Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Quellon

Dátum: 2012.10.09. 22:08:45
Nekem tetszik /egyenlőre/, hogy minden belépéskor a Napi rutinok jön be. Mivel nem biztos, hogy az első belépéskor - különböző okok miatt - letudom mindegyik menüpontot, hanem későbbre is marad, így tölti be igazán a funkcióját a Napi rutinok, mert így egyből látszik az esetleges hiány. Ha külön kattogni kell érte akkor nem sokkal kerültünk előbbre.

Lehet/ne ez is választható, hogy minden belépéskor vagy csak első belépéskor ugorjon az arcunkba a notesz
Dátum: 2012.10.09. 16:24:26
Milyen épületet szeretnél (vagy bárki más)? Most azt vegyük ki a képletből, hogy a szövetségi küldetés 10 szintjéhez kell valami, azon kívül. Ja és írd le mi az izgalmas az építésben - nekem is megvan a véleményem róla, de nem akarom a szádba adni a szavakat, (sem másnak,) a saját véleményedre (vagy bárki máséra) vagyok kíváncsi.
Dátum: 2012.10.09. 14:58:01
Idézet: Miklós - 2012.03.18. 15:48:15

Amikor egy adott napon először bejelentkezel, rögtön a napi rutinok képernyőre kerülsz (de elérhető külön gombról is). A napi rutinok oldalon összegyűjtve lesznek olyan dolgok, amiket naponta egyszer érdemes megcsinálni/megnézni, és lesz rögtön mindenre itt egy hotkey. Többek között:
A legfrissebb hír a főoldalról
Ősköves italvásárlás gomb (lélekkufár oldalról)
2 Aranydukát szerzés 5 csp-ért
Manakonstrukció (ha van sárgával kijelölt épület, itt egy gombnyomással letudhatod az építést)
Összefoglaló arról, hogy a sisakszilánk gyűjtésből milyen cselekvéseket végeztél már el
Gyorsgomb a szerencsekerékre (kiszürkül, ha már forgattál)
Kedvezmény: Naponta 1x itt veheted majd meg mindössze 2 őskőért a számodra elérhető legjobb TP-t adó állatfelszerelést (de csak az állat 20. szintjéig működik)
Számláló ami mutatja:
- hány nap múlva váltható a specializáció;
- hány nap múlva lehet kisütni a lélekkutat;
- mennyi ideig tart a prémium tagság
Hűségbónusz átvétele

A hűségbónusz 1 új dolog. ELőször is: semmi köze nincs a randomhoz és egyformán igénybe vehetik a fizetős és nem fizetős játékosok.
Hűségbónusz akkor jár, ha előző nap is beléptél. A hűségbónusz mértéke attól függ, az elmúlt 10 napban hány nap léptél be egymás után.
1 napos: 1 portyapont
2 napos: 1 cselekvéspont
3 napos: 1 kiégett őskő
4 napos: lélekenergia (függ az előző nap szerzett LE mennyiségtől, kb. fél %)
5 napos: 1 cselekvéspont
6 napos: ha legalább 40. szintű, fehér kristályital, egyébként a támadás itala.
7 napos: 1 portyapont
8 napos: 1 állateledel (+5 morál egy választott állatodnak)
9 napos: lélekenergia (függ az előző nap szerzett LE mennyiségtől, kb. fél %)
10 napos: hűségszilánk (egyéb típusú, rákattintva használható ha legalább 10 db van belőle, leírást ld. alább).
A hatások összeadódnak, tehát ha valaki az előző 10 nap mindegyikében belépett, megkapja mind a 10 jutalmat.

10 db hűségszilánk beváltható az alábbi jutalmak valamelyikére:
100 kristálypont (40. szinttől)
10 kiégett őskő
7 aranydukát (25. szinttől)
1 állattáp (+100 morált ad egy állatnak.)
2 őskő
apró térkapu stimulátor
+3 ultraspecializáció 8 órára (mintha elhasznált volna egy ultraspecializáció esszenciát)
+5 transzplantáció 8 órára (mintha elhasznált volna egy transzplantáció esszenciát)
+5 spektrális 8 órára (mintha elhasznált volna egy spektrális manipuláció esszenciát)

A jutalmak, mechanizmusok változhatnak, egyelőre ez még csak terv. Várom a véleményeket.

Megjegyzés: a 8 órás hatások esszenciaként működnek, egymással és más esszencia hatásokkal nem adódnak össze (mindig a legutolsó érvényesül)

*Gyakorlatlanabb fórumozok nem biztos, hogy tudják, hogy a JV-k szeretik a régi hsz-eik módosítani ami esetleg már több oldallal korábban volt, függetlenül attól, hogy azt majd megtalálják-e a játékosaik akiknek címezték.
Dátum: 2012.10.09. 14:56:03
A szavazást lehet meg kéne ismételni, a szubplazmás topicok alapján lehet már nem az új event lenne a soron következő, hanem a szintküldetésre pártolnának át többen.
Dátum: 2012.10.09. 14:43:05
Nagyon tetszik, köszönjük

Egyetlen észrevételem/kívánságom lenne, bár nem tudom, hogy ez csak engem érint vagy másokat is: A napi ősköves italok vásárlását kétfelé kéne bontani. 1 gomb a gyógyitalnak, 1 pedig a manának.
Én gyógyitalt veszek, de manát nem, így a 2-t egyszerre gomb nekem haszontalan, úgyanúgy el kell mennem a kufárhoz. Ha lenne külön gomb a kétféle italra, akkor valószínű megvenném az eddig szintén haszontalan Huzalozott Reflexeket is, mert a kettő együtt már lehetővé tenné, hogy a nekem szükséges italból a lehető legmagasabb szintűt 1 gombnyomásra megvegyem.
Ha a kettő italvásárlási kritérium közül egyik nincs meg akkor már ígyis-úgyis manuálisan kell utána járnom a dolgoknak, ha mindkettő meglenne, akkor megérné hosszútávon az 50 követ /is/.
Dátum: 2012.10.09. 08:58:47
Ez Koc építője?
Dátum: 2012.10.09. 08:54:18
10:00
Ha előbb az jó, de nem számítok/tottam rá hamarabb.
Dátum: 2012.10.08. 14:06:43
Ha jól emlékszem a top szintlépés lassításának bevezetése előtti vitára, akkor ott arról is volt szó, hogy a lassítás hátárán levő játékosok (akikre még hat és akikre már nem) egymást előzgethetik majd oda-vissza, mert amikor mondjuk "A" lassítva van akkor "B" utoléri és esetleg még "C, D, stb", de így "A" kikerül lassítandóak kategóriájából, nem hat rá, szerepet cseréltek és oda-vissza rugóznak egymással, közben a TP hol így hol úgy változik.
Dátum: 2012.10.08. 10:34:09
Azt hirtelen nem találtam hány szinttel alacsonyabb cucc számít elavultnak a saját szintedhez képest, de ha az 50-es kalandrelikvia, nevezetesen a Medikus csomag boldog tulajdonosa vagy akkor fogpiszkálóval meg vakuval is sebgyógyítasz magadon.

*A kollegina ügyesebb volt, de a medikus csomag úgy van ahogy írtam.
Dátum: 2012.10.08. 07:51:02
Csak érdekességképp szólok azoknak akik ezt még nem tudták, mert sok karakterlap bemutatkozásában látom, hogy valamilyen formában oda van írva, hogy a VT küldetésben kérte az új bemutatkozás írását, esetleg már sokadszor.

Nem kell semmi újat írni, elég ha rákattintunk *a saját képünk alatt* a beállításokra, majd ott a profil módosítására. A küldetés ezzel teljesített lesz akkor is, ha semmi nem változott.
Dátum: 2012.10.06. 07:56:48
Ok, ott a pont
Dátum: 2012.10.05. 22:39:05
Ez ám a pozitív hozzáállás Ha az 1-2 embernek utólag javítják a hibát megfelelő cserével/kompenzációval akkor ok. De én szóltam előre... Mint a szülinapi őskőnél is, mondtam legyen hosszabb az akció, de rajtad kívül senki rám se bagózott, majd pár nappal/héttel később amikor már ki volt írva az akció és mások reklamáltak ugyanamiatt amit előre kértem akkor megadták, engem meg 24 órával azelőtt majdnem kinyírtak otthon, hogy hó végén még 5000-et akarok kidobni az ablakon...azt a napot is túléltem és másnap kiderült, hogy nem kell hó végén, lehet fizu után is követ venni

Akkor szándékosan nem "dicsekedtem", de ez megint egy olyan dolognak néz ki, csak most nem én leszek a célpont.
Dátum: 2012.10.05. 21:40:48
Idézet: Hype - 2012.10.05. 12:16:18
Aki ilyen taktikával vinne tőlem LE-t, attól még csak nem is sajnálnám.
Gondolom azért jól elagyabugyálnád utána, talán még rendszeresen is
Dátum: 2012.10.05. 21:30:43
Ha lesz megint élő szerencsekerék az jó, de remélem arra figyelnek majd, hogy az előzőn nyertem rajta templomi relikviát akkor az most már nem eshessen, ugyanígy minden nem elhasználható örök nyereménynél.
Dátum: 2012.10.05. 08:33:33
Miért vagy meglepődve azon, hogyha a többiek is (majdnem) olyan akítvak és hatékonyak voltak, mint te akkor az eredményük is kb olyan lett és így nem tudtál jelentősen elszakadni?
Az lenne a fura, ha kb azonos teljesítmény mellett az egyik többszörös jutalmat kapna, mint a másik.

A térkép szerencsén (is) múlik, de a kufár, xenó és Landi mind olyan, hogy mindenki számára teljesíthető a maximum jutalom és akik azt meg is szerzik egymáshoz képest nem igazán változik az erőviszonyuk, csak azokkal szemben akik nem vagy kevésbé csinálták az eventet.
Idézet: Barbey - 2012.09.20. 16:18:08
ez olyan mint az irányított szabadidő.
Dátum: 2012.10.04. 20:18:37
Klarinét, Craslorg:

Az előző Landi 30-35 közötti szinten ért, készületlenül.
30-as volt minden statom a támadás kivételével ami 100 volt (szerencse nincs benne).
LE-szerző szakijaim és olcsóbbítók maxon, de EF-em még nem volt, tehát 37 CSP/nap. Volt fejlődés arany övem és Rubin Triászom. VF-em akkor nem volt (se EH-m). TKP-ből jött LE, de portyából nem. Tehát a pilontöltéshez kellett vadásznom is.

Felhasznált LE: 20.923
Effektív töltés: 24.969

Legyőzött sárkányfattyak összesen 456 db

Jutalmad az eseményben való részvételért a következő:

+75 Erő, +75 Támadás, +74 Védekezés, +74 Egészség, +74 IQ, +74 Mágia, +74 Taumaturgia
91 Kiégett őskő
(Kiemelkedő teljesítményednek köszönhetően kapni fogsz +5 szerencsét is)
Fertőzésem lecsökkentem 5%-kal

Azt hiszem elmondtam mindent, ha kérdés van tegyétek fel, hátha eszembe jut.

*Az extrém alacsony TÖ, kitartó szakizás miatt volt a kiemelkedő mértékű jutalom, ezzel tisztában vagyok, csak azért írtam, hogy lehet nagy ugrásokat végrehajtani, ha az ember félkarú óriást nevel
Dátum: 2012.10.04. 09:53:25
Megtaláltam. Áprilisi promóció - 212. hozzászólás
Idézet: Craslorg - 2012.09.19. 12:30:55
Gondolom a közelben nincs OTP, ahova besétálsz és befizeted és azonnal megjelenik a BEHO számláján? (Tippre Magyarország bármely pontjából maximum 30 km-es távolságban elérhető, de lehet, sokat mondtam.) Majdnem annyi helyen van OTP fiók, mint posta. Másrészt - emlékeim szerint - a postai utalósdinál a befizetés dátuma számított korábban is.
Szóval nem biztos, Cras is csak úgy emlékszik, de az ÜSZ már biztos megmondja pontosan.
Dátum: 2012.10.04. 09:48:17
Én is, mert akkor kiesnek a képletből a posta és más hibalehetőségek, tehát csak a feladón múlik, hogy jár-e neki a jutalom, máson nem csúszhat el a dolog.
Dátum: 2012.10.04. 09:42:34
Én meg úgy emlékszem valaki azt írta, hogy a csekk feladási dátuma számít.
Kérdezz rá pirosaktól.
Dátum: 2012.10.04. 09:05:38
2012. Oct. 01. 21:51
Quellon

Üdv!

Fórumon írtam párszor a megfelelő topicokban, de semmi reakció nem volt. Megpróbálom itt. A lentebb írtak egy része korábban létezett csak a szerver lag tüneti kezelésekor került ki a játékból, jó lenne, ha ezek újra működnének.

"Térkapus csaták visszanézhetősége (még jobb lenne, ha az eddigi csatákban már a listanézetben látszana, hogy pottyant-e adott csatában kincs), Entitás csaták visszanézhetősége, archiválása.
Bajnoki viadalon megnézhető legyen milyen felszereléssel, állatokkal neveztünk és harcoltunk, mekkora volt a TÖ-nk, tehát amit normál portyában is."

Megvalósíthatók? Nem tűnnek nagy dolognak. Ha igen, mikor? Ha nem, miért?

Kíváncsian várom a választ!
Quellon


tegnap, 13:37
Miklós

Szia,
Azt, hogy a bajnokin is meg lehessen nézni a cuccaidat a portyához hasonlóan, vissza tudjuk rakni, fel is írom a teendők közé.
A térkapus, entitás csaták visszanézhetősége: sajnos ez irdatlan mennyiségű plusz adatot generált, valahol meg kellett húzni a határt, és a statisztikák azt mutatták, hogy ezeket a csatákat szinte soha senki nem nézi utólag vissza. Amiről lehet szó, hogy megcsináljuk, hogy a gyorslistában látszódjon, hogy volt-e kincs a térkapus ellenfélnél, ill. a legutolsó csata ugye mindig mentve van, azt lehessen archiválni. (és akkor aki akarja, akár mindegyiket archiválgathassa).
Köszi a javaslatokat,
Miklós
Bár nem emlékszem, hogy támogatott volna valaki amikor felvetettem, de azért közzé teszem az eredményt. Remélem azért lesz aki a ha előbb nem is, a megvalósulás után hasznosnak ítéli a dolgot. Ha nem akkor majd egyedül vigyorgok, ha meglesz