Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Quellon

Visszatérve a közeledő talira és programjaira: jó lenne, ha nem ütnék egymást (teljesen) a különböző "csoportok" programjai. Tehát ne legyen az, hogy ha valaki több játékban is kipróbálná magát, akkor egyikben sem tud igazán részt venni, ne legfeljebb egy témában tudjon érdemi eredményt elérni.
Idézet: Iceman_96 - 2015.10.10. 09:11:07
- a kalandokat ne kelljen egyesével végigklikkelni, egy check box segítségével akár mindegyik kalandot jelölhessem ki, és utána egyetlen gombnyomásra fusson le az összes kijelölt kaland

Erre mintha Miklós reagált volna és kizárta volna a lehetőséget, hogy ilyen megvalósulhasson.
Vagy rosszul emlékszem?
Nem vagyok elég kreatív ilyen téren eszembe nem jutott ezidáig, hogy azért szerezzek inspirátort, hogy több kronitom legyen, csak a CSP többletben gondolkodtam mindig is, persze minden velejáróját tudtam, de hogy egyenlőtlen kronittöbblethez is juthatnék addig nem jutottam.

Megpróbáltam megérteni amitől tartasz, de nem látom át ilyen mélységekben a hosszútávú hatásokat (talán nem is akarom, talán ennyire mélyen már nem érdekel), nem arcoskodok és csinálok úgy mintha tudnám mi a jó megoldás, majd Miklósék megvizsgálják amit felvetettél. Köszönöm, hogy türelmes voltál és szántál rám időt

De azért az inspirátort ne nyírjátok ki ha lehet legalább a régi funkcióit. Újakat ne kapjon oké.
Oké, talán értlek, de min vagy fennakadva? Az egész játék erről szól. Minden erre épül és így működik benne. Szerezz előnyt, tartsd meg és légy általa mindig x lépéssel a környezeted előtt.
Melyik relikvia nem ezt teszi? Csak más erőforrásokkal. Szakik, AFK-k szintén, majd minden tevékenység.
Te is ettől vagy jobb majd mindenkinél, mert valamiből ami mindenki számára elérhető többet csinálsz legalább a 95%-nál.
Ahha kezdlek érteni.
Oké, akkor miért nem gond a kristály mytoaffinitás és az arra épülő csatlós bekerülése??
Idézet: Ariel - 2015.10.09. 22:04:52
... azonos idő alatt 2-3x annyi mytokronitot lehet így összeszedni, mint egyébként ...
De közben annyiszoros a haladás is nem? A TP is.
És ne felejtsük el, hogy nagyságrendekkel kevesebbet térkapuzik és portyázik, ismétlőzik közben.

Azt nem értem, hogy nekem úgy tűnik mintha arra akarnál kilyukadni, hogy azonos TP mellé több kronitot szerez, pedig szerintem nem, inkább kevesebbet, ha rohan felfelé a vadászattal, nézzük csak a napi x maximum szerezhető darabosokat, lásd zöld, sárga.
Nem azt mondom, hogy nincs igazad - bár bevallom még nem győztél meg - szeretném megérteni, azért kérdezek ilyeneket.

Elvileg ott a szintkorlát nem? Tehát a szürkéd és ezáltal a többi képesség sem lehet több a szintednél. Az inspirátor pedig alacsony szinten hatékony igazán CSP regen szempontból. 65. szint alatt nincs is igazán kronitolás. Hol jönnek képbe 400-as szintű képességek?
Sajnos nem lehet szavazatot módosítani, pedig megtenném, talán nem is egyedül. *Tehát lehet, hogy egy újraszavazás nem ártana, a kiírás óta elég sok olyan tényezőt és felvetést ismertünk meg ami miatt változhatott a véleményünk.*


A pecsételős módszer jó ötlet volt, ha nem is teljesen kiforrott. Érdemes lenne átgondolnotok, mert az jó irányvonal lenne, hogy a licitre csak az mehessen akinek bizonyítottan van karaktere, dukátja és nem csak (részegen) szivat másokat, hanem a saját dukátjával felel és kockáztat a liciten.
Idézet: Ariel - 2015.10.09. 21:44:43
Az inspirátor tényleg durva táp, csodálom is, hogy Miklós még nem kapott észbe, és nem rakott egy osztót az inspirátoros vadászat esetén az asztrális kincsek és szürke mytokronitok találati esélyére...

Már miért kéne osztó?
Te most az inspirátor relikviáról vagy inspirációs hatásról beszélsz (v5-6)?
Megkapja a TP-t, LE-t, miért ne járna érte a szürke meg a kincs? Ha vadászat italból van +X ezer CSP-d, arra is jár minden bónuszod.
Kicsit kifejtenéd közérthetőbben mire gondoltál, miért kéne osztózni?
Szerintem ne legyen kódos vagy bármi más csökkentett inspirátor. Mindig is szemeztem vele, talán egyszer lesz, de ne degradáljuk már le, úgy jó ahogy van, ne legyen belőle butított verzió. Vagy akkor lehessen időkorlátos szívó övet is venni meg X db küldi erejéig működő "kopott aranytallért"?

Nem, a legjobb cuccokból ne legyen már gagyibb verzió szélesebb körű használatra. Kelljen érte megküzdeni, áldozni.

Egyébként meg azért legyen inspirátor a népnek, hogy a kicsik zárkózhassanak? Akik kicsik, azok tudatosan maradtak le.
A(z újra)kezdők miatt, hogy játszhassanak felfelé? Már bocsánat, de a csatlósok és mytokronitok óta nem javaslom senkinek a játék elkezdését. Kivéve, ha nem akar felzárkózni, csak elpöntyögni a saját tempójában. Most komolyan, ki az aki folytonos lemaradásra, frusztrációra, játékkötelezettségre és emellett drága játékra vágyik? Aki meg nem akar sok pénzt, időt belefektetni annak úgysem kell az inspirátor relikvia sem meg a hatás sem, az elvan a langyosban.
Köszönöm
Rendben igazad van Offs, elfelejtettem én is, de elolvastam amit linkeltél.
Azt viszont fenntartom, hogy ugyanazon elv különböző szintjei. És így viszont akkor kettős mérce. Ami bevételt hoz a beho-nak az tűrt/támogatott, ami nem hoz bevételt, az tiltott. Ez nem szép dolog.
Kényes téma. Az etikai határok mindenkinél máshol húzódnak. Az írott szabályokat lehet számonkérni. Ha ez is írásban lesz, onnantól kezdve ezt is, de visszamenőleg nem.
És azt se felejtsük el mérlegre tenni, hogy a Lángban egy személy akárhány karakternek forgathat a BEHO SZEMÉN és ez ismert és elfogadott mind a játékosok, mind a játékvezetők által. Miért? Mert dől belőle az őskő. Aki nem tud elmenni vagy megkérni mást a forgatásra aszerint ez is elítélhető lehetne. Ez is egy szintje az etikai határoknak.
Az hogy befizetni is akárhánynak lehet már szinte nevetségesnek tűnhet, de lényegében az is egy előnyhöz jutás, hogy akciós áron lehet a helyszínen őskövet venni és aki nem tud elmenni és megkérni mást, az relatív hátrányba kerül.
Szóval a licit és ezek mind ugyanazon elv különböző szintjei.
Dátum: 2015.10.08. 17:43:42
50kő/db áron már szinte inkább relikvia, mint FK és szerintem is visszaválthatónak kéne lennie, de nem akartam megint én lenni a "morgolódó/kötözködő/kéregető".
Dátum: 2015.10.08. 17:01:00
Üdv!

Az 50 őskőért vásárolható pajzs és páncélszilánk melyek 1-1%-al olcsóbbítják a szakértelmek fejlesztését visszaválthatóak? Tehát át tudom rakni egyik páncélból és pajzsból másikba? Vagy az újravásárlással lenne csak lehetséges, mint a normál költségű FK-knál?

Hali!

Nem visszaválthatók, újravásárlás kell.

Baraty

Nem tudom mennyire közismert információ ezért közzé teszem - én csak ma érdeklődtem utána - minél kevesebben koppanjanak.
Dátum: 2015.10.08. 13:56:13
Már egy éve csak csökkenek, akkor még -900 körül voltam. És már fél éve nem pörgetek őskőből, mert beleuntam meg sajnáltam rá a követ, hogy pechpontmínusz csökkentésre használjam.
Még 2012-ben(?) amikor bekerült a szerencsekerék az első hónapban (amikor még nem is láttuk a pechpont értékünket) mínuszba kerültem, aztán rövid úton -8-900-ig értem (ha emlékszel még, ugyanazon a napon nyertük a tudás könyvünket és pár nap különbséggel te a brilliáns karkötőt én meg a tapasztalat követ) és utána is pár havonta nyertem valami pirosat, szóval amit csökkentem is pechpont ügyben, mindig vissza is süllyedtem, csak az utóbbi 1 évben nem nyertem talán 1 pirosat sem és a mostani 117 sorsjeggyel értem "csak"-446-ig.
Dátum: 2015.10.08. 10:32:16

Elpörgettem 117 sorsjegyet, mert igen jól jött volna a 30 relikviaforgács, amit tegnap kapott valaki epik láda helyett, de nem nyertem (sem más pirosat), viszont rájöttem - ami lehet, hogy köztudomású volt, csak én nem figyeltem - hogy csak a kék vagy piros nyereményeket listázza a rendszer mézesmadzagnak, ugyanis nem ilyen sorban jöttek a nyereményeim, csak a zöldek "nem kerültek nyilvánosságra".
Kék egyébként 17-20% körüli eséllyel jön/jött.
Dátum: 2015.10.08. 10:30:19
.
Dátum: 2015.10.08. 10:03:45
És még a személyazonosság igazolása alól is fel vannak mentve egyesek, ez milyen már... biztos zsebre fizetnek vagy rokonai a készítőknek, azért jár nekik minden alanyi jogon


Aki sosem játszott maximum hatásfokon, az nem feltétlen tudja, hogy úgy visszaforog a befektetett erőforrás. Értem ezt arra, hogy a (nagy) befizetések sok ajándékkal járnak, sok portya és vadászital is jön vissza, plusz szerencsekeréken is dől be az erőforrás, (mini)eventek is adják, VT is. Minél szélesebb a teljesítés/haladás/befektetés palettája, annál több amit (vissza)kapsz és így többet tudsz a legközelebbibe is belefektetni.
Dátum: 2015.10.06. 11:51:49
Bizonyos szemszögből neked is igazad van, de úgy látom (nem minden témában, de nem is csak ebben), hogy míg mi próbálunk egyezkedni, addig te kizárod a kompromisszum lehetőségét és párszor elismételed mit gondolsz, ha nem fogadjuk el, akkor te se a mienket és többször nem szólsz a témához, míg elülnek a hangok.
Idézet: Miklós - 2015.10.06. 11:42:27
A szerencsekerékben vannak hasznosabb, és kevésbé hasznos tárgyak. Ha szerencsés vagy, a hasznosat nyered.
Ez így igaz és jó is. Erre van a fekete, zöld, kék és piros rendszere. De a piros legyen már mind jó, a gyengébb nyereményekre ott a zöld és kék széria. Akkor legyen a barátság kristály kék jutalom egy általad meghatározott maximummal.Idézet: Miklós - 2015.10.06. 11:12:07
hmm?



*Mellesleg a Beholder szeméből is ki lehetne venni a ritkák közül az egy darab barátság kristályt. Ott is vannak szakadékok.