Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Quellon

Dátum: 2016.05.14. 11:25:29
Legyen igazad
Dátum: 2016.05.14. 09:16:07
Egyre inkább úgy tűnik, hogy a játék ebben a topicban lehelte ki az utolsót vagy itt derült ki, hogy ez bekövetkezett.
Miért gondolom ezt?
Mert a játék mindig is ilyen egyenlőtlen volt és "igazságtalan", mindig voltak ilyen kiugrási lehetőségek amit csak kevesek használhattak ki, de nem zavarta a játékosok többségét, mert volt ami lekösse a figyelmét, tervei, sikerei, amit szívesen csinált és nem azzal foglalkozott, hogy mi rossz vagy lehetetleníti el vagy hogy a másik mivel próbál érvényesülni ami neki nem tetszik (akik mégsem tudtak ezektől elvonatkoztatni azok távoztak). Most meg a legjobb, legeredményesebb játékosok egy része és általában legtöbbet fizetők is egyben, egyetemi szinten osztják egymást, az "átlag" játékosok 90%-a nem is tud erről vagy ha igen, nem érti miről van szó és hogy egyáltalán van ilyen is a játékban.
Nekem úgy tűnik az úttörőink kiégtek, csak nem akarják/tudják befejezni, mert túl sok időt és pénzt fektettek bele. Nem látják értelmét az egésznek, nincsen motiváció, maradtak a hibák, rosszul működő dolgok és azok elemzése.
Tehettek bármit, bekerülhetnek, nerfek és/vagy új fejlesztések, a játék olyan lesz, mint eddig vagy bonyolultabb és ebből adódóan rosszabb, mert méginkább túlszabályzott, kényszerítő, keretek közé szorító. Csak akkor fogjátok jól érezni magatok és élvezni, ha magatok találjátok meg az utatok ezen körülmények közt ahol most csak a rosszat látjátok.
Szerintem.
Dátum: 2016.05.13. 22:07:27
Nem azért, hogy kötözködjek, a vitátokba nem is szólok, de ezt a röpke gondolatot azért szeretném közbeszúrni. Ebben a játékban soha nem is voltak és nem is lesznek egyenlő versenyfeltételek. Szerintem
Dátum: 2016.05.12. 18:06:02
Idézet: Offsboy - 2016.05.12. 17:52:50
A landi is "átverés" ilyen szempontból mert semmilyen pluszt nem ad a LE-re, soha nem is adott.
Mosolygok kérdően, mert kinek hinném el, ha neked nem? De akkor mivel etették a játékosokat Miklósék évekig?

Igen, természetesen azt még tudom, hogy mi a különbség 82% és 94% között. Viszont ilyen alapon botor dolog bármit is tenni ami később optimálisabb is lehet. És ez szembemegy azzal az elvvel amit Ariel mindig hangoztat és mintha te is mondtad volna, de ha nem, úgy elnézésed kérem, szóval azzal az elvvel, hogy nem baj, ha az első 50-100 szinten nem voltál durva optimalizátor és a legjobb, mert 100-200 szinttel később annyival több LE-hez jutsz, hogy eltörpül az a veszteség amit alacsonyabb szinten elszenvedtél. És ha ilyen szemszögből nézzük, akkor amit most kuporgattok az a későbbi bevételetekhez képest szinte semmi kis töredék lesz és annak az elvileg semmiség töredéknek az 5-10-15%-án aggódtok meg optimalizáltok minden ésszerűség határain túl is. Ilyen alapon soha semmi tulajdonságot (ez szakira is igaz?) nem lett volna szabad fejleszteni csak a bevétel növelő dolgokat és fejlesztéseket csökkentő dolgokat gyűjteni. Ez lenne a helyes hozzáállás a játékhoz?

*Azt, hogy ez lenne a helyes hozzáállás a játékhoz, nem úgy értem, hogy szerintem ti rosszul álltok hozzá, hanem hogy ez lenne a követendő út a sikerességhez? És ha igen, akkor ez biztos jól van így?
Dátum: 2016.05.12. 17:38:16
Elfogadom, hogy félreértelmeztem a számokat és nagyon mellélőttem, de akkor bogozzátok ki nekem legyetek szívesek.
Az effektív LE-kből az látszik, hogy senki sem érte el a a bő keretet sem az elmúlt 7-9 hónap alatt. VAGY nem tette bele a Landiba? Ez az egy ötletem támadt/maradt. Van más lehetőség? Ha nem tették bele, akkor hol van, egyénileg fejlesztettek, úgy jobban megérné? Elvileg a Landi jutalmazása mindent számol ami előnyt adhat. Vagy még mindig rajta ülnek az igazi nagyágyúk? Miért? Évekig tartogatni, hogy majd akkor milyen jó lesz vagy azért tartogatni évekig, mert nem akartok fejleszteni a SZB klónok furcsa működési elve miatt? Akárhonnan nézem, arra jutok, hogy ez a játék kudarca. Tulajdonképpen akkor csak pörgetitek a napi kényszer rutinokat, mert nem tudjátok abbahagyni, de semmi célotok nincs azon kívül, hogy megmaradni a legnagyobb királyoknak még ha ez azzal is jár, hogy mindent csak halmoztok egy ki tudja mikori felhasználásra amikor aztán milyen durván jól jártok? És mi van, ha mielőtt elérnétek a 95%-os olcsóbbítást, előtte megint megemelik vagy bármi olyan történik amiért sokkal jobban megéri újabb 5 évet kuporgatni költés helyett, aztán megint... stb. Soha többet semmit nem csináltok amíg úgy tűnik, hogy hosszabb távon pár %-al jobban jártok, ha addig csak kuporgattok és végzitek a kényszer rutinokat?

Elég lehangoló jövőkép, nem csak rólatok, hanem mindenkinek mögöttetek is. A szintmaximalizálás is lefújható azonnal, mert ilyen körülmények közt ki a fene akarna felérni oda ahol ez megy és/vagy csak így lehet valaki versenyképes?

Elfogadom, hogy tudatlanságomban hülyeségeket is írtam, de úgy érzem nem én vagyok elszállva vagy nem ti, akiknek a termelését alábecsültem, hanem játék. Olyannyira elrugaszkodott a valóságtól, életszerűségtől és a követhetőségtől, hogy elképesztő. Szó szerint már csak matematikáztok meg pörgetitek az "elinflálódott LE-t" és lassan "6x10 a huszonharmadikon"-ban számoljátok már az erőforrásaitokat.


Kíváncsi leszek Miklós véleményére. Szerintem már nem is nagyon szólok ehhez a témához, jóval túlnőtt rajtam eddig azt hittem tudom mivel játszok.
Dátum: 2016.05.12. 16:04:25
Idézet: Don Firenze - 2016.05.12. 15:43:01
Tessék kérem méltósággal viselni azt, hogy a szövetségetek olyan emberekből áll akik nehezen tudják kezelni a vereséget, és emiatt a győzelmet úgy hajszolják, mint kóbor kutya a nyulat.
Tessék észrevenni, hogy amit hangoztattok csak szavak, amiknek a valódi jelentése miattatok tűnik el.
Szóval tessék kapaszkodni, s egyszer nem hisztizve döngetni a melletek, hogy Ti vagytok a legjobbak.

Ez olyan mintha magadról beszélnél magadnak a tükör előtt
Ha nyertek hosszan gratuláltok magatoknak itt a nyilvánosság előtt, ha nem nyertek, félremagyaráztok és/vagy jössz hozzánk és becsmérelsz minket meg a felmenőink. Mi meg akkor járunk ide, amikor már addig húzgálod a bajszunk, hogy nem tudunk csendben tűrni tovább.

Javaslom, hogy mindkét oldal (ÁSZ tagjai és szimpatizánsaik, Hullák és szimpatizánsaik) teljesen fejezze be ezt a cirkuszt.
De ez azt is jelenti Don, hogy vezesd a statisztikádat a belső fórumotokon vagy excelben vagy ahol akarod, de ne itt fölényeskedve aztán meg mi vagyunk a g...k, ha csak megmukkanunk és ha mégegyszer bármelyikőnknek olyan levelet írsz ami nyomdafestéket nem tűr, akkor ÜFSZ-en elérjük, hogy minden karid zárolva legyen, ne csak a korábbiak.
Dátum: 2016.05.12. 15:55:21
Akinek van 50-70-100 bajnoki medálja, az szerintem nem baj ha folytonos fejlesztésre van kényszerítve fél- egyéves tartalékolások helyett.
Rendben, lehet, hogy a 2 TÖ pont túl zavaró korlát, tényleg nem a tevékenykedés akadályozása a cél. Bár úgy gondoltam, a kiemelkedően erős karaktereknél 2 TÖ pont is elég sok LE ami nem 2 portyából jön össze. De akkor lehet úgy, hogy a napi vagy heti - ez már igazán engedékeny határ szerintem - szóval legyen mondjuk az, hogy legfeljebb hetente el kell költened a nálad levő LE 80-90%-át. Így viszonylag folytonos a fejlesztés, de 1-1 event problémásabb küldetésére lehet eleget félretenni, viszont nem lehet fél életen át minden bevételt félretenni.

A saját szint x millió LE az csak elméleti korlát lenne, gyakorlatilag semmi.
V1-en az utolsó 2 Landragór között ha nem is végig, de 5-6 hónapig halmoztam a LE-t. Ez kb 20 szintnyi volt és olyan 86 millió amit 86-7. szinttől gyűjtöttem 108-ig kb, ha lett volna ez a korlát akkor sem érint fikarcnyit sem. És ezzel v1-en első voltam az effektív listán, a végére egyedüliként 1 millió volt az effektívem, ami szerintem azt jelenti, hogy nagyobbak még kevésbé lennének lekorlátozva szint x millióval.

Elismerem az első ötletem lehet durva, bár ha valaki kiszámolná részletesen, hogy hány medállal és szinttel milyen korlát jönne ki, lehet kiderülne, hogy nem is olyan durva, mint amilyennek tűnik. A 2-es határ az a végső határ lett volna, hogy senki se kerülhessen olyan helyzetbe, hogy építésen kívül semmit nem tud csinálni a LE-plafon miatt, mert hamarabb el kell költenie, mint amennyit össze kéne gyűjtenie bármi fejlesztésre.

De szerintem a heti költés megfelelő. A hetit pedig nem vasárnaptól vasárnapig gondolom, hanem 168 óránként, akkor még taktikázni is lehet vele valamennyire, hogy ki mikor mennyire használja ki a keretet.
Dátum: 2016.05.12. 13:58:45
Nekem úgymond mindegy, amilyen rendszer lesz, ahhoz alkalmazkodom. Azoknak nem tetszhet ez a felvetés, akik kifejezetten élni akarnak továbbra is a folytonos halmozás és egyben költéssel.

Ha korlátozásra kerülne a sor, akkor úgy gondolom az lenne a legjobb, persze nem a sokszoros bajnokoknak, hanem a többieknek, hogy akinek nincs medálja, arra mondjuk érvényes a példád szerint szint x 1 milla (bár ez soknak tűnik, ha tényleg korlátozni akarunk, akkor a tizede vagy ötöde is elég), akinek meg van medálja, annak összes piros és kék medál százaléknyi mínusszal kevesebb a felső korlátja, annyi "engedménnyel, hogy mindig mindenki tarthat magánál a fejlesztés szempontjából legköltségesebb tulajdonságának vagy szakértelmének az árának a kétszeresét. Magyarán a végső limit 2 TÖ pontnyi LE lenne (vagy SZÖ, bár nem hiszem, hogy lenne olyan akinek van olyan szakija amin 1 pontnyit fejleszteni drágább, mint a legnagyobb tulajdonságán 1 pontnyit fejleszteni). Azért 2 TÖ pontnyi lenne a limit, mert akkor nem lehet hirtelen és véletlen túlcsordulni, ha már 1 pontnyi fölé ért adott játékos, akkor azt van mire költenie. Persze ez szélsőséges végérték, ezt csak az érné el aki olyan rengetegszeres bajnok. Akik sosem nyertek bajnokit vagy elvétve, azoknak a normál alap korlát ami példád szerint szintjük x 1 milla (vagy szerintem szintünk x 100-200 ezer LE) is több mint elég, többségük soha nem gyűjtött össze egyszerre ennyit.

Ha magas (~200 és afelett) szinteken sokkal elszálltabbak a fejlesztési költségek a bevételekhez képest, akkor sorry, a Landi effektívekből úgy gondolom/tam hogy a szint-bevétel-fejlesztési költségek kb párhuzamosan haladhatnak.
Dátum: 2016.05.11. 15:02:44
arany univ. > aranyszelence > 3 CSK
Dátum: 2016.05.10. 21:58:13
Annyit szeretnék közölni magam nevében mindenképp és úgy gondolom ez általános véleménye a szövetségnek is, ha utólag mást tapasztalok vagy kérdőre vonnak érte, egyet nem értésüket fejezik ki, akkor elnézést kérek.

Szóval ezzel nem értek egyet:
Idézet: L6A6C6I - 2016.05.10. 21:06:15
Olyan tudása és taktika érzéke van az Ászok egy-két játékosának ami nektek [Hullaszag Rt-nek] összességében nincs.

A Hullaszag Rt tagjai közt is legalább egy (de nem kizárt, hogy több, nem tudom hány stratégával dolgoznak) olyan stratéga van aki bármely más szövetséggel szemben sikerre vezetheti a sajátjait egyenlő körülmények közt.
Én - és szerintem az ÁSZ - nem haragszom a Hullaszag Rt-re és nem tartjuk őket kollektív "bűnösnek", én - és szerintem az ÁSZ - Don Firenze, alias k(Rém) mögött álló személyben csalódtam és rá haragszom, őt tartom az ellenségeskedés hangadójának és a tűz újraszítójának, ami elemészti a szövetségek közti törékeny békét nem először, amin a szövetségek vezetői sokat dolgoztak. És ez amit itt csinál, csak a jéghegy csúcsa ahhoz képest amilyen dolgokat írt a játékban sokaknak és legfőképp Kvnoemi, alias Ludmillának, akit sokan ismernek különböző világon, nem kell bemutatnom mikor, hol és hogyan jeleskedett a játékban és milyen ember. Már több mint fél éve vagy még több ideje állja a sarat és nem csak az ellenfelei árával szemben, hanem a társaival szemben is, mert nem könnyű egy csomó tesztoszteronnal töltött fickót minél jobban lehűteni és visszafogni amikor a préda folyton előttük illeg-billeg és ingerli őket.

Én/mi/ tisztelem/jük/ a jó ellenfeleket és kedveljük az odafigyelést igénylő elmés küzdelmeket, csak a becsmérlő leveleket és páváskodást toleráljuk nehezen, időnként sehogy. Ez pedig Don Firenze/k(Rém) sajátja és jellemzője, a többiektől nem tapasztaltam. Csak azt nem értjük hogy tudja magát elfogadtatni és elkerülni azt, hogy kirúgják, ha már a viselkedésén nem tud/akar változtatni fél év távlatában sem és ezzel folyamatosan rossz légkörben tartja szánt szándékkal két meghatározó szövetség játékosait és ellenségeskedéssé degradálja az egészséges rivalizálást és küzdelmet.
Dátum: 2016.05.10. 21:12:44
Idézet: Quellon - 2016.05.02. 16:07:35
Én meg szétválasztanám a háborút és a bajnokságot. A bajnokság nem adna tápot, mert a háborúban ugye mindent szabad a győzelemért és a háború nem is tiszta dolog sosem. A bajnokságoknak meg tisztának kéne lenni szerintem. De ami tápot ad és minél többet vagy ritkábbat, annál inkább csábítja az embereket a csalásra, visszaélésre, kiskapu keresésre.


Idézet: Quellon - 2016.05.02. 15:59:50
Nem tudom melyik világon hogy megy, de v1-en vannak akik LE-ért adják-veszik a bajnoki címet és nem lehet ellene mit tenni.
"Összesorsoltak minket szb-ben? Nekünk LE kell a kútba, nektek +1 szint TF-re? Semmi probléma, egy háborús azonnali kapituláció és minden sínen van, tiétek a mezőink és az együttműködésünk!"


Szerintem nem kell több táp a szb-be.
Dátum: 2016.05.10. 13:06:13
Miklós!

Nyilatkozz/atok meg kérlek!
Marad minden úgy ahogy fél éve?
Marad benne barna kronit, egyéb red herring?
Maradnak a *csillagozott* küldik? Nem lett tőle izgalmasabb, csak idegesítőbb, hogy az első pár nap nem lehet játszani. Akik elsőségre hajtanak, úgyis első nap végeznek, akik leszarják, azoknak úgyis mindegy, akik viszont saját tempóban haladnának, azokat szivatja a csillagos rendszer, mert lehet az első 3 szintet megcsinálnák ők is hamar, hogy a nehezebben összeszedhető felsőbb küldik-re több idejük maradjon.
Ugynaz lesz az első és második piramis is? És a jutalmak?
Az állatoldal tovább fejlődhetne a következő tervezett szintre és/vagy jó lenne, ha a gyógyulás időmérője, a gyakorlás időmérője az oldal újra betöltése nélkül is a helyes értéket mutatná, valamint a gyakorolni küldés vagy minden állatnál külön legördíthető lenne vagy pipálós checkboxot nekik, hogy kijelölhessük mely állatokat akarjuk egyszerre azonos időtartamra küldeni amit aztán fent állítunk be, bármely mód jó, de a jelenlegi, fent állítok időt, lent állatot választok, elküldöm, újra fent variálok és lent küldöm el, stb, szóval ez így nem jó.
Dátum: 2016.05.08. 20:24:07
Én is mytoaffinitást szeretnék, csak azt furcsálltam, hogy amit nem lehet kérni (újra) arra nem szokta felkínálni az átvehetőséget.
Dátum: 2016.05.08. 20:21:54
Köszi
Dátum: 2016.05.08. 08:23:37
Smaragd mytokondenzátorból lehet több is?
Dátum: 2016.05.08. 07:28:48
Akkor sorry, nálam a tiéd az első ami ilyen "hülyén" néz ki, de akkor Kwisatz hsz kergült meg talán (?).
Ha mi nem is, talán majd a Pirosak helyre tudják tenni.
Dátum: 2016.05.07. 20:58:19
Szét van csúszva az oldal. Kinézet alapján talán Arielnél romlott el valamelyik idézet zárása.
Aki meg tudja javítani vagy hozzá tud járulni, tegye meg legyen szíves.
Dátum: 2016.05.06. 15:34:44
Úgy tűnik nagyjából ugyanarról beszélünk csak másképp nevezzük meg a dolgokat.
Dátum: 2016.05.06. 12:11:06
Át tudod ültetni az ötleted olyan köntösben amiben nincs semmi "isteni"? Lehet van fantázia abban amit kitaláltál, de már így is herótom van attól, hogy megyek entitást vagy epikust mészárolni és akkor a csilivili istenölővel az ujjamon megtámadom az isteni grumkin gigász félistent, akit körül vesz és támogat a csatában még 20 isteni snark gigász félisten. Nem vagyok vallási fanatikus, de ne legyen már minden isteni.

Én nem akarok isteni gigász lenni, ezer másnak lehet hívni az esetleges szintmaximalizált végzeturakat.
Egyébként is Ghallának megvannak a maga istenei, maguk az "ősistenek" akik mindig is voltak (3 vagy 4) és néhány, (6 vagy 7) halandóból lett isten (sajnos nincs hivatalos és egységes történelme, kronológiája Ghallának, csak szedett-vedett részletek amiket ki így ki úgy ismer), de ők olyan dolgokat műveltek melyeknek a végzeturak a közelükben sincsenek és egyébként is hogy néz ki az, hogy egy éven belül minden bokorban terem Ghallán egy "isten (gigász)" és mind a nála alsóbb rendű lényeket mészárolja.

Az még szerintem megnevezéstől függetlenül nem jó az ötletedben, hogy a 300 felettiek "felbérelnék" a 300 alattiakat egy-egy "melóra" díjazásért, már miért szorulna(nának) az óriás(ok) a törpékre?