Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Quellon

Dátum: 2012.06.03. 06:42:38
Biztos 1 nap alatt kell összegyűjtened? Nekem volt már olyan amikor 1 nap alatt kellett, de az teljesíthető volt és most pedig olyanom van, hogy több, mint 1 szintnyi TP-t kér, de azt meg folyamatosan számolja és nem 1 nap van rá.
Dátum: 2012.06.02. 22:05:36
Tökmindegy, milyen változtatás történik, ha nincs valamilyen (szintbeli?) bontás akkor a hasznos dolgokat (akár új tétel akár korábbi) úgyis a régiek viszik el, az újoncoknak sosem lesz esélye a jelen rendszerben jó cucchoz jutni.
Pl.:
Idézet: Viszok009 - 2012.06.02. 18:27:23
BV (bajnoki viadal) szerű kategóriázás, bizonyos szintenként 5-10; 10-20; szintenként különböző nagyságú AH.
Dátum: 2012.06.02. 15:42:59
A kicsik meg sose érnek fel a nagyokhoz versenyképes állapotban. Ha kihasználnám a lehető legtöbb templom adta előnyt és felrohannék akkor sem lennék jó másnak, mint boxzsák azoknak akik régebben regisztráltak és nem csináltak semmit rosszabbul, mint én.
Dátum: 2012.06.02. 15:40:22
Mit és? Szélsőséges példa és tegyük fel egy szinten vagyunk, ugyanolyan erősek: ha te sose kapsz időkorlátos küldiket én meg mindegyikben kapok bajnoki nevezést akkor én sose végezhetek 2 hétnél hamarabb míg te ha akarsz hetente végzel eggyel vagy hamarabb, elég hamar brutális hátrányban lennék és nem tehetnék róla, se ellene.
Dátum: 2012.06.02. 15:30:46
Azért nem így van és nem is lesz, mert vannak fix idejű küldik.
(Bajnoki, KvízO. nevezés, manakonstrukció, lépjbe 8x, nézd+5x)
Dátum: 2012.06.02. 13:30:28
Mellesleg az átalakított "vásárolj (és használj el) 3db állatfelszerelést" küldit olyan szempontból még senki sem nézte, hogy mi van, ha valaki csak 1 állattal tolja? Akkor 2 cucc menjen a kukába egymás után amikor megkapja az újat a dög?

Ugyanolyan pazarló így, mint a "vegyél fókuszkristályt a varázslatodba akkor is, ha már van benne".

Mindkettőnek úgy kéne működni, hogy ha már megvan a kért dolog és nem alacsonyabb a saját szintünknél akkor teljesítettnek veszi a rendszer a küldit.
Dátum: 2012.06.02. 13:26:43
Gyanítottam, hogy nem te voltál a "bűnös", HKK-ztam 2-3 évet, olvastam érdekes dolgokat ott is, bár ez magasabb szintű azoknál.
Dátum: 2012.06.02. 11:48:51
Érdekes ötletek, de a tételek neve lehetne egyszerűbb, akár csak "izé" és "hozé" semmivel nem lenne értelmetlenebb, de könnyebben kimondható és megjegyezhető.
Dátum: 2012.06.02. 11:29:15
Idézet: Gyilkos gizi - 2012.06.01. 20:55:15
Szerintem ha tovább reklamálunk a VT miatt még durvább változásokat raknak be..

Én ha már váratlan pofont kapok legalább visszaütök, nem befogom a pofám.
Ez az AF és állatfelszerelés módosítás csak negatív irányba mozdította el a VT állását és a JV-k megítélését. A legrosszabb amit tehet az ember, hogy beadja a derekát.

Templomkristály:

1. szinten +1 templomkristályt kapsz a Végzet Templomának első kis zsákjából. 2. szinten a 2.-ban is eggyel több kristályt találsz, és így tovább, míg 12. szinten minden zsákban +1 kristály lesz.

Max. szint: 12

Költség: 6

Ez csak akkor lenne megoldás, ha a VT medál AF jutalma halmozódna 60. szint alatt és nem nulláról kell indulni az AFP gyűjtéssel.

Idézet: McMad - 2012.06.01. 21:37:46
Megen van egy őrült ötletem.
'Setleg 2 kavicsért MAX még 1x (adjunk 1-et a Behóbevételnek és a "rosszabb lett" életérzés csitításának).

Az biztos, hogy őrült ötlet... ezek után mééég többet fizetni bármiért?!
Ha kipengetjük az AFP-t érte akkor semmi további költség ne legyen, ez is elég durva azoknak akik nem a TOPx-ben állnak AFP hegyekkel körülvéve.
Dátum: 2012.06.02. 10:44:07
Ma meglett az első pirosom, LE pottyant, örültem neki, volt hová tenni.
(Köszönöm a gyors közbenjárást... )
Dátum: 2012.06.01. 16:28:35
Idézet: Miklós - 2012.05.31. 14:34:38
A tulajdonságfejlesztés specializációs költségéről is írok külön. Annak a valószínűsége, hogy mindkét tulajdonságfejlesztős feladatot (erő v tau és mágia v egészs) is megkapod, kb. 30%. A mágiája mindenkinek a béka segge alatt van, ezt specializáció nélkül sem akkora extra költség fejleszteni, az egészség néhány embernek a xenós küldik miatt az egekben van, ott valóban már számottevő a különbség. Tehát az esetek 30%-ának 50%-ában, azaz 0.3x0.5=15%-ban valóban kell még egyszer specializálnod ha meg akarsz spórolni 100-200e LE-t. A specializáció költsége 10 őskő, tehát havonta átlagosan 1.5 őskő. Erre annyit tudok mondani, hogyha a templomból dupla kristály lesz szerezhető, akkor a 10 őskővet már másfél templomonként ki lehet szedni, ebből akkor azt a másfél őskövet áldozd rá az egészség specializációjára.


Azt hiszem mindenről volt szó azóta, e fenti kiemelt részletre azért még kitérnék én is kicsit.
A valószínűségszámításod nálam (és talán másoknál is) nagyon megbukott, mert háromból kétszer 2 db TÖ-s, egyszer pedig 3 db TÖ fejlesztős VT küldim volt.

Nem tudom honnan jött ez a "1,5 őskő a specváltás havi költsége", de érdekelne mert nekem 10 őskő a váltásonkénti költség (és nincs részletfizetés x hónapos futamidővel) vagy most valamit nagyon elfelejtettem.

Egyébként szimpatikus irányba haladtok, de nem árt ha néha informáltok minket arról, hogy hol tartanak a dolgok mert akkor nem lázongunk ellenben a többhetes-hónapos csenddel.


Craslorg javaslatait megfogadhatnátok, nagyon hasznos lenne, ha a (vissza)számlálók úgy működnének ahogy írta! És csatlakoznék ahhoz a véleményéhez is, hogy a jelszavammal senki ne küldizzen. Az nem a játék része. Az esetleges jelszóval való visszaéléseket büntetni kell, nem küldetéssel ellensúlyozni/nehezíteni.
Dátum: 2012.06.01. 11:34:56
Ezzel teljesen egyetértek, nem égető probléma, ráér a sor végén.
Dátum: 2012.06.01. 10:01:51
Van benne igazság is.
Viszont Olimpiáztam már segítség nélkül és 45+ lett a vég és keresőkkel is voltam 40 alatt.
A baj azzal van, hogy nagyon-nagyon idegesítő amikor sorozatban olyan kérdés kerül be olimpián az 50-be ami abszolút érdektelen az emberek 95%-ának legalább, valamint semmi köze az alapműveltséghez vagy józan észhez és/vagy megtalálni is nehéz.
Dátum: 2012.06.01. 09:16:41
Én nem lebutítani akarom. Legyen általános műveltség, még úgy is sokan fennakadnának. Lehetne tematikus, egyszer ilyen egyszer olyan. Ötleteljetek/jünk és tegyük jobbá, ha lehet.
Ne könnyű legyen, hanem tudás kérdése, nem pedig google-, heléna-, kvízadatbázis-verseny.
Dátum: 2012.06.01. 08:51:26
Idézet: Craslorg - 2012.06.01. 07:03:08
No igen. Itt ütött vissza, hogy a helena egy script által gyűjti az adatbázist, ami nem hivatalos, csak spontán a játékosok gyűjtötték. Javaslom a google-t vagy a játék hivatalos kvízadatbázisát (aminél sajnos a keresés nem működik 100%-osan, de a válaszok garantáltan jók, ha rálelsz a kérdésre).

Idézet: LanMaffia - 2012.06.01. 07:56:53
Annyira nem 100%-os, hogy a legutóbbi olimpián 10 próbálkozásból egyszer találta meg amit kerestem

Idézet: Craslorg - 2012.06.01. 08:10:39
Arra rájöttem, ha a google-be gyorsan beírom a kérdést - ha egyedibb -, akkor első találatra azt dobja fel. 10-ből 8-nál bejön. Igaz, azért inkább egyéb módon keresek, mert gyorsabb, de ha nem megy, akkor ez a megoldás is jó lehet.
Ennyit itt az off-ról.

Én is ezeket a módszereket alkalmazom félreértés ne legyen.
De ebből látszik (hogy sokan így olimpiázunk meg vadászunk), hogy nagyon rossz a kvíz(olimpia) rendszer. Biztos sokan javasoltak ezt azt a kvízelés javítására, talán már én is csak elfelejtettem, mert nem érdekel annyira.
Az olimpiára viszont lenne javaslatom: Vegyék a fáradtságot akik ezzel foglalkoznak vagy mások akiket kijelölnek rá és ha a teljes vadászatkvízre nem is az olimpiára válogassanak ki egy külön adatbázist, hogy csak olyan kérdés kerüljön bele amit fejből tudni kell és nem pedig segédlettel csináljuk (jelenleg az a verseny, hogy ki találja meg gyorsabban a választ bármi módon).
Ha meglenne a válogatott adatbázis akkor az időt nem össz 15 percben kéne maximalizálni, hanem kérdésenként X másodperc (10?) ami minden kérdésnél számol vissza külön külön, nem egyben. Ha nem jelölsz addig akkor nem tudtad.
Végül pedig mivel ez már nem annyira a (keresés)gyorsaságról szólna így minden hibátlan kapna medált (akinek még nincs max), mert a teljesítményért, hogy tényleg tudta segítség nélkül megérdemli.
Dátum: 2012.06.01. 08:21:25
Nem panaszkodtam eddig sem és még nem is tervezem - mert én tisztában vagyok vele, hogy mit jelent a szerencsekerék még, ha talán nem is ebbe a játékba való - csak a "statisztika" kedvéért: 1x volt max, 2 hét kihagyásom amikor elfogyott a kavics azon kívül bérlettel pörgetek minden nap hármat, tehát a ráfordított kavicsot 180 körülire saccolom és nem volt még piros.
Dátum: 2012.05.31. 15:30:43
Most csak köszönet a reagálásért, ha lesz időm végigolvasom/véleményezem ezt és a többit is.
Dátum: 2012.05.31. 11:45:54
Ez jó ötlet tűnik, főleg annak fényében, amit Kócos fejtegetett a VT-s Xdb AD szerzés küldi miatt.
(Aki nem olvasta annak röviden összefoglalva: nehéz és egy bizonyos szint után (szinte?) lehetetlen a kért dukát mennyiséget adott időn belül összegyűjteni - ez a javaslat pedig erre adna talán megoldást)
Dátum: 2012.05.31. 10:46:32
Miért felejtetted le?
Dátum: 2012.05.30. 23:20:34
Mostantól minden nap bemásolom ezt amíg reakció nem lesz a játékvezetéstől. Nem hagyom elkallódni, leülepedni!
Nem érdekel, hogy kinek fog tetszeni és kinek nem. Sajnálom akiknek az idegeire megyek majd, de ebben a témában reakció lesz! Ha a beho-talin akkor addig másolom, ha kell tovább.

Idézet: Quellon - 2012.05.25. 12:33:51
A végzet templománál javaslataitok alapján bekerült egy 3. dekrétum használati lehetőség, aminek a költsége ugyanaz, mint a másodiké.


Egyetértek NoFear-rel, miért pont ez és pont ilyen szarul valósult meg? 1 hónapig tartott összeírni a javaslataink és ennyi lett belőle? Vagy még majd jön a többi?

Hetekkel ezelőtt írtam - talán nem volt hülyeség - hogy ha nem 15-30(-30) lenne a dekrétumok őskő költésege, hanem 10-10(-10) akkor talán több lenne a bevételetek belőle annak ellenére, hogy nekünk személyenként kevesebb lenne a kiadás - de talán többen élnének vele, mert ugye "horror" LE-t/LGY-t/AFP-t kell különben áldozni.

Akik őskő nélkül játszanak és meg akarják csinálni a VT-t azoknak annyi LE megy el áldozásra és dekrétumra (már ha egyáltalán ki tudják váltani és nem több a kavicsigényes küldi, mint a dekrétumainak száma), hogy egy idő után még a TKP-ban is veszíteni fog annyira legyengül.
Szerintem így nem áll meg az az érv, hogy bárki megcsinálhatja, ha akarja.

Az őskőmentesek játékának megmentésére lehetne a dekrétum LE költsége akkora, hogy azzal ne heréljétek ki őket. Ez nem fogja az őskőbevételetek csökkenteni, mert akik kavicsból játszanak és dekrétumoznak azok ezután sem fognak LE-ből dekrétumozni az ősköves küldik helyett, mert pont minden csepp LE-t meg akarnak takarítani/begyűjteni őskőből amit csak lehet.

Pl.: Az első templomomban volt 4 ősköves küldi, mindet megcsináltam és 1 dekrétumot ellőttem az áldozz x LE-t küldire - ez kb. olyan volt, mintha kisütöttem volna a kutat. Ha pedig 15-30-30 helyett 10-10-10 kő lenne a dekrétum akkor kiváltottam volna a szintemnél nem kisebb varázslatvásárlást is, mint ahogy talán sokan kiváltanák a LE-LGY-AFP áldozásokat mindet, de azért 75 kavics már meggondolandó, főleg, ha előtte már 2-3 alap ősköves küldit is teljesítettünk.

Valamint a kisjutalmak "reformja", azzal mi lesz? Örökre fehér kristályitalokat fogunk kapni meg annyi LE-t ami az állatok fél fogára sem elég, nem hogy a miénkre? A többi még el is megy, mert erőforrás amit tetszőlegesen használunk fel.

És akkor még egy szót sem szóltunk a tulajdonságfejlesztésekről amik elméletben nem őskövesek, de gyakorlatban baromi nagy dilemma és egyén- valamint egyéni fejlesztési terv függő, hogy valaki a 2-3x3 TÖ fejlesztést ultraspeccel vagy anélkül ultradrágán csinálja meg.

Ja és a szimulációs küldi átalakulhatna valami fókuszkristály vásárlásra vagy tárgyba tételre vagy bármi hasznos őskőköltésre, mert a legelvetemültebb milliomosokon kívül nem hiszem, hogy más szimulálna amikor anélkül is pontosan lehet tudni ki ellen és mennyi esély van.

A VT nagyjutalma olyan, hogy hosszútávon aki nem csinálja az hátrányba kerül azokkal akik aktívan templomoznak - de nem feltétlen örömmel.

Szerintetek mit fogyasztunk szívesebben: amit leerőltettek a torkunkon vagy amit megkívánunk?