Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Quellon


Bosszantó, de lightos, nem volt nálam annyi LE, hogy kárt tegyen a szünetben valaki, de nem is jöttek
És ebben a pillanatban sikerült csatlakozni.
9:25 óta nem tud betölteni a V1.
Dátum: 2012.11.16. 09:21:05
.
Dátum: 2012.11.16. 08:43:47
Amikor első pár alkalommal így jártam rákérdeztem és ha jól emlékszem Dikó úr azt mondta, hogy ha a kamrából származó LE nem éri el az 1 egészet, akkor nem jelenik meg.
Dátum: 2012.11.15. 23:06:33
Igazad van, írtam hülyeségeket élen a TP-s résszel meg a VP-ssel, de ha már leírtam otthagyom, vállalni szoktam a következményeket.
Hosszú nap volt hosszú topicokkal, úgy tűnik lemerültem, nem próbálok már érvelni, mert láthatóan nem megy

De azt fogadd el, Te és mindenki más is, hogy ha csak IQ-tám-krit ütésre gyúrsz akkor akármekkora lenne is a bónusz, szar lenne a vége, mert ígyis-úgyis hatfelé osztja a LE-t kettő helyett. Ha pedig ez nem felel meg akkor ne Landizz/atok.

További sok sikert mindenkinek és jó éjt
Dátum: 2012.11.15. 22:32:39
Lehet, hogy nem kaszáltál ~30%-ot fél évnyi LE-re, de a CSP-nyire megkaptad te és mindenki más is a nagyot, a többletre meg te is és mindenki más is az ~5%-ot. Te még mindig nagyobbat kaszáltál, mint az átlag, mert a fél éves LE-dre kaptál +5%-ot a többiek meg nem. Ha meg az a gondja itt mindenkinek, hogy a mágiát is fejleszti a rendszer arra is van két válasz:
- ha kevés lenne a mágiánk, akkor a VP-nk is, 30 csatát nem tudnátok eltolni és már csak a közelharcban sebeznétek
- eddig haszontalan volt? most majd hasznossá teszik!

Miért jár a CSP-s LE-re több bónusz, mint a minimum felettire? Mert a sok csatával a sok TP-t is vállaljuk! Már miért hagyná Miklós, hogy 1 csatával betoljatok csilliárd billió LE-t 2CSP-nyi TP-ért és utána meg boldog befőttet játsszatok?
Aki többet tölt a minimumnál még így is jobban jár, mert minimum*1.3+minimumfeletti*1.05 még mindig több, mint a simán minimum*1.3

Erről az egészről (nem a hsz-edről, hanem témáról) a Republic: Repül a bálna jut eszembe
Megtanultam, tudom a választ, kicsi az ország nagy a bánat ... Még, még, még, még, még, ennyi nem elég!
Dátum: 2012.11.15. 20:53:42
Hűségszilánkra kattints rá és a legördülő menüben megnézheted mikre jó.
Kristálypont csak 40. szinttől kellhet kalandokhoz.
Ha szerencsekeréken nyersz kristályitalt vagy Végzet Templomából/napi rutinból kapsz akkor ne idd meg, tartsd meg, mert a VT kérhet olyan küldetést amiben italokból kell kristályitalt szerezni. Bár ez a küldi mintha csak 6x6-os templomban lenne ami 50. szinttől van.

Ha tetszik és érdekel a játék akkor itt nagyon sok mindent megtudhatsz róla!
Dátum: 2012.11.15. 17:15:06
Napi 3 pörgetéssel szoktam megoldani.
Sziasztok, Quellon vagyok és szerencsekerék függő

Egyébként, ha csak napi egy ingyenest forgatsz akkor is összejön átlagban ez a küldi 1 hónap alatt vagy hamarabb, de ritkán előfordulhat, hogy mégse, ez a pech. Elméletileg napi 3 mellett is előfordulhat, hogy nem lesz csak zöld meg fekete x ideig, de sokkal kisebb eséllyel.
Dátum: 2012.11.15. 15:34:21
A vérmágia hangzatos név, de valami mást kéne alá kitalálni, mert az épületeknek úgyis a végén vagyunk. A vérmágia a fantasy világban mindig valami sötét dolog, sokszor élet és halál ura aki ért hozzá, halottat támasztanak vele vagy ölnek... mondjuk amennyit a varázskörben sebeztél ellenfeledbe annyit gyógyulsz (rögtön? vagy csata után?) és legyen köze a mágiához, szinthez, AFK-khoz? A finomhangolást csinálják a hozzáértők, ha látnak benne fantáziát.
Dátum: 2012.11.15. 15:23:04
Idézet: Kocos - 2012.11.15. 14:53:58
Elmondom ebből mi lenne. Aki kicsit is optimalizal, az egy büdös szalmaszálat keresztbe nem rak. Ugyanis ha megcsinalják mások, akkor jó, mert ő nem szív, és ez semmibe nem került neki, ha viszont nem sikerül megcsinálni, akkor feleslegesen nem tolt be erőforrást a katasztrófa elkerülésébe, és a többieket is ugyanúgy sújtja a globális effekt, tehát velük összevetve nem bukott semmit.
És hogy változna ez, ha teljesítmény arányú lenne a díjazás vagy nem teljesítés arányú a büntetés?

Vagy teljesen új alapú event lenne ami nem a játékban fejlesztésre használható erőforrásokon alapul!
Dátum: 2012.11.15. 14:58:41
Dátum: 2012.11.15. 14:45:23
Amíg nem tudom milyen más bónusza lehetne a mágiának a vari elnyelésen kívül addig kicsit nehéz megítélni melyiket szeretném, de kicsit várok és ha lesz már alternatívák biztosan szavazok az igen egyik formájára.
Dátum: 2012.11.15. 14:35:06
Örülök, hogy tetszett, de azért megkérdezném, hogy a hsz többi részében is igazam volt, mert arról még senki nem nyilatkozott, pedig várom az egyetértést vagy a helyrerakást bárkitől, ha már ennyit gépeltem az igazság nevében.
Dátum: 2012.11.15. 14:32:11
Ha néhány játékos teszteli azokat a dolgokat amiket mások még nem is tudnak akkor ők olyan előnyhöz juthatnak (+információ) amihez mások nem vagy csak késve, tehát páran előnyben, tömegek hátrányban. Gondolom a néhány megbízható és számolni tudó játékoson kívül a többiek is tudnák csak ők nem tesztelnék.
Dátum: 2012.11.15. 13:43:07
Idézet: Aurri - 2012.11.15. 12:53:58
Kvnoemi: Pontosan erről győzköd téged Quellon pár oldal óta, de szerintem már feladta :-) Nem mindegy az a bónusz, főleg neki aki drakón toplistán első lett V1-en...
Hehe, nem adtam fel csak 2 fronton írtam regényt és már fészkelődtem a természet hívásától, azt nem is számolva, hogy a gépem itt idétlenkedett holmi alkalmi lassúsággal ami abban nyilvánult meg, hogy lassabban jelenítette meg a szöveget, mint ahogy írtam.
De a lényeg, hogy valaki ért!
Dátum: 2012.11.15. 13:33:35
Pontosan
Ha azt mondják rosszul gondolom akkor én is itt fogok tartani, hogy csak annyit értek a dologból...
Dátum: 2012.11.15. 13:27:22
Akkor ezért nem tűnt nekem gyengének a jutalom és ezért nem értettem a reklamálást, mert én 50-ről léptem 56-ra az event alatt.
Dátum: 2012.11.15. 13:15:56
Kezdelek érteni, főleg Miklós kiegészítésével, de van még valami amin elmélkedtem és ha rosszul látom akkor kérném, hogy magyarázzátok el, hogy is van igazából:

Ez az előbbi elved addig működik amíg azt feltételezzük, hogy nincs annyi saját, nem vadászatból származó LE, hogy minden CSP minimum töltéssel betegyem. De ha van annyi LE akkor a visszakapott le betöltése káros. Miért?

Mert mondjuk van 2500 CSP az eventre (ez mindenkinek elérhető a 800-as pufferrel, 200 memószelencével, 1500 a 30 napi 50 CSP-vel, italokkal nem számolunk, mert az szerencse kinek mennyi jön össze) és ezt (az egyszerűség kedvéért) 100. szinten 5000-es minimum töltéssel betolja az 12.500.000. Ezt a LE-t ki lehet termelni minden előzetes LE halmozás nélkül. Kell hozzá 230 TKP pont (kezdéskor van 50 tárolva és napi 6 30 napon át), napi 40 EH-s csata (szerénységgel lehet felfelé is ütni) meg kb 250 ism. küldi amit a Lady archívból úgy láttam átlagosan felül teljesítenek (legalábbis ezévben, visszább nem néztem).
Tehát ha az egy hónap alatt lehet annyi LE-t szerezni amiből másfél havi CSP-t betölt a tag minimumon akkor, ha a visszakapott LE-t is betölti akkor többlet betöltött LE-je lesz amire már nem kap ~30%-ot csak 5-t. Ha nem tölti be a többletet csak minimumon az összes CSP-t, akkor még szív is, mert a csatákból visszakapott mennyiségnyi LE-vel kevesebbre kap 30%-os bónuszt, pedig CSP*minimum töltésnyire kéne kapnia.

Ha valaki nem tud annyi LE-t termelni amennyi a minimum töltéshez kell akkor persze jól jön a csatából befolyó, mert azzal betöltheti a CSP-it és akkor jogos, hogy a csatából visszakapott LE levonódik, arra ne járjon bónusz, örülhet, hogy a CSP-it volt módja betenni.

Ha meg valaki EH nélkül tud termelni annyi LE-t (tehát LE rablásból, mint pók vagy nem csak portyázó, de nagyokat szakító ügyes tolvaj, TKP-ból és ism.küldiből, de nem EH-zva és üres TP beszedve, tehát lényegében magasabb LE/TP-vel, mint amit a Landi a bónusszal együtt kihoz) akkor annak nem szabad Landiznia, legfeljebb annyit amíg a neki értékes relikeket összeszedi.

Most akkor vagy baromira vágom a dolgokat vagy abszolút összezavartatok ezzel a "mennyi is a bónusz a LE-re a Landibóóól és miért meg hóógyaaaan?"


Most már egyszer kéne egy olyan event, ahol a háború nem arról szól, hogy tápolunk, hanem arról, hogy túléljük-e és mi megy rommá meg mekkora a veszteség, ha nem adunk bele apait-anyait, mert így a tápolós háborúkkal mindig csak azt számoljuk, hogy mennyit éri meg teljesíteni, közben az lenne a lényeg, hogy mindenki eszét vesztve a maximumot hozza különben kiírt az aktuális ellenség (sárkányok, xenók), ha ilyen hozzáállással jöttünk volna ki a Rúvel meg a Teron mélyéről akkor az igazi Ellenség bezabált volna mindenkit ebédre és ki szart volna lefekvés előtt a 2 hegy közé harmadiknak aminek az lett volna a neve hogy "így járnak azok akik számítgatnak amikor az életükért kéne küzdeni"
Dátum: 2012.11.15. 11:49:59
Idézet: Kvnoemi - 2012.11.15. 11:38:45
A te módszereiddel ugyanaz lenne a végeredmény ha visszatöltenéd, ha meg nem, akkor értelemszerűen kevesebb töltés = kevesebb jutalom.

De nem érted, hogy levonják és a levonás utáni összegre kapjuk a bónuszt és azt osztják szét jutalomként? A LEVONT csata után visszakapott LE-t addig töltögetjük újra és újra amíg 0 azaz nulla LE marad nálunk zárás 10:00-kor és se bónusszal se nélküle nem kapjuk vissza! Csak levonják.