Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Quellon

Dátum: 2015.12.11. 12:38:56
Eddig a 46-os és 47-es javaslatok tetszettek leginkább.
Dátum: 2015.12.09. 04:17:31
A következő tárgyak(at) találtad: 3 energiatégla, 2 szubplazma, Energiakoncentrátum, hűségszilánk, 2 Lélekgyémánt csomagocska, 1 sisakszilánk
Az utolsó és egyben leghosszabb bekezdésben idézett majd megválaszolt rész volt az igazán megdöbbentő számomra, mondhatni fájó, bár tényleges tartós negatív hatást nem váltott ki bennem, de sajnálom, hogy ide jutottunk.
Aki így (félre)ismer vagy így akar láttatni mások előtt az vagy rosszakaróm vagy fényévekkel más szemszögből látjuk a világot, egymást és abszolút nem találjuk a közös nevezőt. Jelenleg nem tudom te hová tartozol, de látszólag neked mindegy is, elég ha nem vagy kevesebbet fárasztom a szemed a jövőben a kritikáimmal.
Nem fogok miattad kevesebbet vagy többet véleményezni, de ha be is fejezném az alkalmankénti "negatívkodásomat" az nem azt jelentené, hogy már minden rendben, csak hogy eggyel kevesebben tartják észben vagy veszik észre amit szeretnének, hogy elfelejtsenek vagy észre se vegyenek.
Idézet: Offsboy - 2015.12.04. 13:33:32
Idézet: LanMaffia - 2015.12.04. 12:32:25
Már régóta agyalok rajtad és a hozzáállásodon. Van benne valami durván negatív. Bevallottan alig játszol, a találkozót kvázi leszarod, a fórum baromság.

Ezt tetézve azzal, hogy elmegyek a találkozóra "csak azért" hogy ne menjek el a fórumra, mert az milyen hatásos már.
Q, amikor meglátom a neved mostanában, már sejtem, hogy egy olyan hsz-t fogok látni, hogy az se elsődleges mennyire kapcsolódik a témához, de valamit kritizálni kell. Nekem tényleg mindegy, ahogy az is, hogy úgy próbálod beállítani a játékot, amire nem elég havi 5k a karakter csúcsontartásához (de, elég, bár senkinek köze de ennyit sem fizetek); úgy próbálod beállítani a játékod, hogy mennyivel királyabb lehetnél, csak a családtól kéne elvenni az időt, azt meg nyilván nem teszed. Az sem lényeg hogy ugyanolyan maximalistának látlak mint régebben, csak most úgy állítod be, mintha saját elhatározásból nem foglalkpznál a dolgokkal, mert van aki már akkora király, hogy nem nevez a bajnokira mert arra lusta, de megjelenhet érvnek, hogy úgyis megnyerted volna. Illetve így még a bukástól sem kellett tartani. Pedig szerintem nem ciki az, ha el akarsz érni valamit, és nem sikerül, vesztesz. Felállsz, továbbmész. Nyilván kényelmesebb azt szórni a fórumban, hogy te mit miért nem akarsz elérni, így a bukás kínos lehetősége valóban nem áll fenn. Ez mind a te dolgod, és mind nem lényeg. Ami a lényeg, hogy sokkal jobb volt az 1-2 évvel ezelőtti Quellon, a konstruktív hozzáállásaival. A hozzászólásaidban lévő "de"-k 90%-a sehova nem vezet.

Ezt így kikérem magamnak vagy hogy szokták mondani
Tételesen:
- Nem azért mentem a találkozóra, hogy ne menjek a fórumra. Elmentem, mert még volt akivel szívesen találkoztam, érdekelt az élő aukció és kártyázni akartam. Ezek teljesültek is és ha már mentem befizettem pár embernek és kvízolimpiáztam meg szerencsekerekeztem is. A fórumot sem vetettem el élből, lehet ha valaki ismerős hívott volna felmegyek, de nem így alakult. Kedvem magamtól nem volt és Xinxnek meg Marcsának segítettem a Beho kvíz kitöltésben, mire Xinx végzett addigra már ment a fórum, késve még kevésbé volt kedvem bemenni.
- Ha ingyen is lehet játszani eredményesen, akkor 5k miért ne lenne elég? Nem ezt állítom, hanem hogy 5k nem elég ahhoz, hogy a véleményed, esetleges kívánságaid számítsanak, kevés ahhoz, hogy a "fejlesztési célcsoportba" tartozz. Megjegyzem, ilyenbe nem is akartam tartozni sosem, csak kellemetlen felismerés volt, amikor rájöttem/rávezettek, hogy van ilyen. 5k-val sokmindent megvehettem, majdnem mindent, de már nincs rá szükségem, mert nincs verseny és nincs motiváció.
- "úgy próbálod beállítani a játékod, hogy mennyivel királyabb lehetnél, csak a családtól kéne elvenni az időt, azt meg nyilván nem teszed." - Igen, sokkal több időt el lehetne itt barmolni és sokkal több eredményt el lehetne úgy érni. Nincs semmi ördöngősség 700 ismételhető/hó-ban, csak rá kell szánni, időt, pénzt, odafigyelést.
- Egy dolog, hogy minek látsz és egy másik, hogy én tudom a valóságot a múltról és a jelenről.
Tudom mit adtam le/jjebb. Te honnan tudnád milyen voltam és vagyok? A fórumhozzászólásaimból próbálod leszűrni?
- "mert van aki már akkora király, hogy nem nevez a bajnokira mert arra lusta, de megjelenhet érvnek, hogy úgyis megnyerted volna. Illetve így még a bukástól sem kellett tartani. Pedig szerintem nem ciki az, ha el akarsz érni valamit, és nem sikerül, vesztesz. Felállsz, továbbmész. Nyilván kényelmesebb azt szórni a fórumban, hogy te mit miért nem akarsz elérni, így a bukás kínos lehetősége valóban nem áll fenn" - Ez most komoly? Ezt így gondolod rólam? Nem vagyok lusta nevezni, talán fáradt voltam, mert 4kor keltem, 19kor értem haza, elrendeztem a magánügyeim, aztán játszani ültem le, épp nem volt semmi sürgető dolgom, se egyéni, se szövetségi, jött valami IRL ami elterelte a figyelmem, otthagytam fél órára a gépet, aztán már nem volt kedvem visszamenni és nem voltam képben hányadika van, mert nekem nincsenek heteim, csak 4 napos ciklusaim a munkarendemből kifolyólag, ami nekem egyébként megfelel, csak kevéssé kompatibilis a játék naptárával, kidőltem, reggel felkeltem és meglepődve konstatáltam, hogy erről megint lecsúsztam. Azért írtam, hogy megnyertem volna, mert ugyanazok az ellenfelek már nem okoztak gondot máskor viadalon, se utána azon kívül.
Ismét elképedve kérdem magamtól, "te komolyan azt gondolod, hogy azért nem neveznék v1-en, nehogy kikapjak?" Többször vesztettem az elmúlt évben, mint nyertem, de ez sosem zavart vagy fogott vissza a következő nevezésben, sőt inkább motivált, még nem volt ellenfelem aki, ha nyert ellenem akkor hosszabb vagy rövidebb idő alatt ne értem volna hozzá közelebb x bajnoki múlva. És a legjobb bajnoki mérkőzésem (ami leginkább tetszett magamnak) az utolsó nevezésem a múlthavi uvb volt Nysa ellen, ahol megvert, de kemény küzdelem volt. És szoktam pofonba szaladni, erről is kérdezheted Nysát meg arról, hogyan reagáltam le. Téged bezzeg zavart amikor a robbanás első verziója miatt esetlegesen és ideiglenesen verhetővé váltál. Én tudok veszíteni és felállni és a pénzemért nem elérhetetlenséget vártam sosem.
Ha a 35++ megákra érted, hogy mit miért nem akarok elérni akkor abban sem beszéltem félre sose, bár nem is kérdezte senki, hogy "te hülye, mér nem akarod a legtápabb dolgot elérni a játékban?" Akkor megmondtam volna, hogy azért, mert nem akarok negyed millát 1 év alatt elkölteni rá, sőt már semennyit.

Ami a lényeg, hogy jobb volt az 1-2 évvel ezelőtti Quellon, a konstruktív hozzászólásaival.
Ez vitathatatlan.
Az 3 évvel ezelőtti játék és az addigi tapasztalataim is jobbak voltak. A játékról, fejlesztőiről és játékosokról is.

Ezt az egészet intézhetted volna magánban is, mert ez semmiben nem járul hozzá a játékhoz, hogy engem milyennek látsz. Nem zavar, hogy itt írtad le, de ezért nyilván jogom van itt válaszolni, akiket ez marhára nem érdekelt, azoktól elnézést kérek.

Ha ezt komolyan így gondolod ahogy leírtad, akkor nem kell többet kezet nyújtanod, ha véletlenül összefutnánk a Lángban, én sem terhellek majd a jelenlétemmel. Ha tudtam volna 1 hete, hogy így gondolkodsz felőlem, megkíméltelek volna ettől a pár perc kellemetlen kényszertől. Esetleg annyira még méltathatnál, hogy megírod, miből vontál le rólam ilyen következtetéseket, hogy csúsztam le a szemedben ennyire? Talán tanulhatnék belőle.
Ha van esetleg még aki szeretné, hogy kerüljem el, küldjön pm-ben egy ilyet -> és le van rendezve.
Nem én pontoztalak.
A mai játékos mennyiségekkel lehet, a régiekkel ez jól működhetett volna azt hiszem és talán még mindig jóval többen játszanánk.
Idézet: LanMaffia - 2015.12.04. 13:19:47
De itt most a lényeg amire rá akartam világítani az az, hogy míg te azt mondod hogy 6-ból 3-szor elfelejtettél nevezni (tehát igazából nem is érdekel), az sokaknak régóta komoly probléma. Ebből következően nem is érezheted át a problémát. Vagyis átérezhetnéd, csak nem akarod. Bajnoki medálom nekem sincs, de ha hasonló cipőben járnék én is megragadnám a lehetőséget hogy elmondjam a problémámat. Ezt meg is tették a lehető legjobb fórumon.

De, érdekel, qrva pipa voltam De nem kértem, hogy rendezzék meg újra a viadalt, hogy nyerhessek.
*És amikor nem én voltam a kategória ura, akkor sem kértem játékváltoztatást. (Az hogy nem maradtam le vagy mentem előre, azért, hogy bajnokit nyerjek az meg az én dolgom, nekem nem a bajnoki a legfontosabb.)
Rendben és rendben.

Tehát az "örök másodikaknak" nem is kell büntető levonás.

És a "ha újra csinálhatnám a bajnokit" is jó ötlet, rendszer lenne.
Idézet: LanMaffia - 2015.12.04. 12:32:25
Azt azért nem szabad elfelejteni, hogy a fizetős játékosok tartják fenn a játékot, és a beérkező fejlesztések nagy része az ő új / feltételezett igényeinek kiszolgálásra szolgál.
Ezért jutottam idáig:
Idézet: LanMaffia - 2015.12.04. 12:32:25
Már régóta agyalok rajtad és a hozzáállásodon. Van benne valami durván negatív. Bevallottan alig játszol, a találkozót kvázi leszarod, a fórum baromság.

Egyébként nem alig játszok, csak más ütemben, mint ti, a család és a meló megelőzi a játékot. (Nem állítom, hogy ez nálatok másképp lenne kivétel nélkül.)
Azt hogy a PP-m csordult pár napig azért írtam, hogy nem kapok ettől szívrohamot, azért többnyire elköltöm, általában a 6 hetes szb turnus alatt 1100-1500 között ütök bele.

Én is fizetős voltam évekig, talán nem eléggé, "csak" havi 5 k. A nagy negatívitás szép lassan jött össze kb 2 év negatív dolgai, eseményei, tapasztalatai alapján. Régen szerettem együttműködni, mindenben segíteni játékosoknak és játékvezetőknek, ötletelni, hibát jelezni, stb.
Hibák maradtak, fejlesztések nem jöttek, kellemetlen stílusok, játék nem ismerete. Olyan dolgok amiket sokan sérelmeztek, még Te vagy Offs sem tagadnátok, tudjátok mikre gondolok. Csak sokan elfelejtik és/vagy elnézik én meg nem, mert látom hogy ezek állandóak, csak néha kárpótolnak ezzel-azzal minket. De vannak örök hibák a fejlesztők részéről amikben nem akarnak változni, változtatni. És én nem felejtek, nézek el bizonyos dolgokat.
Mondhatod, hogy megkeseredtem, mert nem engedtem el ezeket a dolgokat. De nem. Külön tudom kezelni jót és rosszat. A játékot élvezem, de nem függök tőle. És nem pazarlok rá időt, pénzt többet, mint amennyi ehhez elég. A változtathatatlan dolgok meg mint a betokosodott tüskék. Elhiheted, én sajnálom a leginkább, de elnézni nem fogom vagy szőnyeg alá söpörni, ahogy az illetékesek.
Ezek a negatív hullámaim.
Én meg az utóbbi 4+/-1 hónapban rendezett 6 viadalból 3-ra elfelejtettem nevezni, pedig a 3 kihagyottból 2x biztosan nyertem volna, 1x pedig lett volna esélyem. És akkor mivan, kit érdekel ez? Nem én nyertem, annyival kevesebb medál. Sőt vesztettem is hónapokon át, mert volt erősebb akkoriban. 7-7 piros-kékem van, nem ez a fő célom, ha több soha nem lesz, akkor sem emiatt fogom abbahagyni a játékot. Nem igazán értem ezt a helyzetet, de ami megoldás lehetőségeket láttam eddig azokat már megírtam.
Ezzel kezdtem a témában és ezt mondom most is: senkit nem akarok bántani, de ezt a problémát a kezdőfórumban javasolt módszerrel megoldani a játék történetének leghülyébb megoldásának tartom.
Mert sosem volt jó tapasztalatom élő fórumról. Ha voltam, akkor unalmas volt, a hangerő döntött és ugyanoda lyukadtunk mi itt, csak itt bárki megírhatja amit akar, nem kell hozzá kiabálni, könyökölni a másikat, hogy beleférjünk az időkeretbe. ÉS sok élőfórumon megbeszélt dolog is évekig nem készül el, akkor mit izguljak, csápoljak ott? ÉS csalódtam a játékban, vagyis inkább a vezetésben és az általuk kijelölt haladási irányában a játéknak, bár még szeretek vele elpöntyögni, DE csak ha épp van kedvem, akkor és ott nem volt kedvem fórumozni. Most is 4 (?) napja nem voltam itt fent olvasni, csak a karakterbelépés miatt, mert nem igazán volt kedvem az aranypénz meddő vitáit olvasgatni, ja és időm se nagyon, a PP-m is napokig csordult.
Mellesleg jelezném, hogy az ősi aranypénz, barna mytokronit, red herring "szentháromság" qrva nagy pofon volt, talán a legnagyobb. Régen büszke voltam arra, hogy milyen jó a fejlesztői gárda, mennyire a játékosokkal élnek és együttműködnek, hát már nem. Most is igyekeznek kedvünkre tenni, de néha olyan agysorvasztó, kedvlóhasztó dolgokat csinálnak vagy nem csinálnak, hogy siralmas. Én korábban több (újra)kezdőnek segítettem erős, jó, játszható karaktereket építeni, ott volt rá az aláírásomban szereplő link is, hát ahogy ott is írtam a véletlen arra tévedőknek, már nem ajánlanám senkinek a játék (újra)elkezdését.
A találkozókon is egyre kevésbé éreztem jól magam a játékok elérhetetlensége miatt, most inkább kártyáztam 10-13:30-ig, aztán lementem licitálni, befizetni azoknak akik megkértek, élő fórum alatt a kvízolimpiás gép is elérhető, azt is elintéztem a szerencsekerékkel együtt, aztán gondolkodtam, hogy maradjak még tombolázni meg megfejtéseket hallgatni? Érdekelne, de annyira nem, hogy már a család lefeküdjön mire hazaérek. Így hogy ~16:10 körül elindultam haza, fél 8-ra kb otthon is voltam, nekem nem csak egy metrójegy meg pár perc az utazás ideje és költsége, pedig "csak" fehérvári vagyok, mit mondjon aki még messzebb lakik? A beho tali a pestiek bulija, mindenki másnak egy valag olyan kényelmetlenséggel jár ami a pestinek nincs hozzá. Nem irigykedem vagy haragszok senkire, de ez megkerülhetetlen tény.
Remélem kimerítő választ adtam a kimondott és kimondatlan kérdésekre, ha van még, lehet tovább bombázni, állok rendelkezésetekre

A "hall of fame" jó ötlet szerintem a problémán kívül is.

Igen, v5 top 50 nem marginális, de sokan azok, mert nem top50-esek, mert nem is fizetnek, stb. A többség marginális, mert nem kiemelkedő olyan szempontból ami fejlesztési szempontból fontos.

A piros-kék medál kikezdhetetlenségének véleményéből nem engedek.
Ha a v5 top50 felette áll ennek, akkor nekik járjon a napi belépéshez felváltva piros-kék medál, de ne bolygassák 6 világ összes bajnokiját.
Vagy ha nekik megfelel a sárga medál amit a bajnoki szilánkokból rakhatnak össze, akkor meg van oldva.
Vagy Hall of Fame.
Vagy bontsák szét azt az 50 (?) karaktert több kategóriára.
Idézet: LanMaffia - 2015.12.04. 11:12:30
arról van szó, hogy egy rétegnek effektíve semmi esélye nincs bajnoki medált szerezni
Ez mindig így volt és mindig így is lesz ebben a játékban. Csak most olyanok vannak a f**z rossz oldalán, akik a másikhoz vannak szokva.

Csak ismételni tudnám magam a korábbi, ebben a topicban írt véleményeim szerint.
Dátum: 2015.12.04. 11:16:26
Értem miről beszéltek, igazatok is van. Csak már kb mindenki szarik a háborúra, mert semmire nem jó. Talán azt kéne kideríteni, hogy akik most ezt teszik veletek, azok miért teszik?
Dátum: 2015.12.04. 10:53:48
Igen és nem
Akik másfél év alatt normál tempójú játékkal érnek a szintedre azok érezhetnek ugyanígy, ha megvered őket
Értelek, csak arra akartam rávilágítani, hogy ez egy rengeteg szemszögből igazságtalan játék, mindig másnak jó vagy rossz.
Az erő alapú döntés a legritkább esetben igazságos. Ahol az erő dönt ott a vesztesnek kuss, itt a játékban azért nem érvényesül a "kuss-rész" mert a karaktereink halhatatlanok.
És az nem abszurd, hogy az össz világ össz játékosára kiható döntést hoznak/hoznának azon maroknyi (egy bajnoki kategóriányi) játékos kívánsága alapján, mert ők nem tudnak bajnoki medált szerezni? Rengeteg játékos van évek óta mások árnyékában, folyton második, x-edik.
Továbbra is úgy gondolom, hogy a kék és piros medált ne lehessen másképp szerezni, mint eddig. Akár plecsni, akár a +1-es tápolás kell, legyen más módon, más színű medálként megszerezhető.
Szóval akár ahogy Miklós írta, de a bajnoki szilánkokból ne piros vagy kék medál legyen kivehető, hanem kapjon egy új színt. Attól még ugyanazok fogják tudni megszerezni és ugyanazok nem.
Dátum: 2015.12.04. 10:41:07
A következő tárgyak(at) találtad: 2 energiatégla, A vadászat itala, 2 szubplazma, Platina, Fehér kristályital, 1 sisakszilánk, 1 kiégett őskő, 1 AF pont
Dátum: 2015.12.04. 09:40:25
Talán valami küldetés teljesítés. Szerintem más értelme nincs is talán a háborúzásnak jelen feltételek és körülmények közt, mint a másképp megoldhatatlan küldetés teljesítése.
Nincs kedvem és erőm vitába szállni a hsz azon részeivel melyekkel nem értek egyet. Csak annyit jegyeznék meg, az x éve 8-20-40 szintű pókok ellen a legjobb fegyver még mindig az, ha lehagyjuk őket. A játék úgyis csak ezek a szintek felett "kezdődik" igazán. És az az igazság hogy pókok nélkül is nagy lenne a lemorzsolódás az új játékosok között (akik egyébként alig vannak és ez a legnagyobb gondja a játéknak, nem más), mert egy kezdőnek bonyolult, nehezen érhető, felfogható*, könnyen elrontható és drága a VU.

*felfoghatóság: még rengeteg felnőtt is (nemhogy gyerekek) elrontotta anno a kariját 2008-2009-ben, mert nem értette meg, nem ismerte fel a szakértelmek lényegét, jelentősségét, csak amikor már egymás közt terjesztették, hogy "hú, ez a tuti, így csináld"
Miért lenne jogos?

Csak a +1+1-re tudok gondolni, hogy az kéne. Legyen akkor egy sárga medál amit lehetne gyűjteni a tokenekből amit a bajnokin elvérzettek kapnak és az is +1+1-et adjon. De a piros és kék medált ne lehessen semmi más módon megszerezni, mint végső győzelemmel.
+1

Nem akarom megsérteni a kitalálót, de ez a leghülyébb ötlet (bajnoki medált szerezni anélkül, hogy nyernél) amivel találkoztam a VU-ban. Ha csak a bónusza kell, azt bármi más módon - akár ahogy Dozer javasolta - meg lehet adni. De a medálok egy teljesítmény ikonjai, semmi más módon ne legyenek megszerezhetőek.