Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Quellon

Dátum: 2015.10.14. 14:16:04
Ok, ezt a te hatásköröd eldönteni mikor mit látsz jónak.
Kösz a javítást
Dátum: 2015.10.14. 14:13:09
Szerintem várd meg amíg ő mondja!
Az egy dolog, hogy működik, eddig is működött, csak rosszul. Várjuk meg amíg azt mondja, hogy jó.
Dátum: 2015.10.14. 14:05:53
Rendben, köszi. Már ez is jó, hogy ezt tudjuk, mivel ugye ez egy taktikai része a játéknak amiben nem elhanyagolható, hogy hova, mikor, mennyit ütünk és az hova számít.


*Egyébként "lezárás" alatt nem azt értettem, hogy a napváltás történjen meg, hanem hogy a SZB mint játékfunkció ne legyen addig elérhető, mintha nem is lenne.
Dátum: 2015.10.14. 13:57:40
És addig mi van? Látszólag fut, csak rosszul. Így is lehet közben PP-t égetni? Bele fog számítani a tegnapiba? Vagy már a maiba? Vagy törlődni fog a holt időszakos csapkolódás? Vagy esetleg ne nyúljunk addig hozzá? Vagy legalább valami instrukciót adni a népnek? Nem kéne "lezárni"?
Mert aztán jön majd az, hogy hová lett az amit ütöttünk? Vagy hogy "csaló" hibával szándékosan visszaélő aki ezidőben használta.
Részben van igazam nekem is és Arielnek is, de neked teljesen.
Dátum: 2015.10.14. 09:27:32
Ez csak önámítás, csak nem akartam megint én "negatívkodni". Miért? Mert nem írja be mindenki az összes találatát, így már egyből torz az egész. Mellesleg ez nem azt mutatná (ha pontos lenne), hogy milyen eséllyel várható valami, hanem hogy eddig milyen arányban estek! Ez a kettő nagyon messze van/lehet egymástól.
Idézet: LanMaffia - 2015.10.14. 08:47:32
Amúgy itt a nyitások számával lassan láthatóak lesznek az arányok.
Azért nem, mert ha 100.000 vagy 1.000.000 nyitásra vannak belőve az esési %-ok, akkor még elég messze vagytok attól, hogy igen, már látszanak a várható esélyek.
1. Aki a tophoz akar zárkózni az mindig előbb boxzsák lesz. Csak kemény, állhatatos, költséges és hosszútávú munkával kerülhető ez el (leszámítva azt amikor befejezik/törölnek a jobbak).
2. Nem azért írtam, hogy boxzsák lenne aki felmenne, mert én nem akarok felmenni. Én ha fel akarnék menni, akkor megtenném ami szükséges hozzá. De mivel nem akarok ennyit áldozni (pénzt, időt) csak arra, hogy 150-200 szinttel feljebb csináljam amit most ott ahol, ezért nem megyek fel.
3. De, épkézláb karaktert csak radikális módszerekkel lehet. Félgőzzel félgőzkaraktert lehet csinálni.
Senkit nem akarok sértegetni, a tény az tény, a kimondása nem sértés, csak ha olyan módon mondjuk ki, hogy az sértő legyen.
4. Nem vagyok bajnoki medál függő. Sosem áldozom fel a játékélményem vagy a saját stílusom azért, hogy bajnokim eggyel több legyen. Mellettem szokott más is nyerni, mert nem vagyok hajlandó azért totyorogni és TP-t minimalizálni meg mindenben kényszeresen cselekedni, hogy mindig bajnok legyek.
Ezt betudom annak, hogy nem ismersz, különben sértésnek venném
Dátum: 2015.10.14. 07:27:19
Kifogyott az arany ládikó (biztos csak a készlet erejéig tartott az akció ) vagy csak már nem írjátok be? Ahhoz képest hogy az elején többeknek is volt, már egy ideje mintha nem látnám.
Nem tudom, lehet félreértettelek. Ami nem tűnik jó ötletnek, hogy "tömegcikké" váljanak a legritkábbnak szánt relikviák.
Így ugyan elméletileg bárkinek bármi bármikor elérhető, de gyakorlatilag minden egyre drágább lenne és teljesen vége lenne az egy,ás közti versengésnek is, magának a licit, aukciónak, az AH-t be lehetne zárni és a tételek átkerülhetnének a lélekkufárhoz, mert amit javasolsz az az a rendszer, csak dukát lenne a fizetőeszköz.
Nem tetszik.
Azt jó ötletnek tartom, hogy az eddig csak élő aukción megszerezhető tételek évente kizárólag egyszer (és jóelőre tudott időpontban) a játékbeli AH-ban is licitálható legyen. Így aki elmegy évente (2x) a Lángba az élő licitre annak még mindig több esélye lenne megszerezni az áhított relikviát és általában olcsóbban is, tehát az élő aukció nem vesztené varázsát és előnyeit - szerintem.
Idézet: Ariel - 2015.10.12. 15:11:01
Nem azt kell keresni, hogy valami hogyan nem megy, hanem azt, hogy hogyan igen.
Egyetértek. Csak azért emelem ki, mert ezt nem lehet elégszer hangsúlyozni. És lehet, hogy néha még én is elfelejtem, de nem most.
Idézet: Ariel - 2015.10.12. 15:11:01
Azt látom, hogy pont abba a hibába futsz bele, amibe a legtöbben általában. Azt látod meg, hogy valamit miért nem lehet megoldani, és ezt a szálat nem engeded el.
Nem értek egyet, azt látom, hogy mennyi időbe és pénzbe kerül véghez vinni azt amit Offsboy csinált az elmúlt másfél-két évben és ezért nem fogok bele, ez az a szál amit nem nem engedek el, hanem inkább nem fogok meg. Mert nekem már nem ér ennyit, hogy felmenjek, játszom ahogy jól érzem magam és jutok ahová jutok vele.
Egyébként már jó ideje nem LE/TP optolok, csak játszok, haladok (persze azért van amit zsigerből jó LE/TP-vel oldok meg, de nem kényszeresen). Simán eldekáztam 2-3 milliót (8 dekrétummal végeztem a 2 piramissal együtt és vagy kényelmi okból vagy teljesíthetetlen küldit dekáztam, egyszer sem TP minimalizáció okán) amikor egy ismételhető küldiért (az elérhető legmagasabb ékszerbónusszal tallér és zeon gyűrű nélkül) 24000-et kapok.
A többiben amit leírtál egyetértek és nem vitatom.
Figyelemre méltó a türelmed és magyarázókészséged és a legjobb, hogy általában széles körben érthető is amit vázolsz. Holnap (vagy amint regenerálódom az éjszaki műszakomból) visszatérek rá, most már nincs annyi időm, hogy tisztességesen átgondoljam, nem hogy illő választ írjak.
Lehet hogy igazad van, nem terveztem ekkora regényt írni, így nem is gondoltam túlzottan át előre mint más esetekben, csak egymást követték a gondolatok.
Idézet: Quellon - 2015.10.12. 12:49:01
Mindent átrágva úgy érzem, hogy a legelöl levőknek az egyetlen problémája az inspirátor esetleges új hatásával az lehet, hogy ebben nem tudnak egyeduralkodók lenni. Baj ez rajtuk kívül másnak? Baj, ha új taktikai elem kerül be? Tény, hogy akinek az inspirátor szintjéből adódóan nem ad (annyi) +CSP-t, annak ez kivédhetetlen "probléma", (ha csak nem marad vissza pár év kihagyással ami ugye abszurd), de azért nerfelni valamit, mert páran nem tudnak ellene tenni? Hát lehet volt már ilyenre példa, de nem hiszem hogy követendő és ismétlendő lenne. Sokan sokminden ellen nem tudunk tenni amiben más előrébb jár vagy előnyhöz jut és még sincs kívánságműsor, hogy melyik tárgy/relikvia vagy szabály változzon meg kinek a kedvére, hogy jobban érezze magát.
Ezt érzed problémásnak? Vagy mást? (Mert nekem ez tűnik második bekezdésnek, ami tényleg feltevésre alapul, de nem érzem úgy, hogy "kemény" következtetést vontam le, kivéve ha az annak számít, hogy nem kel mindennek a legnagyobb szintűeknek feküdni, nem baj, ha van amiben a kicsik vannak előnyösebb helyzetben.)

Vagy mindent? Mert akkor vagy elfogadom csakúgy bemondásra, hogy hülyeségeket írtam és törlöm (nem, nem jellemző) vagy indokold meg, hogy mi "hamis" és miért és ha meggyőzöl, elismerem.

A megákkal kapcsolatban elhiszem amit írsz, neked van, nekem nincs annyi. És szerintem nem is lesz. Már vannak sárgáim, de 35 fölé azt hiszem nem fogok menni. Nem érzem a játékban a potenciált, hogy érdemes lenne annyit ráköltenem, hogy 35-ről 150 megára érjek. Én már a langyos vizet preferálom, amiért nem kell úgy teperni és fizetni, mint a forróért.



*Mód.:Súlyos elütést javítottam aminek hiányában értelme(zhete)tlen volt a mondat. A leírtakon nem változtattam.
Köszi, rendes vagy , ha lesz ötletem, megírom! De főleg akkor derül ki, hogy jó-e vagy van jobb ötlet, ha már látjuk a programtervet és az időhézagokat a programok közt. Várom érdeklődéssel és türelemmel!
Általában véve igazad van, nem vitatnék vagy támasztanék alá mindent tételesen.
Annyit jegyeznék meg, hogy nem igazán érdemes több éves távlatban precízen tervezni, mert mindig belerondít valami (általában fejlesztés, változás ami többnyire pozitív, csak felülírja a bevált rendszert és jöhet az újratervezés).
A másik meg, hogy ha valakinek nem kifejezetten az a kívánsága, hogy XY karakterrel/karakterekkel kekeckedhessen, akkor nem érdemes azért sokszoros pénzt, időt és egyebeket beleölnie, hogy 50-100 szinttel feljebb bohóckodja ugyanazt, mint eddig, csak még nehezebb körülmények közt is (értsd:keményebb ellenfelekkel).

Mindent átrágva úgy érzem, hogy a legelöl levőknek az egyetlen problémája az inspirátor esetleges új hatásával az lehet, hogy ebben nem tudnak egyeduralkodók lenni. Baj ez rajtuk kívül másnak? Baj, ha új taktikai elem kerül be? Tény, hogy akinek az inspirátor szintjéből adódóan nem ad (annyi) +CSP-t, annak ez kivédhetetlen "probléma", (ha csak nem marad vissza pár év kihagyással ami ugye abszurd), de azért nerfelni valamit, mert páran nem tudnak ellene tenni? Hát lehet volt már ilyenre példa, de nem hiszem hogy követendő és ismétlendő lenne. Sokan sokminden ellen nem tudunk tenni amiben más előrébb jár vagy előnyhöz jut és még sincs kívánságműsor, hogy melyik tárgy/relikvia vagy szabály változzon meg kinek a kedvére, hogy jobban érezze magát.

Pl.: Tegyük fel, hogy az esszenciák bekerülésétől kezdve volt egy karakter aki ugyanakkora intenzitással pörgette a játékot és az esszenciákat, mint Ariel, csak fele akkora szinttel. Mára 100%, hogy soha be nem hozható hátrányba került megák terén, ha más miatt nem is, azért, mert alacsonyabb szinten kisebb szintű állatok és állatfelszerelések vannak (kisebb állatinteligencia, kevesebb +TP a felszerelésekből) melyek miatt együtt hatványozottan lassabban haladnak, tehát lassabban érnek sajtolókorba, lassabban gyűlnek az esszenciák, megák és a 36++ képességek, amik tovább nyomatják a plusz erőforrást, tovább szélesítve az árkot. És erre zárkózzon valaki? És tehet róla? Nem volt kiírva sehova, hogy milyen változások lesznek a játékban és az milyen hátrányokat fog generálni, ha kisebb szinten kezded ugyanazt, mint aki nagyobbon. Akkor korlátozzuk le a megákat? Nem, nem hiszem. Ahogy lentieknek el kell fogadni vagy van amiben sosem érik utol a nagyokat még ha kepesztenek is ahogy bírnak, úgy nem árt ha van amiben a nagyok nem tudnak versenyre kelni a kisebbekkel még ha bele zöldülnek is. Szerintem.


*Még jó, hogy csak pár helyeslő sort akartam írni
Idézet: Ariel - 2015.10.11. 22:55:17
Idézet: Quellon - 2015.10.11. 08:24:24
Idézet: Ariel - 2015.10.10. 22:34:23
És természetesen soha nem is akarnak felzárkózni...
Akinek volt is ilyen szándéka, elillant a toplassítás bevezetésével. Átlépni nem lehet a legfelsőket, a LE hátrányt behozni nem lehet, akkor ki és miért akarna önként boxzsákká avanzsálni?


Értem én, hogy vannak olyan mumusok, amit mindenhová jó ellőni, mint pl a top lassítás, de azért vannak kivételes helyzetek is, akár csak a mostani.
A top lassítással ugyanis a top lassabban fejlődik, kevesebb LE-t szerez, mintha nem lenne lassítva. Így annak, aki utol akarja érni őket, nem csak kevesebb szintet, de kisebb LE hátrányt is kell ledolgoznia.
Szintben bárkit meg lehet előzni, ahogy a LE hátrányt is le lehet dolgozni. Craslorg sajnos már törölt, de nagyon jó példája volt annak, hogy hogyan válhat valaki boxzsákból többszörös bajnokká.
Kevesebb LE-t szerez a toplassított játékos adott idő alatt, mintha nem lenne lassítva.
Viszont adott szintig több LE-t szerez, mint a lentről jövő aki toplassítás nélkül ér ugyanaddig a szintig. Tehát, ha és amikor egy szintre érnek, akkor a lentről jövőnek esélye sincs, egyenlőtlen körülmények közül hátránnyal érkezik ami ellen nem tud tenni, mert nem hibázott, csak kimaradt valamiből önakaratán kívül.
Egy fullEH-s toplassított egyszerre élvezi az EH és a VF összes (relatív) előnyét, sőt többet, mert a VF csak bizonyos funkciók TP-jét csökkentette, a toplassítás pedig minden cselekvésre hat azzal, hogy x-szeres TP-be kerül egy szint.
Vitatod?
Dátum: 2015.10.11. 21:55:52
Röhej, ezt elfelejtettem (Nagyon rég nem is voltam nullaközelben, de most a kék piramis azért megtette a dolgát.)
Kösz!
Dátum: 2015.10.11. 21:50:51
Van kisebb vadászzsákmányom, de nem ajánlja fel a lehetőséget a használatra. Másnak is van ilyen vagy csak nekem? Talán a Tárgylista rendezése hátramaradt hibája ez? Írjunk ÜSZ-re vagy keressem a magam portáján a hiba forrását?
Idézet: Ariel - 2015.10.10. 22:34:23
És természetesen soha nem is akarnak felzárkózni...
Akinek volt is ilyen szándéka, elillant a toplassítás bevezetésével. Átlépni nem lehet a legfelsőket, a LE hátrányt behozni nem lehet, akkor ki és miért akarna önként boxzsákká avanzsálni?
Meg ne haragudj, mert nem bántásból írom, de a sörözést és a VU-t könnyű összeszervezni
Ha mondjuk kártyázni szeretnék meg VU-zni az már nem annyira. Kb egyszerre kezdődnek és mindkettő viszonylag folyamatos és hosszú program. Lehet, hogy megoldhatatlan amit kérek, csak jeleztem hátha mégis...