Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Quellon

Dátum: 2015.11.03. 15:46:21
A következő tárgyak(at) találtad: 2 kiégett őskő, szubplazma
Dátum: 2015.11.01. 13:25:13
Kösz Ha a korábbiak foghatók, akkor nem bánom, hogy nekem nem jöttek.
Dátum: 2015.11.01. 09:09:10
Ha valakinek sikerül ma állatot elfogni, jelezze. Szokásos mennyiségből nem jött és nem fogok 1000 vadászni, hogy majd biztos sikerül. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy "ünnepi" szörnyek vannak-e, van-e állatelfogás ezidő alatt?
Dátum: 2015.11.01. 08:06:37
Az őskő kiadásaid leghatékonyabban úgy fognak csökkenni, ha saját kézbe veszed a dolgot, magyarán elkezded szelektálni/csökkenteni az eddigi kiadásaid.
Köszi
Dátum: 2015.10.28. 10:46:07
Az egyik szemem a másik
Dátum: 2015.10.27. 09:51:33
Akkor már 12 kryx?
Meg kell mondjam szerintem az ősi aranypénz esélye kezdéskor magasabb volt, hogy bedobják a csalit, aztán pár nappal indulás utántól szinte nem is jön, vagy eleve így volt kitalálva vagy utólag visszavették az esési %-át, mert még nincs leprogramozva (mellesleg 1 héten belül ígérték a barna kronittal együtt nem? mennyi telt el azóta?). Magyarázhat bárki bármit valószínűségekről, randomről, merítésről meg igazság(osság)ról, egyszerűen nem hiszem el.
Dátum: 2015.10.25. 11:27:10
Ahogy az 50 ősköves fókuszkristályok is.
Nem az a jó üzlet amit egyszer rá lehet tukmálni az emberre, hanem amit mindig szívesen vesz/használ.
Dátum: 2015.10.23. 10:51:48
Egyrészt igazad van, gyűjthetőek.
De másrészt akinek nincs csatlósa és/vagy nem utaztatta őket soha, az minek gyűjtötte volna eddig a kronitokat, minek fejlesztett volna dolgokat LE-ből, AFK-ból, jó drágán, ha nem is használja. Ez így kényszerítés az ő szemszögükből. Mert ha a templomokról nem akarnak lemondani, akkor kénytelenek fejleszteni a semmirese jó szakikat, AFK-kat vagy kénytelenek több száz követ belefektetni a mytokronit képességek megszerzésébe, hogy ne csak a levegőbe gyűjtsék a kronitokat, csak azért, hogy a VT-ben ne kelljen +2-5 dekrétumot használni vagy annyival több követ költeni. Tehát lemond a játék egy eddig számára elérhető részéről vagy rálép a kikényszerített ösvényre.
Az utaztatás a qrva drága és nem állja meg a helyét az, hogy ingyen is lehet szerezni asztrál köveket, mert olyan ritkán, mint a fehér holló és ahhoz is erős kincs képességösszeg kell, ami szintén nagyobb ráfordításokat igényel. És ha ilyen tempóban utaztat, ahogy ingyen asztrálkőhöz jut, akkor azt nyugodtan nevezhetjük úgy, hogy lemond a VT-ről.

Ha cáfolod, látsz megoldást, kerülőt, szívesen olvasom és ha igazad van, el fogom ismerni, de eddig nem győztél meg. (A VT kronitos/csatlósos színesítését továbbra is jó ötletnek tartom, csak a jobb módját [ami nem kényszerít többlet őskő költésre és/vagy értelmetlen fejlesztésre, gyűjtögetésre] kéne megtalálni.)
Dátum: 2015.10.22. 23:15:36
Szerintem jó ötlet volt a VT frissítés, csak az volt/lett a gond, hogy aki hangsúlyosan gyűjtötte, fejlesztette a csatlósokat és a képességeiket, azok hajlamosak elfelejteni, hogy van élet nélkülük is.
Bevallom bennem sem merült fel, hogy bárkinek gondot okozhatnának ezek az új küldetések, pedig jogos. Abban biztos vagyok, hogy Dozer nem akart senkire kötelező terheket/költségeket róni.
Sajnos a csatlósok és képességeik olyan mérföldkő és vízválasztó a játékban ami minden eddiginél mélyebb és kikerülhetetlenebb árkot vetett a játékosok rétegei közé, csoportosítsuk őket akár játékstílus, akár fizető képesség/hajlandóság szerint.
Szerintem ne kövezzük meg azokat akik üdvözölték az új feladatokat, mert nem volt benne rossz szándék, de ne is rekesszük ki még jobban a játék lehetőségeiből azokat akik nem tudnak/akarnak élni a csatlósok adta pluszokkal. Minden lekicsinylést mellőzve, elég teher és hátrány számukra a csatlósok és/vagy képességeik hiánya, ne tetézzük a játékélmény redukálásával is. Tehát szerintem ne vessük el teljesen az új feladatokat, de újra kellene gondolni, tervezni. Úgy, hogy színesítsék a Végzet Templomát, de ne lehetetlenítsék el a teljesítését azok előtt akik nem rendelkeznek csatlósarmadával és 7 képesség/fő mutatóval.
Jó lenne, ha a Játékvezetők is nyilatkoznának a témában. E probléma megoldása túlmutat a játékosokon. És nem kéne másodszor is ugyanabba az akaratlan hibába esni (nem vizsgáljuk meg több szempontból is az újítást bekerülés előtt).
Akkor félreértettelek. Idézet: LanMaffia - 2015.10.19. 12:17:36
Nem agyatlan PvP ez a játék, hanem sokszor mocskos és kőkemény alkudozás, ki ezt tud adni, ki azt.
Ezt értettem úgy, hogy az alkudozás az agyas dolog, aki meg diplomácia nélkül próbálkozik az agyatlan megoláshoz folyamodik, csak csapkod PP-ből.

Idézet: Offsboy - 2015.10.19. 12:36:23
Szerintem kicsit komolyan veszed ezt az szb kérdést. Ha neked nem fér bele az szb-s diplomácia, attól nem kell csodálkozni, hogy másnak igen, és ennek segítségével előrébb végez. Nem kell ezt szerintem rossz dolognak beállítani. Persze nem azt teszed, de azért mégiscsak azt teszed.
6 hét tervezgetés sok idő, de a vizsgára sem sokat kell tanulni, hanem elsőre átmenni.
Nekem beleférne bizonyos pontig, de a többség elvetette vagy nem érdekelte a dolog. Azt is mondtam, hogy nem csalás és nem haragszom senkire. És nem is írtam se 4-5 (?) hete se, 2-2,5 hónapja amikor a diplomácia áldozatául estünk. Az egyetlen ok amiért írtam és ma, hogy Mistnek akartam szemléltetni, van nagyobb hátráltató tényező is, mint a másodlagos pontrendszerből adódó kellemetlenség az egymás elleni eredmények rendszere helyett.

A vizsgás példád nem értem. Sosem készültem sokat és sosem buktam meg, se itt, se "kint".
Ezt jól meggondoltad?
Agyatlannak nevezed amikor 6 hétig napról napra odafigyelsz mindenre és tervezel, szervezel (vagy nem egyedül, hanem többen is)? Kérdezd meg Marcsát agyatlan dolog-e a naponta mindent megcsinálni manuálisan!
Amit te agyasnak vélsz/titulálsz az kereskedelem, lefizetés. Ravasz dolog, kell hozzá gógyi persze. Sörért/LE-ért add ami nekem kell...
Nem akarom mélyíteni a vitát, vagy hogy elmérgesedjen. Szerintem te sem, csak nem gondoltad át mit és hogy írsz, szerintem csak el akartad ütni a dolog élét poénnal. Ha így van, kicsit megfontoltabban kérlek
És az miért lenne jó? Tudnál magadra büszke lenni?
Miért akarnék barátokat egymás ellen fordítani?

Egyébként, nem, nekem nem mindennél fontosabb a cím vagy a TF +1 szint és a Larának sem.
A szb-ben látjuk még az együttjátszás lehetőségét, amikor összedolgozunk valami célért szinttől függetlenül. Mi szeretünk küzdeni, taktikázni és lebeszélni nem szeretünk. A bajnoki viadalokon is megbeszéli(te)k, hogy most én öltözök gagyi cuccba, legközelebb meg majd ti?

Nem szabálytalan vagy elfogadhatatlan a diplomácia, de szerintem a harc, küzdelem és azon alapuló stratégia halála.
Ha az életéért küzd az ember vagy valami hasonlóan fontosért (háborúban, szerelemben mindent szabad, stb.), akkor ok, mindent a célért, de ha focizol és bajnok akarsz lenni és megbeszéled a csapatok egy részével, hogy a bajnokságban hagyjatok már nyerni, ne adj isten fizetek is érte az bunda. Ez (SZB-ben diplomácia) nem bunda, de ugyanúgy megöli a bajnokság lényegét hogy ki a jobb. Persze, ha nem az a lényeg, hogy melyik szövetség tud önállóan jobb lenni, hanem hogy kié lesz a Tudás Fája +1 szint, akkor érthető a szemléletetek. Ere mondtam, hogy vége a játéknak és kezdődik a kényszertápolás. Kár.
Dátum: 2015.10.19. 11:23:26
Mert megfelelő mennyiséget beleöltél már Nem sajnálom tőled, se mástól És nem is dühít vagy lomboz le, csak mutatom az érem másik oldalát és ha majd keresi bárki, hogy hol morzsolódtak le a játékosok elég lesz a hsz-eim olvasni, nem kell átböngészni a VU történelmet, kivonatolom és én vagyok aki mindig csak "károg" és "partizánkodik" közben mosolyog, mert nekem így is jó, de sokaknak nem és azok a sokak egyre kevesebben lesznek.
Hát lehet, hogy mindig más oldalát látjuk annak a piros/zöld almának de nem baj.
A tervezés a sava borsa igen, de szövin belül, a csapattal. Nem több csapat egy ellen.
Te értesz jobban a matekhoz, se nem tudom levezetni neked, se nem akarom, szerintem ha belegondolsz tudod te is, hogy matematikailag nincs esélye egy azonos erejű szövinek a másik 2 vagy 3 ellen, ha azok összedolgoznak (ütésszámok, erőforrások, %-ok). Az egyedülálló az első nap próbál jól tervezni, jó mezőkre támadni, jó arányokkal, a másik kettő/három meg tudja hova tegyen (és mennyit) meg hova ne, mert az a szövetségesé, úgy sem akarja elvinni, le van beszélve, hogy ez a 8-10 az enyém az meg a tiéd és nem kell megosztania az erőit, csak arra koncentrál akikkel nem tárgyalt.
Dátum: 2015.10.19. 10:58:20
Mér' nem? Már csak tolni kell a végtelen pénzt a játékba és végtelen mytokronitod lesz. Ez nagyobb buli, mint inspirátorral termelni plusz kronitokat a környezetedhez képest, még vadászni sem kell. Biztos véletlen csak a kéket konvertálja, pedig a pirosból még több van. Nem baj, úgysem nagyon fog már szaporodni a kék kronit (még jó, hogy az csak plusz szinteket ad a csatlósoknak és nem az a kincs képesség, ennyiben legalább megkegyelmeztek a játékosoknak és a játéknak), így konvertálni sem kell, sőt előbb utóbb az lesz a "hiánykronitom".


*Ja igen, fél éve még "túl táp" ötlet volt a konvertálás.
Igazad van, de mondok jobbat.
Mit kezdhet bárki is a másodlagos pontjaival vagy egymás elleni eredményével, ha egy szövetség ellen másik kettő vagy három előre felosztja a térképet? Semmit, esély sincs. Egyiket vagy másikat elkaphatják, ha keményen küzdenek, de addig a másik/ak híznak háborítatlanul. Ha kb azonos erejű szövik közötti harcban összefogás alakul ki és kigolyóznak valakit, nincs az az erőforrás vagy stratégia ami kiegyenlíti a hátrányt.

Akikkel már beszéltem ilyen témában ne vegyék felhánytorgatásnak vagy kellemetlenkedésnek, senkit nem tartok se csalónak, se nem ítélem el vagy tartom kevesebbre az érdemeiket, a diplomácia dicséretes és jó dolog - kivéve annak akin épp csattan az (összefogás) ostora - csak megöli a SZB stratégiai/játék részét és marad az unalmas (kényszer)tápolás.

Azt nem tartom megoldásnak, hogy eztán mindenki előre beszélje le mindenkivel, hogy nehogy kimaradjon a buliból a másik három mellett.

Persze, szopás lemaradni 4 másodlagos ponttal a bajnoki címről, főleg, ha a riválist egymás közt lenyomtátok, de szerintem bagatell ahhoz képest, ha szerda délben sejted, csütörtök délben pedig már biztosan tudod, hogy a fő riválisaitok lepaktáltak, hogy minden "flottul" menjen.
Dátum: 2015.10.15. 13:51:53
A Tárgylista minden lapján nyomtam egy ctrl+F5-öt, aztán elhasználtam pár olyan cuccot amiért nem kár, ezek most rendben voltak, köszi.
Viszont vannak el nem pazarolandó dolgaink - melyekkel szopatnak pl az eventek, ha nincs (elég) és több tíz ősköves dekrétum vagy jó sok LE az alternatíva - amiket most a tesztelgetés kedvéért nem lődöznék el vaktában. Remélhetőleg minden jó így már, ha nem, gondolom kukorékol majd aki és amikor hibát észlel.
Dátum: 2015.10.15. 13:33:45
Ezzel szerintem is foglalkozni kéne, mert tényleg nem sikerült ezidáig megoldani.