Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Quellon

Dátum: 2015.11.30. 14:25:01
Érdekes ötlet, nekem tetszik. Kicsit olyan mint az epikütés: minél többen fogunk össze, annál hamarabb jön a jutalom, de ha valaki nem vesz részt a melóban, attól még részesülhet a jutalomból.
Talán kéne bele valami alsó korlát, hogy aki annyit sem tesz az ügyért, az ne kapja a bónuszt. Nem azt mondom, hogy aki aranypénzt nem tesz bele az maradjon ki, hanem aki adott jutalom árának gyűjtési ideje alatt nem használja azt a cselekvést (minimum [korlátnyi] mennyiségben/alkalommal) amire az adott bónusz járna az ne élvezhesse.
Miért? Hogy ne az legyen, hogy *Önfeláldozók* égetik az erőforrásaik, hogy meglegyen a jutalom, *Számítgatók* pedig addig ülnek a "babéron"/erőforrásokon, hogy majd csak akkor lövik el amikor bónusz jár rá és X idő múlva elindul a két réteg közti fejlődésbeli különbség meg torzsalkodás.
Beholder találkozók mindig június végefelé szombaton és november végefelé szombaton vannak.
A novemberi találkozó után viszonylagos rendszerességgel következik egy Karácsony decemberben, ami előtt és közben tavaly óta van egy karácsonyi minievent. És ezek kombinációjából jön létre a viszonylag konstans december eleji játékon belüli Beho szeme.

Természetesen bármikor elmaradhat a Karácsony, a vonatkozó minievent vagy a Beho-tali valami akadályozó tényező esetén, DE befizetési akció és Beho szeme lesz! Ne aggódjatok, a költekezési kényszert fenn kell tartani és mindig biztosítjuk rá a lehetőséget, jöhet bár nyári hóesés, téli aszály vagy maga az Apokalipszis!


(A második bekezdés csak enyhe gúnnyal átitatott fanyar humor, minden rossz szándéktól mentesen, a kellemetlen tapasztalatokon alapulva, aki komolyabban veszi, mint kéne, toll a fülébe )
Összegzem neked fals infók nélkül:
Idézet: Emishi - 2015.11.30. 11:59:34
olyasmi mint a szerencsekerék
Idézet: Offsboy - 2015.11.30. 11:38:20
A találkozó után szokott lenni költési akció (2-3 héttel utána), oda kerül be a játékbeli beholder szeme.
Idézet: Gwindor - 2015.11.30. 12:04:56
5-öt lehet forgatni és 1 nyeremény garantáltan tápos
Idézet: Doomlord116090 - 2015.11.30. 11:56:05
1 forgatás 5 őskő.
Dátum: 2015.11.30. 10:23:48
Ha te mondod Én nem szeretek ennyire számolgatni. Főleg, ha bármikor egy tollvonással eltörölhetik a (fél)éves távlati terveket.

Azért elég csalódott lennék, ha ennyi lenne az össz javaslat az Ősi aranypénzre. Mást nem érdekel a dolog?
Dátum: 2015.11.30. 09:24:13
Idézet: Amnael - 2015.11.29. 22:53:06
Szerintem nem döntené az ah-t mert viszonylag kevés játékos tud szerezni azzal a kitétellel hogy onnan nem lehetne pók bölcsességét kivenni! Na meg ez is csak ideiglenes mert most évi szinten 1-2 tételt tud kivenni!


Idézet: Amnael - 2015.11.29. 23:52:18
Egyébként igaz tényleg csúnya volna mindenkinél öv lenne!


Szerintem ez a kettő üti egymást. Pont erre gondoltam, hogy dőlne az AH. Ha mindenki szerezhetne szívó övet ilyen módon - vagy amit akar - akkor az AH fontossága és egyedülállósága csorbulna.
Egyébként, ha "mindenkinél" lenne ilyen módon öv, az nem csúnya lenne, hanem visszarendeződés, esélykiegyenlítődés. (Azokkal szemben lenne szivatás, akik rengeteg dukátért szerezték.) Viszont szerintem akkor nem lenne értelme, ha mindenkinek lehetne, a ritkasága adja az értékét (mint általában mindennek amit az ember szeretne birtokolni).
Dátum: 2015.11.30. 09:18:53
Hagyjuk már az inspirátort, nem kell butítani, az úgy jó/vagy nem jó ahogy van.
Egyébként amit írtál az szerintem nem butítás lenne, hanem erősebb az eredetinél.
Kicsit bonyolultra sikerült ahogy vázoltad és nem feltétlen az ősi aranypénzhez látnám szívesen, de maga az erőforrásnövelés nem rossz. viszont mondhatják, hogy erre ott vannak a 35++ megák. Persze az qrva drága megoldás, annyiért a többség nem akar többet játszani, több erőforrást szerezni.
Dátum: 2015.11.30. 09:14:28
ÜSZ-en próbáltad? Ott esélyesebb.
Dátum: 2015.11.29. 21:56:12
Ez érdekes ötlet
Mit értesz erőforrás alatt?
Szó szerint mindent beskáláznál ami a játékban van és venni lehet?
Dátum: 2015.11.29. 20:09:08
Hát megvallom én csak játékvezető-pukkasztásként javasoltam, mert ez nem nekünk lenne igazán jó, hanem nekik lenne rossz, mert jelentős bevételtől es(het)nének el. És azért írtam ezt, mert nem tetszett az Ősi aranypénz történet ahogy eljártak velünk. Egyre több a "red herring" egyre kevésbé vicces.

Tetszőleges relikvia? Nem lőné meg ez az AH-s dukátos rendszert?


Mit szólnátok hozzá, ha az ősi aranypénz a saját tervezésű páncélokkal lenne összefüggésben?
Két légy egy csapásra - ha sikerül jól összedolgozni.
Határ szar, megint vaktölténnyel mutogatják mekkora mesterlövészek...

Barna, ha kész lesz "jó lesz", ha nem, akkor fizessenek csak a hülyék. Most komolyan, akkor minek kéne izgulniuk leprogramozáson, ha annak hiányában úgyis fizetünk érte és az nekik annál jobb?

Ősi aranypénz: szerintem majdnem mindenki ezért gyűjti azokat a szaros ládákat, hátha pottyan belőle mert az biztos valami aduász dolog lesz ... és ki sincs találva mi az - persze ezt nem közlik, mert akkor talán senkit nem érdekelne.

Itt egy ötlet: December 24-től minden ősi aranypénzt be lehet váltani a lélekkufárnál 1000 őskőre, kivéve, ha addig a fejlesztők maguktól jobbat (amit a játékos közönség elfogad) ki nem találnak.

*A tájékoztatásért azért köszi
Ősi aranypénzről, barna kronitról, akvizációról, más, a BU óta ígért dolgokról nem volt szó?
Dátum: 2015.11.29. 08:50:55
A következő tárgyak(at) találtad: 2 kiégett őskő, 2 Platina, Lélekgyémánt csomagocska, 1 sisakszilánk, 1 energiatégla, szubplazma
Dátum: 2015.11.27. 20:40:01
Jó ötletnek tartom a felszereléskészítés lehetőségét, de csak akkor, ha a képét is mi választhatjuk meg (évek óta ábrándoztam róla, csak elfogadható indoklással el lettem utasítva).

Viszont ez a 200-as szinttől dolog nem tetszik. Nem azért, mert nem lennék hajlandó 200-ig felrohanni, hanem mert nincs rá lehetőségem belátható időn belül.
Esküszöm, ha lenne egy gomb, hogy kapok annyi TP-t (és AFP-t) amivel 200-as leszek (vagy ahányadik szinttől ez aktív lenne) és hozzá annyi LE-t amilyen LE/TP-vel az utolsó X szintet átlagban hoztam, már ugornék is fel. (Ha és amit kihagytam a járulékos erőforrások közül, azt hozzávehetjük még, a lényeg az instant "óriáslépés".)

*Sőt, még a LE/TP-t is leszarnám, csak azt akartam érzékeltetni vele, hogy nem kell több LE, mint amennyiért meg szoktam dolgozni.
Dátum: 2015.11.26. 18:40:52
Mármint ki nem látja?
Szerintem a gradulátumozók zabáltatnak is és fordítva, tehát aki érti mit játszik és van rá kerete az mindkét funkciót ismeri és használja. Csak az nem használja ezt a 2 funkciót akinek nincs rá pénze vagy nem izgatja a játékban elért eredménye.
Dátum: 2015.11.26. 18:04:41
Igaz, de szerintem ez most nem tárgyalástechnikai fogás volt, hanem melléfogás. Komolyan gondolta az egészet és csak azért változtatott az álláspontján utólag, mert belegondolt abba ami előtte nem jutott eszébe, amit Offs és Ariel levezetett, költségek és kiábrándulás. Szerintem Miklós maga sem gondolta, hogy ekkora összegek repkedtek ilyen rövid idő alatt (per fő), akkor nyilván nem próbálta volna meg elvágni a torkát egyszerre az összes aranytojó tyúkjának
Dátum: 2015.11.26. 12:05:33
Ha a +100 EH és +50 kreaff a gond, akkor korlátozzátok a bónusz azon részét. A valóságformázásból származó plusz erőforrást így visszavenni minősíthetetlen. Nekem úgy tűnik Offsnak az fáj inkább, mert a sok PP-ből sokmindent lehet csinálni, küldik eventek, stb. Jogotok van változtatni, de ez durva. Nekem nincsenek 35++ megáim, nem is lesznek, de tudom mit fektettek bele pénzben, időben akiknek olyan rengeteg megája van, mint pl Offsnak.

Méghogy párbeszédkészség, akkor előre beszéltek a dologról a játékosokkal, nem nerfeltek aztán mellékesen hajlandóak vagytok tárgyalni. Előre lenyomtátok a békát és utólag kínáltok tic-tac-ot a rossz szájíz ellen. Az a tárgyaláskészségetek egyetlen bizonyítási módja, ha ezt visszavonjátok amíg közös nevezőre juttok az érintett játékosokkal! Itt az élő fórum is holnapután, soha jobbkor.

Idézet: Miklós - 2015.11.26. 11:52:09
ez hosszú távon óriási szakadékot fog generálni a játékosok között.
Hagyjuk már... mindig is óriási szakadékok voltak, a csatlósok óta még inkább, a mytokronitokkal még tudtatok fokozni rajta és folyton mélyítitek a szakadékot minden mástól függetlenül az őskőfaktorral...szélesíteni a költési lehetőségeket, drágítani a kínálatot, aki nem vesz lemarad, aki vesz legyőzhetetlen.

Eszméletlen
Dátum: 2015.11.25. 07:40:58
A következő tárgyak(at) találtad: Sorsjegy, Kisebb portyázás itala, 1 energiatégla, 1 sisakszilánk, 1 kiégett őskő, Fehér kristályital
Egyetértek, de fingom sincs mi lett a kerékkel. Én már fél éve nem használom, mert nem érte meg. A múltkori javítás próbálkozás is mintha elhalt volna annyival, hogy mytokronit csomagok kerültek volna be meg még pár kisebb módosítás, de igazán semmi olyan amit komolyan szerettünk volna vagy megragadta volna a fantáziám.
Igaz, ha magas szinten égeted a szinteket, akkor biztos dől befelé a forgács meg a sorsjegy. Sorsjegy még több, ha fizet is az ember, de ez nem cáfolat az állításodra, hanem kiegészítés.
És az is csak akkor ér valamit, ha minden nap forgatod a maximumot őskőből (...).