Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Quellon

Dátum: 2015.10.06. 11:19:28
Nem Miklós, ha SZB-ben portyázik valaki (szinte) kizárólag és a TKP-ban már az alap tárgyaival is (közel) nullára szívja a szörnyeket, akkor nem számít kinek mennyi van, ha sok, ha kevés, értéktelen. Azért nem jó a fix db maximum, mert simán lehet valaki már olyan szintű, hogy a tárgyaival kiszívja a szörnyeket miközben kevés barátság kristálya van, neki akkor sem kell több, ha ingyen adjátok. Ha mindenképp korlátozni szeretnétek a darabot és nem kivenni, akkor legyen "Nem kérek többet" opció is.
Vagy:
Idézet: Quellon - 2015.09.18. 11:22:33
Dobhatna a kerék UR nyeremények helyett valami univerzális "Szerencsekerék kupon"-t, amiket lehetne gyűjteni és abból kiváltani az eddig és esetleges új UR-eket. Be lehetne állítani mi mennyi kupon, mint eddig a pechpont és akkor kb ott lennénk, mint eddig, csak mindenkinek jobb lenne, mert míg fent a 10 AFP semmi, addig lent még biztos van aki örül neki.
Még mindig meglenne a szerencse jelleg is, hogy milyen színt forgatsz ki, de kicsit közelítenénk a stratégiai oldalhoz, taktikázáshoz, kevesebb bosszankodáshoz.
Dátum: 2015.10.06. 11:09:59
Szép levezetés és jó ötletek, köszönjük Remélem fontolóra veszik.
Barátság kristályt semmilyen topicban nem hiányolom Az esetleges új relikviák után pedig csak érdeklődöm, hogy várható-e, ha nem de lesz kód, jó az másra is - ha egyáltalán rászánom magam olyan tevékenységre melyből kódom származna.
Idézet: Offsboy - 2015.10.06. 08:04:00
Ha bent akarod hagyni, akkor érdemes rátenni egy másik funkciót (pl. szb-ben CSAK barátság kristálynyi LE szívás), hogy újra legyen értelme.
Ez mondjuk egy érdekes ötlet.
Dátum: 2015.10.06. 07:35:58
Idézet: Buildermann - 2015.10.02. 15:35:09
Arany ladikoban: ősi aranypénz

Osi aranypenz: Leirasa sajnos nem volt, ezert megittam: "Megittad a kristályitalt, kaptál 0 kristálypontot" Jeleztem usz-re, ha megvan mit tud, irom ide is.
Idézet: Buildermann - 2015.10.02. 18:29:55
Az osi aranypenzt visszakaptam.

Baraty valaszai:
"...beváltható tárgy lesz, mint pl a templomkristályok."

es

"...ez még annyira fejlesztés alatt van, hogy nem árulhatok el róla többet. (de remélhetőleg jövőhéten elkészül)"
Kikérem magamnak , már inkább pazarlok, mint tápolok (...).
Csak kíváncsi vagyok lesz-e kód és ha igen, akkor azt valamire hasznosítani is lehet gondolom, az őskővásárlási kedvem elillant az utóbbi időkben, de lehet újra összebarátkozom a kártyával. Az a pénz ami itt már nem elég, ott még mindig bőséges és nincs egybenköltési kényszer, lehet rajta agyalni, számomra élmény a játék is meg a paklitervezés is és a kártya nem követel egyre több pénzt, nem kerülsz behozhatatlan hátrányba, ha nem fizetsz adott időpontban, sem akkor, ha nincs időd játszani x ideig, nem bugol + nem írja vissza, hogy nem tudunk segíteni, továbbijójátékot.
Ne félj, nem kell újabb "emlékoszlopot" állítanod, nem befejezem, csak az IRL erőforrásaim átcsoportosításán gondolkodom. A VU is élmény még, csak a kényszer részeit nyírbálom.
Dátum: 2015.10.05. 21:18:45
Szerintem ez csak tárgyilagosság volt, de majd igyekszem pozitívabban állni a dolgokhoz
Dátum: 2015.10.05. 20:08:30
Idézet: LanMaffia - 2015.10.05. 14:06:36
Az arany univerzum ládika tartalma még hiányos, azokat az infókat mindenképpen várom
Nem tudjuk hányféle dolog eshet az arany ládikából, így azt sem meddig hiányos a lista.
Dátum: 2015.10.05. 20:02:19
Idézet: Miklós - 2015.10.05. 17:15:54
A barátságkristálynak utánanéztem, ez a legutóbbi reformnál lett még csak berakva, tehát én most nem venném ki, max berakhatunk egy korlátot, hogyha van már X darab nálad, akkor ne forgass újabbat.

1% LE szívás mire jó? Semmire, amikor már 60. szint körül is 100% fölé lehet érni.
Ez nem UR az értéke alapján, esetleg ritka, kettesével.
Tökmindegy mikor került be (bár ha ez az utolsó reformmal került be, akkor az is elég rég lehetett vagy már akkor is elnagyoltra sikerült).

Ha csak darabkorlát lesz, akkor legyen egyénileg választható, hogy ki mennyinél szeretné lekorlátozni a megnyerhetőségét és legyen benne a lehetőségek közt a "nem kérek többet/egyet sem".
Az új HKK kiadással lesznek új kódok, relikviák a VU-ban?
Dátum: 2015.10.03. 23:11:40
Most olvastam végig az elmúlt napok eseményeit és ezt akartam én is jelezni. A barátság kristály mindenképp kerüljön ki az UR-ek közül. 10-esével se érne már sokat, egyesével semmit.
Dátum: 2015.09.30. 08:40:09
Már második napja Isteni ital a napi ajánlat.
Lehetne karácsonyi süti, virsli, energiakoncentrátum, stb. amit a kék BU kér, hogy akiknek nincs legyen honnan szerezniük.
Dátum: 2015.09.30. 08:37:22
Szerintem nem óránként, hanem folyamatosan, egyenletesen és szerintem eddig is így volt.
Dátum: 2015.09.30. 08:28:35
Ez rendben is lenne, ha az lenne odaírva. És ha fix összeg lenne, amit dekázhatna aki akarna. De a dekrétum LE költsége nem fix.
Nem a mennyiség okozza a problémát, hanem az elv(telenség), ahogy intézték.
Dátum: 2015.09.29. 16:49:24
Teljesen igazad van a fentebbiben is meg ebben is (de ettől még a többi probléma is fennáll sajnos). Akármeddig nehezítik is, mindig lesznek akik legalább fél éve a BU-ra készülnek és akkora tartalékaik vannak, hogy csak a saját állóképességük és idejük szab határt, hogy mennyit képesek egyhuzamban gépnél lenni annak érdekében, hogy minél hamarabb végezzenek.
Ezért is nem növeli a versenyt a csillagozott küldik rendszere (mert akik 1-2 nap alatt akarnak végezni, azok úgyis letolják), csak szopatja a nem versenyzőket - szerintem.
Dátum: 2015.09.29. 15:07:04
El lehet költeni 30 követ értelmesen is, nem kell hozzá kamufeladat, se bosszankodás.
Dátum: 2015.09.29. 14:50:35
Hahó, játékostársak! Komolyan senkit nem zavar, hogy kötelezően költeni kell az őskövet/dekrétumot a "barna kronitra" és a semmiért? Mert Miklósék szerint ez egy jó vicc, "red herring", kell ilyen is.
Kell? Ez mindenkinek mindegy? Itt nem egy dekrétumról van szó, hanem az elvről!
Ilyen alapon bármikor újra bármennyi őskövünk/pénzünk kivehetik a zsebünkből, ha épp "vicces" kedvükben vannak. És még csak reakció sincs az eddigi 4+/-1 tiltakozásra.
Ha mindig mindent csendben lenyeltek, akkor újra és újra a szátokba fogják rakni...

Egyébként én nem vagyok "antibeho terrorista", csak kimondom és felszínen tartom azokat a problémákat amelyek általában szőnyeg alá seprőd(né)nek, mert másnak erre nincs ideje, türelme, kedve. Én sem élvezem, de ha nem állunk ki magunkért, akkor nem is lesz jobb.


A Játékvezetést pedig kérem, hogy foglaljon állást az ügyben! Tudjuk, hogy figyelitek a topicot, hisz alkalmanként válaszoltok, belenyúltok a dolgokba amikor kell (és nem kellemetlen számotokra a téma). Túl nagy kérés, hogy ne csendben a háttérből várjátok amíg elfelejtődik, hanem egyenes gerinccel álljatok elénk, hogy hibáztunk, bocs, vagy nem hibáztunk, így terveztük, de nem gondoltunk bele a dekrétumkényszerbe.


Idézet: Miklós - 2015.09.27. 13:54:37
Ja igen, a barna mytokronit. Ez igazándiból egy "red herring", néha ilyenre is szükség van, mint pl. a TF-en a szuperpszi volt. A jövőben lesz barna mytokronit, sőt, más módon is bővülnek majd a csatlósok és képességeik, de jelenleg ez egy olyan feladvány, aminek nincs megoldása.
Szerintem ez nem korrekt dolog.

Idézet: Buttgereit - 2015.09.28. 11:43:31
Szerintem a megoldhatatlan feladatnál az volna a minimum hogy mindenkinek megoldotnak jelöli a rendszer aki meg már kiváltotta az visszakapja az utolsó dekrétuma árát.
Szerintem ez így korrekt javítás lehetne.
Dátum: 2015.09.28. 12:24:18
Akkor egyenlőbb esélyekkel mehetett volna neki a kéknek aki akar. Természetesen akkor is vannak különbségek, mert nyilván neked több LE bevételed van a játékstílusodból és profizmusodból adódóan, mint (szinte) bárkinek ugyanazon az x-edik szinten - de nem pénztárcafüggő lenne, hanem játéktudás és teljesítőkészség/hajlandóság lenne az alap.
Dátum: 2015.09.28. 12:18:50
Idézet: Miklós - 2015.09.27. 13:54:37
Ja igen, a barna mytokronit. Ez igazándiból egy "red herring", néha ilyenre is szükség van, mint pl. a TF-en a szuperpszi volt. A jövőben lesz barna mytokronit, sőt, más módon is bővülnek majd a csatlósok és képességeik, de jelenleg ez egy olyan feladvány, aminek nincs megoldása.

Idézet: Buttgereit - 2015.09.28. 11:43:31
Szerintem a megoldhatatlan feladatnál az volna a minimum hogy mindenkinek megoldotnak jelöli a rendszer aki meg már kiváltotta az visszakapja az utolsó dekrétuma árát.
Dátum: 2015.09.28. 11:49:23
Bizony.
Viccelődjenek saját zsebre.
Dátum: 2015.09.28. 07:46:49
Szerintem a kék piramis feladatai hozták ezt most ki.
Most volt befizetési és költő akció, erre újra TK csomagokat meg hasonlókat kell venni - ha nincs raktáron, meg költeni 100 követ, meg a többi és a többség még mindig minél kevesebb TP-ből akarja megcsinálni az egészet, tehát annyi dekával amennyit csak elbír a pénztárcája. Így tényleg drága tud lenni a BU is, de ez már nem a játék hibája, hanem az egyéni elvárásoké és játékmódoké.
A minieventek azok amiken sok őskő költés nélkül nincs esély közepes feletti teljesítményre, azok tényleg apránként, de nagy tételben rabolják a köveink - ha hagyjuk.

A BU a legjátékosbarátabb event befektetett ás kinyert őskő szempontból, ha nem irtózunk a TP- től, haladástól és 1-2 áldozattól.

De azért a Miklósnak címzett problémáim fenntartom. Azok egyáltalán nem játékosbarát dolgok...
Dátum: 2015.09.28. 07:25:07
1.) Biztos kiszámoltad már, hogy mennyi dekára lesz szükséged és biztonságit ráhagyva is őskőhatár alatt vagy. De ettől még igazad van...
2.) ...nem a BU drága, aki ezt állítja az téved. A BU a legjobb event azoknak akiknek nincs pénze őskőre, de hajlandó sokszínűen, nem anti TP-sen, áldozatkészen játszani, mert sok őskövet lehet belőle szerezni.
3.) A játék amblokk sokat drágult, ez vitathatatlan tény. Természetesen lehet most is olcsón vagy ingyen játszani, de aki mindenben eredményesen akar részt venni és semmiből sem kimaradni vagy sokféle tevékenységet/áldozatot elkerülni és pénzzel kiváltani, annak nagyon drága a játék.