Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Quellon

Dátum: 2012.03.27. 15:35:45
Elírtam, jó hogy észrevetted, javítottam, köszi.
Dátum: 2012.03.27. 15:22:09
Amíg halódott a szerver volt időm gondolkodni, mi lenne ha az idomítás úgy működne, hogy egyszerre be lehet rakni a lény idomításához szükséges LE-t, csak addig fog tartani az idomítás amíg folyamatos idomítással tartana a szakértelem szintje alapján. Esetleg lehetne Kennelszinthez kötni vagy ki tudja, új épülethez, AF-hez, kényelmi funkció, stb.


Egyszerű példa hátha nem elég világosan írtam: 100. szintű lényt fog be valaki annak 30 000 az idomítása. Ha a fent említett módszer élne akkor egyszerre ráköltené az ember a 30 ezret és úgy számolna vissza, mint a licit. Ha 1-es idomítása lenne valakinek akkor 30 000/100->300*10->3000 perc, tehát 50 óra múlva lenne beidomítva, ha pedig 100-as idomításunk van akkor ugyanezen alapon 30 perc múlva meglenne.
Remélem nem számoltam el semmit.
Dátum: 2012.03.27. 15:11:56
Tudtommal nem VF-ezett hanem pókkodott, másrészt egy vagy-vagy kérdésre hogy lehetne igen-nemmel válaszolni?
Dátum: 2012.03.27. 11:14:39
Ha úgy jobb akkor legyen úgy, majd az okosabbak megmondják

Én csak ötletelek, mert az értelmetlen "csaltok - de nem; de csaltok - de nem mind, csak élünk amivel lehet és az nem terhel; de az csalás - akkor hidd azt -.-" nem vezet egyhamar eredményre.

Mód: Cras én még kicsit távol vagyok az esszenciáktól, de akkor átnézem, hogy legközelebb ne írjak olyat ami már van. Mindegy csak pörögjenek az ötletek, ha azok záporoznának nem a vita, hogy ki csal ki nem akkor lehet már megoldódott volna.
Azt meg, hogy ki megy a banán szigetekre és ki nem majd a JV-k eldöntik.
Dátum: 2012.03.27. 10:53:20
Szerinted nekem nem lenne kényelmesebb 10-essel scriptelni?
Több más szakit is, szerencsét is meg mit tudom én mit szinten kell tartani amiben ha elmaradt valaki akkor nagy költsége van az egyszeri behozatalnak, de szintlépésenként 1-et tolni 1 szakin nem sok elméletben.

Mondj/atok jobbat, hajrá, én is örülnék egy minél jobb megoldásnak, nekem perpill ennyi jutott eszembe. Nem csak ugatni próbálok a problémán, hanem megoldani is.
Dátum: 2012.03.27. 10:41:50
Idomításra: ha az idomítás szakid szintje eléri a befogott lény szintjét abban az esetben x%-al kevesebb LE szükséges a lény beidomításához.
Ha nem keverem össze akkor a lények alapszintje*300 az idomítás költsége és a szaki szintenként 100 LE-t tölt bele, tehát így 3 katt, legrosszabb esetben is másfél óra 1 dög legjobb esetben meg azt hiszem 15 perc és ha megfelelő %-al kevesebb lenne az idomítás költsége akkor annak aki nagyüzemben idomít megérné aki meg elenyésző esetben az időben kezdene idomítani, hogy amikor szüksége lesz a lényre addigra meglegyen akármilyen kényelmesen csinálja is és így tiltható-letehető az idomító script.

Ha hibásan írtam valamit javítsátok bátran vagy ha túl erős akkor finomítsatok rajta én nem értek a mély összefüggésekhez, mi mennyire erős vagy nem.
Dátum: 2012.03.26. 16:42:31
Az utóbbi pár hétben időnként lassú, máskor egyszerűen nem tölt be, de nem hiszem, hogy pár hete tömegek kezdtek volna scriptelni. Korábban nekem nem volt gondom vagy csak szerencsém volt?
Dátum: 2012.03.25. 11:24:00
Az normális, hogy 151. szintű epikus után visszahívtunk egy 140-est 27-es Kincseskamrával és 120 óráig tart a licit? Ezt nem kellett volna V4 szabályok szerint megharmadolni? Vagy ez így van rendben?
Dátum: 2012.03.24. 06:47:58
És tegyük hozzá, pont ezért van ez a nagy lila izé, hogy szájunk íze szerint igazgassuk amit tudunk, mert ez a fejlesztők érdeke is, mert így tudnak megtartani minél több játékost és elméletben újakat csalogatni - bár ez jelenleg nem igazán megy azt hiszem.
Mi sírunk ők meg bólogatnak vagy fejet ráznak, eddig is ezután is. A döntés az övék, de hülyék lennénk nem elmondani a véleményünk vagy védekezésünk, ha már lehet. Kb középút megvan átlagban.
Sűrű a parázs vita és vannak szidalmazások, de még mindig igaznak tartom azt a sokszor hangozhatott tényt, hogy ez a(z egyik) legfelhasználóbarátabb fejlesztői gárda, gyanítom ez az egyik fő oka, hogy még ennyien játszanak.
Dátum: 2012.03.23. 22:57:09
Igazad van, szabálytalan. A továbbiakban írottak nem a te személyed ellen irányulnak.

De ez is a játékleírásban van:
"Egy karakter rendszeresen támad más karaktert, és rendszeresen sok lélekenergiát vesz el tőle. Ha a támadott karakter elvesztett lélekenergiájának nagy része mindig ugyanahhoz az egy-két karakterhez kerül, akkor az multizás még abban az esetben is, ha a két karaktert más játékos irányítja."

Ilyen alapon meg mindenki multis aki ugyanazt a balféket rendszeresen vámolja és ehhez még csak nem is kell póknak lenni. V4-en van 10-15 tag akit minden nap leütök, ha nagy a fogás többször is és nem vagyok LEdiff kategória topban, akkor most zároljanak érte?

1 hónapja kezdtem el idomítást (össz 5 állatot idomítottam vele) kalandwikit, helénát a kvízhez és omni-t a gyorsabb betöltésért és átláthatóságért használni. Ha a kényelmi funkciók nem egy rakás szar lenne (kivéve a kamrázottak jelölése és a darabszám megadás vásárláskor) akkor eszembe sem jutott volna scriptelni, ha a kvízkérdések jó része nem lenne baromság és érdektelen (mert bármelyik hülye írhat/ott kérdést) akkor továbra is agyból csináltam volna a kvízt, ha ezek megoldhatók lennének alapból:
Fölös elemek eltávolítása (Reklámok, flash, bannerek stb.) - felesleges betöltés, lassít
Fejléc eltávolítása - 1/3 oldalt foglal és nincs haszna
Rendszeridő megjelenítése a karakternév fölött is - láthatóbb
Viselt tárgyak leírásának összecsukása rákattintási - felesleges betöltés, lassít
Épületek összecsukása - felesleges betöltés, lassít
... akkor sosem nyúltam volna az omnihoz.
Lusta voltam magam idomítani, kérek érte büntit és ki fogom bírni a továbbiakban script nélkül is!
De a többit tegyék rendbe és akkor úgy elfelejtem a segédprogikat mintha sose lettek volna, addig viszont ne bannolgassanak azért mert én megoldottam magamnak a szerverük lassúságát.
Ha a kényelmi funkciók megérik az árukat akkor meg fogom venni.

Na bumm! Itt a színtiszta víz a pohárba, lehet érte köpködni, csendben egyet érteni vagy hangosan elítélni, még azt is le lehet írni ki hogyan csinálná helyettem természetesen überszabályosan, de úgy hogy akitől nagyot rabolt azt akkor üti meg legközelebb újra, ha már mindenki más szintben elérhető megvolt előtte.

Mód: Fizettem prémet én is mint te és én sem lapátolom a pénzem. Csak hogy tudd nem ingyen scripteltem 1 hónapot.
Dátum: 2012.03.23. 14:06:17
Miklós, egyértelműen zárjátok (majd) le a témát, hogy milyen tevékenységért milyen bünti jár és akkor senki nem sírhat, hogy mégis mi történt.
Idézet: Miklós - 2012.03.23. 13:42:41
2.) vágysz a kényelemre, fizetsz érte

Ez nagyon jó lenne, legyen reális az ára mindkét fél részére.
Idézet: Miklós - 2012.03.23. 13:42:41
Száz százalékosan egyetértek, számos olyan dolgot próbálunk megvalósítani, hogy a "fél-legális" scriptekre egyáltalán ne legyen szükség.

Minél hamarabb sikerül annál hamarabb lesz nekünk könnyebb, kényelmesebb, örömtelibb a játék és nektek kevésbé terhelt a szerver.
Dátum: 2012.03.23. 10:12:29
Szerintem itt kb. le is zárható a téma azzal, hogy a Beho és munkatársai átgondolják a felmerült dolgokat, ha van kérdésük felteszik, ha nincs akkor kimondják a végszót, hogy nem szabad semmit, vagy kijelölik tételesen mi oké és mi nem.
A játékosok pedig aszerint folytatják a mindennapokat.


Mód: kiemeltem, hogy látható legyen az egyéni viták közt, ugyanis azok 1-1 személy dolgai szemben a játékostársadalommal akik döntést várnak.
Dátum: 2012.03.22. 21:44:42
Szerintem az probléma, hogy így bukik ki mire van szükség és könyörögni kell értük, mert különben a bannolás árnyéka fenyegethet.

Továbbá tudjuk, hogy reklámokból is éltek, de azok nem lassítanak?

Esetleg nem is biztos, hogy bannolni kéne mindent ami frissítéssel jár, hanem jobb szervert biztosítani? Ebben lehet mellélövök, nem értek hozzá, csak érdeklődöm.

A kvízrendszert meg kéne szüntetni, adjatok fix +10%-ot + medálbónuszok és akkor csökken a géphezkötöttség és az oldalbetöltés is.

Idomítást lehessen 1 összegben intézni.

Ha jól értettem a kezelőfelület személyre szabásával nincs probléma, sőt azzal még csökken is a betöltendő anyag, mert beállítható, hogy miket ne jelenítsen meg a böngi.
Dátum: 2012.03.21. 15:22:11
A Gyorskereső topic-címekre szűrve nem talált "Kihívás" topicot ezért itt lenne egy kérdésem/javaslatom:

Kihívásban ugye a szakikat hasonlítja a rendszer. Tüskés bőr és Negatív aura. Jelen esetben azt veszi alapul ami a támadónak van és ha a védőnek a másik van akkor alapból esélytelen, pedig ezek tükörszakik, egyik kizárja a másikat, ezért szerintem úgy kéne működni a dolognak, hogy ha ugyanazt fejlesztették akkor összhasonlítja, ha pedig ellentétes a két tag fejlesztése akkor nem nullázza a védő értékét, hanem megnézi a rendszer az ellentétes szaki szintjét.

10-es negatív aurától kaptam ki 100-as tüskés bőrrel. Nem nagy veszteség kihívást bukni tudom, de szerintem ez így hibás.
Dátum: 2012.03.18. 20:09:43
Akiknek fáj a jutalomkiesés, kamrakiesés vagy bármi amihez napi belépés kell, mert olyan szinten játszanak azok úgyis még a hajótörést a lakatlan sziget mellett is mobilnettel intézik. Aki eddig nem kért mást a belépésre az a megvalósulás után sem fog szerintem.
Dátum: 2012.03.16. 20:46:04
Regenerálás szerintem varázslatkör után is van, nem csak közelharc után.
Dátum: 2012.03.16. 16:24:51
Az új eredményfa csak akkor látszik, ha Baraty manuálisan elintézi? Nem lehetne megoldani, hogy az is frissüljön? Érdekes lenne, így meg csak idegesítő, hogy sosincs, úgy kell vadászni mikor lesz már elérhető. Most pl. hétfő 11 óra körül?
Dátum: 2012.03.15. 07:13:38
Csak abban tévedsz szerintem, hogy nem a random adja a különbségeket (persze benne van, de nem az a lényeg), hanem az fog kiemelkedni az egyenkarakterek közül aki a legtöbb őskövet égeti minden lehetséges módon.
Dátum: 2012.03.06. 10:39:18
Megjavult és a tételek is jók, köszönjük.
Dátum: 2012.03.06. 08:44:58
Már szólt más is, de V4-en szombat óta beakadt a licit 2 tételnél (tegnap ha jól tudom már munkanap volt).
Mondjuk csak a +1 TÖ-s kisebb kövek pörögnek azon a 2 sloton (...).