Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Quellon

Dátum: 2012.09.17. 10:18:53
Több ilyen csend is volt, de szerintem nem ez a fő ok, bár biztos szerepet játszik.
Miről lehet beszélni? Újdonságokról és tapasztalatokról. Újdonságokat 2x oda-vissza kiveséztük. Tapasztalatok? Hát nagyon nem jut eszembe semmi megosztandó, hacsak nem érdekel a "vadászrekordom" vagy a "portyarekordom", esetleg hogy hogy haladok az entitásommal, egyszerűen kifejezve: nincsen közérdekű információnk egymás részére.
Ja és a topic szavazása mutatja azt is kb mennyi a ténylegesen aktív állomány.
Dátum: 2012.09.13. 20:47:33
Azért szerepjátéknak én sem mondanám a VU-t. Mondjuk annak ami: online böngészős karakterfejlesztős játék - vagy mi.
Élő szerepjátékot játszottál már ahol papíron van karaktered és a történet a döntéseid a mesélő és a társaid, ellenfeleid döntései alapján alakulnak? Tul.képp van egy előre kitalált csontváza az eseménynek, de minden függ és változik a világba belépő játékosoktól.

Lehet nem túl szakszerűen írtam le, sajnos keveset tudtam ilyet játszani, de a VU azért közel sincs hozzá attól függetlenül, hogy ezt is jó játéknak tartom és szívesen játszom.
Dátum: 2012.09.13. 20:41:17
És miért pont olyankor/olyan gyakran kell begyűjteni ott az erőforrásokat? Az az érzésem, hogy azt a játékot eredményesen csak úgy lehet "játszani", ha intravénásan étkezel és magad alá piszkítasz (jó esetben wc-n ülsz a laptoppal magad előtt a hűtővel).
Nem ítéllek el ez alapján sem mást, de kár ilyen játékhoz hasonlítani bármi mást. Ha neked az tetszik játssz azzal.
Dátum: 2012.09.13. 18:05:46
Milyen fejlesztést szeretnél? - Például ilyet is:

Szeretném(nénk?) visszakapni:
- a bajnokikon a saját felszerelésünk megtekinthetőségét
- a térkapus csaták utólagos visszanézhetőségét vagy legalább az összegzésben legyen ott, ha kapunk kincset
- az entitás csaták is legyenek visszanézhetőek, archiválhatóak

Ezek ugye a szerver lag csökkentéskor lettek elvéve vagy nem is volt egy részük sose, de szerintem hasznos és/vagy érdekes lenne.

(Ha valakinek eszébe jut még valami az egészítsen ki!)
Dátum: 2012.09.13. 14:28:49
Én simán segítenék az átnézés/hibakeresésben és sem fizetést sem játékbeli tápot nem várnék érte, az adott segítség jóleső tudata, hogy hozzátehettem a játékhoz elég lenne (esetleg egy csinos kis semmit adó plecsni, csak hogy az látsszon tettem is a játékért nem csak reklamálok ), feltéve, hogy nem kíván programozó tudást a feladat, elég ha tudok olvasni meg írásban jelezni amit találtam és ráfordítom az időt.
Dátum: 2012.09.13. 14:14:25
Idézet: Viskos - 2012.09.13. 13:24:04
Egy normál online játékhoz képest a VU időigénye nagyon alacsony.
Komoly?
Akkor vagy a te elvárás/teljesítmény léced nagyon alacsony vagy csak a többségnél nagyságrendekkel gyorsabban tudod ugyanazokat a cselekvéseket végrehajtani. Ja igen a 3. lehetőség: a normál online játékok szerinted úgy működnek, hogy szó szerint a monitor előtt kell élni. Így is nagyon erősen féken kell magam tartanom, hogy minél többet legyek távol a VU-tól, pedig nem vagyok csúcsoptimalizátor, simán ki tudja/tudná tölteni a napot a VU, ha az ember ki akarja aknázni maximálisan a játékadta lehetőségeket.
Dátum: 2012.09.13. 13:12:39
Miklós, köszönöm a választ!
Én is mögé szeretném.

Az előző Landi óta készülök a most következőre. Örülök az új eventnek, de több hónap készülését borítaná meg, ha hónapokat késne a sárkányölés. Ja és a lejáró relikekről annyit, hogy nekem nem is esett a bérlet pedig mindent beleadtam. És most, hogy azóta a VT kér dukátszerzést így már elég fájóvá válna, ha továbbra sem lenne bérletem, mert kifogyok az epikcuccokból és kénytelen leszek áron alul eladni a TKP-s dolgokat.
Na de mindezen kívül: a Landragórt karifejlesztés és élmény szempontjából is baromira várom, ez a legfőbb oka, hogy nem bírok a seggemen nyugton ülni.
Dátum: 2012.09.13. 11:58:09

Ja és újra (és újra) megkérdem Miklós: Ugye a térkép után a Landragór normál ütemben lesz?

Dátum: 2012.09.13. 11:54:40
Idézet: Tigristappancs - 2012.09.13. 11:20:55
(egyébként az új esemény a leírtak alapján nem gondolom, hogy sokáig tartana leprogramozni, lényegében a templom meg a szintén elkészült dokumentációjú szint küldetések újrahasznosításának tűnik, de ez nem jelenti azt, hogy a leírtak nekem ne tetszenének ezzel kapcsoltban)
Hát én nagyon remélem, hogy nem a falra hányt borsót akarják kicsit megkeverve újra feltálalni...
Kicsit lelombozó lenne, ha a világ urává válhatsz amennyiben szerencsés küldisort kapsz, mert rövidebb ideig tart, mint a másiké és a fele abból állna, hogy ki áldoz rá több őskövet.
Ha már a világ ura cím a tét, szinte elengedhetetlennek érzem, hogy egymás elleni harc is legyen benne, de legalábbis az, hogy ne egymás melletti versenyfutás legyen, hanem igenis tudjuk egymást hátráltatni vagy egymással küzdeni! Mondjuk azt sem értem egyenlőre, hogy hogy lehetne egy gyengébb végzetúr az erősebbek ura? Itt vagy valami nagyon-nagy meglepi lesz vagy kamu-cím vagy oltári bukta.
Dátum: 2012.09.12. 22:18:08
Bugok tömkelegének javítása mindennél fontosabb, utána jöhet szép sorban a többi.
Talán helyesebb lett volna (amennyiben megoldható), ha rangsorolni tudjuk az 5 pontot, nem pedig csak 1 abszolút elsőt választhatunk.
Az új event nagyon jól hangzik, beindítja az ember fantáziáját/kíváncsiságát!
A napi rutinok és a szintküldik azt hittem egybe tartoznak és egyszerre jönnek, de lehet félreértettem korábban.
A taliról visszamaradt dolgok átfedik majdnem az összes többi menüpontot pár felesleges más dologgal.
Nem könnyű a választás, de sokat ígérő Szerintem le a kalappal, ez ütős esti mese, remélem mind olyan szép és jó lesz, mint amilyennek hangzik!

*Nagyon kíváncsi leszek az új eventre, de ugye a Landragór után lesz és nem túrja ki azt?
Dátum: 2012.09.12. 22:06:33
Idézet: Quellon - 2012.09.12. 13:50:37
Tizenkettőször - helyes szerintem. Persze a tizenkétszer is, de gondolom az elsőt használták a fejlesztők.
Dátum: 2012.09.12. 21:43:42
A mágiás cuccoddal úgysem harcolni fogsz tehát elméletileg mindegy hányadik szintű a felszerelés és a manakonstrukció így is elég hatékony, sőt sokaknak nincs mit építenie.
Dátum: 2012.09.12. 13:50:37
Tizenkettőször - helyes szerintem. Persze a tizenkétszer is, de gondolom az elsőt használták a fejlesztők.
Dátum: 2012.09.12. 10:40:53
Hogy a behoé mikor azt nem tudom, de ugye a VU szeptember 22-n lesz 4 éves, gondolom akkortájt várható valami. Remélem arra is gondolnak, hogy mikor van fizu és rugalmasan kezelik a promó időszakát. Szerintem nagyobb bevételt várhatnának, ha nem csak a hónap utolsó hetében akarnának megkopasztani minket kedvezményesen, hanem fizetés utáni pár napig tartana az esetleges akció.
Dátum: 2012.09.11. 19:49:35
Nem mondasz hülyeséget, de ezért ebben a játékban meglincselne a játékosok többsége
Dátum: 2012.09.11. 15:54:50
Szoktál jobb gomb/új lapon megnyitva kalandot teljesíteni vagy görgőkattal? Én legalábbis erre tudok gondolni Offsboy esetéből kiindulva.
Dátum: 2012.09.11. 15:13:37
Elnézést kérek a V5-ösöktől, az ő világukba és szükségleteikbe egyáltalán nem látok bele, de attól még a játékvezetés/fejlesztés olyan amilyen. Találjatok ki működő dolgokat, változtatásokat amiket Miklósék is jónak látnak, különben addig szívtok míg töröltök.

*Önmagában az asztalverés/sírás nem fogja megoldani a gondjaitok.
Dátum: 2012.09.11. 14:32:30
Ebben a formában teljes mértékben egyetértek. De mondjuk a DP az 200-ban maxol nem? Vagy rossz a leírása?
Mindegy a lényeg, hogy végtelenített épületek. És a meglévőket is úgy gondolod vagy csak újakkal?
Ha a régiek közül is akkor melyikek? Ha újak akkor milyen új ötleteid lennének?
Dátum: 2012.09.11. 13:58:57
Hogy medál hány lehet arról még nem volt szó, de azt Miklós megszellőztette, hogy a jelenlegi bónuszokat csak 20 szintig lehet halmozni utána valami mást szeretne majd.
Dátum: 2012.09.11. 13:29:12
Idézet: Kocos - 2012.09.11. 10:07:41
Idézet: Quellon - 2012.09.10. 20:39:15
Mit vártok? Úgysem lehet az örökké valóságig új (hasznos) épületeket kitalálni.


De lehet.

Idézet: Kocos - 2012.09.01. 02:50:59
Bocsass meg *Birka*, de ha erveket hoznal fel azzal lehetne vitatkozni. Ezzel, igy nem.
*Kocos
Szerintem meg nem. De nem is ez a lényeg hanem ez:Idézet: Quellon - 2012.09.11. 07:18:58
100 szónak is 1 a vége: túl sokat vártok! Nem én állítom és bizonyítom, hanem a játék és annak vezetése, fejlesztése. Ha tudnának többet kihozni a játékból és magukból akkor már megtették volna.
Félreértés ne essék, elismerem ami tesznek és az sem kevés, de ti mindig többet és többet akartok, márpedig nekik vannak határaik és korlátaik, mint minden embernek, még ha a játéknak nincs is (tervezett) vége, határa, korlátja.