szóval folytatva: szerintem nem folyton a tápolást kéne pénzért adni (legalább arányaiban másképp csinálnám), sokkal inkább a kényelmi dolgokat, akkor inkább játék lenne a VU és talán sikeresebb is. Pl a vadászzsákmány egy jó példa, mert nagyon kényelmi funkció és még nem is lenne drága, ha aki fizet nem "kéne" még ezer dologért fizetni (tudom, nincs kényszer, magunk döntünk mire mennyit). Már a bekerülésekor felhördültek azok akik más vadászataiból élnek, mert így kevesebbet tudnak fosztogatni. De szerintem ez rossz dolog volt, hogy itt beadták a derekuk a Behósok a sokat fizető sokat fosztogató hőzöngőknek. Én is fizetek, ha bírom, havi 5 ezret, ha nem akkor 2 havi 5-öt, fosztogatok is ha van kit, sajnos azt hiszem volt már akinek én adtam az utolsó szegeit a koporsójához a törlés előtt és bántam. Szerintem jobb lenne ha többen tudnának érvényesülni, a pénzből inkább kényelmi funkciókkal élhetnénk és több játékos lenne. És igen, a vadászat ideje ebbe belejátszik. Oké, hogy 2008-ban így lőtték be az idejét, de mennyi CSP volt induláskor naponta? Mennyi tevékenység és cselekvési lehetőség? Oké, hogy aki azóta is folyamatosan tolja időt és pénzt nem sajnálva azoknak elég rövid idő lehet már a vadászat. De akik NEM 2008 ÓTA FOLYAMATOSAN? Ez a hangsúlyos. Sokan abbahagyták mielőtt elértek volna a kényelmes állapotra. Sokan nem akkor kezdték. A 90+%-nak soha sem volt és soha sem lesz lehetősége úgy játszani ahogy neked, olyan feltételekkel.
És én ezt nem azért írom, mert sokallom magamnak az 5 ezret, hanem mert tudom, hogy milyen sokan nem tudnak (ennyit) fizetni. Nem azért, mert nem tudom megszervezni magamnak a játékom időigényét bármi módon, hanem mert a legtöbben nem tudják azt a színvonalat idővel és pénzzel tartani amiért érdemesnek tartanák itt maradni.
Én megélek ebben a közegben. Persze, tudnék szájízem szerinti módosításokat, de így is "elvagyok", meg tudom tenni, ami ahhoz kell, hogy elérjem amit szeretnék, amiért érdemes itt maradnom. Azért koptatom most a billentyűt, mert a többség nem és félek, hogy kifut alólunk a játék, amit nem szeretnék.
Valakinek az aláírásában láttam (régen?), ha nem is szó szerint, de ez a lényege, hogy a cápák felzabálnak mindent amíg csak maguk maradnak, aztán egymást eszik, végül nem marad semmi. Az a véleményem, hogy jobb lenne, ha nem jutnánk erre a sorsra.
Dátum: 2015.03.31. 11:51:54
Ez alapjában véve jó ötlet szerintem, de hogy oldanád meg, hogy élvezhető is legyen, meg is érje, de ne is legyen olyan táp benne, hogy kényszer legyen és aki egész nap itt tud ülni (élni) az veszettül meglógna vele mindenki mástól?
Dátum: 2015.03.31. 11:37:59
Idézet: Offsboy - 2015.03.29. 21:24:12
Javaslat: sima portyázásnál is 1 eseménypont árán jöjjön ugyanaz a LE és TP, mintha szövetségi bajnokságot nyomna az ember.
És akkor többet nem lehetne vadászat nélkül portyázni vagy ez csak opcionálisan választható lenne?
Ha csak azt szeretnéd, hogy a SZB LE/TP-t el lehessen érni sima portyában is olyan áron, hogy ahhoz is kell EP, az még talán ok, de az nem, hogy egyáltalán ne lehessen vadászat nélkül élni. Nem is a LE/TP miatt, mert akkor az mindenkinek úgyis ugyanúgy rontana, hisz senki sem csinálhatna semmit vadászat nélkül (ne vezessük be Térkapuzáshoz is? ), hanem a vadászat ideje miatt. Ha már semmit nem lehet csinálni vadászat nélkül, akkor legyen azonnali a vadászat eredménye. Nem 1 perc, nem 10 másodperc, hanem azonnali. És ne LE-ért, ne őskőért, medálért vagy bármi másért, hanem alanyi jogon, mert ha nem lehet vadászat nélkül szinte semmit csinálni, akkor ne legyen időhöz kötve, mert azt kurvára nem adnak se LE-ért, se ősköért és mindenki korlátozott mennyiséggel rendelkezik az idejéből, nem is értem ezidáig miért kellett mindenáron megtartani ezt az időhöz kötött vadászatot. Vagy akkor a Vadászzsákmány legyen a prém tagságért járó szolgáltatás, ha nem is minden nap egy, de mondjuk két naponta egy, vagy a prém tagság ugye heti, akkor legyen heti 3 db, vagy naponta egy kisebb vadászzsákmány.
Ne haragudjatok, megindult az agyam, szűrjétek ki a lényeget
Dátum: 2015.03.31. 11:24:23
Idézet: Taspi - 2015.03.29. 10:40:34
C - Nagy események

Landragórnál és Xenóknál ne csak egyéni hanem szövetségi helyezés is legyen (akár horda helyett). Legyőzött sárkányok db száma / megölt xenók db száma, betöltött LE szerint kialakítva. Bolygó Uránál is lehet össz pontszámot nézni szövetségenként.
Pl.: Az első 3 szövetség teljes feltöltést kap a kútba és minden tagja aki minimálisan részt vett az eseményen (pl.: 10 legyőzött sárkány) kap egyéni jutalmakat is: italok, energiakristály stb.

Szerintem a játék és a játékosok érdekében egyaránt ne erőltessünk semmit ami a kis szövetségeket hátrányba hozza a nagyokkal, semmit, ami akár a legkevésbé is kényszeríti a játékosokat arra, hogy elhagyják a kis szövijüket és egy nagyba olvadjanak. Azért ez a véleményem, mert azt tapasztaltam több világon is különböző szövetségekben, karakterszinteken és különböző játékidőkben (értsd: 2008-tól napjainkig más más években), hogy a játékoslemorzsolódás állandó, de a nagyszövibe vándorlás vagy a szövik összeolvadása ezt gyorsítja. Tegyük fel van 7 db 5 fős szövi, általában tovább maradnak a játékban, ha így is maradnak kis közösségükben, mintha összeállnak eggyé vagy elmennek nagyokhoz. Mert ha a félaktív tagok bekerülnek egy erős magú (nagy) csapatba, akkor ott a tűztől távol állók hamarabb kiesnek, haszontalannak érzik maguk és a játékot sem élvezik, mert mindig mindent más hamarabb és jobban megcsinál (a mag, a legjobbak) és egy idő után nincs élménye, nem látja értelmét játszani. Ha meg maradt volna a kis "langyos" környezetében, akkor lassabban, kisebb hatékonysággal, de elbíbelődik és sikerei is lettek volna, ha nem is kirívóak, de látta volna értelmét a szöszmötölésének.
Ez nem reprezentatív, csak amit én láttam vagy látni véltem, lehet szélsőséges utat jártam be, de emiatt nem szeretném, ha olyan szövetségi jutalmazások kerülnének be amik arra sarkallnák a megmaradt népeket, hogy tömörüljenek.

És hogy mi köze ehhez a nagyeventeknek?
Az első 3 szövetség (...) minden tagja aki minimálisan részt vett az eseményen (pl.: 10 legyőzött sárkány) kap egyéni jutalmakat is: italok, energiakristály stb.
szerintem az ilyenek tipikusan azt erősítik/tenék, hogy a legnagyobb, mindig mindenben győztesekhez próbáljon beférkőzni aki csak tud. Feltöltődés->morzsolódás->feltöltődés->morzsolódás. Még egyszer mondom ez nem tény, "csak" a "félelmem".
Dátum: 2015.03.31. 10:52:31

Most már jó?
Ez az egész egy offtopic, amit teleszarhatunk, ha megfeküdte a gyomrunk a játék
Dátum: 2015.03.31. 10:12:21
- Naponta 15 portyapontot kapsz (azaz 96 percenként egyet), és korlátozás nélkül támadhatsz akár nálad alacsonyabb szintűeket.
- Naponta 30 portyapontot kapsz (azaz 48 percenként egyet), de csak veled azonos vagy magasabb szintűeket támadhatsz.

15-ön voltam, nulláztam a PP-m, 17 perc múlva kaptam volna 1-et, váltottam 30-ra (nem azért, hogy gyorsabban kapjak egyet, hanem mert ez volt a cél, hogy váltsak), most 35 perc múlva kapok egyet. Szerintem ez nem normális - függetlenül attól, hogy mindig is így működött és így tervezték vagy legalábbis így valósították meg.
Egyébként mérges nem vagyok, csak nem akartam más topicban offolni.
Dátum: 2015.03.29. 06:31:17
Tudom nem vagy amatőr, de van LE-d annyi amennyi kell a felemeléséhez? Csak mert azt nem említed a felsorolásban.
Érdekes. Bővebb véleményhez több információ kell. És többszöri átrágás.
Ne újabb őskőnyelő legyen.
Minden újabb fejlesztésért újabb költségek jönnek amit folyamatosan fizetünk, tehát mi egyre többet fizetünk, pedig nem dolgoztok egyre többet érte, "csak" mindig dolgoztok valamin. Talán jobb lenne egy havidíjas rendszer, hogy x pénzért minden prémes dolgot lehet használni. Azt hiszem igazságos lenne ugyanannyi munkaóráért ugyanannyi pénzt kérni. Ha mégis az új fejlesztésekért fizetünk, akkor legyen fix ára amit miután kipengetünk használhatunk, mint ahogy miután megcsináltátok működik, és nem kell vele többet dolgozni.

Lehet nem fedi tökéletesen a valóságot amit írtam, csak úgy hirtelen ennyire futotta.
Dátum: 2015.03.25. 15:02:11
Akkor tedd meg ÜSZ-en és írd ide a választ mindenki javára.
Dátum: 2015.03.25. 13:07:44
Mondhatod, hogy nincs közöd Rostenhez, de attól még látjuk, hogy pont ugyanúgy írsz stílusra és véleményre is. Szerintem is ugyanaz a felhasználó vagy, akárhány neved volt vagy lesz még. Ahhoz hogy elhiggyem, nem ugyanaz a személy két külön regisztrációjáról van szó komoly bizonyítékok kellenének.
Egyébként meg jó ha tudod, ha tiszta lappal "új életet" akar valaki kezdeni egy közösségben - akár játékban akár a való életben - ahhoz nem elég nevet váltania, sőt teszem azt felesleges nevet váltania, szemléletét és viselkedését kell megváltoztatnia.
Dátum: 2015.03.24. 15:21:40
2015. Mar. 20. 15:43
Quellon
Üdv!

V6-on nincs és jó sokáig nem is lesz a Tudás fája. Nekem is van már 55 energiatéglám. Fórumon már kérdezték 2x, érdekelne engem is, hogy nem lesz valami beválthatóság vagy más megoldás a téglák eltüntetésére? Így nem valami hasznos jutalom ez a húsvéti ládából.
tegnap, 14:54
István
Szia.

Javitottuk, holnaptól átváltódnak. Köszi, hogy szóltál.

További jó játékot!

Dikó István
Végzetúr Játékvezető
Dátum: 2015.03.23. 12:34:40
Elmaradt, mint a havazás
Viccet félretéve szerintem Húsvétra tervezték.
Csak tartson ki fizetésig, ha általában véve több pénzt akarnak látni

*Mármint a való életbeli ünnep naptári dátuma szerint.
Dátum: 2015.03.23. 12:30:42
Ez beszarás
Dátum: 2015.03.21. 11:31:00
Én is várom 2 éve készülök rá
ÜSZ-en jelezted a hibát? Hétfőig nem is várok érdemi történést, de jó lenne egy probléma mentes esemény.
Dátum: 2015.03.21. 10:14:35
Gyanús vagy... csak nem bugolási lehetőséget keresel unatkozó szabadidődben...?
Dátum: 2015.03.20. 10:31:24
Lehet ez az új megoldás
Ha nincs vége, akkor nem kell többet manuálisan újraindítani és még a Végzet Templomának küldetésén is könnyít.
Dátum: 2015.03.18. 11:33:08
Idézet: FrankLampard - 2015.03.17. 16:59:29
Ezt a hsz-t a másik karakterem felhasználójáról írtam, remélem ez még nem etikátlan!
Ha nem multizol velük...