Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Quellon

Dátum: 2015.12.16. 20:33:41
Mit gondoltok, elrugaszkodott ötlet lenne egy relikvia ami azt tudná, hogy x csatlóssal harcoljunk, de a TP-t y csatlós kapja?
Miért? Mert mondjuk jó lenne, ha a csatákban harci képességeket erősítő csatlóssal az oldalunkon vívhatnánk, de nem feltétlen annak a csatlósnak a szintjét szeretném növelni.
Pl varielnyelővel vagy regennel harcolnék, de az univerzumost szeretném fejleszteni.
Dátum: 2015.12.15. 17:16:41
A következő tárgyak(at) találtad: 2 Platina, szubplazma, Kisebb portyázás itala, 1 kiégett őskő, Horda trófea
Dátum: 2015.12.14. 13:54:50
Értelek én is (meg többen mások is) amellett érveltem először, hogy ki kéne venni, aztán ha azt nem, akkor korlátozni és/vagy választhatóvá tenni, hogy kérjük-e - vagy valami hasonló, már nem emlékszem és nem nézek utána, van aki megteszi ezt nekem helyettem - de Mikós hajthatatlan volt.
Dátum: 2015.12.14. 13:52:52
Idézet: Offsboy - 2015.12.14. 13:01:30
Affranc, az erkölcsi győzelemről megint lecsúsztam Majd legközelebb! Addig is kijegyzetelem a hsz-eidből az ellentmondásokat, hogy felkészültebb legyek. Csak vicceltem, nem okoz túl nagy kihívást türköt tartani.

Másnak tükröt tartani sosem nehéz. Magadnak egész más...
A szálka és a gerenda esete.
Lehet mindkettőnknek van egy jókora gerendája.
Letettem volna, de te nem akarod/tad, addig meg én sem, elég makacsok vagyunk mindketten hogy magabiztos hülyék legyünk. Amíg mindketten a másik gerendáját figyeljük, addig nem látjuk a fától az erdőt és mindig össze fogunk ütközni.
Nem kell elismerni senkinek más győzelmét ahhoz, hogy ne üssön újra.
Mondhatod, hogy én is mindig újra emelem a kezem, igaz is, amíg nem látom a szándékot amit már többedszer fogalmazok meg. Felőlem lehet tiéd az utolsó szó, de csak ha valami ilyesmi a mondat vége " ... és most már befejezhetnénk mindketten".
Dátum: 2015.12.14. 12:40:06
Idézet: Offsboy - 2015.12.14. 12:23:38
Idézet: Quellon - 2015.12.14. 12:03:58
Egyébként, ha szeretnéd folytatni a "farokméregetést", akkor megjegyzem: eddig tartott a fórumtól való távolléted?
Igen.
Véletlen, hogy az első hozzá(be)szólásod nekem jött és ilyen (szerintem) piti kötözködő dologban?
Nem.

Simán írhattad volna Shadownak, hogy a múltkor 2000 volt a plafon, most meg 1500, valahogy át kellett szabni a határokat.
Shadowrun nem húzza csőbe magát ellentétes kijelentésekkel, a tiédre nagyobb poén volt reagálni.

Nem, előkotrod a három hónapos hozzászólásom.
Kereső: "2000 őskő", let's try it. Az ottani elégedetlenkedésed valahogy hamarabb feljött, mint maga az akkori hír, így jól mutatott betenni ide, kíváncsi voltam miféle mellémagyarázás lesz belőle.

Ha viszont tényleg ilyen elmérgesedett a helyzet, akkor javaslom a csendes egymás mellett élést, mint a folytonos újabb támadhatósági felület keresését mindkettőnk részéről, mert így csak csatatérré tesszük a fórumot.
Nekem jó ez így. Akinek nem, majd lepontoztok 6 alá, és betesztek rám szűrőt.
Felőlem, én nem pontozlak hisztizésért, én csak a játékot befolyásoló dolgokat szoktam értékelni, nem a személyt mögötte.

Viszont most egyrészt igazán megleptél, másrészt igazoltad a játékostársunk azon észrevételét, hogy te sem vagy a régi. Mert a jelenlegi hozzá(m)állásod pontosan a duzzogó óvodást idézi. De mivel felnőtt vagy, nem az 5 éves fiam, ezért nem foglak megsimogatni érte

Olvasd át a 2000+ hsz-em, és kérlek idézd be az önmagamnak ellentmondó állításaim, had tanuljak belőle! És talán te is tanulsz ezt-azt mire a végére érsz...
Könnyen meglehet, hogy hibáztam, de szerintem az ilyen esetekben el szoktam ismerni, esetlegesen elnézést is kérek érte.

Ha neked ez nagy poén volt, örülök, bár én őszintén mosolygok, te meg szerintem vicsorogsz. Én már megtanultam, hogy vannak dolgok amiken nem tudok változtatni, vagy én változok vagy kikerülöm. Te ezt a leckét most gyakorlod.
Dátum: 2015.12.14. 12:22:25
(össz győzelmek száma) Elvileg pontazonosság esetén a nagyobb zárójeles végez előrébb.
Viszonylag gyakori, de nem állandó ez a hiba (ezért nem értem miből adódik), ÜSZ, javítják.
Dátum: 2015.12.14. 12:03:58
De, hogyne érdemelne dicséretet, érezzék magukat megdicsérve!

Amikor anno kiszúrtam az 500-as emelést, akkor még havi szinten befizettem (ha jól emlékszem ez a szülinapi dolog volt és akkor fizettem be utoljára egyébként) és/vagy akciókkor nagyobb tételt és az azt megelőző két egymást követő költési akción is részt vettem.

Most meg már se nem fizetek be, se nem veszek részt a költési akción. El sem olvastam a tételeket ezidáig, mivel már nem érint, ezért nem vettem észre és így maradt el a dicséret.

Gondolom, ha csalódnál pl. az xy felvágottban a megszokott boltodban és nem vennél többet olyant, akkor te sem figyelnéd már, hogy az mikor akciós vagy hogyan mozog az ára, csomagolása, egyéb körítése.




Egyébként, ha szeretnéd folytatni a "farokméregetést", akkor megjegyzem: eddig tartott a fórumtól való távolléted? Véletlen, hogy az első hozzá(be)szólásod nekem jött és ilyen (szerintem) piti kötözködő dologban? Simán írhattad volna Shadownak, hogy a múltkor 2000 volt a plafon, most meg 1500, valahogy át kellett szabni a határokat. Nem, előkotrod a három hónapos hozzászólásom. Nem zavar. Csak meglep. Eszerint talán jobban figyelsz engem, mint a fórumot magát. Nem tudom mi kezdte ennyire szúrni a szemed részemről (amikor rákérdeztem, nem válaszoltál erre), azt sejtem, hogy a komolyabb nézeteltéréseket követően már csak az is, hogy nem hunyászkodtam meg. Nem várom ezt tőled sem, de én sem fogok. Ha viszont tényleg ilyen elmérgesedett a helyzet, akkor javaslom a csendes egymás mellett élést, mint a folytonos újabb támadhatósági felület keresését mindkettőnk részéről, mert így csak csatatérré tesszük a fórumot.
Dátum: 2015.12.14. 09:47:24
Mert mindig egyre felfelé tolódnak a határok, jutalmak (egyre többet kell x jutalomért elkölteni és/vagy egyre nagyobb a költhetőségi határ/cél), még nem figyelted?
Dátum: 2015.12.14. 09:45:54
Októberben volt erről egy nagy vita a Szerencsekerék reform topicban. Az kimaradt neked vagy újra felmerült a dolog?
Dátum: 2015.12.14. 05:39:51
Ez nézőpont kérdése
Akkor rengeteg játékosnak vannak ennél még feleslegesebben túlhúzott szakijai. Kényelmi dolgok, huzalozott reflexekkel működők, ha nem csak max/2-ig vannak fejlesztve, stb, ez a piros gyűjtő még ha "felesleget" generál is, elraktározódik az eredménye, lehet fordul majd a kocka és vadászni fogok agyba-főbe, akkor meg kiegyenlítődhet a szürke-piros arány.
Dátum: 2015.12.13. 04:32:39
Tisztában vagyok vele És te azzal, hogy 5 szintű szürke kronit AFK-m van a képesség bekerülése óta (+50%), valamint amikor lehetett választani egy mytokronitgyűjtő relikviát, akkor én tudásgyűjtőt választottam és rögtön kryx-ra fejlesztettem (+60%)? Tehát 50% eséllyel találok, de akkor 110%-al többet. Kettőt gyakrabban, hármat ritkábban. Magyarán statisztikailag nagyátlagban 1 CSP-re kijön az 1 szürke vagy több.
A különbséget továbbra is az okozza, hogy nem portyában nevelem az állatokat, mert nem sietek meg vesződök velük, nem rohanok a megákért, így kevesebbet vadászok, mint portyázok.
Dátum: 2015.12.12. 21:44:18
Ez érdekes, eddig csak negatívat hallottam a bontatlan csomag hullásáról
Dátum: 2015.12.12. 21:05:09
Lehet nem volt egész jól érthető amit elsőre írtam, megpróbálom újra, kiegészítve pár dologgal:

14 csatlósom van. A szürke és piros kronit kereső szaki a bekerülés után egy hónapon belül 501/501 volt. Kezdettől fogva folyamatosan utaztattam a csatlósokat, de sosem gyorsítva. Igen először addig utaztak amíg meglett a sárgájuk, de azóta már továbbléptek. 13 csatlósnak mind a 7 képessége megvan, 1nek még a kék, narancs és fehér van vissza, ez még 5 nap.

3x30 és 11x25 a szürke és velük a piros szintek is (meg a sárgák is). Van tartalékban jelen pillanatban 789 szürke és 4216 piros.
Akinek a piros jobban hiányzik, mint a szürke, az többet vadászik, mint portyázik ez ilyen egyszerű.

Szóval már nincs hova utaztatni, hanem többet kéne vadászni? (Tessék értően olvasni ) Miért? Ha épp kell valamiért, akkor vadászok, de ha nem kell semmihez, akkor csak úgy potyára nem. Mellesleg nem vagyok olyan versenyhelyzetben, hogy kaparnom kéne valamiért.
Dátum: 2015.12.12. 11:11:08
Oké, lehet javasoltam a múltban 1:1 váltást és az túl erős (ezt már megtettem nem csak a sörfeszt alatt, hanem a kronitok bekerülésekor is), felejtsük. És legyen lyukrafutás is (4:1-ért olyant kapsz ami van sok), de leginkább azért tartom haszontalannak, mert csak a kéket váltja. Egyrészt ez ugye behozza a pénzért bármennyit, de ha ez belefér, felőlem, engem nem zavar, ha valaki sokat be tud/akar tolni "hülyeségekbe", én azért nem teszem. Másrészt amit az előbb írtam szürke-piros-kék viszonyról.

Ha bármely színt 4:1-ben váltaná random eredménnyel az megfelelő lenne?
Dátum: 2015.12.12. 11:03:22
És ha ez megvan és még mindig több ezerrel több piros marad, mint minden más színű, akkor mit ajánlasz? Nekem megvan a végzet és ah-s fétisen kívül mind, az összes színű képességükkel, de 4000-el több a pirosam, mint a többi.
Egyébként ha valaki minden portyára kap 1 pirosat és mindig elkölti a napi 40-45 pp-jét az havonta több, mint 1200 piros, tehát ha nem vadászik is össze ugyanennyi szürkét, akkor piros feleslege lesz.
És ha nem használ el havonta ennél is több őskövet, akkor a konverternek nincs értelme.
Elszámoltam valamit vagy igazam van?
Dátum: 2015.12.12. 10:37:45
A következő tárgyak(at) találtad: hűségszilánk, Fehér kristályital, 2 energiatégla, mytokronit csomag, 1 kiégett őskő
Dátum: 2015.12.11. 16:41:20
Idézet: Miklós - 2015.12.11. 15:53:16
Emellett bekerül a lélekkfurárhoz, a relikviák kategóriába a korábban megígért mytokronit konverter (4 kék mytokronitból csinál 1 mytokronit csomagot).


Pont ugyanazért nem jó, mint a sörfesztivál alatt. Akkor visszavontátok, mert nem tetszett a véleményezőknek. Most miért tetszene jobban?
Még mindig ugyanazt tudja: végtelen pénzt beleölve végtelen mytokronit forrás ami nem függ mástól, csak a pénztárcától, semmi játékon belüli fék vagy kötődése nincs.
Az, hogy szinte mindenkinek sokszoros mennyisége van pirosból a többihez képest az mellékes.
A csomagokból, kristály mytoaffinitásokból átlagban egyenlően jönnek a színek, tehát az sem billenti helyre az egyensúlyt.
Akárhogy csűri-csavarja az ember, ebben a formában mindenképp az a vége a dolognak, hogy nem a felesleg konvertálása a lényeg, hanem hogy költsél minél több követ, hogy megkerülhesd a különböző színek gyűjtögetésének idő és egyéb ráfordításigényét.

Ha minden színt tudna konvertálni ugyanilyen aránnyal, akkor is előnye lenne annak aki sok őskövet éget, de használható lenne azon kívül is.
Persze ha csak ennyi volt a cél, hogy a kislétszámú sokat fizető csoport fizessen többet és/vagy tudja hová tenni a kékjeit, akkor ki van pipálva.
De ezt azért ne soroljátok a "mindenkinek szánt gondos munkát igénylő fejlesztések" közé
Dátum: 2015.12.11. 14:17:51
De tetszett a buzoktánium meg behó gyöngy El is kezdtem rá írni még melegében, de aztán nem fejeztem be, mert erőltetettnek éreztem és a te hsz-ed önmagában is megállta a helyét és érzékeltette amit akart, nem kellett neki támogatás.
Dátum: 2015.12.11. 14:15:40
Igen!
Szégyellje magát minden éhező aki elmegy az ételosztásra! Nem igazságos, hogy a "koldusnak" időnként ingyen adják amit a "gazdagnak" mindig meg kell vennie.


Amikor múltkor összeharaptunk, egy játékostársunk aki mindkettőnket ismeri és olvasta a hsz-edben, hogy a "régi Quellon jobb volt" ezt írta:
"Quell offs sen a régi már egy jó másfél éve"

Egyébként nem tartom magam jelen helyzetben sem "politikusnak" sem "koldusnak", nem azért írok, csak a vergődésed mellett nem tudok elmenni szó nélkül, mintha rendben lenne.

Ezért vagyok én az "örök negatív", mert merek hangot adni azoknak a dolgoknak amik szerintem nincsenek rendjén, akkor is ha magasabb körök bajszát húzogatom ezzel. Erre egy másik játékostársunk ezt írta ugyanazon nap (akkor játékvezetői döntés/javaslat ellen érveltem):
"Én örülök, hogy ezzel a fogalmazási képességgel és érvelés rendszerrel ezt az irányt fogalmazod meg, érezzék csak Miklósék, hogy nem minden papsajt."


Szóval összegezve: A pénzedért megkaptad amit ajánlottak érte. Az nem volt szerződésbe foglalva, hogy soha senki utol sem érhet vagy hogy más, kedvezőbb feltételű vásárlási lehetőségek, akciók nem lesznek, mint amire te befizettél.

Ritka pillanat, de feje tetejére állt most egy kicsit a megszokott világ: A pénz ugat, a kutya beszél(t).
Dátum: 2015.12.11. 12:43:30
Most épp végére értünk a 2015-ösnek, a 2016-os még nincs meg.
A karácsonyi minievent után ha jól emlékszem talán az új esemény következik amiről szinte még semmit sem tudni. De nagy általánosságban van egy sorrend amit tart a rendszer, azt ide kattintva megnézheted.