Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Quellon

Dátum: 2013.02.11. 12:11:02
Húú tényleg, 16 szinten 19 medál az kemény, főleg, hogy nem első szintről indult amikor bejött a VT, hanem úgy állíttatta vissza a tizenvalahányadik szintű törölt kariját. Megmondom őszintén nem gondoltam volna, hogy ilyen kevés szintlépéssel ennyit meg lehet csinálni persze korábban nem is gondoltam bele, 4x4-ben kevesebb a küldi és szerencsés küldieloszlással meg okos dekrétumhasználattal talán nem is nehéz.
Dátum: 2013.02.11. 10:38:17
Talán, ha első szintről indít valaki ilyen céllal karit és tolja is teljes gőzzel. Különben a szintlépések végett beér a 6x6-osokba. De ezek szerint nincs VT fanatikus (újra)kezdő.
Dátum: 2013.02.11. 10:36:37
Ma vagy te ettél varázssütit vagy én.
Dátum: 2013.02.11. 10:34:58
Idézet: Offsboy - 2013.02.11. 10:15:35
Ha viszont csak 3 van, akkor azt ki lehet dekrétumozni

Nem hülyeség, de akkor azt azért illene előre mondani, hogy lesz ilyen, mert akkor nem tartalékol és unatkozik event előtt 2 hetet a játékos és nem kell egyből 1000 CSP-t eltűntetni. Az még a jobb, ha csak elfogyasztani kéne, mert akkor lehet esszenciázni is, de ha úgy kezdődne a BU, hogy max CSP-n állok és nullázzam le minél hamarabb kizárólag vadászva, akkor én ott köszönném meg a szervezést és mellőzném a részvételt
Dátum: 2013.02.11. 10:30:13
Kösz, nem is néztem tovább wikin, mint az entitás harc és állattartás oldal, mert annyira félrevittek az állat támadás-védekezés-elnyelés-sebzés tulajdonságainak linkjei, hogy nem is gondoltam hogy van értelmes magyarázat is valahol.
Dátum: 2013.02.11. 09:37:15
Írtam fél oldal kérdést meg érvelést és értetlenséget az entitás csatákkal kapcsolatban, de ha csak gondolod, akkor nem tudjuk biztosan. Akkor pedig Miklósék megmondani sem fogják, ha eddig nem tették. És akkor változni sem fog. Tehát az értetlenkedés sem vinne sehová. Szóval csak el kell fogadni, hogy ez van, kösz
Dátum: 2013.02.11. 09:20:53
Többlet pálcája csak befizetésekből lehetett. Gratulálok!
*Ja meg ha szerzett BU-n akkor 1-el több lehetett neki, mint azoknak akik ugyanannyit fizettek be, de nem lettek BU toplistában előkelő helyen, de ezt nem tudom, viszont a BU-n Lan te maxoltál.
Dátum: 2013.02.10. 20:11:18
Miért van az, hogy egy játékos karaktert eltalálok és sebzek 5-600 körül, az állataim 350-450 körül, az entitásba sebzek 6-900 körül, de az állatok vagy nem is találnak vagy 1-100-ig sebeznek.
Kb értékeket írtam.
Azt tudom, hogy én azért sebzek kevesebbet a játékosoknak, mert van elnyelésük, az entiknek meg alacsonyabb szinteken még talán nincs (?). Ami érdekelne, hogy az állatok miért nem találnak az entik ellen ugyanolyan gyakorisággal átlagban, mint normál játékosok ellen, ha én betalálok az entik ellen is, mint a játékosok ellen, csak még többet is sebzek.
Dátum: 2013.02.10. 18:07:47
Nem sértődtem meg , csak meglepett, hogy nem olvasol el valamit amivel (vagy aminek az elejével) nem értesz egyet, de egészében véve állítod, hogy butaság. De már ha nem is teljesen azonos véleményen vagyunk azért majdnem. Fedik egymást.

Szerintem azért nincs akkora jelentősége a dekrétumoknak - tehát az őskőköltés event szempontjából való befolyásoló tényezőjének - mert a 3 (vagy 4? nem emlékszem) hetesre tervezett eventet le tudták darálni 6-8 óra alatt. Ilyen rövid időnél +8 óra dekrétumonként rengeteg. Ha sikerülne valami módon úgy belőni a küldiket, hogy a leghajtósabbaknak is minimum a teljes idő 75%-áig tartson megoldani a teljes piramist, akkor a dekrétumok is nagyobb jelentőséget kapnának a verseny szempontjából. Talán.
Viszont mindenképp jó lenne, ha kitartana az event versenyjellege a teljes időtartam kb. 75%-áig.
Dátum: 2013.02.09. 22:55:55
Én ha vitába szállok valakivel, akkor megtisztelem annyival, hogy elolvasom miről ír és úgy alkotok véleményt a nézetéről. Ha nem érdekel annyira, hogy elolvassam, akkor nem szólok bele a dologba. Ha te ennyire semmibe nézel el tudom fogadni, bár megmondom őszintén meglep.

Azt leszegezhetjük, hogy az első helyet nem lehet pénzért venni. De nem is ezt állítottam. Ne csak első helyben gondolkodj! És ne csak event távlatban. Hanem a játék egészében és végtelenségében, így már azért számít ki mennyi pénzt öl bele ugye? Bár ezt csak az és csak annak fényében értheti, hogy mire gondolok aki elolvasta az 1135-öst.
Dátum: 2013.02.09. 12:12:31
Dátum: 2013.02.09. 11:01:24
Mindkettőtök véleményével tökéletesen egyetértek, nincs is mit ragozni rajtuk.
Én nem háborgok a prémes lehetőségek miatt. És az sem zavar, hogy van aki erősebb és/vagy többet tud a játékra költeni, mint én.
Az irományom azt hivatott alátámasztani, hogy a BU igenis a legnagyobb palettával rendelkezik az eventek közt abban, hogy melyiken lehet pénzből előnyt kovácsolni.
Dátum: 2013.02.09. 09:32:55
Igen emlékszem Koc számolására és egyet is értek abban, hogy simán lehet pozitívan kijönni a BU-ból.
Viszont igenis szerepet játszik a pénz a BU-ban. A Landi és a Xenó alatt semmi olyan plusz dolgot nem lehet vásárolni pénzért, amit eventen kívül ne lehetne. A Térképen és Kufáron már ott vannak az eventrelikek. Nem túl nagy előny, de azért számít/hat, hogy van-e nemezised (ez kevésbé) vagy térképkereső pálcád (ez jobban).
A BU alatt az irtóztató csomagok vásárlása egyértelmű előnyt ad azoknak akik pénzt fektetnek az eventbe azokkal szemben akik nem költenek rá. Továbbá attól még, hogy pozitívan is ki lehet jönni az őskövekkel, igenis számít, hogy őskőből dekázik-e valaki. Miért?
- Aki előbb végez toplistában lehet, ha a többi jutalom nem is számít a templomi pálca azért nem rossz, ezt Koc sem tagad(hat)ja, hisz ő is élvonalban van a templomok teljesítésében amihez ugye kellenek a pálcák.
- Ha valaki nem hajt top 15-re és kényelmesen, az időt kihasználva végigcsinálja a piramist úgy hogy nincs szüksége dekrétumokra, attól még használhat és úgy a játékstílusának nem megfelelő vagy stílustól független, de igen kellemetlen küldit mellőzhet. Én pl. a "Képezd ki az állataidat templomkristály segítségével!" küldire áldoztam őskövet, mert a TK-t másra használom. Vagy a "Sajtolj ki 20 állatot!" küldit is meg tudtam volna csinálni, de arra is nyomtam egy dekát, mert úgy nem vágta keresztül a sor és a következő sor kombinációját, így több LE-hez jutottam (kevesebb TP-ért, de ez a szinthuszároknak nem érv, ezért zárójelben van, viszont a többlet LE nekik annál inkább számít). Vagy ha valaki taktikájától függően nem akart vadászni/portyázni, akkor az első 4 szinten összesen 500 CSP elvadászását és 125 PP elcsatázását lehetett megúszni a dekrétumokkal.

Összegezve a BU-ban kétféleképp lehet őskőből előnyre szert tenni:
- pár játékos aki TOP x-ben végez az több jutalmat szerezhet a többieknél
- őskőből optimalizálható, hogy melyik küldiket szeretné megoldani és melyeket nem
Igen, őskövet is lehet szerezni úgy, hogy nem költünk rá pénzt, hanem jól kombinálunk és/vagy LE-t áldozunk érte, ha az a cél. De aki prémiumos és a játékért fizet valamennyit, hogy bizonyos előnyökhöz jusson a nem fizetős játékosokkal szemben az itt is ezt tartja szem előtt és van lehetősége nem az event szempontjából, hanem eventen felül a játék szempontjából, a karakterek közti versengés szempontjából van lehetőség előnyre szert tenni játékon kívüli erőforrás használatával, pénzért. Sokkal inkább, mint a többi eventen.

Meg akartam várni, hogy Koc pontosan mire gondolt, de ha már Lan véleményeztél, akkor kifejtettem mire gondoltam. Ha valaki másképp látja szívesen megvitatom, meg lehet győzni észérvekkel, de aki csak szimplán lehülyézne az ne pazarolja se a saját se az én időmet.
Dátum: 2013.02.08. 18:42:30
Az egészet tartod butaságnak vagy azt, hogy nagyobb szerepet játszik a pénz, mint a többi eventen?
Dátum: 2013.02.08. 15:01:43
Idézet: ATi_20 - 2013.02.08. 12:51:19
...hova lettek a roncsból a magas rangú politikusok...
Én így írnám. Kár nevesíteni az ilyesmiket nagy nyilvánosság előtt mert úgy is csak nézeteltéréseket szül/het. Kis körben ahol ismersz mindenkit, tudod kinek hogy add elő, ott lehet a célpont szájíze szerint mesélni. Én meg egyébként egyiknek sem hiszek párthovatartozástól függetlenül.
Egyébként jóó
Dátum: 2013.02.07. 18:24:37
Lehet Shimrod még a sima küldiket csinálgatja.

28. Támadj meg egy végzeturat, és öld meg beidomított lényét!
Dátum: 2013.02.07. 16:13:32
Ja
Dátum: 2013.02.07. 13:42:52
1 héttel előtte indul a nevezés, onnantól lehet eseménypontokat gyűjteni, tehát febr. 13. ~10:01-től.
Dátum: 2013.02.06. 16:03:14
Néha elgondolkodtam rajta, de valamiért tetszik a játék és szívesen töltök el vele évi 700 órát vagy kicsit többet A havi 2,5 ezren meg jelenleg nem múlik senki kenyere, ha így lesz, akkor nem az lesz az első problémám amit meg szeretnék oldani, hogy napi 2-3 belépés meglegyen, még ha nem is vagyok otthon.
De akár törölhetnél te helyettem és akkor nem kéne ilyen bölcs tanácsokon törnöd a fejed A pénztárcádba és időelosztásodba meg sem nem látok, se nem szólok bele.

Egyébként meg igen, ha ez egyéni probléma akkor egyénileg fogom megoldani lehetőségem szerint.
2 órája még azt hittem esetleg többeknek lenne előnyös, de ha nem, nem
Dátum: 2013.02.06. 15:07:22
A nyaralni nálam nem azt jelenti, hogy lelépek 1 hónapra a világ másik végére és annyit költök, mint az emberek jelentős része 1 év alatt. Az én esetnemben valószínűleg inkább az lesz, hogy 1-3 hétre elmegyünk az ország másik (legkeletibb) végébe, párom szüleihez és akkor lesz netem, ha beszerzek valami mobil fajtát - talán így is lesz, mert még ha nem is leszek toplistás, akkor is az ismételhetők, hűségbónusz és ami előre nem tervezhető, de beüthet arra az időre. Lehet hülye vagyok, de én még fizetek ~2 havonta egy ötöst a behónak és ha már teszem ezt, akkor nem szívesen szenvedek el semmilyen hátrányt ami elkerülhető.