Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Quellon

Dátum: 2015.06.03. 13:14:56
A néhány +TP-t szorozd fel a napi PP-vel, TKP ponttal, kalanddal, CSP csatás eventnél a napi CSP-vel. És ez minden csatlós TÖ bónuszát és másodlagos képességét is erősíti.

Azért nem versenyezhet ezzel a többi leszámítva néhány szélsőséges esetet, mert a többi másodlagos bónusz eldönthet ugyan olyan csatákat, ahol 3 esélyes a vége, de ahol ilyen hajszálakon múlik ki a győztes, ott a random át is húzhat mindent. Ha mákunk van a randommal nyerhetünk a csatlós képessége nélkül is, ha nincs mákunk a randommal, akkor meg a csatlós csak kozmetikázza a vereség mértékét. De általában aki teheti az biztosan győztes csatákat vív, mert a győzelemért jár a jutalom nem a részvételért vagy kivitelezés szépségéért. Ha pedig 99%-ban csatlósképesség nélkül is nyerünk, akkor a képesség már csak kényelmi funkció vagy ÉP spórolás, hogy kevesebb sebződéssel több csatát vívhassunk vagy pedig azért az volt az aktív, hogy fejlesszük a szintjét a harcoltatással - na de ha van egy aminek a harcoltatásával mind fejlődik ... (?)
Remélem nem bonyolítottam túl a szemléltetést, a lényeg az, hogy a random lövi meg a te gondolatmenetedet, na meg az hogy a mezőnyben akkora különbségek vannak tulajdonságok és szakértelmek terén is, hogy azt nem hidalja át a csatlós másodlagos képessége, kevés az azonos erejű játékos és még kevesebb az azonos erejűek közti csatározás.

Ariel véleményére kíváncsi leszek, mert jobban átlátja az egészet (mondhatjuk: ha ő rábólint, nekem megfelel), de én azt hiszem, ha a húsvéti fétist passzívvá tehetnénk és a zabáltatásra megszületne a leírt megoldásod, akkor rendben is lennénk.
Dátum: 2015.06.03. 11:23:05
Egyetértek veletek, nem vagyok a magam ellensége, csak azért kotyogok bele, hogy ne csak a jövő problémáit próbáljuk megelőzni, hanem a jelenéit is orvosolni
Dátum: 2015.06.03. 11:04:47
Persze, egyszerűbb, kényelmesebb a passzív, de a jelenlegi már meglévő aktivitást igénylő képességekhez akkor is kell megoldás, ha a jövőbeni képességek már passzívan is működnének.
Vagy legyen könnyen, gyorsan, kényelmesen váltható/kijelölhető hogy mikor mihez melyik csatlóst akarjuk használni vagy a már meglévő csatlós bónuszok is működjenek mind passzívan.
Nekem mindegy melyik, nem több tápot akarok kiharcolni, csak azt szeretném, ha kényelmesen lehetne játszani és a tevékenységeink felét nem a csatlósváltások felesleges kattintásai tennék ki.
Dátum: 2015.06.02. 20:28:46
Idézet: Miklós - 2015.06.02. 13:24:57
Tehát akkor ez a fétis azt tudja effektíve, hogy EGYSZERRE SZINTE AZ ÖSSZES AKTÍV FÉTIS KÉPESSÉG MŰKÖDIK. Akkor konkrétan most mi is a probléma?

Szerintem a csatlós váltás ~90%-a a húsvétiról másra és másról húsvétira történik azokban az esetekben, amikor harcolás-pihenés-zabáltatás cselekvések közül választunk. A húsvéti bónuszát nem adja a végzet fétis és nem véletlenül, ti is tudjátok, mi is. Az lenne a legegyszerűbb amit Offs is írt, én is javasoltam és Dikó kulturáltan elküldött vele a busba: csatlósgombot és/vagy legördülő csere lehetőséget a csatlósok gyors és kényelmes váltogatására.
Dátum: 2015.06.02. 20:20:35
Szerintem indokolatlanul drága a tökéletes emlékezés. Nem ad semmi előnyt senkinek, akkor miért kell bedrágítani ennyire? Így vagy nem fogják használni, csak ha már semmi "értelmes" fejleszthető nincs vagy aki erre elkölt 50-et amikor még"értelmes" fejlesztendője is lenne, az hátrányba kerül.
Én nem fogom fejleszteni, nincs rá szükségem, igazából teljesen mindegy nekem, csak értetlenül állok a helyzet előtt, szerintem ez értelmetlen.
Dátum: 2015.06.01. 13:54:36
Hm, újabb kőkemény csatlós és mytokronit tuning. Jó azoknak akik első vonalban vannak ezekkel kapcsolatban. Nem olyan jó zárkózás szempontjából. Érdekesek az új infók, ahogy összeállnak a kirakó darabjai.
Emésztgetendő
Köszönjük a tájékoztatást!
Esetleg még az élő aukció tételeket kérjük. Abban is lesz valami fétis/csatlós vagy mytokronit dolog?
Jó lenne, ha az esetleges újdonságok - bármi legyen is - nem mennének a régiek kárára.
Dátum: 2015.06.01. 10:50:16
Csak nehogy úgy járjatok (járjunk), mint a fétisszilánkkal
Dátum: 2015.06.01. 10:19:44
Van akinek több ideje van, van akinek kevesebb. Van aki otthagyja vadászni a karakterét órákra, fél napra, van aki csak akkor vadászik, ha ott tud ülni. Van aki inkább portyázik és csak állatelfogásra vadászik és van aki vadászatból él és a PP-je felesleges vagy kihívásra költi.

Én is le tudom nullázni a CSP-m, ha akarom, de ennek bejelentése nem segít azon aki nem tudja, ezért javasoltam a leghatásosabb nem vadászó módot ahelyett, hogy bejelentem, hogy én képes vagyok rá.
Dátum: 2015.06.01. 09:36:56
Vegyél belőlük esszenciákat az Alkimista laborban.
Dátum: 2015.05.29. 17:53:00
Aukciós tételek is akkor várhatók ugye?
Dátum: 2015.05.29. 17:51:32
Alap Plusz az, ha figyelembe is veszik és meg is valósítják. Itt vannak a problémák (nem Tiss-re gondolok).
Teljesen egyetértek. Kiemelten a második bekezdéssel. Szinte szóról szóra ezt akartam én is leírni, csak melóztam meg aludtam.
Dátum: 2015.05.28. 11:47:37
Teljesen igazad/igazatok van, egyetértek, csak egy kérdésem lenne: van ötleted vagy Arielnek volt ötlete arra, hogy mi az vagy milyen az a fejlesztés, ami nem kényszerít őskőköltésre (ez az egyszerűbb, mert annyival el lehet intézni, hogy nem kerül őskőbe a használat vagy a használandó tárgy), de serkenti a költési kedvet (tehát a költéssel nem előnyhöz/táphoz jutunk, hanem kényelmi funkciókhoz?).
Dátum: 2015.05.28. 11:18:01
Kár, hogy idáig jutottál, de a körülmények ismeretében megértem.
Dátum: 2015.05.28. 10:33:53
Így is lehetne. Neked van teljes listád, hogy miken kéne változtatni és hogy? Amire emlékszem, hogy szoktad mondogatni és egyet is értek vele, az a szerencsekerék jutalmai és a pechpont rendszer felülvizsgálata.
Dátum: 2015.05.28. 10:31:58
Akkor nyíltan ki kéne jelenteni, hogy hosszabb-rövidebb időre befejezték a VU fejlesztgetését, foltozgatását, ne is számítsunk rá, majd szólnak, ha megint lesz kapacitásuk ránk, most mással foglalkoznak. Ez könnyebben elfogadható, mint a mismásolás meg a halogatás.
Dátum: 2015.05.27. 17:29:03
A zárójelben írtakat értem, a többi alatt mit értesz?
Dátum: 2015.05.27. 16:31:25
Amiért pipa vagyok az az, hogy itt vannak azok a gombok készen, csak kéne belőle mégegy ami a csatlósokhoz visz, mint a minievent gombok az adott minieventhez vagy a minieventek gyűjthető bigyói is mind visznek a jutalomátvevő oldalhoz, nem hiszem el, hogy ez olyan nagy meló lenne. Mondja meg aki tud programozni: bonyolultabb ez, mint egy parancsikon létrehozás? És akkor jön a szöveg, hogy "lista végére került" meg "ha meg is valósul, biztos nem a közeljövőben". Bezzeg az asztrálkő vásárláshoz vivő gombot sikerült belerakni a mytokronit fejlesztésbe. Igen, köszönjük, jó ötlet volt. De amikor mi mondunk valami számunkra hasznosat ami még egyszerűbb is (mert nem kell kategóriát választani [kufár/egyéb]) az le van szarva, mert nincs belőle közvetlenül őskő.

Nem várom el, hogy engem támogasson bárki vagy egyet értsen a véleményemmel, stílusommal, azt még el is ítélhetitek.
Aki viszont hasznosnak ítélné a csatlósokhoz vivő gombot és/vagy legördülő választhatósági lehetőséget, az kérje szintén ügyfélszolgálaton fejlesztési javaslatként és esetleg mozgassa meg az ismerőseit és szövetségi társait is, mert abban biztos vagyok, hogy a játékosok döntő többségének ez igen hasznos kényelmi funkció lenne, csak a töredéke sem olvas fórumot vagy elmélkedik azon, hogy mivel lehetne jobbá/felhasználóbarátabbá tenni a játékot.
Dátum: 2015.05.27. 06:24:31
Játékon belül jobb felső sarokban a Segítség gombra kattintva találod az "igazi" ügyfélszolgálatot, ott próbálkozz.
Dátum: 2015.05.26. 15:57:14
ma, 13:16
Quellon (84867)
Üdv!

--------------------
2015. May. 15. 17:25
Quellon
Üdv!

Jó lenne, ha úgy működnének a csatlósok, mint a tudatturbó:
- helyileg nem változna
- fent lenne egy kis kiírás, hogy melyik az aktív és rákattintva egyből csatlósokhoz ugranánk
- a VIP-tagoknak legördülő cserelehetőség
2015. May. 18. 09:10
István
Szia.

Továbbitom a javaslataidat a fejlesztőknek.

További jó játékot!

Dikó István
Végzetúr Játékvezető
--------------------

Történt valami érdemleges a dologban? fórumon érdeklődtem, hogy mások is hiányolnak-e egy ilyen lehetőséget és igen, Offsboy azt mondta ő már a novemberi talin is felvetette, azóta pedig sokkal fontosabbá vált, mert a különféle tevékenységekhez más-más csatlóst kell(ene) aktiválni és így mindig rengeteg felesleges kattintgatással jár a váltás.
Miklós? Baraty? Vélemény?
ma, 13:45
István
Szia.

Semmi változás. Ez nem egy egetrengetően sürgős fejlesztés, igy lehetséges, hogy a lista legvégére került. Ha meg is valósul, az biztos, hogy nem a közeljövőben. Továbbitottam, ha le lesz programozva, arról időben fogtok értesülni a hirekben.

További jó játékot!

Dikó István
Végzetúr Játékvezető
ma, 15:23
Quellon (84867)
Hogy nem történt semmi változás azt észrevettem, azért írtam újra. Talán listát sem látott a dolog, se végét, se elejét. Ki dönti el, hogy mi a fontos, fontosabb? Te?
Nem láttam róla vitát, megbeszélést vagy szavazást sehol. És a fejlesztési sorrendről sem. Elméletileg a játékosok igényei szerint fejlesztetek - természetesen nem egy játékos igénye szerint - akkor talán mérjétek fel, hogy mit szeretnénk. Komolyan egetrengető meló lenne odatenni a képünk mellé egy ugyanolyan ikont mint amiből már van 3 állandó és 2 változó, csak a csatlósokhoz kéne mutatnia.
Ha nem vagy kompetens a témában/döntésben, akkor továbbítsd azok részére akik azok.
Ha valamit elutasítotok, akkor talán illene indokolni, nem csak lapítani, mintha mi sem történt volna.
Biztos továbbítottad te ezt bárkinek?

"Ez nem egy egetrengetően sürgős fejlesztés, igy lehetséges, hogy a lista legvégére került. Ha meg is valósul, az biztos, hogy nem a közeljövőben."
Biztos meggondolt válasz volt ez és a Beholder álláspontját képviseli?
Az biztos, hogy az összes pökhendi és/vagy lepattintó válaszodnak megvan a visszhangja. Pár napja láttam a cégszerkezetet ami a képen* van, talán kéne közétek egy igazi ügyfélszolgálatos, aki tudja hogy bánjon a vásárlóitokkal és hogyan képviseljen titeket és előnyére válna, ha ismerné a játékot, akkor tudná, hogy mi az ami fontosabb, a játék előnyére válik és a játékosok kedvére való - ha már mostanában kérdezni nem nagyon szoktatok, legalábbis úgy néztem fórumon, hogy 2013 óta ez kiment a divatból. És ha lehet mond/játok, hogy élő fórumon megbeszéljük, mert az fél évente egyszer fél óra és a legutóbbin már Offsboy felvetette a csatlósgombot/legördülőt.

Végezetül: az hogy nem mindenki olyan levakarhatatlan vagy kezdeményező, mint én alkalmanként, az nem azt jelenti, hogy nem örülnének bizonyos változásoknak, pluszoknak amik megkönnyítenék vagy élvezhetőbbé tennék a játékukat.

*

----------------------------------------
Az alábbi már nem a levél része.

Rákerestem online mi is az a "tördelő". Volt fogalmam róla, csak kíváncsi voltam a szakszerű és teljes igazságra.
A teljes szöveg az alábbi címen elérhető:
forrás: http://totaliber.blog.hu/2012/04/02/a_tordelo_a_szoveg_formazoja
Részletek következnek:
Miután a tipográfus elkészítette a könyvhöz a tipográfiai tervet, a tördelő feladata ez alapján a nyomdakész állapot előállítása. (...) Ha jól teszi a dolgát, meglehet, a szöveget nem is értelmezi, nem is érti. (...) A tördelő — mint valamilyen szintig a legtöbb könyvkészítésben részt vevő szereplő — láthatatlan. Akkor gondolunk rá, jellemzően nem hálásan és pozitívan, amikor észrevesszük a munkáját, amikor hibázik. (...) A tördelő a munkája során számos önálló döntést hoz, jó döntéssel esztétikusabb lesz a kiadvány, rossz döntéssel vagy slendrián munkavégzéssel elérhető, hogy a magát beavatottnak érző olvasó hátralapozzon a kolofonba: ki tördelte ezt a könyvet? (...) A témába csak belekóstolva is látható, hogy a jó tördelő precíz, alapos, aprólékos, türelmes. Legfontosabb jellemzője, hogy gyorsan dolgozik jól.


Ügyfélszolgálat
forrás: http://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%9Cgyf%C3%A9lszolg%C3%A1lat
Részlet:
Az ügyfélszolgálat igazi értéke nemcsak abban rejlik, hogy gyorsan reagál a felhasználók bejelentéseire, hanem inkább abban, hogy naponta kommunikál számos ügyféllel, vagy alkalmazottal. Ez adja az ügyfélszolgálat azon képességét is, hogy folyamatosan figyelemmel kíséri a felhasználói környezetet a technikai problémáktól kezdve a preferenciákig és a megelégedett felhasználókig/fogyasztókig. Ilyen információkra nem csak egy cég számítástechnikai osztályának (azaz IT-jének) van szüksége, de például a termelési és értékesítési részlegeknek is.


Önök nem egy fizetett reklámot, hanem egy viszonylag(?) kulturált dühöngést olvashattak.
"Ebben az esetben nyomják meg a piros gombot, és nyugodjanak békében!" -> További jó játékot!